۲۹ فروردین ۱۳۹۶

امضای سند هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه/ افزایش صادرات آبزیان به روسیه

سند هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه امضا شد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون حجتی مطرح کرد؛

تولید ۲۰۰ هزارتن ماهی در قفس ۸هزار میلیارد تسهیلات می‌خواهد

صالحی، رییس سازمان شیلات ایران گفت: برای تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس ظرف برنامه ششم توسعه به ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات و ۲ تا ۴ هزار میلیارد تومان آورده بخش خصوصی نیاز است. در سال ۹۵ برای تولید حدود ۴۸ هزار تن ماهی در قفس پروانه تأسیس صادر شده است. در شمال کشور به ویژه برای ماهیان پرورش یافته در قفس نیاز است مراکز فرآوری جدید ایجاد و آنهایی که فعال هستند مجهز و نوسازی شوند.

۱ فروردین ۱۳۹۶

تولید بیش از یک میلیون تن انواع آبزیان در سال ۹۵

صالحی، رئیس سازمان شیلات ایران: بیش از یک میلیون و ۵۰ هزارتن انواع آبزیان در سال ۹۵، به شیوه های صید و آبزی پروری در کشور تولید شد که نقش موثری در ایجاد اشتغال و درآمد زایی جامعه روستایی کشور ایفا کرده است. براساس تفاهم با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، از ظرفیت طرح های آب و خاک برای آبزی پروری استفاده می شود.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵

کمک فائو به ایران برای اصلاح نژاد ماهی قزل آلای رنگین کمان در کشور

سازمان های شیلات ایران و خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در زمینه پروژه ژنتیکی قزل آلای رنگین کمان توافقنامه همکاری امضا کردند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تا پایان برنامه ششم نیاز به تکنولوژی قفس به کمتر از ۵ درصد می‌رسد

توسعه پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان شیلات در دستور کار قرار گرفته اما طبق اظهارات کارشناسان این امر بیشتر جنبه شعاری به خود گرفته است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

تراز تجاری آبزیان ۱۵۰ درصد مثبت شد/ صادرات ۳۵۰ میلیون دلاری در مقابل واردات ۱۵۰ میلیون دلاری

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران از افزایش ۱۵۰ درصدی تراز تجاری صنعت آبزیان خبر داد.

۳ آذر ۱۳۹۵

نبود زیر ساخت‌های لازم برای توسعه طرح پرورش ماهی در قفس

مدیر عامل اتحادیه تکثیر ، پرورش و صادرات آبزیان گفت :دانش فنی و زیر ساخت های لازم برای توسعه طرح پرورش ماهی در قفس در کشور به طور کامل فراهم نشده از این رو این طرح کمی جنبه شعاری دارد.

۱۷ آبان ۱۳۹۵

کمک ۳۳۰ هزاردلاری فائو به قزل‌ آلای ایران

معاون وزیرجهاد کشاورزی از کمک ۳۳۰ هزار دلاری فائو در طرح پرورش قزل آلای ایران خبر داد و گفت: امسال حدود ۲ تن خاویار تولید و بیش از یک تن صادر می‌شود.

۱۳ آبان ۱۳۹۵

بنیاد مستضعفان مرکز پرورش ماهیان خاویاری در بندر کیاسر ایجاد می کند

رییس بنیاد مستضعفان به اهمیت طرح محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه اشاره کرد و گفت: بر این اساس، مرکز پرورش ماهیان خاویاری و خرید خاویار و فرآوری آن برای کمک به توسعه صادرات کشور در منطقه انبارسر بندرکیاشهر ایجاد می شود.

۱۲ آبان ۱۳۹۵

کمک ۳۳۰ هزار دلاری فائو به صنعت شیلات ایران/ امضاء قرارداد همکاری با وزیر شیلات و صنایع سریلانکا

امروز تفاهمنامه TPC در قالب اصلاح نژاد ماهی قزل‌آلا بین معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و نماینده سازمان فائو در ایران به امضاء رسید.

۶ مهر ۱۳۹۵
رئیس سازمان شیلات خبر داد:

روسیه تعرفه واردات آبزیان ایران را از ۱۹ به ۳.۵ درصد کاهش داد/ برنامه‌ صادرات ۵ هزار تن آبزیان به روسیه

صالحی، رئیس سازمان شیلات: روس‌ها تعرفه واردات آبزیان از ایران را از ۱۹ درصد به ۳.۵ درصد کاهش داده‌اند و بنا داریم امسال ۵ هزارتن از انواع آبزیان صادر کنیم. در ۵ ماه نخست امسال ۳۲ هزار و ۸۲۴ تن محصولات شیلاتی به کشورهایی از جمله ویتنام، امارات و عراق صادر کرده‌ایم که ارزش آن بیش از ۹۵ میلیون دلار است.۴۰۰ کیلوگرم خاویار هم در این مدت صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۰ درصد افزایش داشته است. سال گذشته یک هزار تن انواع آبزیان به روسیه صادر کرده‌ایم که طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است، این رقم به ۵ هزار تن برسد.

۲ مهر ۱۳۹۵
مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش صادرات آبزیان:

قزل آلا با تولید تیلاپیا نابود می شود

کارشناسان کشاورزی بر این باورند تولید ماهی تیلاپیا با اهداف اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد.

۷ شهریور ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

تا پایان برنامه ششم توسعه ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس تولید می‌شود/۸۰ مزرعه پرورش ماهی خاوریاری در کشور فعال است

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ۸۰ درصد آبزیان پرورشی در ایران تولید می‌شود و میزان صادرات به رکورد تازه‌ای رسیده است. به گونه‌ای که در سال گذشته ارزش محموله‌های صادراتی به بیش از ۵۶ میلیون دلار رسید.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

ایران رتبه اول تولید ماهی قزل‌آلا در آب شیرین را دارد/ ۸۲۰ هزار تن آبزی پرورشی در افق چشم‌انداز

رئیس سازمان شیلات با بیان اینکه ۴۰ درصد از پرورش آبزیان آب شیرین کشور را ماهیان سردابی تشکیل می‌دهد، گفت: ایران با تولید ۱۴۰ هزار تن قزل‌آلا در آب شیرین رتبه اول تولید جهانی این محصول را به خود اختصاص داده است.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

معاون وزیر جهاد کشاورزی: سالانه باید ۳۰۰ میلیون تخم چشم زده قزل آلا وارد کنیم

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه صادرات سالانه آبزیان کشور از ۳۰۰ میلیون دلار فعلی به ۶۰۰ میلیون دلار در پایان برنامه ششم افزایش می‌یابد گفت: به عنوان بزرگترین تولید‌کننده قزل آلا در جهان نیازمند واردات ۳۰۰ میلیون تخم چشم زده در سال هستیم.