۳۱ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

احتمال رانت در واردات گندم وجود دارد

حاجی دلیگانی: در سال زراعی که اعلام شد به خودکفایی گندم رسیدیم بنده محاسبه ای با سال قبل آن انجام دادم و آنچنان تغییری در افزایش میزان زیرساخت‌های مربوط به تولید گندم، شاهد نبوده ایم. احتمال وجود رانت در واردات گندم به دلیل پایین بودن قیمت گندم وارداتی و فروش آن به دولت وجود دارد. به دنبال طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی هستم.

۱۱ خرداد ۱۳۹۶

مشارکت در قانون‌نویسی برای تکمیل طرح‌های جامع مدیریت شهری و کنترل واردات

چالش «همراه با مجلس» بعنوان اولین چالش در زمینه حاکمیتی و قانون‌نویسی در ایران تلاش دارد تا با گردآوری نظرات دغدغه‌مندان و علاقه‌مندان به مشارکت در قانون‌نویسی، از جمله ذی‌نفعان و دانشگاهیان، به ارتقاء کیفیت دو طرح مهم و جاری در مجلس کمک نماید.

۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

۳۷ هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی به خزانه واریز نمی‌شود

حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه: ۳۷ هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه به خزانه واریز نمی‌شود که از این طریق منابع مستمری تامین می‌شود./ میزان درآمد دولت از محل درآمد افزایش قیمت حامل‌های انرژی بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان است و تنها ۴۳ هزار میلیارد تومان آن به خزانه واریز می‌شود و پس از آن مشخص است، در چه اموری هزینه شده است./ در صورتی که دولت منابع جدید برای افزایش یارانه نداشته باشد، دو راه برای این کار وجود دارد، اول آنکه طبق ماده ۷۹ قانون برنامه ششم از محل حذف یارانه پردرآمدها مستمری را افزایش دهد و یا اینکه براساس ماده ۳۹ قانون برنامه با اصلاح تدریجی حامل‌های انرژی تا سال ۱۴۰۰ درآمد بیشتری کسب کند.

۷ خرداد ۱۳۹۶

لاریجانی:‌ سند ۲۰۳۰ اشکال شکلی ندارد/بررسی محتوا با شورای عالی انقلاب فرهنگی است

لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی: سند۲۰۳۰ از دو منظر محتوایی و شکلی قابل بررسی است، از نظر شکلی این گونه است که دولت مصوبه‌ای داشته که ما می‌خواهیم این ساختار را دنبال کنیم. بنده این موضوع را به هیأت تطبیق مصوبات فرستادم، بنابراین زیرساخت‌ها اشکال قانونی ندارد. اما محتوا بحث دیگری است که نیاز است شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات آن را بررسی کنند. در هیأت تطبیق مصوبات از نظر محتوایی نمی‌شد بحث کرد، بلکه فقط از نظر شکلی می‌توانستند آن را بررسی کنند. هیأت تطبیق مصوبات از نظر شکلی، اشکال قانونی به مصوبه ۲۰۳۰ نگرفت.

۶ خرداد ۱۳۹۶
یک نماینده مجلس خبر داد؛

طرح شکست خورده هندی نسخه جدید ربیعی برای اشتغال

حاجی دلیگانی، نماینده مجلس: وزیر کار اعلام کرد دولت به دنبال ایجاد یک میلیون شغل در کشور است./ در آن جلسه ربیعی طرحی که نخست‌وزیر هند در دهه ۸۰ میلادی برای ایجاد اشتغال در این کشور تدوین کرده بود و نتیجه‌ای از آن نگرفته بود را ترجمه و در قالب طرح اشتغال کشور به نمایندگان ارائه کرد. وزیر کار همچنین اعلام نمود: از طرف دیگر اعلام کرد به دلیل اینکه بحران اشتغال بیماری جهانی است، نباید انتظار ایجاد اشتغال گسترده در کشور باشیم.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

بازار عراق پذیرای کالای ایرانی است اما مسئولان کاری نمی‌کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: زنگنه نخواست و نمی خواهد از ظرفیت های داخلی استفاده کند. به دنبال همین رویه ، اسرار و اطلاعات محرمانه میادین نفتی ما را در اختیار شرکت های خارجی ازجمله توتال فرانسه قرار دادند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

سدی برای خانه‌دار شدن

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم گفت: پرداخت نقدی ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان برای خرید اوراق تسهیلات مسکن یکی از موانع مهم برای خانه‌دار شدن مردم به ویژه جوانان است.

