۱ خرداد ۱۳۹۶

ایران و ترکیه همکاری‌های تولید و تجارت بذر را توسعه می‌دهند

گزارش// در دیدار هیأت تجاری – صنفی بذر ترکیه با رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و تعدادی از فعالان بخش کشاورزی، راه‌های توسعه همکاری دوجانبه میان کشاورزان و دست‌اندرکاران تولید و تجارت بذر دو کشور مورد بررسی قرار گرفت. در این دیدار صفایی، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه کشورمان سالانه ۷۰۰ هزار تن بذر گواهی‌شده تولید می‌کند، گفت: تولید و تجارت بذر در ایران تا پیش از سال ۲۰۰۴ در اختیار و انحصار شرکت‌های دولتی قرار داشت. پس از این سال، فرصتی فراهم شد تا بخش خصوصی در حوزه تولید و تأمین نهاده‌ها ازجمله بذر حضور داشته باشد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

۸۳ درصد از نیاز کشور به کره، از طریق واردات تامین می‎شود

صفایی، مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران: طبق آمار رسمی اعلام شده از طرف اتحادیه اروپا و نیوزیلند، ایران پنجمین مقصد صادراتی کره از این اتحادیه و سومین مقصد صادراتی کره از کشور نیوزیلند است که به معنای سهم عمده کشورمان در جبران زیان وارده به صنعت تولید شیر اتحادیه اروپا و نیوزلند است. طبق ارزیابی انجام شده، کره تولیدی در کشور، تنها حدود ۱۷ درصد نیاز داخل را تامین می کند و در عمل حدود ۸۳ درصد از نیاز کشور به صورت واردات تامین می شود که با افتتاح خط کره لاکتیکی توسط این سازمان از خروج میزان قابل توجهی ارز در سال جلوگیری می شود. درحال حاضر حدود ۴۵ هزار تن کره به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار از گمرکات کشور وارد میشود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

نخستین خط تولید پیشرفته کره به روش لاکتیکی در کشور راه اندازی شد

گزارش// نخستین خط تولید پیشرفته کره به روش لاکتیکی در کارخانه لبنیات پاک در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال برای نخستین بار در کشور با حضور مهرفرد معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و صفایی رییس هییت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و فعالان این صنعت راه اندازی شد. این خط سالانه ۷۰۰۰ تن کره لاکتیکی برای نخستین بار در ایران تولید و از خروج حدود ۳۵ میلیون یورو ارز در سال جلوگیری می شود.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

اختصاص چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبیاری مدرن در کشور

صفایی، رئیس سازمان تعاون روستایی کشور: دولت تدبیر و امید، امسال چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبیاری مدرن به بخش کشاورزی اختصاص داده است. در راستای حمایت از تولیدات گل و گیاه، تبدیل اراضی به گلخانه نیاز به اخذ مجوز و تغییر کاریری ندارند و حتی نیاز به پرداخت عوارض سازه نیز نیست.

۷ فروردین ۱۳۹۶
توسط سازمان تعاون روستایی انجام شد؛

توزیع ۵۰ هزارتن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه نوروز ۹۶

صفایی، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران: با بهره گیری از ظرفیت شبکه سراسری تعاونی ها، تاکنون ۵۰ هزار تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه نوروز ۹۶ توزیع شده است. توزیع سیب و پرتقال نوروزی در مراکز یاد شده تا نیمه فروردین ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
بر اساس تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار،

قیمت پرتقال وارداتی به ۳۹۰۰ تومان افزایش یافت

بر اساس تصمیم شب گذشته ستاد تنظیم بازار، قیمت پرتقال وارداتی تنظیم بازار شب عید به سه‌هزار و ۹۰۰ تومان برای کل کشور افزایش یافت.

۱ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد؛

ناکارآمدی ساختاربازار کشاورزی/گندم، طلایی ترین زنجیره اقتصادایران

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه ساختار بازار محصولات کشاورزی ایران ناکارآمد است، گفت: تنها ۵ درصد فروشگاه های زنجیره ای کشورما در توزیع این محصولات سهم دارند.

۱ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

امسال ۴٫۵ میلیون تن گندم توسط تعاونی‌های روستایی خریداری شد

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: از مجموع ۱۱٫۴ میلیون تن گندم خریداری شده در سال جاری بیش از ۴٫۵ میلیون تن آن توسط شرکت های تعاون روستایی خریداری شده است.

۲۷ آذر ۱۳۹۵

پرتقال باغداران شمال کشور خوراک دام شد

پرتقال برخی باغداران شمال کشور به دلیل نرخ پایین و به‌صرفه نبودن عرضه در بازار، خوراک دام شد و برخی کشاورزان نیز با بردن محصول به میادین میوه و مشاهده قیمت ناچیز محصول خود را دور ریختند.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

دولت وظیفه‌ای در قبال تنظیم بازار شب یلدا ندارد

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی از خرید تضمینی پرتقال و کیوی سرمازده شمال برای حمایت از تولیدکنندگان خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی، خرید و ذخیره‌سازی پرتقال شب عید از اول دی‌ماه آغاز می‌شود.

۵ شهریور ۱۳۹۵
مدیر عامل سازمان تعاون روستایی:

۵ میلیون تن گندم از سال قبل در سیلوها مانده است

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت:‌ برای نگهداری گندم خریداری شده از کشاورزان کمبود سیلو نداریم چرا که علاوه بر ۱۱ میلیون تن گندم امسال ۵ میلیون تن نیز هنوز از سال گذشته در سیلوها باقی مانده است.

۱۲ مرداد ۱۳۹۵
صفایی، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی:

عملیات خرید توافقی شیرخام از دامداران تا پایان مردادماه ادامه دارد

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه عملیات خرید توافقی شیرخام از دامداران حداقل تا پایان مردادماه ادامه دارد، گفت: تا پایان فصل گرما همه مطالبات دامداران پرداخت می‌شود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۵

۲۴ محصول زراعی و باغی درکشورمشمول خرید تضمینی شدند

معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت:در سال زراعی جاری ۲۴ محصول زراعی و باغی در کشور مشمول اعمال قانون خرید تضمینی شدند.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

معاون شرکت بازرگانی دولتی: مسئولیتی در قابل برنج فروخته شده نداریم

در حالی که برخی اخبار از توزیع برنج تاریخ گذشته در سبد غذایی ماه رمضان محرومان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی حکایت دارد، سازمان‌های مربوطه و مسئولان هر یک به گونه‌ای کار خود را توجیه می‌کنند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۵

۵۵ هزار تن میوه تنظیم بازاری مصرف شد

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه از ۶۲ هزار تن میوه ذخیره شده برای شب عید حدود ۵۵ هزار تن آن به بازار عرضه شده است،گفت: باقی مانده محصولات به تدریج به بازار تزریق می‌شود.