۲۴ خرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

اجرای قراردادهای جدید نفتی نیازی به تصویب شورای عالی امنیت ملی ندارد

فلاحت پیشه گفت: ما قانونی نداریم که قراردادها به تصویب شورای عالی امنیت ملی برسد زیرا طبق توافقات اجازه کلی به دولت داده شده و می تواند آنها را امضا کنند.

۲۳ ارد ۱۳۹۶
نماینده مجلس خبر داد؛

تحقیق و تفحص از تسهیلات مجهول الوصول بانک‌ها کلید خورد

فلاحت پیشه، نماینده مجلس: وزیر اقتصاد باید درباره عمکلرد سیستم بانکی پاسخگو باشد./ تقاضای طرح تحقیق و تفحص از تسهیلات مجهول الوصول و وصول نشده بانک‌ها در حال پیگیری است./ بنگاه داری و دلال بازی بانک ها از عوامل فساد در سیستم بانکی کشور است./ با وجود اینکه بخشش جریمه دیرکرد وسود وام های بانکی کمتر از ۱۰۰میلیون تومان به قانون تبدیل شده است و نمایندگان روی اجرای کامل این قانون تاکید دارند اما این مهم تاکنون اجرایی نشده است.

۱۵ اسف ۱۳۹۵
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

آمریکایی ها از FATF استفاده کرده تا ایران از مزایای پسابرجام و رفع تحریمی استفاده نکند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت به این نتیجه رسیده که با FATF همکاری کند، بنابر این سعی می کند که به برخی از سوالات آن ها پاسخ دهد.

۱۰ آبا ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مهندسی راه و ساختمان و دکترای زلزله شناسی دارد

فلاحت پیشه، نماینده مجلس شورای اسلامی: ایشان مهندسی راه و ساختمان و مهندسی زلزله دارند،‌ سوابق غیر آموزش و پرورشی دارند و سابقه‌ای هم که هست در برخی موارد مثل مجتمع مفید است که خودش در میان غیرانتفاعی‌ها اشرافی‌تر از آنهاست. تاکنون در راستای اصل سی قانون اساسی عمل نشده، روز به روز از آموزش دولتی دور شدیم به جای این که نزدیک شویم و در برنامه وزیر پیشنهادی هم جای این موضوع خالی است. اگر میخواستید مشکل حل شود بهتر بود وزیری از آموزش و پرورش می‌آوردید، کسانی که از جای دیگر آمدند درد صنفی معلمان را ندارند. مشکل اصلی جامعه این است که سند تحول بنیادین در کشور اجرا نمی‌شود. این سندی است که مقامات عالی کشور آن را تایید کرده‌ و مسئولان درباره آن نظر داده‌اند.