۸ آبان ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

توسعه آبزی‌پروری را بر مبنای دو اصل پرورش ماهی در قفس و بهره‌برداری از آب‌های اقیانوسی متمرکز کرده‌ایم

رییس سازمان شیلات ایران با اشاره به اهمیت امنیت غذایی، گفت: در همین راستا در برنامه های پنج ساله، افزایش تولید مواد پروتئینی آبزیان در راستای اصلاح ساختار تغذیه مورد تاکید قرار گرفته است.

۸ آبان ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

بکارگیری جلبک‌ها و گیاهان آبزی در کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده محصولات آبزی تاثیرگذار است

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با وجود اینکه بکارگیری از جلبک ها و گیاهان آبزی در کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصولات آبزی تاثیرگذار است اما ایران سهم ناچیزی در تولید این محصولات دارد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

۱۴۰ کشور دنیا در حوزه ماهی تیلاپیا فعالیت می‌کنند که ما هم به زودی به این حوزه می‌پیوندیم

رئیس سازمان شیلات گفت: از سال گذشته بیش از ۵۰ درصد ماهی قزل‌آلای مصرفی کشور در داخل تولید می‌شود و حتی صادرات ماهی قزل‌آلای تازه را به روسیه از طریق خط هوایی آغاز کرده‌ایم.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

آئین‌نامه پرورش ماهی در قفس ابلاغ شد

صالحی: آئین‌نامه پرورش ماهی در قفس، از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد. سرانه مصرف آبزیان در کشور، هم اکنون ۱۰.۶ کیلوگرم است که باید افزایش یابد. برنامه توسعه شیلات نیز، باید در شورای برنامه ریزی و شورای اقتصاد مقاومتی استان‌ها مورد تصویب قرار گیرد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

رشد ۱۶.۸ درصدی تولید محصولات شیلاتی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲

صالحی، معاون وزیر کشاورزی: تولید محصولات شیلاتی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲ ۱۶.۸ درصد رشد داشته است. در سال ۱۳۹۱ سرانه مصرف آبزیان در ایران ۷.۵ کیلوگرم در سال بود که این میزان در سال ۱۳۹۵ به ۱۰.۶ کیلوگرم افزایش یافت. رییس سازمان شیلات ایران در رابطه با تولید محصولات دریایی بیان داشت: حجم آبزی پروی و صید انواع ماهی در ایران به یک میلیون و ۷۰ هزار تن رسید در حالی که این میزان در سال ۱۳۹۱ کمتر از ۷۶۰ هزار تن بود؛ همچنین در سال گذشته با ۴۱۲ میلیون دلار صادرات در بخش شیلات رکورد این حوزه شکسته شد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

پرورش ماهی در قفس و صید فراساحلی در اقیانوس هند از برنامه‌های شیلات ایران در راستای اقتصاد مقاومتی

صالحی، رئیس سازمان شیلات ایران: بهره‌برداری پایدار از ذخایر آبزیان و توجه به صید فراساحلی در اقیانوس هند از رویکردهای شیلات ایران در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است. براساس مطالعات انجام شده توسط یک شرکت نروژی، سواحل ایران ظرفیت تولید حدود یک میلیون تن ماهی به روش پرورش در قفس را دارد که تا سال ۱۴۰۰ باید ۲۰۰ هزار تن ماهی به همین روش در ایران تولید شود. ارزش صادارت آبزیان ایران در سال ۹۵، ۴۱۲ میلیون دلار بود.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

امضای سند هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه/ افزایش صادرات آبزیان به روسیه

سند هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه امضا شد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون حجتی مطرح کرد؛

تولید ۲۰۰ هزارتن ماهی در قفس ۸هزار میلیارد تسهیلات می‌خواهد

صالحی، رییس سازمان شیلات ایران گفت: برای تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس ظرف برنامه ششم توسعه به ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات و ۲ تا ۴ هزار میلیارد تومان آورده بخش خصوصی نیاز است. در سال ۹۵ برای تولید حدود ۴۸ هزار تن ماهی در قفس پروانه تأسیس صادر شده است. در شمال کشور به ویژه برای ماهیان پرورش یافته در قفس نیاز است مراکز فرآوری جدید ایجاد و آنهایی که فعال هستند مجهز و نوسازی شوند.

۱ فروردین ۱۳۹۶

تولید بیش از یک میلیون تن انواع آبزیان در سال ۹۵

صالحی، رئیس سازمان شیلات ایران: بیش از یک میلیون و ۵۰ هزارتن انواع آبزیان در سال ۹۵، به شیوه های صید و آبزی پروری در کشور تولید شد که نقش موثری در ایجاد اشتغال و درآمد زایی جامعه روستایی کشور ایفا کرده است. براساس تفاهم با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، از ظرفیت طرح های آب و خاک برای آبزی پروری استفاده می شود.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵

کمک فائو به ایران برای اصلاح نژاد ماهی قزل آلای رنگین کمان در کشور

سازمان های شیلات ایران و خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در زمینه پروژه ژنتیکی قزل آلای رنگین کمان توافقنامه همکاری امضا کردند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تا پایان برنامه ششم نیاز به تکنولوژی قفس به کمتر از ۵ درصد می‌رسد

توسعه پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان شیلات در دستور کار قرار گرفته اما طبق اظهارات کارشناسان این امر بیشتر جنبه شعاری به خود گرفته است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

تراز تجاری آبزیان ۱۵۰ درصد مثبت شد/ صادرات ۳۵۰ میلیون دلاری در مقابل واردات ۱۵۰ میلیون دلاری

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران از افزایش ۱۵۰ درصدی تراز تجاری صنعت آبزیان خبر داد.

۳ آذر ۱۳۹۵

نبود زیر ساخت‌های لازم برای توسعه طرح پرورش ماهی در قفس

مدیر عامل اتحادیه تکثیر ، پرورش و صادرات آبزیان گفت :دانش فنی و زیر ساخت های لازم برای توسعه طرح پرورش ماهی در قفس در کشور به طور کامل فراهم نشده از این رو این طرح کمی جنبه شعاری دارد.

۱۷ آبان ۱۳۹۵

کمک ۳۳۰ هزاردلاری فائو به قزل‌ آلای ایران

معاون وزیرجهاد کشاورزی از کمک ۳۳۰ هزار دلاری فائو در طرح پرورش قزل آلای ایران خبر داد و گفت: امسال حدود ۲ تن خاویار تولید و بیش از یک تن صادر می‌شود.

۱۳ آبان ۱۳۹۵

بنیاد مستضعفان مرکز پرورش ماهیان خاویاری در بندر کیاسر ایجاد می کند

رییس بنیاد مستضعفان به اهمیت طرح محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه اشاره کرد و گفت: بر این اساس، مرکز پرورش ماهیان خاویاری و خرید خاویار و فرآوری آن برای کمک به توسعه صادرات کشور در منطقه انبارسر بندرکیاشهر ایجاد می شود.