۱۵ دی ۱۳۹۶

مشاور آخوندی: نگران کمبود منابع در پی استقبال از صندوق مسکن یکم هستیم

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر در هفته سه برابر ماه مشابه سال قبل در صندوق مسکن یکم افتتاح حساب انجام می شود که سبب نگرانی بانک مسکن بابت تأمین منابع تسهیلات مسکن شده است.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

مشاور وزیر راه و شهرسازی: وزارتخانه به منظور کمک به متقاضیان مسکن، سه پیشنهاد داده است

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارتخانه به منظور کمک به متقاضیان مسکن، سه پیشنهاد را در قالب کاهش نرخ سود، افزایش مدت تسهیلات مسکن، انتشار اوراق توسط صندوق توسعه ملی در بازارهای جهانی و خرید اوراق MBS بانک مسکن توسط سایر بانک‌ها ارایه کرده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

مشاور وزیر راه و شهرسازی: سیاستگذاری زمین باید تغییر کند

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: ردپایی از سیاست‌گذاری زمین در وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد و شهرداری‌ها فکر می‌کردند بنگاهی هستند که باید زمین را به بالاترین قیمت بفروشند و این عادت نادرست به وزارت راه، سازمان ملی مسکن و نهادهای دیگر تسری پیدا کرد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مشاور مالی وزیر راه:

دولت به وسیله بازار بدهی، وارد بازی خطرناک نرخ سود شده است

رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه دولت به بازار بدهی به‌عنوان یک منبع درآمد نگاه می‌کند، گفت: متأسفانه دولت وارد بازی خطرناک نرخ سود موهومی شده است.

۹ مرداد ۱۳۹۶
مشاور وزیر راه و شهرسازی:

هر چهار طلاق یک تقاضای جدید در بازار مسکن ایجاد می‌کند

عبده تبریزی: سالانه نزدیک به ۶۵۰ هزار ازدواج در سطح کشور انجام می شود که این رقم متاسفانه رو به کاهش است. البته طلاق هم تقاضا در بازار مسکن را افزایش می دهد به طوری که هر چهار طلاق یک تقاضای جدید در بازار ایجاد می کند.

۶ مرداد ۱۳۹۶
عضو شورای عالی بورس:

مالیات‌ستانی از سپرده‌های بانکی و معاملات سهام اجتناب‌ناپذیر است

عبده تبریزی با اشاره به چشم انداز نرخ ارز ، مسکن و بازار سهام در نیمه دوم امسال گفت: اگر خدای ناکرده فنر نقدینگی فرار کند اول بر روی ارز و بعد روی کامادیتی‌ها سپس بر روی بازار سهام و در نهایت بر روی مسکن تاثیر گذار خواهد بود.

۱۷ فروردین ۱۳۹۶
کارشناس اقتصادی:

دستاورد دولت در حوزه کاهش تورم، حاصل سیاست خاصی نبوده است

یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: نرخ رشد در سال ۹۵ در سه فصل پیاپی به ترتیب ۷,۵ ، ۱۱ و ۱۵ درصد بود که در سرجمع می توان گفت سال گذشته نرخ رشد ۱۰ درصدی را داشتیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

واردات ۵۰ میلیارد دلاری کالا در دوره تحریم/اتلاف منابع با فروش تراکم و ساخت مسکن در کلان‌شهرها

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ۲۰ میلیارد دلار از منابع کشور به دلیل فروش تراکم و مجوزهای ساخت و ساز در کلان‌شهرها هدر رفته است، گفت: ساخت مسکن‌های گران‌قیمت موجب بلوکه شدن پول‌ها در این بخش شده است.

۱۸ آبان ۱۳۹۵

سیر نزولی قیمت املاک لوکس و تجاری

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حباب قیمت مسکن گران‌قیمت و مسکن تجاری هنوز تخلیه نشده است، گفت: برای واحدهای تجاری پیش‌بینی می‌کنم قیمت‌ها نزولی باشد و برای مسکن گران‌قیمت هم در سال آینده افزایش قیمت متصور نخواهم بود.

۲۸ تیر ۱۳۹۵
عبده تبریزی:

قاچاق با بررسی حساب بانکی قابل ردیابی است

دبیرکل اسبق بورس اوراق بهادار تهران درباره برخورد دولت با قاچاق کالا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت:جریان قاچاق با بررسی حساب های بانکی قابل رد یابی است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

دارایی بانک‌ها ساختمان شده است

یک کارشناس اقتصادی وضع نظام بانکی را غیرعادلانه دانست و افزود: بخشی از دارایی های بانک ها به سرمایه های بدون حرکت مانند ساختمان تبدیل شده است و بانک ها مجبورند با جذب پول جدید سودهای سپرده های گذشته را بپردازند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۵

خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد گزارش مالی خوشان را به بورس بدهند

عبده تبریزی، مشاور وزیر راه و شهرسازی: آموزش و پرورش صد درصد باید رایگان باشد. در مساله تامین مالی و نقش خیریه‌ها و نقش وقف بصورت جدی خواهان شفافیت خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد هستم. باید سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌هایی را که گزارش مالی نمی‌دهند نفی کنیم و به‌طور جدی در جامعه بخواهیم شفاف عملکرد مالی‌شان را گزارش دهند. باید خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد گزارش مالی خوشان را به بورس بدهند که متاسفانه دو سال است این اتفاق نیفتاده است.

۴ خرداد ۱۳۹۵

آدرس غلط وزارت مسکن درباره مسکن اجتماعی

در حالی مشاور وزیر راه و شهرسازی از صرف بودجه طرح مسکن اجتماعی در مسکن مهر خبر داده که پس از گذشت سه سال طرح مذکور (مسکن اجتماعی) همچنان در حد حرف و حد حدیث است و تأمین منابع مالی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

۱۹ دی ۱۳۹۴
مشاور عباس آخوندی:

هر یک شاغل در ایران، ۴ نفر را اداره می‌کند/ دولت هر چه زودتر بازار را تحریک کند

حسین عبده تبریزی گفت: هر یک نفر شاغل از ۳.۷ نفر حمایت می‌کند در حالی که متوسط این رقم در دنیا حدود ۲.۶ نفر است؛ یعنی در ایران اگر یک فرد شاغل بیکار شود ۳.۷ نفر بدون منابع برای زندگی می‌مانند.

۱۳ دی ۱۳۹۴
مشاور وزیر راه و شهرسازی:

همه بانک‌ها باید تسهیلات ۸۰ میلیونی پرداخت کنند

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی بر ضرورت پرداخت تسهیلات بلندمدت مسکن توسط نظام بانکی تاکید کرد و گفت: یک جوان ۲۵ساله قطعاً پس‌انداز کافی ندارد پس باید از درآمدهای آینده وی مسکن خریداری شود در همین راستا باید طرح‌های اعتباری اجرایی شوند.