۱۹ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

کمیسیون بهداشت مجلس موضوع ناایمن سازی بیمارستان‌های کشور را مورد پیگیری قرار خواهد داد

عضو «کمیسیون بهداشت و درمان» مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون موضوع «ناایمن‌سازی بیمارستان‌های کشور» را مورد پیگیری قرار خواهد داد.

۲۹ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

حدود ۵درصد هزینه‌های حوزه سلامت توسط خیّرین تأمین می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار، حدود ۵ درصد هزینه‌های حوزه سلامت توسط خیّرین تأمین می‌شود.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

دولت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده را در اختیار وزارت بهداشت قرار نداده است

شهریاری: مشکل تامین اعتبار در حوزه بهداشت و درمان باید بطور اساسی حل شود، دولت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده را در اختیار وزارت بهداشت قرار نداده است و از طرفی ۱۰ درصد صرفه جویی هدفمندی یارانه‌ها که حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود به وزارت بهداشت پرداخت نشد. علاوه بر این مصوبه نه بیست و هفتم درمان هم در بخش درمان هزینه نشده و همه این‌ها باعث شده است تا تامین اعتبارات این حوزه با مشکل مواجه شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم زاهدان در مجلس:

امنیت غذایی، حاصل انتقال ستاد تنظیم بازار به وزارت کشاورزی است

شهریاری: اجرای قانون انتزاع باعث بهبود روند تولیدات بخش کشاورزی داخلی شده است. جداسازی بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی کشور را به گذشته بر می گرداند. امنیت غذایی، حاصل انتقال ستاد تنظیم بازار به وزارت کشاورزی است.تنظیم بازار داخلی از طریق واردات محصولات کشاورزی خارجی یکی از سیاستهای غلط وزارت خانه بازرگانی سابق بود. باید به وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت سیاستگذاری مدیریت واحد تولید از مزرعه تا بازار بطور کامل داده شود و سایر نهادها در راستای این سیاستها به ایفای وظایف خود بپردازند تا امنیت غذایی حاصل شود.

۲ مرداد ۱۳۹۶
دبیرکل مجمع خیرین سلامت :

طی چند سال اخیر خیرین سلامت ۶ هزار میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده‌اند

شهریاری: طی چند سال اخیر خیرین سلامت ۶ هزار میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده اند که این نشان می دهد باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد. استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه سلامت می تواند به ارتقای بهداشت و درمان کمک کند تا بتوان اجرای طرح ها در این حوزه را شاهد بود.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

تیم اقتصادی دولت با وزیر بهداشت و اجرای طرح تحول سلامت همراهی نکرد

شهریاری: متاسفانه قانون مصوب مجلس برای حمایت از طرح تحول سلامت اجرا نشد و تیم اقتصادی دولت با وزیر بهداشت و اجرای این طرح ملی همراهی نکرد. مجلس قوانین خوبی برای منابع پایدار طرح تحول سلامت تصویب کرده، قانون اختصاص ۱۰ درصد از محل یارانه ها و یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده اگر از سوی دولت اجرا می شد، همه مشکلات بهداشت و درمان را حل می کرد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

برای واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی باید بیمه‌ها کارآمد شده و توسعه یابند

شهریاری: بیمه های سلامت ایرانیان، تامین اجتماعی و سایر بیمه های تکمیلی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، تا زمانی که بیمه ها به عنوان صندوق توزیع منابع مالی مطرح نشوند نباید امیدی به پرداخت بدهی آنها داشت؛ در حالی بیمه در دنیا به عنوان صنعت به شمار می رود اما متاسفانه ما هنوز نتوانستیم ساختار بیمه ها را اصلاح کنیم.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:

وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور

حسینعلی شهریاری: باروری زوجین در کاهش نرخ جمعیت موثر است؛ با توجه به وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور بایددر جهت مشکلات درمان زوجین نابارور گام برداشت و درمان آنها را تحت پوشش قرار داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:

رفع مشکل مسکن و بیکاری جوانان پیش شرط افزایش نرخ باروری است

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: نرخ رشد جمعیت ۲ و ۱ درصد درصد است و باید به ۲٫۶ درصد برسد، افزایش نرخ رشد جمعیت مستلزم رفع مشکل مسکن و بیکاری جوانان است و با هیچ طریق و روشی رفع نمی شود؛ متاسفانه کار عملیاتی و جدی در رابطه تسهیل ازدواج جوانان انجام نشده و منابعی که به این منظور در بودجه در نظر گرفته شده در مسیرهای دیگر هزینه شده است.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

شانه خالی کردن دولت از قوانین حوزه زنان و خانواده

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: برخی دستگاه ها افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه را به دلیل بار مالی اجرا نمی کنند؛ متاسفانه قوانین زیادی در رابطه با حوزه زنان و خانواده تصویب شده اما دولت و بخش خصوصی از زیر بار آن شانه خالی می کنند و برخی بر این باورند اگر به بخش خصوصی برای اجرای این قانون فشار وارد شود مشکلاتی برای اشتغال بانوان به وجود می آید بنابراین مرخصی زایمان به عنوان تیغ دو لبه محسوب می شود که ممکن است کارفرمایان را تشویق کند از بانوان در مشاغل استفاده نکند و اگر بخش خصوصی هم بخواهد آن را اجرایی کند دولت باید به بخش خصوصی یارانه پرداخت کند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

بروز مشکلات اقتصادی در صورت پیری جمعیت

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:۷ تا ۱۰ درصد از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل میدهند و اگر نتوان جمعیت جوان قابل توجهی برای پرداختن به فعالیت های اقتصادی داشته باشیم به طور قطع همانند کشور ژاپن و دیگر کشورهای اروپایی با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:

شعاری بودن تحقق سیاست‌های افزایش جمعیت

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: اقدامات انجام شده در جهت افزایش نرخ جمعیت و تحقق سیاست های جمعیتی بیشتر شعاری بوده است، متاسفانه جوانان کشور به دلیل مشکلات معیشتی و بیکاری هیچ گونه رغبتی به ازدواج نداشته و بر همین اساس سن ازدواج در کشور افزایش یافته و کشور به سمت پیری در حرکت است. رفع مشکل کاهش جمعیت کشور نیازمند رفع معضل بیکاری و مشکلات اقتصادی است، ادامه داد: به طور قطع اگر در جهت رفع مشکلات اقتصادی جوانان گام برداشت نرخ ازدواج در کشور افزایش یافته و افزایش نرخ ازدواج منجر به افزایش نرخ باروری می شود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

راه اندازی طب سالمندی در کشور برای رفع مشکلات درمان جامعه سالمندی

حسینعلی شهریاری: افراد در دوران سالمندی با مشکلات زیادی مواجه می شوند و بسیاری از بیماری های مربوط به شنوایی، قلبی و ریوی آنها را تهدید می کند، در جهت رفع مشکلات جامعه سالمندی باید اقدامات اساسی انجام داد که در همین راستا طی سال های اخیر با توجه به تغییرات جمعیتی رشته تخصصی طب سالمندی در کشور راه اندازی شده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

توقف طرح تحول سلامت، بحران ایجاد می کند

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با ارتقای شاخص های بهداشتی در طرح تحول سلامت، امید به زندگی در میان مردم افزایش پیدا کرد، اما در صورت توقف آن، بحران وسیعی در حوزه سلامت و درمان دامنگیر مردم خواهد شد.

۱ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

قانون جامع مبارزه با قاچاق دارو به ۵۰ سال قبل باز می‌گردد

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: قانون مبارزه با قاچاق دارو به حدود ۵۰ سال قبل باز می گردد درحالی که هیچ تلاشی برای اصلاح آن صورت نمی گیرد.