۲۵ شهر ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

بین حرف و عمل در اهمیت آموزش و پرورش فاصله است

مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش: برخی اصلاً به وجود مرکزی برای تربیت معلم اعتقاد ندارند و می‌گویند با وجود فارغ‌التحصیلان زیاد رشته‌های مورد نیاز از دانشگاه‌های دیگر، نیازی به مرکزی تخصصی برای تربیت معلم نداریم. برخی فکر می‌کنند که وظیفه آموزش و پروش فقط در حد علم آموزی است و پرورش را به حساب نمی‌آورند در حالی که در اسناد بین‌المللی هم این اعتقاد نقض شده است.

۲۵ شهر ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

بین حرف و عمل در اهمیت آموزش و پرورش فاصله است

مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش: همه متفق‌القول هستند که آموزش و پرورش مهم است ولی در عمل به آن اهمیت لازم داده نمی‌شود و تفاوتی بین این دستگاه با سایر دستگاه‌ها وجود ندارد. بسیاری از مسئولان آموزش و پرورش را مصرفی تلقی می‌کنند و وقتی مشکلات آموزش و پرورش مطرح می‌شود برخی می‌گویند پولی که مشکلات آموزش و پرورش را حل می‌کند معادل هزینه‌های ۱۰ وزارتخانه است.باید بین انتظارات از آموزش و پرورش و امکاناتی که دارد تناسب باشد در حالی که چنین تناسبی وجود ندارد.

۹ شهر ۱۳۹۵
یادداشت:

آموزش و پرورش از مدرسه داری خسته است

یادداشت// فانی با استفاده از قانون برنامه بودجه و آیین نامه اجرایی ماده ۲۲ قانون مدیریت خدمات کشوری سعی در خصوصی سازی آموزش و پرورش دارد./ مسئولان آموزش و پرورش تلاش کردند که لفظ «خصوصی سازی مدارس» را برای نمایندگان مجلس و افکار عمومی توجیه و تفسیر کنند و نشان بدهند که منظورشان از این طرح، خرید خدمات آموزشی است و بنا ندارند که مدارس را به متقاضیان خصوصی بفروشند./ در شرایط اضطراری که آموزش و پرورش برای پرداخت حقوق کارکنان پولی ندارد، بسیار محتمل است که با استفاده از گریزگاه های اداری و قانونی، پول حاصل از فروش مدرسه‌ها صرف هزینه‌های جاری شود.

۲۲ مرد ۱۳۹۴

مظفر: استفاده درست از فن‌آوری را در مدارس آموزش دهیم

وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات با تاکید بر ضرورت استفاده از مکانیزم‌های اقناعی در آموزش و پرورش، معتقد است با تهدید و تحریم نمی‌توان جلوی استفاده کودکان از ابزارهای ارتباطی را گرفت.

۱۷ تیر ۱۳۹۴

حمایت از اقتصاد ملی را در کودکی به فرزندان بیاموزیم

حسین مظفر در تبیین نقش آموزش و پرورش در فرهنگسازی برای اقتصاد مقاومتی و تبیین آن گفت: آموزش و پرورش در مقاومت چه مقاومت اقتصادی و چه سایر انواع آن، نقش بسیار مهمی دارد.

۳ تیر ۱۳۹۴
هیچ منطقی برای استیضاح فانی نیست

آموزش و پرورش از برکناری فانی نفع نمی برد

معاون نظارت مجلس گفت:بررسی عملکرد دکتر فانی در طول دو سال گذشته به خوبی نشان می‌دهد که اگر چه به ظاهر عملکردها در رسانه‌ها ظهور و بروزی ندارند ولی اگر در طول این مدت کوتاه بیشتر از گذشته کار نشده باشد، کمتر نشده است.

۱ تیر ۱۳۹۴
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

اشکالات مجلس برای استیضاح فانی، خارج از اختیارات وزیر است

وزیر اسبق آموزش و پرورش، استیضاح علی اصغر فانی در این مقطع زمانی را از اشتباهات استراتژیک مجلس دانست و گفت: به دلیل شرایط خاص اقتصادی و سیاسی کشور پاسخ به انتظارات خارج از توان دولت است.