۱۰ مرد ۱۳۹۵

تهرانفر ، قائم مقام مدیرعامل بانک صادرات شد

حمیدرضا تهرانفر، معاون سابق نظارتی بانک مرکزی، قائم مقام مدیر عامل بانک صادرات شد./ وی تا در سمتهایی همچون مدیر کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری، مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی ج.ا.ا نیز فعالیت کرده است.

۸ خرد ۱۳۹۵

فعالیت های نظارتی اعتبار‌بخش نام بانک مرکزی در جامعه است

رئیس کل بانک مرکزی یکی از سنگین ترین مسئولیت ها در این بانک را وظایف نظارتی برشمرد و گفت: فعالیت های نظارتی بانک مرکزی، اعتبار‌بخش نام این بانک در جامعه است و اگر بتوانیم در این زمینه آثار مثبتی در جامعه بر جای بگذاریم در مسیر درستی گام برداشته ایم.

۷ خرد ۱۳۹۵

نقد نظام بانکی به روایت بانکی‌ها

هرچند طرح مجلس برای اصلاح نظام بانکی با تشکیل نشدن جلسات کمیسیون اقتصادی به‌دلیل به حدنصاب نرسیدن تعداد اعضا، نیمه‌کاره ماند و بررسی آن در مجلس نهم بایگانی شد، اما هنوز این سوال مطرح است که اگر در مجلس دهم این طرح مجدد مورد بررسی قرار گیرد، باز هم باید شاهد تلاش مدیران بانک‌ها برای تصویب نشدن آن باشیم؟

۱۵ اسف ۱۳۹۴

داستان لغو تحریم بانکی به التماس و تهدید رسید/ سکوت شیطنت‌آمیز آمریکا

در حالی که دولت آمریکا در برابر ترس بانک‌های خارجی از برقراری ارتباط با ایران سکوت معنادار و شیطنت‌آمیزی را در پیش گرفته است کار مقامات دولت امید به تهدید بانک‌های خارجی و توسل به صندوق بین‌المللی پول کشیده شده است.

۱۵ بهم ۱۳۹۴

سهم تسهیلات از دارایی‌ های شبکه بانکی ۵۰ درصد است/ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۷.۴ شعبه بانک

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه سهم تسهیلات از مجموع دارایی‌های شبکه بانکی بیش از ۵۰ درصد است، گفت: حجم کل دارایی‌های شبکه بانکی در پایان شهریور ماه یک هزار تریلیون و ۲۸۷ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

۲۲ آبا ۱۳۹۴

بسیج دانشگاه علم و صنعت: اختصاص ۲۵ درصد از منابع قرض الحسنه به روسای بانک ها عادلانه است؟

مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در نامه ای به بانک مرکزی، خواستار انتشار آمار منابع و مصارف قرض الحسنه در نظام بانکی شده است

۳۱ تیر ۱۳۹۴
پرونده موسسات غيرمجاز سال ٩٥ بسته مي‌شود

کار دریافت مجوز موسسه آرمان به اتمام رسید/ باقی موسسات نیز در حال اخذ مجوز هستند

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: موسسه آرمان تقریبا کار دریافت مجوزش به اتمام رسیده و فقط برخی مراحل اداری آن مانند فرایند ثبت نام در اداره ثبت شرکت‌ها، بورس اوراق بهادار و اقدامات اداری در بانک مرکزی باقی مانده است.بانک مهر اقتصاد هم در حال پذیره نویسی است و باقی موسسات بزرگ نیز در حال دریافت مجوز هستند.