۲۸ شهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

با مصرف بی‌رویه آب‌های زیر زمینی باعث شده‌ایم که آب های شور بالا آمده و زمین تخریب شود

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تعاونی ها باید مدیریت زنجیره ارزش و تولید را در دستور کار خود قرار دهند و کشاورزان باید در حلقه های پیشین و پسین تولید مداخله کنند.

۱۹ مرد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تعاون روستایی کشور:

تعاونی‌های سهامی زراعی در کشور افزایش می‌یابد‌

صفایی: تعاونی‌های سهامی زراعی در کشور افزایش می‌یابد‌. مهم‌ترین فعالیت این تعاونی‌ها تامین و تخصصی آب به کشاورزان است که سبب متعادل‌سازی مصرف آب در بین کشاورزان می‌شود. یکی از ساختارهایی که در مدیریت کشاورزی پیگیری می‌شود تشکیل تعاونی است که کشاورزان خرد با تشکیل این تعاونی‌ها متشکل می‌شوند و تعاونی‌های سهامی ایجاد می‌کنند تا توان کشاورزی را در کشور بالا ببرند.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی کشور:

مدیریت تلفیقی آب و زمین در ۱۸۰ نقطه کشور انجام می‌شود

صفایی: طرح ایجاد تعاونی‌های «آب بران» نیز جز طرح‌های ملی اقتصاد مقاومتی است که مجری آن سازمان مرکزی تعاونی روستایی است که باید مدیریت تلفیقی آب و زمین را امسال در ۱۸۰ نقطه تجربه کنیم تا بهره‌وری آب را که از مشکلات کشور است، افزایش دهد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران:

۲۶ هزار تن شیرخشک در سال ۹۵ صادر شد

صفایی: ما طی سال‌های گذشته نهایتا ۱۲ هزار تن شیرخشک صادر می‌کردیم اما در سال ۹۵ شاهد گشایشی در بازارهای روسیه و عراق بودیم که ۲۶ هزار و ۵۰۰ تن شیرخشک صادر شد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

پیوند دادن بخش‌های بازرگانی و تولید به یکدیگر، سال‌ها در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد

در گذشته تنها به موضوع تولید در بخش کشاورزی توجه می‌شد و تجارت را موضوع دیگری مربوط به بازرگانان می‌دانستند اما این نظریه ۵۰ سال است که منقضی شده است. پیوند دادن بخش‌های بازرگانی و تولید به یکدیگر راهکار غالبی است که سالها در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایران ۵۰ تا ۶۰ سال از این امر عقب هستیم.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

پرداخت ۳۰۰ تومان مشوق برای صادرات شیر

صفایی، مدیرعامل سازمان تعاون روستایی: اواخر سال گذشته دولت بسته حمایتی از شیرخام را مصوب کرده که دارای چند بند بود که یکی از آنها پرداخت مشوق صادراتی به مبلغ ۳۰۰ تومان با ازای صادرات هر کیلو شیر خام است. در بسته حمایتی از شیرخام در کشور براساس هماهنگیهای انجام شده با وزارت رفاه قرار شده است که پنیر در سبد حمایتی مردم قرار گیرد.

۱ خرد ۱۳۹۶

ایران و ترکیه همکاری‌های تولید و تجارت بذر را توسعه می‌دهند

گزارش// در دیدار هیأت تجاری – صنفی بذر ترکیه با رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و تعدادی از فعالان بخش کشاورزی، راه‌های توسعه همکاری دوجانبه میان کشاورزان و دست‌اندرکاران تولید و تجارت بذر دو کشور مورد بررسی قرار گرفت. در این دیدار صفایی، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه کشورمان سالانه ۷۰۰ هزار تن بذر گواهی‌شده تولید می‌کند، گفت: تولید و تجارت بذر در ایران تا پیش از سال ۲۰۰۴ در اختیار و انحصار شرکت‌های دولتی قرار داشت. پس از این سال، فرصتی فراهم شد تا بخش خصوصی در حوزه تولید و تأمین نهاده‌ها ازجمله بذر حضور داشته باشد.

۳۰ ارد ۱۳۹۶
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

۸۳ درصد از نیاز کشور به کره، از طریق واردات تامین می‎شود

صفایی، مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران: طبق آمار رسمی اعلام شده از طرف اتحادیه اروپا و نیوزیلند، ایران پنجمین مقصد صادراتی کره از این اتحادیه و سومین مقصد صادراتی کره از کشور نیوزیلند است که به معنای سهم عمده کشورمان در جبران زیان وارده به صنعت تولید شیر اتحادیه اروپا و نیوزلند است. طبق ارزیابی انجام شده، کره تولیدی در کشور، تنها حدود ۱۷ درصد نیاز داخل را تامین می کند و در عمل حدود ۸۳ درصد از نیاز کشور به صورت واردات تامین می شود که با افتتاح خط کره لاکتیکی توسط این سازمان از خروج میزان قابل توجهی ارز در سال جلوگیری می شود. درحال حاضر حدود ۴۵ هزار تن کره به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار از گمرکات کشور وارد میشود.

۳۰ ارد ۱۳۹۶

نخستین خط تولید پیشرفته کره به روش لاکتیکی در کشور راه اندازی شد

گزارش// نخستین خط تولید پیشرفته کره به روش لاکتیکی در کارخانه لبنیات پاک در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال برای نخستین بار در کشور با حضور مهرفرد معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و صفایی رییس هییت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و فعالان این صنعت راه اندازی شد. این خط سالانه ۷۰۰۰ تن کره لاکتیکی برای نخستین بار در ایران تولید و از خروج حدود ۳۵ میلیون یورو ارز در سال جلوگیری می شود.

۱۱ ارد ۱۳۹۶

اختصاص چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبیاری مدرن در کشور

صفایی، رئیس سازمان تعاون روستایی کشور: دولت تدبیر و امید، امسال چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبیاری مدرن به بخش کشاورزی اختصاص داده است. در راستای حمایت از تولیدات گل و گیاه، تبدیل اراضی به گلخانه نیاز به اخذ مجوز و تغییر کاریری ندارند و حتی نیاز به پرداخت عوارض سازه نیز نیست.

۷ فرو ۱۳۹۶
توسط سازمان تعاون روستایی انجام شد؛

توزیع ۵۰ هزارتن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه نوروز ۹۶

صفایی، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران: با بهره گیری از ظرفیت شبکه سراسری تعاونی ها، تاکنون ۵۰ هزار تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه نوروز ۹۶ توزیع شده است. توزیع سیب و پرتقال نوروزی در مراکز یاد شده تا نیمه فروردین ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

۲۵ اسف ۱۳۹۵
بر اساس تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار،

قیمت پرتقال وارداتی به ۳۹۰۰ تومان افزایش یافت

بر اساس تصمیم شب گذشته ستاد تنظیم بازار، قیمت پرتقال وارداتی تنظیم بازار شب عید به سه‌هزار و ۹۰۰ تومان برای کل کشور افزایش یافت.

۳۰ آذر ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد؛

ناکارآمدی ساختاربازار کشاورزی/گندم، طلایی ترین زنجیره اقتصادایران

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه ساختار بازار محصولات کشاورزی ایران ناکارآمد است، گفت: تنها ۵ درصد فروشگاه های زنجیره ای کشورما در توزیع این محصولات سهم دارند.

۳۰ آذر ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

امسال ۴٫۵ میلیون تن گندم توسط تعاونی‌های روستایی خریداری شد

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: از مجموع ۱۱٫۴ میلیون تن گندم خریداری شده در سال جاری بیش از ۴٫۵ میلیون تن آن توسط شرکت های تعاون روستایی خریداری شده است.

۲۶ آذر ۱۳۹۵

پرتقال باغداران شمال کشور خوراک دام شد

پرتقال برخی باغداران شمال کشور به دلیل نرخ پایین و به‌صرفه نبودن عرضه در بازار، خوراک دام شد و برخی کشاورزان نیز با بردن محصول به میادین میوه و مشاهده قیمت ناچیز محصول خود را دور ریختند.