۱۸ فروردین ۱۳۹۷
عضو کمیسیون انرژی:

سرمایه‌گذاری حداکثری و ازدیاد برداشت از میدان‌های مشترک، یکی از اولویت‌های صنعت نفت در سال ۹۷ است

امیری خامکانی: سرمایه‌گذاری حداکثری و ازدیاد برداشت از میدان‌های مشترک، یکی از اولویت‌های صنعت نفت در سال ۹۷ است.

۶ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون انرژی:

سهمیه‌بندی چاره کاهش مصرف بنزین نیست/ اشتغالزایی هدف اول افزایش نرخ بنزین

عضو کمیسیون انرژی گفت: در لایحه بودجه ۹۷، ۶۴ و ۸۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال، آموزش و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین تسهیلات اشتغالزایی استفاده شود.

۶ دی ۱۳۹۶

وزارت نفت مجاز به استفاده از ۹ هزار و ۵۰۰میلیارد تومان از اسناد خزانه شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس یکی از تبصره‌های لایحه بودجه سال ۹۷، وزارت نفت می‌تواند تا سقف ۹۵۰۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه برای طرح‌های بالادستی با اولویت میدان‌های مشترک استفاده کند

۴ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛

سهمیه بندی، راهکار مناسبی برای کاهش مصرف بنزین نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سهمیه بندی بنزین، رانت‌هایی را در این بخش ایجاد کرد، گفت: سهمیه بندی، راهکار مناسبی برای کاهش مصرف بنزین نیست.

۲۹ دی ۱۳۹۵

نماینده مردم شهرستان‌های زرند: معادن تعطیل شده باید تلاش کنند فعال شوند

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد صندوق بازنشستگان فولاد با حفظ هویت خود به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار شود و کلیه تعهدات حال و آینده آن از جمله حقوق بازنشستگان توسط این وزارتخانه تامین شود.

۲۶ دی ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

برجام صنعت نفت ایران را متحول کرد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل اصلی افزایش صادرات و تولید نفت ایران اجرایی شدن برجام است، توافق هسته‌ای، صنعت نفت ایران را متحول کرد.

۹ آذر ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون انرژی:

مجلس از طرح‎ افزایش تولید نفت ایران حمایت می کند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از طرح‌هایی که در زمینه افزایش تولید نفت و دستیابی به سهم صادرات ایران ارائه شده حمایت می کند.

۱۹ آبان ۱۳۹۵
امیری خامکانی

بعید می‌دانم مجلس دوباره در مصوبه حذف کارت سوخت تجدیدنظر کند

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس درباره اینکه اخیرا تعدادی از نمایندگان طرح دو فوریتی برای حفظ کارت سوخت را تهیه کرده‌اند گفت:‌ با توجه به مصوبه‌ای که مجلس برای حذف آن رای داده است بعید می‌دانم تجدید نظر کند.

۱۹ مهر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

استفاده از توان داخلی در قراردادهای جدید نفتی اصل است

نایب رئیس کمیسیون انرژی گفت: در شیوه نامه قراردادهای جدید نفتی براستفاده از توان و ظرفیت نیروها و شرکت های داخلی تاکید شده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۵

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس: شفافیت بورس کالا، مانع ایجاد رانت در بازار پتروشیمی می‌شود

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس فروش محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی همچون قیر در بورس کالا را موجب جلوگیری از رانت و سوءاستفاده دانست و گفت: معاملات کالاهای مختلف در بورس کالا در راستای شفافیت اقتصادی انجام می شود و باید توسعه یابد.

۱۸ خرداد ۱۳۹۵
انتقاد از اجرایی نشدن قوانین اصلاح الگوی مصرف

سند راهبردی انرژی کشور باید تدوین و تصویب شود

نماینده مجلس دهم با بیان این که دستگاهها باید قوانین اصلاح الگوی مصرف را اجرایی کنند، گفت: بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، سند راهبردی انرژی کشور باید با همکاری وزارتخانه های نفت و نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی تدوین شود.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نهم خبر داد:

احتمال عدم اجرای مصوبه بنزین دونرخی در سال جاری/ بنزین دونرخی بی نظمی ایجاد می‌کند

خامکانی با بیان اینکه احتمالا دولت سال جاری را بنزین تک نرخی سپری خواهد کرد، گفت: دو نرخی شدن بنزین علاوه بر ایجاد رانت و فساد منجر به ایجاد بی نظمی در پالایش و پخش می‌شود.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
امیری خامکانی:

مجلس اختیار تدوین شیوه نامه قراردادهای نفتی را به دولت داده است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به اظهارات وزیر نفت مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس اختیار را در زمینه قراردادهای نفتی به دولت داده اند، گفت:مجلس اختیار تدوین شیوه نامه و الگوی قراردادهای نفتی را به دولت داده که هم اکنون در هیئت تطبیق در حال بررسی است.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
امیری خامکانی خبرداد:

بررسی قراردادهای جدید نفتی در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین/بررسی ها در مرحله نهایی شدن

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قراردادهای جدید نفتی در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین است، گفت: براساس قانون،وظیفه وزارت نفت تدوین الگوی جدید قراردادها برای جذب سرمایه‌گذاری است.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد

ایران تا پایان سال ۹۵ به یک کشور صادرکننده بنزین تبدیل می‌شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: روزانه حدود ۶۳٫۵ میلیون لیتر بنزین در ۹ پالایشگاه تهران، اراک، اصفهان، بندرعباس، تبریز، شازند، کرمانشاه، شیراز و آبادان تولید می‌شود.