۹ خرداد ۱۳۹۶
مدیر کل روابط امور بین الملل:

مقامات بانک مرکزی ترکیه در پی محدودیت ایجاد حساب به ایران می‌آیند

یعقوبی، مدیر کل روابط امور بین الملل: در پی محدودیت‌های ایجاد شده برای افتتاح حساب فعالان اقتصادی ایران در هالک بانک ترکیه مقامات بانک مرکزی ترکیه به ایران سفر میکنند./ لازم است ذکر شود که معاون هالک بانک ترکیه چندی قبل در آمریکا به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران بازداشت شد، مقامات ترکیه این اقدام را سیاسی تلقی کردند، در عین حال اتفاقات اخیر افتتاح حساب‌های ایرانی در هالک بانک را با محدودیت مواجه کرده است.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
در یادداشت تفاهم بین دو کشور ایران و عراق، مطرح شد؛

استفاده از ارزهای محلی دو کشور در تسویه وجوه تجاری

تفاهم نامه همکاری های بانکی ایران و عراق با محوریت روابط کارگزاری بین بانک های مرکزی دو کشور، افتتاح حساب متقابل به ارز یورو، مکانیزم استفاده از ارزهای محلی دو کشور در تسویه وجوه تجاری، اتصال سیستم پرداخت کارتی طرفین به یکدیگر، حمایت و تسهیل افتتاح شعب بانک های تجاری ایران و عراق در کشور میزبان، تسهیل در پرداخت و نقل و انتقالات وجوه مسافران و زائران دو کشور و همچنین آموزش کارکنان بانک های مرکزی و تجاری عراق در ایران امضاء شد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی:

دردوران پسابرجام روابط کارگزاری با ٢٣٨ بانک دنیا شروع شد

مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی می گوید، بر اثر تحریم های اعمال شده تعداد کارگزاری های شبکه بانکی از ۶۳۳ واحد در سال ۱۳۸۵ به ٣٣ کارگزاری در دوران تحریم ها رسید.

۱۲ دی ۱۳۹۵
مدیر کل امور بین‌الملل بانک مرکزی:

بانک‌ها به سیستم تسویه یورو متصل شدند

مدیرکل امور بین‌الملل بانک مرکزی گفت: تمام شعب بانک‌های ایرانی در خارج از کشور در حال حاضر به سیستم تارگت دو که سیستم بین‌المللی تسویه یورو در اروپا است، متصل شده‌اند.

۴ دی ۱۳۹۵
مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی:

آموزش نیروی انسانی متخصص به منظور انطباق با استانداردهای بین‌المللی مد نظر بانک مرکزی است

مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی به‌ منظور انطباق نظام بانکی با استاندارهای بین‌المللی، آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص را در دستور کار خود قرار داده است.

۱۳ آذر ۱۳۹۵

مدیرکل امور بین‌الملل بانک مرکزی ایران از حضور بزرگ‌ترین بانک جهان در ایران خبر داد

مدیرکل امور بین‌الملل بانک مرکزی ایران با اعلام جزئیات آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران، از حضور بزرگ‌ترین بانک جهان در ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

۸ آبان ۱۳۹۵

هیات بانکی ایران و اندونزی مذاکره کردند

هیاتی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سفر به جاکارتا پایتخت اندونزی با مقام های بانکی، سازمان نظارت مالی و وزارت هماهنگی امور اقتصادی این کشور جنوب شرق آسیا برای تسهیل روابط بانکی دو کشور و گسترش مناسبات اقتصادی مذاکره کردند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵
مدیر کل امور بین المللی بانک مرکزی:

FATF، هیچ منعی برای تحریم ندارد

مدیرکل امور بین الملل بانک مرکزی گفت:‌ بانک ها براساس مقررات افک «وزارت خزانه داری آمریکا» و گروه کاری اقدام مالی (FATF) می توانند خدمات را به شرکت ها و اشخاص تحریمی ارایه کنند.

۷ شهریور ۱۳۹۵

ایران و ونزوئلا یک سند همکاری بانکی امضا کردند

توافقنامه پرداخت بانکی میان بانکهای مرکزی دو کشور ایران و ونزوئلا امضا شد/هدف این توافقنامه ایجاد مکانیسم پرداخت بانکی با هدف تسهیل مبادلات بانکی، تجاری و اقتصادی میان دو کشور است.

۴ شهریور ۱۳۹۵

تفاهم برای گشاشی حسابهایی به ارزهای یورو و محلی میان ایران و اکوادور

بانک مرکزی ایران و اکوادور توافق کردند حساب هایی به ارزهای یورو و محلی گشایش و در عین حال هماهنگی های لازم برای ایجاد روابط کارگزاری میان بانک‌های تجاری دو کشور در حوزه صدور ضمانتنامه های ارزی به نفع تجار طرفین و نیز امکان گشایش و ابلاغ اعتبارات فراهم شود.

۳۰ خرداد ۱۳۹۵

مدیرکل امور بین الملل بانک مرکزی: امکان دست یافتن ایران و روسیه به یک توافق رسمی در زمینه نقل و انتقال دوجانبه پول به ارزهای ملی دو کشور

مدیرکل امور بین الملل بانک مرکزی گفت: ایران و روسیه ممکن است به یک توافق رسمی در زمینه نقل و انتقال دوجانبه پول به ارزهای ملی دو کشور دست پیدا کنند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۵

مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی: سفر کارشناسان ایرانی به آمریکا برای پیگیری دزدی ۲میلیارد دلاری

مدیرکل امور بین الملل بانک مرکزی از سفر کارشناسان ایرانی به آمریکا برای مذاکره در خصوص برداشت ۲ میلیارد دلاری از دارایی های ایران توسط این کشور خبر داد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۵

پیشنهاد ایران به روسیه برای انجام مبادلات بانکی با پول‌ ملی دو کشور

مدیرکل امور بین الملل بانک مرکزی گفت: ایران و روسیه ممکن است به یک توافق رسمی در زمینه نقل و انتقال دوجانبه پول به ارزهای ملی دو کشور دست پیدا کنند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۴
مشاور وزارت علوم مطرح کرد؛

دانش آموزان با بسیاری از شغل های جامعه آشنایی ندارند

مشاور وزارت علوم گفت: برای توسعه هدایت تحصیلی در بین دانش آموزان باید رشته ها را کارافرین و از دستگاه های فرهنگ ساز استفاده کرد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴

جهت‌گیری بانک مرکزی، کنترل تورم و دستیابی به رشد پایدار است

رئیس کل بانک مرکزی جهت گیری دولت و بانک مرکزی را کنترل تورم و دستیابی به رشد پایدار اعلام کرد و بر عزم جدی جهت رفع تنگناهای موجود تاکید کرد.