۳۱ ارد ۱۳۹۷
نماینده مردم شاهین‌شهر در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

نقل‌های مربوط به تایید FATF توسط دفتر رهبری صحت ندارد

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با عیارآنلاین: رئیس مجلس در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کردند که دفتر حضرت آقا اعلام کرده که ورودی به مطلب(لوایح مرتبط با FATF ) نداشتند و دستگاه‌های مسئول بایستی راجع به این مطلب تصمیم‌گیری کنند. متاسفانه عده‌ای در پی انتصاب هر مطلبی به رهبری هستند و این کار اشتباهی است.

۱۹ ارد ۱۳۹۷
یادداشت اختصاصی حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مجلس:

FATF آغازی برای خودتحریمی

با اجرای برنامه اقدام FATF و الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروريسم، شرايط دخالت بیگانگان در اصول اساسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران فراهم‌شده و استقلال عملکرد بانک‌های ایرانی در تعامل با نهادهای مهم اقتصادی داخلی از بین رفته و به‌نوعی دچار خود تحریمی ‌می‌شود.

۲ ارد ۱۳۹۷
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس:

تفکر بخشی‌نگری در مسائل ملی از جمله آب، باعث آسیب به کشور شده است

حاجی دلیگانی: موضوع آب موضوع ملی است و نباید به صورت بخشی به آن نگریسته شود. طرح های این حوزه نباید متوقف شود چرا که بسیاری از هزینه های کشور صرف به نتیجه رسیدن این طرح ها شده است. کشورهای دیگر برای آب های مرزی خود تعیین تکلیف می کنند، در حالی که ما هنوز در تعیین تکلیف آب های داخلی خود مانده ایم. عدم مدیریت های متمرکز در کشور باعث افزایش مشکلات شده است، طرح های کارشناسی شده نباید متوقف شود. تفکر بخشی نگری باعث آسیب به کشور شده و ضروری است تمامی مسائل به صورت ملی بررسی شود.

۱۸ بهم ۱۳۹۶

سلامت محصولات تراریخته در کوتاه‌مدت نمی‌تواند احراز شود و برای مردم خطرناک است

حسینعلی حاجی دلیگانی، درخصوص مجوز مصرف و تولید و واردات محصولات دستکاری ژنتیک (تراریخت) اظهارنظر کرد.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

لایحه بودجه۹۷ با برنامه ششم مغایرت دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر بنزین ۱۵۰۰ تومان شود، دولت ۱۳ میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

۲۱ آذر ۱۳۹۶

نوبخت: در بودجه سال ۹۷، دولت میتواند، برای تأمین بودجه مورد نیاز خود اقدام به فروش ۳۸ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت کند

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:‌ بودجه سال ۹۷ نسبت به بودجه سال ۹۶ به میزان ۹ درصد کاهش یافته و به دولت این اختیار داده شد.

۳ آبا ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

مناطق آزاد به اهداف اشتغال و معیشت بومیان منطقه نرسیدند

یک نماینده مجلس با اشاره به مشکلات موجود در مناطق آزاد گفت: پیشنهاد من به نمایندگان کمیسیون اقتصادی این است که «مناطق آزاد» را از متن لایحه دولت حذف کرده و نمایندگان به آن رای ندهند اما «مناطق ویژه» در لایحه باقی بماند.

۲۹ شهر ۱۳۹۶

تحقیق و تفحص از ایمیدرو در مجلس کلید خورد

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از شرکت ایمیدرو به دلایل مختلف از جمله هزینه سفرهای خارجی این شرکت در مجلس کلید خورد.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی: ماده ۱و ۲ دستورالعمل اجرایی قانون مبارزه با قاچاق با خود مغایرت دارد

مفاد دستورالعمل اجرایی یکی از مهم‌ترین تبصره‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یعنی تبصره ۴ ماده ۱۸ موجی از واکنش‌ها را از سوی نمایندگان مجلس در پی داشت.

۱۷ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: کاهش ۵۰درصدی قاچاق از سوی یک نهاد امنیتی دولت تایید نشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس درباره قاچاق کالا گفت:گزارش یک نهاد امنیتی دولت حاکی از آن بود که اتفاق خاصی در بحث مبارزه با قاچاق نیفتاده،از این منظر انتقادهای دادستان کل نسبت به ستاد مبارزه با قاچاق کالا صحیح به نظر میرسد.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
عضوکمیسیون بودجه مجلس:

واردات کالا از ۱۳ میلیارد دلار سال ۸۷ به ۵۴ میلیارد دلار در سال ۹۳ رسید

حاجی دلیگانی گفت: میزان واردات از سال ۸۷ از حدود ۱۳ میلیارد دلار به بیش از ۶۴ میلیارد دلار در سال ۸۹ رسیده است و این میزان در سال ۹۳ حدودا ۵۴ میلیارددلار کاهش یافته است.

۱۲ تیر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون برنامه و بودجه: اعتمادی به آمار رئیس ستاد مبارزه با قاچاق در کاهش قاچاق نداریم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اعتمادی به آمار رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا درباره کاهش قاچاق از ۲۵ به ۱۲٫۵ میلیارد دلار نداریم،‌ گفت: متأسفانه مسئولان فقط سخنرانی می‌کنند.

۳۱ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

احتمال رانت در واردات گندم وجود دارد

حاجی دلیگانی: در سال زراعی که اعلام شد به خودکفایی گندم رسیدیم بنده محاسبه ای با سال قبل آن انجام دادم و آنچنان تغییری در افزایش میزان زیرساخت‌های مربوط به تولید گندم، شاهد نبوده ایم. احتمال وجود رانت در واردات گندم به دلیل پایین بودن قیمت گندم وارداتی و فروش آن به دولت وجود دارد. به دنبال طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی هستم.

۱۱ خرد ۱۳۹۶

مشارکت در قانون‌نویسی برای تکمیل طرح‌های جامع مدیریت شهری و کنترل واردات

چالش «همراه با مجلس» بعنوان اولین چالش در زمینه حاکمیتی و قانون‌نویسی در ایران تلاش دارد تا با گردآوری نظرات دغدغه‌مندان و علاقه‌مندان به مشارکت در قانون‌نویسی، از جمله ذی‌نفعان و دانشگاهیان، به ارتقاء کیفیت دو طرح مهم و جاری در مجلس کمک نماید.

۹ خرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

۳۷ هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی به خزانه واریز نمی‌شود

حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه: ۳۷ هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه به خزانه واریز نمی‌شود که از این طریق منابع مستمری تامین می‌شود./ میزان درآمد دولت از محل درآمد افزایش قیمت حامل‌های انرژی بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان است و تنها ۴۳ هزار میلیارد تومان آن به خزانه واریز می‌شود و پس از آن مشخص است، در چه اموری هزینه شده است./ در صورتی که دولت منابع جدید برای افزایش یارانه نداشته باشد، دو راه برای این کار وجود دارد، اول آنکه طبق ماده ۷۹ قانون برنامه ششم از محل حذف یارانه پردرآمدها مستمری را افزایش دهد و یا اینکه براساس ماده ۳۹ قانون برنامه با اصلاح تدریجی حامل‌های انرژی تا سال ۱۴۰۰ درآمد بیشتری کسب کند.