۳ آبان ۱۳۹۵
وزیر بهداشت:

وضعیت بهداشت و درمان کشور در صورت همراهی بیمه‌ها اینگونه نمی‌شد

هاشمی، وزیر بهداشت: اگر بیمه‌ها همراه بودند، امروز وضعیت بهداشت و درمان کشور و شرایط خدمت رسانی به ملت شریف‌مان این گونه که هست، نبود.

۲۳ مهر ۱۳۹۵

هاشمی: زیاده روی در مصرف هر نوع روغن مضر است

هاشمی، وزیر بهداشت: زیاده روی در مصرف هر نوع روغن از جمله روغن پالم مضر است و نباید در مصرف انواع روغن ها زیاده روی کرد. قبل از آغاز به کار دولت یازدهم ورود روغن پالم به کشور سالانه ۷۵۰ هزار تن بود که اکنون این رقم به کمتر از ۴۰۰ هزار تن کاهش یافته است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۵

تفاوت پرداختی پرستار و پزشک قابل توجه است

هاشمی، وزیر بهداشت: پرداختی پرستار و پزشک را اختلاف قابل توجه است، این تفاوت پرداختی همواره وجود داشته است.

۹ شهریور ۱۳۹۵
کفگیر ته دیگ

بررسی عملکرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال سوم دولت تدبیر و امید

در هشتمین گزارش از پرونده «فصل برداشت»، با عنوان «کفگیر ته دیگ»، عملکرد حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت یازدهم مورد بررسی قرار گرفته است.

۳ شهریور ۱۳۹۵

تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز در داخل کشور/با دولتی شدن داروخانه‌ها مخالفیم

وزیر بهداشت: درچارچوب اهداف سیاست‌های اقتصادمقاومتی، داروسازان موفق شده اند ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور را تولید و تامین کنند.

۲ شهریور ۱۳۹۵

هاشمی: بسته حمایتی از درمان ناباروری کامل اجرا نشد

وزیر بهداشت، از تحویل ۵۰۰ واحد زایمانی تا پایان این ماه خبر داد و گفت: تا پایان سال ۲۵۰۰ واحد زایمانی نیز تحویل خواهد شد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۵

هاشمی: با کمک پرستار از همان اول مخالف بودم

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان : با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه ایم و از همین رو، دو برابر نیروهای موجود به پرستار نیاز داریم. موافق دانشکده خصوصی پرستاری هستیم، به جای خروج فرزندان این کشور برای تحصیل به کشورهای غیر معتبر علمی دانشکده های علوم پزشکی خصوصی دائر کنیم. با واگذاری تصدی گری ها به سازمان نظام پرستاری موافقم . من از اول مخالف اسم «کمک پرستاری» بودم.

۲۱ مرداد ۱۳۹۵

هاشمی: پزشکی قانونی نیازمند نیروی انسانی و تجهیزات مدرن است

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: سرنوشت خانواده ها و برخی از پرونده های قضایی، به نظرات کارشناسی پزشکی قانونی وابسته است و به هر میزان که این سازمان به تکنیک ها و تجهیزات جدید مجهز شود، به قاضی کمک می کند تا حکمی را صادر کند که به عدالت نزدیک تر است. در حال حاضر فضا و امکانات مناسبی در پزشکی قانونی وجود دارد اما این سازمان نیازمند نیروی انسانی و تجهیزات مدرن است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۵

” نامه جمعی از پزشکان خطاب به وزیر بهداشت: مانع قتل نفوس محترم از طریق سقط‌های غیرقانونی شوید/ ساختارهای تهدید نسل، همچنان محکم و پابرجا”

جمعی از پزشکان با انتشار نامه‌ای خطاب به دکتر هاشمی از سیاست‌های جمعیتی وزارت بهداشت انتقاد کردند.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵

عمل پیوند اعضا تحت پوشش بیمه ای قرار خواهد گرفت

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: در جلسه روز یکشنبه هیات دولت مصوب شد که بیمه ها، پیوند اعضای بدن را تحت پوشش قرار دهند. هزینه های پیوند کبد، قلب، ریه، روده، پانکراس و مغز استخوان مشمول تعهدات بیمه پایه سازمان های بیمه گر قرار گرفت؛ همچنین تمامی اقدامات تشخیصی و درمانی سرپایی و بستری پس از پیوند همه ارگان ها، مشابه سایر بیماران تحت پوشش سازمان های بیمه گر است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵
وزیر جهاد کشاورزی:

۳۰۰۰ نوع کود شناسه دار شد

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در یک سال گذشته سه هزار نوع کود برای تعیین سطح کیفی ارزیابی و شناسه دار شده است گفت: در سال های گذشته هر کسی در هر جایی کود و سم تولید و وارد می کرد.

۸ مرداد ۱۳۹۵

پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان مطالبات بیمارستان‌ها تا پایان مرداد

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان: پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان بیمه تا پایان ماه جاری زمینه‌ای برای جبران مقداری از کسری‌ها است.

۴ مرداد ۱۳۹۵

با اعتبارات دولتی به نتیجه نمی‌رسیم/کمبود ۲ هزار و ۵۰۰ تخت در استان البرز

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور گفت: ۲۰ سال دیگر هم کمبودهای ما در حوزه سلامت برطرف نمی‌شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

بیمه ها حمایتی از خدمات طب سنتی ندارند

قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت:متاسفانه هنوز حمایتی از سوی بیمه ها از طب سنتی وجود ندارد البته خدمات طب سنتی در کتاب تعرفه سلامت ذکر شده که یکی از راه های حمایت از طب سنتی، پوشش بیمه ای است که امیدواریم در آینده شاهد آن باشیم.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

گنجانیدن ۲ واحد اختصاصی طب سنتی در دوره طب عمومی

هاشمی، وزیر بهداشت: معاونت آموزشی در آینده ای نزدیک ۲ واحد اختصاصی طب سنتی را در دوره طب عمومی بگنجاند چرا که آموزش طب سنتی برای دانشجویان نه تنها مفید بلکه ضروری است.