۲۹ فروردین ۱۳۹۶

صدور مجوز برای واردات ۵۵۰ هزار تن شکر از سوی شرکت بازرگانی دولتی

معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: مصرف سالانه شکر در کشور سالانه ۲.۲ تا ۲.۴ میلیون تن برآورد می‌شود که تا پایان سال گذشته یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن از تولید داخلی تامین شده و دولت مجوز واردات ۵۵۰ هزار تن را صادر کرده است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶

اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۶، برای خرید تضمینی گندم

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از روز دوشنبه، پرداخت پول خرید تضمینی گندم آغاز می‌شود و پیشنهاد داده‌ایم که نیمی از پول گندم را هنگام تحویل و نیمی دیگر را در مرحله تأمین بودجه بپردازیم، امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم در بودجه پیش‌بینی شده است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی:

دولت مخالف کاهش تعرفه واردات برنج است

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی بابیان اینکه باپیشنهاد هند برای کاهش تعرفه برنج باسماتی موافقت نمی‌شود، گفت:هم اکنون به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی، تعرفه برنج وارداتی۲۶درصد اعمال نمی‌شود.

۸ اسفند ۱۳۹۵
دبیر انجمن واردکنندگان برنج:

ای کاش دولت در توزیع برنج و تنظیم بازار از بخش خصوصی استفاده کند

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: ای کاش دولت در توزیع برنج و تنظیم بازار هم از بخش خصوصی که تامین بخش بزرگی از بازار واردات برنج را در دست دارد، استفاده کند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵
معاون شرکت بازرگانی دولتی خبر داد؛

توزیع ۴۰ هزار تن برنج برای تنظیم بازار شب عید/ برنج هندی کیلویی ۳۸۰۰ تومان

معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: برای تنظیم بازار شب عید ۴۰ هزار تن برنج هندی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور توزیع می‌شود.

۳۰ دی ۱۳۹۵
معاون شرکت بازرگانی دولتی:

اعطای مجوز برای واردات شکر آغاز شد/ برای ۵ ماه آینده در انبارها شکر داریم

معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: از روز گذشته اعطای مجوز به کارخانجات تولید قند و شکر برای واردات ۷۰۰ هزار تن شکر آغاز شده و اکنون در انبارها برای ۵ ماه نیاز کشور شکر داریم.

۲۴ آبان ۱۳۹۵

واردات گندم برای صنایع ماکارانی منتفی شد

معاون داخلی بازرگانی دولتی ایران گفت : برای صنایع ماکارانی گندم دوروم برای استحصال آرد سمولینا به میزان کافی وجود دارد از این رو نیازی به واردات نیست.

۳ آبان ۱۳۹۵
معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران:

دولت یازهم دلالان را حذف و از رانت واردکنندگان شکر جلوگیری کرد

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: دولت یازدهم به منظور حمایت از تولید داخلی و تنظیم بازار، حذف دلالان و جلوگیری از هرگونه رانت برای واردکنندگان شکر را در دستور کار قرار داد و اکنون شکر مورد نیاز کشور با قیمت مناسب تامین است.

۲۵ مهر ۱۳۹۵
معاون شرکت بازرگانی دولتی:

بخش عمده نیاز کشور به برنج وارداتی تامین شده است/ واردات از تایلند نیازمند تأیید وزارت بهداشت

معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بخش اعظم سهمیه وارداتی برنج در سال ۹۵ از کشورهای هند، اروگوئه و آرژانتین وارد شده و برای واردات برنج از تایلند ابتدا باید سازمان غذا و دارو مزارع این کشور را تأیید کنند.

۲۵ مهر ۱۳۹۵
کلانتری:

امکان افزایش نرخ خرید تضمینی برای گندم وجود ندارد

دبیرکل خانه کشاورز گفت: با توجه به کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش دولت، امکان افزایش نرخ خرید تضمینی برای این محصول استراتژیک وجود ندارد.

۲۴ مهر ۱۳۹۵
معاون شرکت بازرگانی دولتی:

پول گندم‌کاران را تا پایان هفته تسویه می‌کنیم/ انتشار ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مرابحه

معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: طبق وعده داده شده تا پایان این هفته (مهرماه) تمام مطالبات باقیمانده ناشی از خرید تضمینی گندم از طریق انتشار اوراق در فرابورس تأمین می‌شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۵
رئیس ستاد تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان تهران:

مشکلی در توزیع اقلام اساسی وجود ندارد

رئیس ستاد تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان تهران گفت: اقدام به عرضه برخی محصولات پر مصرف در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نموده ایم تا در روزهای پرتقاضا از حیث قیمت مشکلی به وجود نیاید.

۱۷ مهر ۱۳۹۵

روایت جدید از واردات برنج در زمان ممنوعیت/ ستاد تنظیم بازار مجوز واردات به بازرگانی دولتی داد

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت:با توجه به قوانین خاص مناطق آزاد و تعاونی های مرزنشین به نظر می رسد عده ای از این طریق اقدام به واردات برنج در زمان ممنوعیت می کنند.

۱۲ مهر ۱۳۹۵

تب تند قیمت شکر فروکش کرد

بهمئی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تصفیه کنندگان شکر: در حال حاضر با رسیدن محصول چغندرکاران و عرضه آن در بازار تا حدودی قیمت ها در بازار متعادل شده به گونه ای که قیمت شکر از مرز ۴ هزار تومان به ۲ هزار و ۶۰۰ تومان درب عمده فروشی ها رسیده است. کاهش واردات شکر و سودجویی برخی دلالان موجب شد تا با اتمام ذخایر شکر داخلی به سرعت قیمت ها افزایش یابد. همزمان با برداشت چغندر روزانه ۷ هزارتن شکر به بازار عرضه می شود، با توجه به نیاز روزانه ۶ هزار تن شکر در داخل و عرضه مازاد بر تقاضا، قیمت ها تا حدودی کاهش یافته است ،اما با اتمام فصل برداشت چغندر در صورت عدم واردات و برنامه ریزی های لازم از سوی وزارتخانه احتمال افزایش مجدد قیمت ها در بازار وجود دارد.

۱۰ مهر ۱۳۹۵
معاون داخلی بازرگانی دولتی :

مابقی مطالبات گندمکاران تا دو هفته آینده واریز می شود

معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت:تا به امروز ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات به کشاورزان پرداخت و مابقی حداکثر ظرف دو هفته آینده واریز می شود.