۲۲ فرو ۱۳۹۵

جزئیات طرح توزیع عادلانه آب/ شناسایی تعداد افراد هر اشتراک

مشاور وزیر نیرو با اعلام اینکه طرحی برای توزیع عادلانه آب در دست بررسی است گفت: این طرح با تعریف الگوی دقیق مصرف آب برای هر فرد ساکن در اشتراک آب، جدول مصرف جدیدی را ارائه خواهد کرد.

۹ آذر ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب خبر داد

تولید هم‎زمان آب و برق در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: نمک زدایی و شیرین سازی آب دریا و استفاده از این آب در نوار ساحلی و یا انتقال آن به بخش های مرکزی، موضوع طرح های جدید اجرایی و مطالعاتی در وزارت نیرو است.

۵ آذر ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب :

رویکرد اصلی آب در برنامه ششم مدیریت مصرف است

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۵ آغاز اجرای برنامه ششم توسعه را خواهیم داشت، گفت: رویکرد اصلی آب در برنامه پنج ساله ششم توسعه مدیریت مصرف است.

۳۰ مهر ۱۳۹۴

تلاش برای افزایش جمعیت روستایی دارای آب تا پایان سال۹۵/ ۱۰ هزار میلیاردتومان کسری بودجه داریم

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ،از تلاش این شرکت برای افزایش جمعیت روستایی دارای آب تا پایان سال مالی ۹۵ خبر داد و گفت: لازمه رسیدن به شاخص ۹۲ درصد جمعیت تحت پوشش آب روستایی رقمی در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

۳۰ شهر ۱۳۹۴

اصرار وزارت نیرو بر گران شدن آب

در ادامه تاکید مسئولان وزارت نیرو بر افزایش قیمت آب، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور نیز با اشاره به دریافت فقط یک سوم قیمت تمام شده آب از محل تعرفه ها تصریح کرد: افزایش تعرفه ها باید قانونی شود.

۲۹ شهر ۱۳۹۴
مدیرعامل آبفای کشور:

یک‌سوم قیمت آب را از مشترکان دریافت می‌کنیم/ صنعت آبفا دچار رکود است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با تأکید بر اینکه برنامه پنجم به پایان رسید اما قیمت آب واقعی نشد، گفت: برای اینکه بتوانیم پروژ‌ه‌های آبفا را خودگردان کنیم باید تعرفه‌های تکلیفی در بخش آب را تغییر دهیم.

۲۵ بهم ۱۳۹۳
مدیرعامل آبفای کشور:

فشار آب در تهران سال آینده کاهش می‌یابد/ جیره‌بندی آب موجب کاهش مصرف نمی‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان این که جیره‌بندی آب در تهران آخرین راهکار است و این روش موجب کاهش مصرف نمی‌شود، گفت: کاهش فشار آب و متوازن کردن آب در شب و روز مناسب‌ترین روش برای مدیریت مصرف آب است.

۹ دی ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در گفت‌وگویی خبر داد

ادامه تنش آبی در برخی شهرهای ایران با شروع زمستان

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تعداد شهرهای با تنش آبی نسبت به تابستان و پاییز کاهش یافته اما همچنان شهرهایی داریم که با شروع زمستان و با وجود بارش های اخیر هنوز با تنش آبی مواجه اند.

۳۰ آبا ۱۳۹۳

احتمال مخالفت مجلس با افزایش جدید قیمت آب/ جزئیات دو مجوز ویژه رهبری درباره آب

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از دو مجوز جدید مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جهت مهار آب های مرزی و آبرسانی روستایی خبر داد و گفت: در شرایط فعلی با افزایش قیمت آب برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم، مخالف هستیم.

۲۴ آبا ۱۳۹۳

افزایش ۲۰ درصدی تعرفه آب از سال آینده

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، از افزایش ۲۰ درصدی تعرفه آب مصرفی مشترکان شهری و روستایی در بودجه پیشنهادی سال ۹۴ کشور خبر داد.

۲۴ آبا ۱۳۹۳

تامین آب در برنامه ششم بر اساس آمایش سرزمین/ تامین آب مسکن مهر در حد مقدورات/ کمبود آب هنوز حل نشده

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه قرار است منطبق بر طرح‌های آمایش سرزمین نسبت به استقرار جمعیت، تامین آب انجام شود، گفت: واحدهای مسکن مهر آماده واگذاری را سعی می‌کنیم در حد امکان و مقدورات آبرسانی کنیم.

۲۱ آبا ۱۳۹۳
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور عنوان کرد:

ضرورت واقعی شدن قیمت آب / ۲ طرح ویژه وزارت نیرو برای مشترکین پُر مصرف آب

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور از ۲ طرح ویژه وزارت نیرو برای مشترکین پُر مصرف آب در آینده خبرداد و گفت: قیمت آب باید براساس برنامه پنجم توسعه به ۱۰۰۰ تومان می رسید.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
معاون وزیر نیرو خبر داد

برگزاری کنفرانس ملی جداسازی شبکه آب در آبان ماه

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: آبان ماه سال جاری کنفرانسی ملی برای بررسی جداسازی شبکه آب بهداشتی و آب آشامیدنی در سطح کشور در تهران برگزار خواهد شد.

۱۶ مهر ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران خبر داد

آغاز بررسی‌ بهبود اقتصاد آب در دولت/افزایش تعرفه آب برای سال ۹۳ یا ۹۴ هنوز نهایی نشده

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بررسی های بهبود شرایط اقتصادی صنعت آب ایران در سطح دولت و نهادهای مربوطه آغاز شده و در ادامه این مسیر برای سالهای آتی قطعا افزایش تعرفه مصرفی آب را خواهیم داشت اما زمان اجرا هنوز مشخص نیست.

۱ مهر ۱۳۹۳
آب کدام مشترکان گران می‌شود؟

پیشنهاد نرخ جدید آب پُرمصرف‌ها در دولت/ افزایش قیمت‌ها فعلا تصویب نشد

وزیر نیرو با اعلام اینکه هیئت وزیران در آخرین جلسه موفق به بررسی جدول جدید نرخ آب بهاء مشترکان پُرمصرف نشد گفت: جدول نرخ های جدید پس از تصویب، اعلام می شود.آب کدام مشترکان گران می‌شود؟