۲۰ مرداد ۱۳۹۶

اجرایی شدن ۴۴ درصد تفاهم‌نامه‌های دانشگاه‌ها با خارج

قائم مقام امور بین الملل دانشگاه ها گفت: از ۸۵۳ تفاهم نامه ای که بین دانشگاه های ایرانی و خارج از کشور منعقد شده، حدود ۳۷۶ تفاهم نامه یعنی ۴۴ درصد آن سال گذشته اجرایی شده است.

۹ مرداد ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

چند طرح بین‌المللی بزرگ بین دانشگاه‌های ایران و اتحادیه اروپا در حال اجرا است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی این وزارت گفت: در شرایط کنونی بین المللی شدن دانشگاهها نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است تا هم از دانش و فناوری دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی دنیا استفاده کنیم و هم جایگاه جهانی خودرا ارتقا دهیم.

۷ مرداد ۱۳۹۶

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با معاون وزیر آموزش عالی عراق دیدار کرد

دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با دکتر محمد عبد عطیه سراج معاون اداری وزیر آموزش عالی و پژوهش های علمی عراق دیدار کرد.

۴ مرداد ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

آمار دقیقی از روند مهاجرت فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور به خارج وجود ندارد

نخبگان علمی به خاطر نقش موثر در پیشرفت و آبادانی، به عنوان ثروت اصلی ملی به شمار می روند، بر همین اساس کشورهای پیشرفته با تمامی ابزارهای تبلیغاتی، تشویقی مادی و معنوی درصدد جذب و حفظ این قشر آینده ساز هستند.

۲ مرداد ۱۳۹۶

گسترش همکاری‌های علمی ایران و ژاپن مورد بررسی قرار گرفت

دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در دیدار با رئیس آژانس همکاری های بین المللی ژاپن موسوم به جایکا به بررسی چشم انداز همکاری های علمی جمهوری اسلامی ایران و جایکا پرداختند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

طی سال گذشته ۱۰۵ رئیس دانشگاه خارجی به ایران سفر کرده‌اند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: طی سال گذشته ۱۰۵ رئیس دانشگاه خارجی به ایران سفر کرده است که پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ به ۲۰۵ رئیس دانشگاه افزایش یابد.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل:

در حال حاضر ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۲ دانشگاه اروپایی با یکدیگر همکاری می‌کنند

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۲ دانشگاه اروپایی خبر داد و گفت: این همکاری ها در حوزه آموزش عالی ادامه خواهد یافت.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

برای همکاری علمی با هر کشور خارجی، یکی از دانشگاه‌ها به عنوان محور هماهنگی معرفی می‌شود

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی این وزارت گفت: با توجه به حجم گسترده همکاری های علمی بین المللی و افزایش روز افزون آن، برنامه وزارت علوم واگذاری بسیاری از امور اجرایی در حوزه بین الملل و افزایش نقش دانشگاهها در همکاری های علمی بین المللی است .

۱۷ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

ایران برای اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان و اساتید ایرانشناسی ایروان آمادگی دارد

در نشستی با حضوردکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و هیئت های دانشگاهی ارمنستان، راهکارهای توسعه همکاری های دانشگاهی بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

هیات آلمانی اوایل مهرماه وارد تهران می‌شود

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از حضور هیات آلمانی در ایران خبر داد و گفت: این هیات به منظور بررسی زمینه‌های همکاری مشترک علمی و آموزشی اوایل مهرماه وارد تهران خواهد شد.

۱۱ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل: ۲۲ کشور از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در هیات علمی در ایران حاضر شده‌اند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌المللی تاکید کرد:‌ ۲۲ کشور از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در هیات علمی در ایران حاضر شده‌اند و قرار است بیانیه مشترکی میان ما با اتحادیه اروپا صادر شود.

۳ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: بزرگترین هیات علمی- فناوری اتحادیه اروپا به ایران سفر می‌کنند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: بزرگترین هیات علمی- فناوری اتحادیه اروپا شامل ۱۶ نفر از مسؤولان علم و فناوری این اتحادیه و نمایندگانی از ۲۱ کشور اروپایی در روزهای ۱۱ تا ۱۳ تیرماه به تهران می‌آیند.

۹ خرداد ۱۳۹۶

قائم‎مقام وزیر علوم در امور بین‎الملل از حمایت افراد برای شرکت در کنفرانس‎های علمی بین‎المللی قرآنی، فرصت‌های مطالعاتی و تبادل استاد خبر داد

رئیس کارگروه توسعه همکاری هایعلمی بین المللی قرآنی از اقدام این کارگروه در حمایت از شرکت در کنفرانس‎های علمی بین‎المللی قرآنی و تبادل استاد خبر داد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از دانشگاه‌های بن و آخن آلمان بازدید کرد

هیئت اعزامی دانشگاهی ایران به آلمان به سرپرستی حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از دانشگاه های بن و آخن آلمان بازدید کرد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

دفتر همکاری‌های علمی و فناوری ایران و اتحادیه اروپا در آلمان افتتاح شد

دفتر همکاری‌های علمی و فناوری ایران و اتحادیه اروپا با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، ۱۲ تن از رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشورمان،در شهر بن آلمان افتتاح شد.