۱۱ مهر ۱۳۹۵

کاهش سهم صنعت از تسهیلات بانکی

در حالی که کل تسهیلات بانکی نسبت به پنج ماهه سال قبل رشد ۳۹ درصدی داشته است، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش حدود دو درصدی سهم صنعت از کل تسهیلات بانکی خبر داد.

۱۱ مهر ۱۳۹۵

سهم ۲۰ درصدی کالاهای سرمایه ای در واردات پنج ماهه نخست امسال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برابر گزارش رسمی گمرک در پنج ماهه نخست امسال ۱۶٫۷ میلیارد دلار کالا وارد کشور شد که ۳٫۴ میلیارد دلار یعنی بیش از ۲۰ درصد آن کالای سرمایه ای بود.

۱۱ مهر ۱۳۹۵

هدفگذاری ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در سال جاری

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: انتظار می رود رشد اقتصادی کشور به رقم پنج درصد برسد که در صورت تحقق آن بخش صنعت و معدن به عنوان پیشران باید رشد دو تا سه درصد بیشتر نسبت به هدف امسال داشته باشد .

۶ شهر ۱۳۹۵

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت: از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، ۲۰۲۰ واحد با پیشرفت بالای ۶۰ درصد راه اندازی شده اند

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رویکرد این وزارتخانه، تکمیل پروژه های بالای ۶۰ درصد پیشرفت است.

۱۲ مرد ۱۳۹۵

ابویی مهریزی: سیاست های اقتصاد مقاومتی در قالب ۱۲ برنامه اجرایی آغاز شده است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قالب ۱۲ برنامه عملیات اجرایی آغازشده که نتیجه آن روشن شدن امکان پذیری برنامه هایی از این دست و توان مجریان آن است.

۲۶ تیر ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت خبر داد

بهره‌برداری از کارخانه ایران خودرو تا پایان سال‌جاری در کرمانشاه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بهره‌برداری از کارخانه ایران خودرو تا اسفند ماه سال‌جاری در کرمانشاه خبر داد.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

وجود ۸۵۰۰ طرح نیمه کاره صنعتی/ ایجاد ۳۰۰ هزار شغل با بهره برداری

ساری – معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعداد هشت هزارو ۵۰۰ طرح بالای ۶۰ درصد رشد وجود دارد که ۷۰ هزارمیلیاردتومان سرمایه‌گذاری و ۳۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کند.

۲۰ تیر ۱۳۹۵

ابویی مهریزی: مستنداتی مبنی بر تخطی بانک ها از بخشنامه پرداخت تسهیلات به صنعت نداریم

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت گفت: مستندات قابل اتکایی نداشته‌ایم که به رئیس بانک مرکزی ارائه کنیم و بگوییم که فلان بانک به بخشنامه پرداخت تسهیلات عمل نمی‌کند.

۱۳ تیر ۱۳۹۵

تمرکز روی ۱۵۰ طرح برای رسیدن به بهره برداری در وزارت صنعت/ راه اندازی ۳۶ طرح تاکنون

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، ۱۳ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام با اشتغال ۲۳۰ هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

۱۳ تیر ۱۳۹۵

ویرایش دوم سند راهبردی وزارت صنعت/ طرح آمایش صنعتی به اجرا در خواهد آمد

معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت یکی از اقدامات اساسی که باید در کشور به اجرا در بیاید را موضوع آمایش سرزمین دانست و گفت: معاونت طرح و برنامه وزرات صنعت،‌معدن و تجارت موضوع آمایش صنعتی را دراین خصوص آغاز کرده که اقدامات اولیه آن انجام شده و پس از اعمال نظر وزیر اعلام خواهد شد.

۷ تیر ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت :

ظرفیت محصولات زنجیره فولاد تا پایان سال ۹۶ به ۱۵۰ میلیون تن خواهد رسید

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ براساس پیش بینی ها تا پایان سال ۹۶ تعداد کل واحدهای بهره‌برداری شده در تکمیل زنجیره فولاد به ۱۲۶ واحد با ظرفیت ۱۵۰ میلیون تن خواهد رسید.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

برنامه های عملیاتی برای اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی ظرف یک هفته تدوین می شود

معاون وزیر صنعت از ابلاغ ۷ پروژه ملی اقتصاد مقاومتی به وزارت صنعت خبر داد و گفت: معاونان وزارت صنعت بعد از ابلاغ مسئولیت‌ها ظرف یک هفته باید برنامه عملیاتی این پروژه ها را اعلام و به تأیید وزیر صنعت برسانند.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

نیاز تولید به ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش

معاون وزیر صنعت از برنامه‌ریزی برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز تولید در سال ۹۵ خبر داد و گفت: سرمایه در گردش به صورت دو بار در سال تامین می‌شود و سهم آورده صاحبان بنگاه‌ها، ۳۰ درصد است.

۵ ارد ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت‌،‌معدن و تجارت:

۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های نیمه تمام نیاز است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،‌معدن و تجارت جمع کل تسهیلات مورد نیاز برای تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی را بالغ بر ۹۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد و گفت:‌ اگر فرض سه ساله را برای به بهره برداری رسیدن این طرح ها در نظر بگیریم سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای انجام این مهم نیاز است .

۶ فرو ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت خبر داد

توجه ویژه وزارت صنعت به بخش تولید در سال ۹۵

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه باید امسال در یک حرکت جدی با تداوم و توسعه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جریان جدیدی را در حوزه اقتصادی به وجود آوریم،گفت: امسال وزارت صنعت در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای را به بخش تولید می‌کند.