۱۹ آذر ۱۳۹۶

افغانستان خواستار تاسیس دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای و تدوین سرفصل دروس در این کشور شده است

وزیر تحصیلات عالی افغانستان در دیدار با قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خواستار تاسیس دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای و تدوین سرفصل دروس در این کشور شد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

وزارت علوم از توسعه همکاری های دانشگاه های ایران در افغانستان حمایت می کند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: سیاست مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم ، حمایت از توسعه همکاری های دانشگاه های ایران در افغانستان است زیرا تربیت نیروی تحصیل کرده، نقش و جایگاه مهمی در توسعه همکاریهای علمی بین المللی همه جانبه دارد.

۷ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

چگونگی تاسیس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های کشور فرانسه بررسی می‌شود

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اعلام کرد: در اولین نشست کمیته مشترک علمی ایران و فرانسه در وزارت علوم چگونگی تاسیس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های کشور فرانسه بررسی می شود.

۵ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم:

۱۵۰ پروژه دانشگاهی بین ایران و دانشگاه‌های خارجی منعقد شد

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: در مجموع با کشورهای اتحادیه اروپا دارای ۵ پروژه بزرگ و حدود ۱۵۰ پروژه در سطح دانشگاهی هستیم.

۴ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم:

برای جذب بیشتر دانشجویان اروپایی آماده‌ایم

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه برنامه جذب دانشجویان اروپایی خبر داد.

۴ آذر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیرعلوم: حوزه‌های فناوری‌های جدید، بهداشت و تغییرات اقلیمی سه حوزه اولویت‌دار در همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپایی است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، در سومین نشست گفت‌وگوهای بلندپایه میان ایران و اتحادیه اروپایی، آخرین وضعیت همکاری‌های دو طرف در زمینه علوم، فناوری و آموزش عالی را تشریح و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه برنامه جذب دانشجویان اروپایی اعلام کرد.

۶ آبان ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم:

تا ۶ ماه آینده اولین ورودی‌های مقطع کارشناسی ارشد از هشت کشور مسلمان در دانشگاه D8 جذب می‌شوند

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از تاسیس دانشگاه D8 در دانشگاه بوعلی همدان خبر داد و گفت: «تا ۶ ماه آینده اولین ورودی‌های مقطع کارشناسی‌ارشد از هشت کشور مسلمان در این دانشگاه جذب می‌شوند.

۱ آبان ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

دانشگاه سازمان اقتصادی کشورهای اسلامی، «D۸» در همدان تاسیس می‌شود

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: با پیگیرهای وزارت علوم و همکاری دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه سازمان اقتصادی کشورهای اسلامی؛ موسوم به «D۸» در شهر همدان ایجاد می شود.

۲۶ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل:

بین المللی شدن دانشگاه‌ها از اولویت های اصلی وزارت علوم است

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل اعلام کرد : در حال حاضرتعداد ۲۴۳طرح مطالعاتی مشترک میان دانشمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌هایی از کشورهای استرالیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هند، پاکستان و آفریقای جنوبی تصویب و مورد تایید طرفین قرار گرفته است.

۲۶ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیرعلوم:

۲۴۳ پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه‌های ایران و ۷ کشور جهان محقق دانشمند تصویب شد.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل گفت: در حال حاضرتعداد ۲۴۳طرح مطالعاتی مشترک میان دانشمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌هایی از کشورهای استرالیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هند، پاکستان و آفریقای جنوبی تصویب و مورد تایید طرفین قرار گرفته است.

۵ مهر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

در چارچوب قوانین و برنامه‌های توسعه‌ای، به دنبال ایجاد دانشگاه‌های مشترک با کشورهای مختلف جهان هستیم

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت : در چارچوب قوانین و برنامه های توسعه ای، به دنبال ایجاد دانشگاه های مشترک با کشورهای مختلف جهان هستیم.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

قائم مقائم وزارت علوم در امور بین‌الملل: در مهر امسال برنامه ویژه‌ای با هیات علمی و دانشمندان آلمانی تدارک دیده شده است

قائم مقام وزارت علوم در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه تا حدی بسیار زیادی نگاه منفی به ارتباط با ایران وجود ندارد، گفت: دیواری که برای ارتباط با خارجی‌ها در ایران کشیده بودند با تلاش دولت یازدهم از بین رفته و دیدگاه‌هایی که مناسب فعالیت‌های بین‌المللی نبود، تعدیل شده است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها یکی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، “تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی” را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم در دولت دوازدهم توصیف و تأکید کرد: به دنبال آن هستیم تا از طریق دیپلماسی علم و فناوری اثرگذاری خود در منطقه را بیش از گذشته ارتقا بخشیم.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶

قائم‌مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل: بیش از ۵۲ هزار دانشجو در دانشگاه‌های ایران در حال تحصیل هستند

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، شمار دانشجویان خارجی در حال تحصیل در ایران را بیش از ۵۲ هزار نفر اعلام کرد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

در دولت یازدهم ،دانشمندان ایرانی توانستند بستر ارتباط بین‌المللی علم و فناوری را پایدار کنند

دکترحسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم گفت : دانشمندان ایرانی توانستند بستر یک ارتباط بین المللی علمی و فناوری پایدار را فراهم کنند .