۲۲ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

لایحه بودجه۹۷ با برنامه ششم مغایرت دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر بنزین ۱۵۰۰ تومان شود، دولت ۱۳ میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

۸ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس به نقل از حجتی:

متاسفانه در زمینه برچسب‌گذاری محصولات تراریخته عقب هستیم و باید این مسئله را دنبال کنیم

حاج‌بابایی: یکی از دغدغه‌های نمایندگان در زمینه برچسب گذاری محصولات تراریخته، وضعیت صنایع تبدیلی و توسعه ای آن که مورد نیاز کشور بود که وزیر در پاسخ بیان کرد که در رابطه با بحث تراریخته، حق مردم را به رسمیت می شناسیم، متاسفانه در زمینه برچسب گذاری محصولات تراریخته عقب هستیم و باید این مسئله را دنبال کنیم.

۹ آبا ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

«حذف معاونت آموزش ابتدایی» مغایر با سند تحول و برنامه ششم توسعه است

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: حذف معاونت آموزش ابتدایی، مغایر با «سند تحول آموزش و پرورش» و «برنامه ششم توسعه کشور» است.

۴ دی ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس مطرح کرد:

تنها کمتر از نصف درآمد هدفمندی صرف پرداخت یارانه به مردم می شود/ پیشنهاد حذف مصوبه خوراک پتروشیمی را در صحن علنی مجلس مطرح می‌کنم

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به جلسه مشترک با لاریجانی، مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان دولت درباره مصوبه این کمیسیون درباره خوراک پتروشیمی، گفت: شخصا در صحن مجلس پیشنهاد می‌دهم که این ماده حذف شود.

۹ شهر ۱۳۹۵
یادداشت:

آموزش و پرورش از مدرسه داری خسته است

یادداشت// فانی با استفاده از قانون برنامه بودجه و آیین نامه اجرایی ماده ۲۲ قانون مدیریت خدمات کشوری سعی در خصوصی سازی آموزش و پرورش دارد./ مسئولان آموزش و پرورش تلاش کردند که لفظ «خصوصی سازی مدارس» را برای نمایندگان مجلس و افکار عمومی توجیه و تفسیر کنند و نشان بدهند که منظورشان از این طرح، خرید خدمات آموزشی است و بنا ندارند که مدارس را به متقاضیان خصوصی بفروشند./ در شرایط اضطراری که آموزش و پرورش برای پرداخت حقوق کارکنان پولی ندارد، بسیار محتمل است که با استفاده از گریزگاه های اداری و قانونی، پول حاصل از فروش مدرسه‌ها صرف هزینه‌های جاری شود.

۲ شهر ۱۳۹۵

پرداخت معوقات فرهنگیان با اولویت پایان خدمت بازنشستگان

حاجی‌بابایی، نماینده مجلس: از محل ۴۰ هزار میلیارد تومان لایحه اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۵، تمام مطالبات فرهنگیان با اولویت پاداش پایان خدمت بازنشستگان پرداخت می‌شود.

۲۲ مرد ۱۳۹۵
وزیر سابق آموزش و پرورش:

دانشگاه فرهنگیان در سال های اخیر تضعیف شده است

حاجی‌بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش: برگزاری آزمون استخدامی در تمام رشته‌ها به نوعی ضایع کردن سهمیه جذب نیروی دانشگاه فرهنگیان محسوب می‌شود؛ ادعا می‌کنم که تمام آموزش و پرورش یک طرف و دانشگاه فرهنگیان هم یک طرف است زیرا سازنده نیروی انسانی برای دستگاه تعلیم و تربیت است.

۲۲ ارد ۱۳۹۵

کاهش ورودی‌ها‌ی دانشگاه فرهنگیان و دانشجو معلمان در آینده غیرقابل جبران است

حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش: اینکه باید بار هزینه‌های آموزش و پرورش از دوش دولت برداشته و به مردم واگذار شود همچنین این دیدگاه که تربیت معلم هزینه‌بر است و توجیه اقتصادی ندارد، صحیح نیست/کاهش ورودی‌ها‌ی دانشگاه فرهنگیان و دانشجو معلمان در آینده غیرقابل جبران است

۵ شهر ۱۳۹۴
وزیر سابق آموزش و پرورش در پاسخ به صحبت‌های فانی در برنامه تلویزیونی مطرح کرد

رمزگشایی از سیاست کاهش ۳۰۰ هزار معلم/ نظام رتبه‌بندی بدلی/ تفسیر وارونه از ساماندهی منابع انسانی

حمیدرضا حاجی‌بابایی، گفت: گاهی آنچنان از منزلت علمی و حرفه‌ای معلمان کاسته می‌شود که افزایش طبیعی فوق‌العاده شغل معلمان که باید وفق مقررات اجرایی شود با منتی مضاعف به نام نسخه شفابخش تحول به کام معلمان چشانیده می‌شود.

۲۱ خرد ۱۳۹۴
رحیم پورازغدی در نشست تخصصی کمیسیون تعلیم و تربیت مجمع عالی بسیج:

برخی از فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌ها از کارگران روزمرد ناکارآمدتر هستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه برخی از فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌ها از کارگران روزمرد ناکارآمدتر هستند،گفت:برخی از مدارس غیرانتفاعی سالانه تا ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند، بنابراین کدام نهاد مدارس را نقد می‌کند؟

۱۷ خرد ۱۳۹۴
وزيركنوني ادعا مي‌كند، وزيرسابق پاسخ مي‌دهد

تناقض‌گویی کاهش اعتماد عمومی به دستگاه تعلیم و تربیت را رقم می‌زند

این روزها افکار عمومی در شرایطی شاهد تناقض گویی‌ها و طرح کشمکش‌های مدیریتی در حوزه آموزش و پرورش میان مدیران کنونی و سابق در رسانه‌هاست که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در روندی بی‌سابقه طی یک قرن گذشته، میزان اعتماد عمومی به دستگاه تعلیم و تربیت و قداست فرآیند آموزش و پرورش سیر نزولی را طی می‌کند.