۵ بهمن ۱۳۹۵

“عضو کمیسیون برنامه و بودجه: پوشاک خارجی جایگزین تولیدات پلاسکو نشود”

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه های دیگری در کشور با وضعیت مشابه کارگران پلاسکو که بیکار شده اند، وجود دارد.

۳۰ دی ۱۳۹۵

برچسب گذاری کالاهای خوراکی وارداتی، قدمی در راه مبارزه با قاچاق کالا

عضو کمیسیون برنامه‌و‌بودجه مجلس در گفتگو با عیارآنلاین، با اشاره به فواید برچسب گذاری کالاهای خوراکی وارداتی، گفت: وقتی کالای واداتی برچسب مشخص فارسی داشته باشد، کالای قاچاق از آن تمیز داده می‌شود و این قدمی موثر در راه مبارزه با کالای قاچاق است.

۷ دی ۱۳۹۵
با موافقت نمایندگان در مجلس؛

برای افزایش سرانه مصرف شیر، نوشابه‌های گازدار و چربی‌های ترانس بالا مشمول عوارض شدند

نمایندگان مردم در مجلس به منظور افزایش سرانه مصرف شیر در کشور با اخذ عوارض از انواع چربی‌های با ترانس بالا و نوشابه‌های گازدار موافقت کردند.

۲ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون تلفیق مجلس عنوان کرد:

اطلاع از میزان حقوق و مزایای مسئولین، حق مردم است

حاجی دلیگانی با تشریح اقدام غیر قانونی کمیسیون تلفیق در حذف بخش نظارت مردم بر دریافتی مدیران دولتی جهت پیشگیری از حقوق‎های نجومی در مصوبه کمیسیون تلفیق، گفت: بنده مراتب اعتراض خود را به صورت کتبی به کمیسیون تلفیق داده ام و یک نامه مکتوب هم در خصوص این موضوع به رئیس مجلس شورای اسلامی خواهم نوشت.

۲۹ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

خطرات ورود محصولات تراریخته به رژیم غذایی مردم فراتر از تصور است

عضو کمیسیون تلفیق از لزوم تدوین طرح قوی‌تری برای مقابله با نفوذ محصولات تراریخته به رژیم غذایی کشور خبر داد و گفت: صهیونیست‌ها با این کار به دنبال وابسته کردم دنیا به خود هستند.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

مقابله با حقوقهای نجومی از طریق انتشار عمومی دریافتی مدیران

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تشریح مصوبه کمیسیون تلفیق جهت پیشگیری از حقوق‎های نجومی، گفت: دولت موظف شد که ظرف ۴ ماه امکان دسترسی دستگاه های نظارتی و عموم مردم به سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولین را فراهم کند.

۲۳ آبان ۱۳۹۵

طرح دوفوریتی حفظ کارت سوخت در یک‌قدمی صحن مجلس

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی کارت سوخت را ابزاری برای نظام‌مند کردن مصرف سوخت دانست و ضمن مخالفت با حذف کارت سوخت، گفت: این ابزار باید پایدار شود، چراکه مصرف سوخت را کنترل می‌کند و در کاهش قاچاق فرآورده‌های نفتی هم تأثیرگذار است.

۱۳ آبان ۱۳۹۵
حاجی‌دلیگانی:

طرح دو فوریتی حفظ کارت سوخت با ۱۲۶ امضا تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شد + متن کامل طرح

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دو فوریتی حفظ کارت سوخت با امضای ۱۲۶ نفر از نمایندگان به هیات‌رئیسه مجلس تقدیم شد.