۶ فرو ۱۳۹۶

معاون برنامه ریزی وزارت صنعت: ۱۰۰ درصد تعهدات وزارت صنعت در طرح های با پیشرفت بالای ۶۰ درصد محقق شد

معاون برنامه ریزی وزارت صنعت ، معدن و تجارت : با اجرا و تکمیل بیش از ۵۴۰۰ طرح صنعتی دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد ، ۱۰۰ درصد تعهدات و اهداف وزارت در قالب طرح رونق تولید محقق شد.

۱ تیر ۱۳۹۵

رفع مشکلات مالی واحدهای تولیدی با حمایت وزارت صنعت

معاون طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری ۱۵۰ طرح تمام تولیدی و صنعتی نیمه تمام در کشور با ارائه تسهیلات ۱۶۰ هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

۱۵ اسف ۱۳۹۴
معاون نعمت‌زاده اعلام کرد:

پیش بینی رشد مشابه سال ۹۳ در سال ۹۵ برای صنعت

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه دوران انتظار برای نهایی شدن برجام، اقتصاد ایران را شکننده کرد، گفت: سال ۹۵ به رشد صنعتی سال ۹۳ برخواهیم گشت.

۲۲ بهم ۱۳۹۴

شرط سرمایه گذاری در ایران، بازار در برابر بازار است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد ۱۶ هزار و ۵۰۰ شغل به دنبال بهره برداری از ۳۰۱ طرح صنعتی در ۲۹ استان کشور همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد.

۱۲ دی ۱۳۹۴

پنج گام اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رشد این بخش

یکی از ایرادات ما، در نگاه به بحث بازرگانی این است که فکر می‌کنیم بازرگانی یعنی واردات و سود بیشتر، درحالی که این‌گونه نیست. سیاست‌گذاری برای توسعه مراودات تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها در زمینه‌های مختلف، برای حضور در بازارهای دنیا همان توجه به بخش بازرگانی است که متاسفانه برخی این دیدگاه‌ها را نداشته و تنها به‌دنبال سود و تجارت خودشان هستند.

۱ دی ۱۳۹۴

واکنش وزارت صنعت به انحلال سازمان حمایت/آخوندی نظرشخصی‌اش را گفت

معاون وزیر صنعت در واکنش به اظهارنظر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ضرورت انحلال سازمان‌های قیمت‌گذار از جمله سازمان حمایت گفت: آقای آخوندی نظر شخصی‌اش را گفته و این موضوع در دستور کار دولت نیست.

۲۴ آذر ۱۳۹۴

وزارت اقتصاد تجربه و توان اداره حوزه بازرگانی را ندارد

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است که وزارت اقتصاد تجربه، توان و وقت لازم برای اداره بخش بازرگانی را ندارد.

۲۳ آذر ۱۳۹۴

یازدهمین تغییر مدیریتی در دولت یازدهم

به گزارش عیارآنلاین، نگاهی بر سوابق تغییرات در ساختار تشکیلاتی بخش صنایع و بازرگانی نشان می‌دهد تاکنون وظایف این‌ بخش‌ها در ١٠ مورد دچار تغییر ساختاری شده‌اند که از این میان شش‌بار وظایف بخش تجارت و بخش تولید با هم ادغام یا از هم تفکیک شده‌اند. آخرین‌بار نیز چهارسال قبل براساس لایحه‌ای که از سوی […]

۲۷ آبا ۱۳۹۴
معاون وزیر صنعت:

سند راهبردی صنعت، معدن وتجارت با نظرات تکمیلی فعالان اقتصادی قابل ویرایش است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فعالان اقتصادی چنانچه مایل باشند می توانند نظرات تکمیلی خود را برای چگونگی اجرای سند راهبردی صنعت، معدن و تجارت ارائه دهند و از این امر استقبال می شود.

۲۷ آبا ۱۳۹۴
در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران صورت گرفت

بررسی برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت در نشست اتاق بازرگانی

با اعلام برنامه های اولویت دار وزارت صنعت در بخش صنایع خودرو،فولاد، نساجی و پوشاک، سیمان، تایر و تیوب، لوازم خانگی،کاشی و سرامیک، فعالان بخش خصوصی انتقادات تندی را از این برنامه ها مطرح کردند.

۶ آبا ۱۳۹۴

برنامه های عملیاتی سند راهبردی صنعت،‌معدن و تجارت تدوین می شود

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،‌معدن و تجارت با اشاره به اینکه موضوعات سند برنامه راهبردی صنعت،‌معدن و تجارت بیشتر به بخش‏های کلان پرداخته است گفت: به منظور اجرایی شدن سیاست‏های تعیین شده برای تحقق اهداف، برنامه‏های عملیاتی مرتبط با هر بخش نیز تدوین خواهد شد.

۲۷ مهر ۱۳۹۴

شرکتهای خارجی می توانند در پهنه های اکتشافی کشور مشارکت کنند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس آیین نامه مربوط برای واگذاری پهنه های اکتشافی که شمار آنها بالغ بر یکصد پهنه معدنی است، شرکت های سرمایه گذار خارجی می توانند در این بخش مشارکت نمایند.

۲۷ مهر ۱۳۹۴

شاه‌بیت بسته اقتصادی، تحریک تقاضاست

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که بسته رونق اقتصادی مربوط به کالاهای بادوام است، گفت: شاه‌بیت اصلی این بسته تحریک تقاضاست.

۸ شهر ۱۳۹۴
معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت

لیست شرکت‌های خارجی قابل مذاکره تهیه شد؛ نگرانی از رکود بازار خودرو

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت از تدوین برنامه ویژه پساتحریم در دولت و وزارت صنعت و تهیه فهرستی از شرکت‌های خارجی قابل مذاکره خبر داد و گفت: برای خروج بازار خودرو از رکود برنامه داریم.

۱۵ تیر ۱۳۹۴
توسط معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت:

اطلس ملی فولاد ایران رونمایی شد

اطلس ملی فولاد ایران که در قالب کتاب و نقشه با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گردآوری و به چاپ رسیده، طی مراسمی توسط مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد.