۲۶ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

توقف طرح تحول سلامت، بحران ایجاد می کند

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با ارتقای شاخص های بهداشتی در طرح تحول سلامت، امید به زندگی در میان مردم افزایش پیدا کرد، اما در صورت توقف آن، بحران وسیعی در حوزه سلامت و درمان دامنگیر مردم خواهد شد.

۱ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

قانون جامع مبارزه با قاچاق دارو به ۵۰ سال قبل باز می‌گردد

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: قانون مبارزه با قاچاق دارو به حدود ۵۰ سال قبل باز می گردد درحالی که هیچ تلاشی برای اصلاح آن صورت نمی گیرد.

۲۹ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

با اجرای طرح تحول سلامت هزینه‌های درمان کاهش یافت

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: با اجرایی شدن این طرح هزینه های درمان به طور چشمگیری کاهش یافت. مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید داشتند که بیمار جز رنج بیماری نباید دغدغه دیگری داشته باشد.

۱۸ آبان ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: بیمه‌ها با نداشتن منابع کافی، بیمارستان‌ها را با چالش مواجه می‌کنند، این شرایط طرح تحول سلامت نیز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

ایجاد داروخانه‌های گیاهی در شرایط فعلی ممکن نیست

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: تاسیس داروخانه های گیاهی در شرایط فعلی غیرممکن است، تجویز داروهای گیاهی از توان داروسازان فعلی خارج است زیرا از تخصص کافی در این زمینه برخوردار نیستند.

۹ مرداد ۱۳۹۵

رشد «خطاهای پزشکی» در کشور/قصور پزشکی را نادیده نگیریم

گزارش// موضوع مرگ عباس کیارستمی کارگردان فقید سینمای ایران، باعث موضوع «خطاهای پزشکی» بار دیگر بر زبان ها بیفتد و رسانه ها، مسئولین امر و…، این مسئله را مورد کنکاش و ارزیابی قرار دهند. این در حالی است که موضوع خطای پزشکی، امری بدیهی است و آنطور که آمارها نشان می دهد، سهم یک تا سه درصدی از میزان مرگ و میر بیماران در دنیا، بر اثر خطای پزشکی است.

۶ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

افزایش بیش از حد معمول خطاها قابل پیگیری است

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: درصدی از خطاهای پزشکی طبق استانداردهای جهانی قابل پذیرش است، اما افزایش بیش از حد معمول قابل پیگیری است البته در حال حاضر یکی از مشکلات جامعه عدم نظارت بر اجرای قوانین است، بنابراین با قوانین فعلی اگر نظارت‌ها به شکل دقیق و کاملی صورت گیرد از بسیاری از خطاهای پزشکی جلوگیری خواهد شد.

۱۷ تیر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

ماندگاری طولانی مدت داروها در گمرک باید کاهش یابد

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: زمان ماندگاری داروها در گمرک باید کاهش یابد و وزارت بهداشت و گمرک باید تمهیدات ویژه ای برای جلوگیری از ماندگاری داروها در گمرک اتخاذ کنند.

۹ تیر ۱۳۹۵

سرنوشت مبهم قانون«ام المطالبات»پرستاران

گزارش// سه هزار و ۲۸۵ روز از روز تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می گذرد، و پرستاران هنوز چشم انتظار اجرایی شدن قانونی هستند که آن را «ام المطالبات» جامعه پرستاری می خوانند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۵

پزشک خانواده، طرحی نا تمام

برنامه پزشک خانواده طرحی بود که از سال ۱۳۸۴ برای اصلاح نظام سلامت کشور کلید خورد. در دولت های نهم و دهم با فراز و نشیب های زیادی همراه شد و امروز همزمان با نظام نوین خدمات جامع سلامت در دو استان ادامه حیات می‌دهد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۵

علت پرداخت کارانه ۷۰۰ میلیونی به پزشکان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: علت اینکه برخی پرداختی ها به پزشکان تا ۷۰۰ میلیون رسیده، بخاطر تاخیر در پرداخت کارانه پزشکان است.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵

عزم مجلس دهم برای اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری

نماینده مجلس دهم بر ضرورت ورود شورای عالی بیمه برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکید کرد و گفت: اگر دولت این قانون را تصویب کند، می توان امید به تزریق اعتبار داشت.

۱۵ خرداد ۱۳۹۵

افزایش ۱۶ هزار میلیاردی بدهی بیمه‌ ها به مراکز درمانی تا پایان سال ۹۵/ بدهی‌ها طرح تحول سلامت را دچار آسیب می‌کند

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اشاره به اینکه چنانچه منابع موردنیاز بیمه ها تامین نشود، بدهی بیمه ها به مراکز درمانی تا پایان سال ۹۵ به ۱۶ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد، گفت: این میزان بدهی اجرای طرح تحول سلامت را با مشکل روبه رو می کند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۵
فشار نظام پزشکی برای افزایش بیشتر تعرفه‌ها

ضرورت ایستادگی وزارت بهداشت در مقابل زیاده‌خواهی‌ها

مسئولین وزارت بهداشت، به عنوان متولیان سلامت کشور نباید با تسلیم در مقابل فشار زیاده‌خواهان و افزایش بیشتر تعرفه‌های پزشکی، حقوق مردم و سایر ارائه‌دهندگان خدمت، همچون پزشکان عمومی، رزیدنت‌ها، پرستاران و… را نادیده بگیرند.

۲۸ دی ۱۳۹۴

اعضای کمیسیون‌های تلفیق و بودجه ۹۵ در کمیسیون بهداشت انتخاب شدند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از انتخاب اعضای کمیسیون‌های تلفیق برنامه ششم و بودجه ۹۵ خبر داد و گفت که همچنین اعضای این کمیسیون جلسه‌ای را در وزارت رفاه جهت استماع نظرات مربوط به این حوزه از مسئولان مربوطه برگزار کردند.