۱۵ خرد ۱۳۹۶

مشاور وزیر راه: مخالفت با قانون پیش‌فروش ساختمان برای برخی منفعت دارد

مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی گفت: قانون پیش فروش ساختمان در دولت و مجلس به تصویب رسیده و باید اجرا شود؛ بنابراین کسانی که این قانون را غیرقابل اجرا می‌دانند، ذینفع هستند.

۱۱ ارد ۱۳۹۶

توقف قانون پیش‌فروش ساختمان در تهران

نماینده وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تهران به دلیل عدم صدور شناسنامه فنی، قانون پیش‌فروش ساختمان مسکوت مانده است، گفت: سونامی ساخت پروژه‌های تجاری در منطقه ۲۲ با اقتصاد مقاومتی در تعارض است که همین موضوع باعث شده برخی از پیش‌فروشندگان در این منطقه متواری و تحت تعقیب باشند.

۱۱ ارد ۱۳۹۶

مشاور وزیر راه: ۹۷ هزار میلیارد تومان از چنگ زمین خواران آزاد شد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال خبر داد که طی یک سال اخیر ۳۲۸ هزار هکتار از اراضی ملی به ارزش ۹۷ هزار میلیارد تومان که به تصرف زمین خواران درآمده بود رفع تصرف شد.

۲۰ فرو ۱۳۹۶

معصوم: ضابطه فروشی در شهرهای بزرگ اوج گرفته است

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال با بیان اینکه قانون‌فروشی و ضابطه‌فروشی در شهرها بسیار بارز است، گفت: تخریب فضاهای عمومی و جایگزینی ساختمان‌ها موجب آلودگی هوا و محیط زیست در شهرها می‌شود.

۱۷ آبا ۱۳۹۵

تاکید بر برخورد جدی دریاخواری و زمین‌خواری

نخستین جلسه کارگروه حفظ حقوق بیت‌المال با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مشاور وزیر راه و شهرسازی، مدیران کل و نمایندگان حوزه‌های شهرسازی و معماری، سازمان ملی زمین و مسکن، محیط‌زیست، دیوان عدالت اداری و دستگاه قضایی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.

۳۰ دی ۱۳۹۴
در جلسه مشترک مدیرعامل یک شرکت انبوه‌ساز و نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیت‌المال مطرح شد؛

ایجاد گردش مالی مطمئن در ساخت و ساز با اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان/ قانون پیش‌فروش ساختمان ناقض قوانین مناطق آزاد نیست/ واگذاری قطعی اراضی منطقه آزاد کیش به یک پروژه انبوه‌سازی

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی از حمایت این وزارتخانه از سرمایه‌گذاران خبر داد و گفت: هدف وزارت راه و شهرسازی از اصرار بر اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان ایجاد گردش مالی مطمئنه در بازار ساخت و ساز و خروج بازار مسکن از رکود است.

۲۹ دی ۱۳۹۴
نماینده وزیر راه در شورای حفظ حقوق بیت‌المال :

برآورد دقیق دریاخواری سواحل خزر با عکس های هوایی/ چیزی از سواحل شمال باقی نمانده است

نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی از برآورد میزان دقیق دریاخواری در سواحل خزر با استفاده از عکس های هوایی خبر داد و گفت: هر چند آمار متعددی از میزان دریاخواری در سواحل خزر عنوان می شود اما به طور قطع در مساحت وسیعی از این سواحل ساخت و ساز و دریاخواری شده است.

۲۲ دی ۱۳۹۴
نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال

آخرین تصمیمات درباره پروژه پدیده شاندیز / بورس بازی‌های ویژه برای بالا بردن ارزش سهام پدیده

نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال با بیان اینکه طبق مصوبه اخیر مدیریت پروژه پدیده شاندیز باید تغییر کند، گفت: ارزش سهام این پروژه با بورس بازی های ویژه و تبلیغات واهی به صورت حبابی افزایش یافته بود اما در حال حاضر مکانیزم بازار ارزش واقعی ان روشن می کند.

۱۷ دی ۱۳۹۴
پس از انتشار خبر الزام انبوه‌سازان به رعایت قانون پیش‌فروش ساختمان در پایگاه خبری صورت گرفت:

تقاضای انبوه‌سازان برای اخذ مجوز پیش‌فروش ساختمان/ تاثیر اطلاع‌رسانی به موقع به شهروندان/ حمایت دولت از انبوه‌سازان مطیع قانون

نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی با بیان اینکه قانون پیش‌فروش ساختمان یک قانون عام است که هم به نفع پیش‌ فروشنده مسکن و هم پیش‌خریدار است گفت: شرکت سارینای کیش تقاضای اخذ مجوز پیش‌فروش را براساس رعایت قانون پیش‌فروش به ما ارائه کرد.

۱۶ آذر ۱۳۹۴

رفع تصرف ۵.۲ میلیون مترمربع از اراضی ملی در ۸ ماه

نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی از رفع تصرف پنج میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی متعلق به بیت المال در استان تهران در هشت ماه گذشته خبر داد.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

تبیین و تحلیل حقوقی ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در خصوص انتخابات نظام مهندسی ساختمان

مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ماده ۱۲۳ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی که در موارد سکوت یا ابهام در نحوه اجرای مواد این آیین‌نامه، بر اساس نظر وزیر مسکن و شهرسازی (وزیر راه و شهرسازی فعلی) عمل می‌شود، گفت: در خصوص ممنوعیت ورود کارمندان مورد اشاره در ابلاغیه آخوندی، به این ماده تکیه شده است.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

جزئیات جلسه نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و دیوان عدالت اداری درباره شکایت از ابلاغیه اخیر آخوندی

مشاور حقوقی و نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی نتایج نشست نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و دیوان عدالت اداری در خصوص پرونده شکایت ردصلاحیت شدگان از انتخابات نظام مهندسی در اثر ابلاغیه اخیر آخوندی را تشریح کرد.

۱۵ شهر ۱۳۹۴

تبیین و تحلیل حقوقی ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در خصوص انتخابات نظام مهندسی ساختمان

حسین معصوم مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ماده ۱۲۳ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی که در موارد سکوت یا ابهام در نحوه اجرای مواد این آیین‌نامه، بر اساس نظر وزیر مسکن و شهرسازی (وزیر راه و شهرسازی فعلی) عمل می‌شود، گفت: در خصوص ممنوعیت ورود کارمندان مورد اشاره در ابلاغیه آخوندی، به این ماده تکیه شده است.