۳۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

برای واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی باید بیمه‌ها کارآمد شده و توسعه یابند

شهریاری: بیمه های سلامت ایرانیان، تامین اجتماعی و سایر بیمه های تکمیلی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، تا زمانی که بیمه ها به عنوان صندوق توزیع منابع مالی مطرح نشوند نباید امیدی به پرداخت بدهی آنها داشت؛ در حالی بیمه در دنیا به عنوان صنعت به شمار می رود اما متاسفانه ما هنوز نتوانستیم ساختار بیمه ها را اصلاح کنیم.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:

وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور

حسینعلی شهریاری: باروری زوجین در کاهش نرخ جمعیت موثر است؛ با توجه به وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور بایددر جهت مشکلات درمان زوجین نابارور گام برداشت و درمان آنها را تحت پوشش قرار داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:

رفع مشکل مسکن و بیکاری جوانان پیش شرط افزایش نرخ باروری است

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: نرخ رشد جمعیت ۲ و ۱ درصد درصد است و باید به ۲٫۶ درصد برسد، افزایش نرخ رشد جمعیت مستلزم رفع مشکل مسکن و بیکاری جوانان است و با هیچ طریق و روشی رفع نمی شود؛ متاسفانه کار عملیاتی و جدی در رابطه تسهیل ازدواج جوانان انجام نشده و منابعی که به این منظور در بودجه در نظر گرفته شده در مسیرهای دیگر هزینه شده است.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

شانه خالی کردن دولت از قوانین حوزه زنان و خانواده

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: برخی دستگاه ها افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه را به دلیل بار مالی اجرا نمی کنند؛ متاسفانه قوانین زیادی در رابطه با حوزه زنان و خانواده تصویب شده اما دولت و بخش خصوصی از زیر بار آن شانه خالی می کنند و برخی بر این باورند اگر به بخش خصوصی برای اجرای این قانون فشار وارد شود مشکلاتی برای اشتغال بانوان به وجود می آید بنابراین مرخصی زایمان به عنوان تیغ دو لبه محسوب می شود که ممکن است کارفرمایان را تشویق کند از بانوان در مشاغل استفاده نکند و اگر بخش خصوصی هم بخواهد آن را اجرایی کند دولت باید به بخش خصوصی یارانه پرداخت کند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

بروز مشکلات اقتصادی در صورت پیری جمعیت

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:۷ تا ۱۰ درصد از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل میدهند و اگر نتوان جمعیت جوان قابل توجهی برای پرداختن به فعالیت های اقتصادی داشته باشیم به طور قطع همانند کشور ژاپن و دیگر کشورهای اروپایی با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:

شعاری بودن تحقق سیاست‌های افزایش جمعیت

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: اقدامات انجام شده در جهت افزایش نرخ جمعیت و تحقق سیاست های جمعیتی بیشتر شعاری بوده است، متاسفانه جوانان کشور به دلیل مشکلات معیشتی و بیکاری هیچ گونه رغبتی به ازدواج نداشته و بر همین اساس سن ازدواج در کشور افزایش یافته و کشور به سمت پیری در حرکت است. رفع مشکل کاهش جمعیت کشور نیازمند رفع معضل بیکاری و مشکلات اقتصادی است، ادامه داد: به طور قطع اگر در جهت رفع مشکلات اقتصادی جوانان گام برداشت نرخ ازدواج در کشور افزایش یافته و افزایش نرخ ازدواج منجر به افزایش نرخ باروری می شود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

راه اندازی طب سالمندی در کشور برای رفع مشکلات درمان جامعه سالمندی

حسینعلی شهریاری: افراد در دوران سالمندی با مشکلات زیادی مواجه می شوند و بسیاری از بیماری های مربوط به شنوایی، قلبی و ریوی آنها را تهدید می کند، در جهت رفع مشکلات جامعه سالمندی باید اقدامات اساسی انجام داد که در همین راستا طی سال های اخیر با توجه به تغییرات جمعیتی رشته تخصصی طب سالمندی در کشور راه اندازی شده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

توقف طرح تحول سلامت، بحران ایجاد می کند

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با ارتقای شاخص های بهداشتی در طرح تحول سلامت، امید به زندگی در میان مردم افزایش پیدا کرد، اما در صورت توقف آن، بحران وسیعی در حوزه سلامت و درمان دامنگیر مردم خواهد شد.

۱ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

قانون جامع مبارزه با قاچاق دارو به ۵۰ سال قبل باز می‌گردد

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: قانون مبارزه با قاچاق دارو به حدود ۵۰ سال قبل باز می گردد درحالی که هیچ تلاشی برای اصلاح آن صورت نمی گیرد.

۲۹ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

با اجرای طرح تحول سلامت هزینه‌های درمان کاهش یافت

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: با اجرایی شدن این طرح هزینه های درمان به طور چشمگیری کاهش یافت. مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید داشتند که بیمار جز رنج بیماری نباید دغدغه دیگری داشته باشد.

۱۸ آبان ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند، این شرایط طرح تحول سلامت نیز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

ایجاد داروخانه‌های گیاهی در شرایط فعلی ممکن نیست

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: تاسیس داروخانه های گیاهی در شرایط فعلی غیرممکن است، تجویز داروهای گیاهی از توان داروسازان فعلی خارج است زیرا از تخصص کافی در این زمینه برخوردار نیستند.

۹ مرداد ۱۳۹۵

رشد «خطاهای پزشکی» در کشور/قصور پزشکی را نادیده نگیریم

گزارش// موضوع مرگ عباس کیارستمی کارگردان فقید سینمای ایران، باعث موضوع «خطاهای پزشکی» بار دیگر بر زبان ها بیفتد و رسانه ها، مسئولین امر و…، این مسئله را مورد کنکاش و ارزیابی قرار دهند. این در حالی است که موضوع خطای پزشکی، امری بدیهی است و آنطور که آمارها نشان می دهد، سهم یک تا سه درصدی از میزان مرگ و میر بیماران در دنیا، بر اثر خطای پزشکی است.

۶ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

افزایش بیش از حد معمول خطاها قابل پیگیری است

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: درصدی از خطاهای پزشکی طبق استانداردهای جهانی قابل پذیرش است، اما افزایش بیش از حد معمول قابل پیگیری است البته در حال حاضر یکی از مشکلات جامعه عدم نظارت بر اجرای قوانین است، بنابراین با قوانین فعلی اگر نظارت‌ها به شکل دقیق و کاملی صورت گیرد از بسیاری از خطاهای پزشکی جلوگیری خواهد شد.

۱۷ تیر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

ماندگاری طولانی مدت داروها در گمرک باید کاهش یابد

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: زمان ماندگاری داروها در گمرک باید کاهش یابد و وزارت بهداشت و گمرک باید تمهیدات ویژه ای برای جلوگیری از ماندگاری داروها در گمرک اتخاذ کنند.