۵ مهر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

در چارچوب قوانین و برنامه‌های توسعه‌ای، به دنبال ایجاد دانشگاه‌های مشترک با کشورهای مختلف جهان هستیم

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت : در چارچوب قوانین و برنامه های توسعه ای، به دنبال ایجاد دانشگاه های مشترک با کشورهای مختلف جهان هستیم.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

قائم مقائم وزارت علوم در امور بین‌الملل: در مهر امسال برنامه ویژه‌ای با هیات علمی و دانشمندان آلمانی تدارک دیده شده است

قائم مقام وزارت علوم در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه تا حدی بسیار زیادی نگاه منفی به ارتباط با ایران وجود ندارد، گفت: دیواری که برای ارتباط با خارجی‌ها در ایران کشیده بودند با تلاش دولت یازدهم از بین رفته و دیدگاه‌هایی که مناسب فعالیت‌های بین‌المللی نبود، تعدیل شده است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها یکی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، “تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی” را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم در دولت دوازدهم توصیف و تأکید کرد: به دنبال آن هستیم تا از طریق دیپلماسی علم و فناوری اثرگذاری خود در منطقه را بیش از گذشته ارتقا بخشیم.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶

قائم‌مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل: بیش از ۵۲ هزار دانشجو در دانشگاه‌های ایران در حال تحصیل هستند

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، شمار دانشجویان خارجی در حال تحصیل در ایران را بیش از ۵۲ هزار نفر اعلام کرد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

در دولت یازدهم ،دانشمندان ایرانی توانستند بستر ارتباط بین‌المللی علم و فناوری را پایدار کنند

دکترحسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم گفت : دانشمندان ایرانی توانستند بستر یک ارتباط بین المللی علمی و فناوری پایدار را فراهم کنند .

۶ شهریور ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل:

۳۷۴ پروژه مشترک با دانشگاه‌های خارجی در دولت یازدهم منعقد شده استد

رئیس مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل، از انعقاد ۳۷۴ پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه های ایران و خارج از کشور در دوران فعالیت دولت یازدهم خبر داد.

۲۰ مرداد ۱۳۹۶

اجرایی شدن ۴۴ درصد تفاهم‌نامه‌های دانشگاه‌ها با خارج

قائم مقام امور بین الملل دانشگاه ها گفت: از ۸۵۳ تفاهم نامه ای که بین دانشگاه های ایرانی و خارج از کشور منعقد شده، حدود ۳۷۶ تفاهم نامه یعنی ۴۴ درصد آن سال گذشته اجرایی شده است.

۹ مرداد ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

چند طرح بین‌المللی بزرگ بین دانشگاه‌های ایران و اتحادیه اروپا در حال اجرا است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی این وزارت گفت: در شرایط کنونی بین المللی شدن دانشگاهها نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است تا هم از دانش و فناوری دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی دنیا استفاده کنیم و هم جایگاه جهانی خودرا ارتقا دهیم.

۷ مرداد ۱۳۹۶

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با معاون وزیر آموزش عالی عراق دیدار کرد

دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با دکتر محمد عبد عطیه سراج معاون اداری وزیر آموزش عالی و پژوهش های علمی عراق دیدار کرد.

۴ مرداد ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

آمار دقیقی از روند مهاجرت فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور به خارج وجود ندارد

نخبگان علمی به خاطر نقش موثر در پیشرفت و آبادانی، به عنوان ثروت اصلی ملی به شمار می روند، بر همین اساس کشورهای پیشرفته با تمامی ابزارهای تبلیغاتی، تشویقی مادی و معنوی درصدد جذب و حفظ این قشر آینده ساز هستند.

۲ مرداد ۱۳۹۶

گسترش همکاری‌های علمی ایران و ژاپن مورد بررسی قرار گرفت

دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در دیدار با رئیس آژانس همکاری های بین المللی ژاپن موسوم به جایکا به بررسی چشم انداز همکاری های علمی جمهوری اسلامی ایران و جایکا پرداختند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

طی سال گذشته ۱۰۵ رئیس دانشگاه خارجی به ایران سفر کرده‌اند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: طی سال گذشته ۱۰۵ رئیس دانشگاه خارجی به ایران سفر کرده است که پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ به ۲۰۵ رئیس دانشگاه افزایش یابد.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل:

در حال حاضر ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۲ دانشگاه اروپایی با یکدیگر همکاری می‌کنند

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۲ دانشگاه اروپایی خبر داد و گفت: این همکاری ها در حوزه آموزش عالی ادامه خواهد یافت.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

برای همکاری علمی با هر کشور خارجی، یکی از دانشگاه‌ها به عنوان محور هماهنگی معرفی می‌شود

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی این وزارت گفت: با توجه به حجم گسترده همکاری های علمی بین المللی و افزایش روز افزون آن، برنامه وزارت علوم واگذاری بسیاری از امور اجرایی در حوزه بین الملل و افزایش نقش دانشگاهها در همکاری های علمی بین المللی است .

۱۷ تیر ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

ایران برای اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان و اساتید ایرانشناسی ایروان آمادگی دارد

در نشستی با حضوردکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و هیئت های دانشگاهی ارمنستان، راهکارهای توسعه همکاری های دانشگاهی بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.