۱۹ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون نمایندگان ولایی:

سهم وزارت بهداشت از بودجه ۹۷ مناسب نیست

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه باید برای طرح تحول سلامت نسخه جدید پیچید، گفت: این طرح بدون نسخه جدید نمی تواند به سلامت مسیر خود را طی کند.

۸ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس به نقل از حجتی:

در رابطه با تولید و کنترل قیمت گندم، نوسانات قیمت ارز و دیگر موارد مشکل ایجاد می‌کند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت که موضوع محصولات ارگانیک و تراریخته ها ، وضعیت کشاورزی، رشد بیکاری در روستاها از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بود.

۱ مهر ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

«سند تحول»، «اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان» و «اعتلای دانش‌آموزان» در اولویت قرار گیرد

در پیام وزیر اسبق آموزش و پرورش آمده است: امیدوارم در سال تحصیلی جدید، سند تحول آموزش و پرورش، اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان، اعتلای دانش‌آموزان و توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان در اولویت قرار گیرد.

۲۱ بهم ۱۳۹۵

گزارشی از تغییرات در برنام ششم توسعه/ ممنوعیت واگذاری مدارس دولتی

گزارش// در برنامه‌ ششم توسعه که از سوی دولت به مجلس ارایه شد، مباحث مربوط به آموزش‌وپرورش در یک بند خلاصه شده بود و آن هم به خرید خدمات آموزشی از بخش خصوصی اشاره داشت. اما با بررسی برنامه ششم توسعه در کمیسیون تلفیق مجلس، موارد دیگری نیز اضافه شد که مهمترین آنها اجرای سند تحول بنیادین و اختصاص سه میلیارد دلار برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده است. برنامه ششم توسعه دولت را مکلف به ایجاد تحول در نظام تعلیم و تربیت کرده است و براین اساس اجرای سند تحول آموزش‌وپرورش یکی از اقداماتی است که می‌تواند منجر به تحول در نظام آموزش‌وپرورش کشور شود. ممنوعیت واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوص و رتبه بندی معلمان از سایر مباحث مهم نظام تعلیم و تربیت کشور به شمار می‌رود که در برنامه ششم توسعه به طور ویژه مدنظر قرار گرفته است.

۲۰ بهم ۱۳۹۵

بازنشستگی بانوان شاغل که دارای حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت هستند بدون محدودیت سنی

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس با تشریح اقداماتی که در این برنامه با موضوع آموزش و پرورش انجام شد، گفت: نظام رتبه بندی معلمان، هوشمندسازی همه مدارس ‌و اختصاص ۳ میلیارد دلار برای بازسازی مدارس فرسوده از جمله این موارد است.

۱۴ دی ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

واگذاری ۱۰ درصد از آموزش و پرورش به بخش خصوصی خلاف اهداف کلی نظام است

حاجی بابایی، نماینده مجلس و وزیر اسبق آموزش و پرورش: بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش در سال آتی درواقع تنها ۸ و نیم درصد از کل بودجه ۳۷۰هزار میلیارد تومانی عمومی کشور است. واگذاری ۱۰درصد از آموزش و پرورش به بخش خصوصی، خلاف اهداف کلی نظام -ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری- و قانون اساسی است چراکه آموزش و پرورش به دلیل دارا بودن جایگاه خاص و متفاوت نباید به بخش خصوصی واگذار شود. واگذاری مدارس در برنامه ممنوع شده لذا مسئولان نمی‌توانند بودجه‌ای که با اصول برنامه، اصول اساسی نظام و قانون اساسی مغایرت دارد به مجلس پیشنهاد کنند.

۲۶ مرد ۱۳۹۵
وزیر سابق آموزش و پرورش:

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در سال جاری «شتابزده» بود

فانی، وزیر سایق آموزش و پرورش: باید از سال ۱۳۹۲ برنامه‌ریزی برای هدایت تحصیلی در سال ۱۳۹۵ را انجام می‌دادند. آیین نامه هدایت تحصیلی در خردادماه نوشته شد که کسی توجیه نبود./ موضوع اجرای هدایت تحصیلی یکی از کارهای شتابزده بود، زیرا بدون مطالعه بود./ کاهش جذب در هنرستان‌ها به طوری که از ۴۴٫۵ درصد به حدود ۳۷ درصد سقوط کرده‌ بود که در نظر داشتند این موضوع را جبران کنند.

۱۹ آذر ۱۳۹۴

انتقاد از آموزش و پرورش غیر ایدئولوژیک/ ارقام آشفته آموزش و پرورش و آمار غیرواقعی ۲۵۰ هزار معلم مازاد

حاجی‌بابایی با انتقاد از افرادی که مقاله‌هایی با عنوان آموزش و پرورش ایدئولوژیک و غیر ایدئولوژیک می‌نویسند، گفت: معنی این موضوع، این است که آموزش و پرورش اسلامی یا آموزش و پرورش غیر اسلامی داشته باشیم که در جمهوری اسلامی غلط است.

۹ آذر ۱۳۹۴

نامه حاجی‌بابایی به مجلس/کالبد شکافی و واقع نمایی بودجه عملیاتی آموزش و پرورش

در آستانه ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس، وزیر سابق آموزش و پرورش به منظور توجه بیشتر به بودجه آموزش و پرورش، در نامه‌ای خطاب به رئیس‌ کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، به کالبدشکافی و واقع‌نمایی بودجه آموزش و پرورش پرداخت.

۱۲ ارد ۱۳۹۴
وزیر سابق آموزش‌وپرورش عنوان کرد:

معلمان هم‌تراز اساتید دانشگاه قرار گیرند

وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: اگر می‌خواهیم آموزش و پرورش به کیفیت دست یابد و به پیشرفت این مملکت کمک کند، باید معلمان در زمره اساتید دانشگاهی قرار گیرند تا روزی که معلم را کارمند می‌دانیم، وضع همین است و مشکلات ادامه دارد.

۲۳ دی ۱۳۹۳

وام ۱۰ میلیونی شهریه به دانش‌آموزان مدارس غیردولتی

وام ۱۰ میلیونی برای پرداخت شهریه دانش‌آموزان مدارس غیردولتی موضوعی جدید است که نشان از گرایش آموزش و پرورش به سمت خصوصی شدن مدارس دارد.

۱۴ دی ۱۳۹۳
وزیر سابق آموزش و پرورش در گفت‌وگویی اعلام کرد

تخلف برخی مدارس درباره روزهای پنج‌شنبه/ ۱۰ هزار مدرسه قرآن تعطیل شد

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در برخی مدارس درباره روزهای پنج‌شنبه تخلف صورت می‌گیرد، گفت: اگر مدارس فوق‌برنامه‌ را به اجبار در روزهای پنج‌شنبه برگزار کنند یا دو ساعت از درس فیزیک یا شیمی روز پنج‌شنبه برگزار شود، تخلف است.

۱۷ شهر ۱۳۹۳

نامه حاجی‌بابایی به نمایندگان مجلس/ گزارشی با طعم خوش انصاف

در نامه حاجی‌بابایی به نمایندگان مجلس آمده است: تعداد کارکنان آموزش و پرورش در سال ۹۲، بدون احتساب ۲۳ هزار دانشجوی بورسیه تربیت معلم ۹۸۹۲۳۶ نفر بوده است و در مقایسه با سال ۸۴، ۱۷٫۸ درصد کاهش یافته است.