۲۸ خرد ۱۳۹۷
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت راه‌آهن:

درخواست بخش خصوصی مبنی بر از رده خارج کردن واگن‌های بالای ۳۰ سال در دست بررسی است.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه «درخواست بخش خصوصی مبنی بر از رده خارج کردن واگن‌های بالای ۳۰ سال در دست بررسی است» تصریح کرد: بخش خصوصی برای انجام «تعمیرات نیمه عمر واگن» و ایجاد قابلیت استفاده از بخشی از واگن‌ها تا ۱۲ سال دیگر ۲ سال فرصت داشت.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

قائم مقام راه‌آهن: یک مشاور خارجی برای اصلاح ساختار راه‌آهن به کار گرفته شده است

قائم مقام راه‌آهن با اشاره به ضرورت تغییر اساسنامه راه‌آهن برای حفظ بخشی از توان حمل بار ریلی جهت حمل کالاهای دولتی، گفت:‌ با وجود خروج آمریکا از برجام،طرف‌های قرارداد ایران برای تولید واگن اعلام کرده‌اند به همکاری خود با کشورمان ادامه می‌دهند.

۶ دی ۱۳۹۶

“عضو هیات مدیره راه آهن: تعرفه های حمل بار کریدور شمال – جنوب در سال ۲۰۱۸ افزایش نمی یابد “

عضوهیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: دراجلاس راه آهن های کشورهای کریدور شمال – جنوب شامل ایران ، آذربایجان ، روسیه و بلاورس ، تمدید تعرفه های سال ۲۰۱۷ به تصویب رسید و به این ترتیب تعرفه های حمل بار کریدور شمال – جنوب در سال ۲۰۱۸ افزایش نمی یابد.

۱ شهر ۱۳۹۶

معاون برنامه‌ریزی راه آهن: خط‌آهن آستارا-‌آستارا تا ۶ ماه آینده افتتاح خواهد شد.

‌کمیته حمل و نقل بین‌المللی شرکت راه‌آهن به بررسی راهکارهای مناسب جهت دستیابی به سهم ترانزیت در منطقه و تجارت بین المللی و ایجاد کریدور اقتصادی دقیق برای توسعه ترانزیت پرداخت.

۲۳ مرد ۱۳۹۶
عضو هیئت مدیره راه آهن:

رشد ۱۵۰ درصدی ترانزیت ریلی منوط به فعال شدن همه مرزهای مشترک با همسایگان

عضو هیات مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت بسیار بالای رشد صنعت ریلی ایران برای قرار گرفتن در مسیر توسعه اقتصادی سایر کشورها از برنامه ریزی کلان برای رسیدن به رشد ۱۵۰ درصدی ترانزیت ریلی در ایران خبر داد.

۴ مرد ۱۳۹۶

عضو هیئت مدیره راه‌آهن: ترانزیت ریلی و جاده‌ای یک چهارم هدف‌گذاری است

یک مقام مسئول در راه آهن گفت: بخش جاده‌ای و ریلی در سال ۱۲ میلیون تن بار ترانزیت می‌کند که رقم و هدف اصلی وزارت راه و شهرسازی ترانزیت ۵۰ میلیون تن بار است.

۲۰ فرو ۱۳۹۶

اتصال دریای بالتیک به خلیج فارس

رئیس کمیته ترانزیت راه‌آهن گفت: در جلسه ۳ جانبه‌ای که با حضور مسئولان راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو برگزار شد، زمانبندی سیر قطارها در هر یک از کشورها مشخص و تعرفه‌های مسیر بندر‌عباس به مسکو از مسیر آذربایجان، برای سال ۲۰۱۷ میلادی با تخفیف ۵۰ درصدی تعیین شد.

۷ اسف ۱۳۹۵

بهره برداری از خط ریلی ایران_افغانستان تا سال٩۶

رییس کمیته ترانزیت کالای راه آهن، از بهره برداری مسیر ریلی ایران_افغانستان تا سال آینده خبر داد.

۱۰ آذر ۱۳۹۴
معاون ‌بهره‌برداری راه‌آهن خبر داد

تکمیل شبکه ترانزیتی راه‌آهن‌های آسیایی‌‌ در ایران/‌ کریدورهای ریلی ایران ‌اولویت تجار منطقه

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن گفت: شرکت راه‌آهن طبق برنامه ششم توسعه، شبکه‌های ترانزیتی کریدورهای شمالی-جنوبی و شرقی-غربی و شبکه ترانزیتی راه‌آهن‌های آسیایی در محدوده کشور را تکمیل می‌کند.

۸ شهر ۱۳۹۴
معاون سیر و حرکت راه‌آهن

افزایش ظرفیت اعزام قطار‌ها در خطوط ریلی با نصب سامانه کنترل اتوماتیک قطار

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن با اشاره به تأثیر به سزای سیستم کنترل اتوماتیک قطار در ایمنی سیر، افزایش بهره‌وری خطوط، کاهش فاصله زمانی اعزام قطارها و کنترل سرعت، از تجهیز ‌خطوط ریلی یزد و هرمزگان به این سیستم خبر داد.

۱۷ آبا ۱۳۹۳
معاون سیر و بهره‌برداری راه آهن در گفت‌وگویی خبر داد

رشد ۱۳۷ درصدی ترانزیت ریلی/ طرح جامع معادن به‌زودی آماده می‌شود

معاون سیر و بهره‌برداری راه آهن از کاهش ترانزیت ریلی به یک سوم طی ۵ سال گذشته خبر داد و گفت در نیمه نخست امسال شاهد رشد ۱۳۷ درصدی انتقال ریلی کالا از آسیای میانه و مرز سرخس بوده‌ایم.