۱۷ فروردین ۱۳۹۶
کارشناس اقتصادی:

دستاورد دولت در حوزه کاهش تورم، حاصل سیاست خاصی نبوده است

یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: نرخ رشد در سال ۹۵ در سه فصل پیاپی به ترتیب ۷,۵ ، ۱۱ و ۱۵ درصد بود که در سرجمع می توان گفت سال گذشته نرخ رشد ۱۰ درصدی را داشتیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

واردات ۵۰ میلیارد دلاری کالا در دوره تحریم/اتلاف منابع با فروش تراکم و ساخت مسکن در کلان‌شهرها

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ۲۰ میلیارد دلار از منابع کشور به دلیل فروش تراکم و مجوزهای ساخت و ساز در کلان‌شهرها هدر رفته است، گفت: ساخت مسکن‌های گران‌قیمت موجب بلوکه شدن پول‌ها در این بخش شده است.

۱۸ آبان ۱۳۹۵

سیر نزولی قیمت املاک لوکس و تجاری

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حباب قیمت مسکن گران‌قیمت و مسکن تجاری هنوز تخلیه نشده است، گفت: برای واحدهای تجاری پیش‌بینی می‌کنم قیمت‌ها نزولی باشد و برای مسکن گران‌قیمت هم در سال آینده افزایش قیمت متصور نخواهم بود.

۲۸ تیر ۱۳۹۵
عبده تبریزی:

قاچاق با بررسی حساب بانکی قابل ردیابی است

دبیرکل اسبق بورس اوراق بهادار تهران درباره برخورد دولت با قاچاق کالا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت:جریان قاچاق با بررسی حساب های بانکی قابل رد یابی است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

دارایی بانک‌ها ساختمان شده است

یک کارشناس اقتصادی وضع نظام بانکی را غیرعادلانه دانست و افزود: بخشی از دارایی های بانک ها به سرمایه های بدون حرکت مانند ساختمان تبدیل شده است و بانک ها مجبورند با جذب پول جدید سودهای سپرده های گذشته را بپردازند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۵

خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد گزارش مالی خوشان را به بورس بدهند

عبده تبریزی، مشاور وزیر راه و شهرسازی: آموزش و پرورش صد درصد باید رایگان باشد. در مساله تامین مالی و نقش خیریه‌ها و نقش وقف بصورت جدی خواهان شفافیت خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد هستم. باید سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌هایی را که گزارش مالی نمی‌دهند نفی کنیم و به‌طور جدی در جامعه بخواهیم شفاف عملکرد مالی‌شان را گزارش دهند. باید خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد گزارش مالی خوشان را به بورس بدهند که متاسفانه دو سال است این اتفاق نیفتاده است.

۴ خرداد ۱۳۹۵

آدرس غلط وزارت مسکن درباره مسکن اجتماعی

در حالی مشاور وزیر راه و شهرسازی از صرف بودجه طرح مسکن اجتماعی در مسکن مهر خبر داده که پس از گذشت سه سال طرح مذکور (مسکن اجتماعی) همچنان در حد حرف و حد حدیث است و تأمین منابع مالی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

۱۹ دی ۱۳۹۴
مشاور عباس آخوندی:

هر یک شاغل در ایران، ۴ نفر را اداره می‌کند/ دولت هر چه زودتر بازار را تحریک کند

حسین عبده تبریزی گفت: هر یک نفر شاغل از ۳.۷ نفر حمایت می‌کند در حالی که متوسط این رقم در دنیا حدود ۲.۶ نفر است؛ یعنی در ایران اگر یک فرد شاغل بیکار شود ۳.۷ نفر بدون منابع برای زندگی می‌مانند.

۱۳ دی ۱۳۹۴
مشاور وزیر راه و شهرسازی:

همه بانک‌ها باید تسهیلات ۸۰ میلیونی پرداخت کنند

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی بر ضرورت پرداخت تسهیلات بلندمدت مسکن توسط نظام بانکی تاکید کرد و گفت: یک جوان ۲۵ساله قطعاً پس‌انداز کافی ندارد پس باید از درآمدهای آینده وی مسکن خریداری شود در همین راستا باید طرح‌های اعتباری اجرایی شوند.

۲۳ آذر ۱۳۹۴
مشاور وزیر راه و شهرسازی خبر داد

موافقت با انتشار ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت در سال آینده

مشاور وزیر راه و شهرسازی از نظر مساعد هیات دولت برای انتشار ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی در سال آینده خبر داد.

۸ آذر ۱۳۹۴

آخوندی پیگیر کاهش نرخ سود بانکی است/ پیشنهاد کاهش نرخ در قالب بسته سیاستی

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی با بیان اینکه آخوندی پیگیر کاهش نرخ سود بانکی است، گفت: قصد وزیر راه و شهرسازی این است که نرخ سود بانکی را از طریق ارائه یک بسته در شورای پول و اعتبار کاهش یابد.

۷ آذر ۱۳۹۴
مشاور وزیر راه و شهرسازی :

آخوندی پیگیر کاهش نرخ سود بانکی است/ پیشنهاد کاهش نرخ در قالب بسته سیاستی

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی با بیان اینکه آخوندی پیگیر کاهش نرخ سود بانکی است، گفت: قصد وزیر راه و شهرسازی این است که نرخ سود بانکی را از طریق ارائه یک بسته در شورای پول و اعتبار کاهش یابد.

۴ آذر ۱۳۹۴

افزایش ۲۳درصدی نقدینگی با اجرای بسته جدید دولت

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کاهش نرخ ذخیره قانونی بانکها برای تامین منابع بسته خروج از رکود بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس موجب افزایش ۲۳ درصدی حجم نقدینگی شده است.

۳۰ آبان ۱۳۹۴

برگزاری دومین کنفرانس «توسعه و عدالت آموزشی»

چهار وزیر دولت یازدهم به همراه جمعی از اقتصاددانان، جامعه‏‌شناسان، سیاست‏گذاران، فعالان اجتماعی، فعالان رسانه‌ای و هنرمندان در دومین کنفرانس «توسعه و عدالت آموزشی» برای کاهش فقر آموزشی در ایران هفتم و هشتم آذر ماه راهکارها و برنامه های خود را ارائه می‌دهند.

۲۴ آبان ۱۳۹۴

شورای پول‌واعتبار هر چه زودتر دستوری نرخ سود بانکی را کاهش دهد

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص کشور نیازمند کاهش نرخ سود بانکی هستیم گفت: شورای پول و اعتبار در این زمینه باید به سرعت و به صورت دستوری اقدام به کاهش نرخ سود بانکی کند.