۲۵ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

توسعه پرورش میگو در سواحل و ماهی در قفس در دریا از سیاست‌های عمده سازمان شیلات است

رئیس سازمان شیلات با بیان اینکه گردش مالی صنعت میگو امسال در ایران هزار میلیارد تومان بود از برنامه‌ریزی برای ایجاد شهرک‌های تولید شیلات در دریاها خبر داد و گفت: توسعه پرورش میگو در سواحل و ماهی در قفس در دریا از عمده سیاست‌های سازمان شیلات است.

۳ بهم ۱۳۹۶
رییس سازمان دامپزشکی:

ممنوعیت واردات تیلاپیا هیچ ارتباطی به سلامت و بهداشت این محصول شیلاتی ندارد

در پی تکذیب ممنوعیت واردات تیلاپیا به دلیل مضر بودن آن برای سلامت انسان از سوی رئیس سازمان شیلات، رییس سازمان دامپزشکی نیز گفت: ممنوعیت واردات تیلاپیا هیچ ارتباطی به سلامت و بهداشت آن ندارد.

۸ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

توسعه آبزی‌پروری را بر مبنای دو اصل پرورش ماهی در قفس و بهره‌برداری از آب‌های اقیانوسی متمرکز کرده‌ایم

رییس سازمان شیلات ایران با اشاره به اهمیت امنیت غذایی، گفت: در همین راستا در برنامه های پنج ساله، افزایش تولید مواد پروتئینی آبزیان در راستای اصلاح ساختار تغذیه مورد تاکید قرار گرفته است.

۸ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

بکارگیری جلبک‌ها و گیاهان آبزی در کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده محصولات آبزی تاثیرگذار است

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با وجود اینکه بکارگیری از جلبک ها و گیاهان آبزی در کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصولات آبزی تاثیرگذار است اما ایران سهم ناچیزی در تولید این محصولات دارد.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

برای نخستین بار در کشور، خط تولید تور بدون گره ویژه قفس‌های پرورش ماهی به بهره برداری رسید

بهره برداری از خط تولید تور بدون گره ویژه قفس‌های پرورش ماهی برای نخستین بار در کشور با حضور حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران آغاز شد. این خط، تحت لیسانس یک شرکت معتبر اروپایی و برای نخستین بار در کشور راه اندازی شده است.

۱۶ مرد ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

۱۴۰ کشور دنیا در حوزه ماهی تیلاپیا فعالیت می‌کنند که ما هم به زودی به این حوزه می‌پیوندیم

رئیس سازمان شیلات گفت: از سال گذشته بیش از ۵۰ درصد ماهی قزل‌آلای مصرفی کشور در داخل تولید می‌شود و حتی صادرات ماهی قزل‌آلای تازه را به روسیه از طریق خط هوایی آغاز کرده‌ایم.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

آئین‌نامه پرورش ماهی در قفس ابلاغ شد

صالحی: آئین‌نامه پرورش ماهی در قفس، از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد. سرانه مصرف آبزیان در کشور، هم اکنون ۱۰.۶ کیلوگرم است که باید افزایش یابد. برنامه توسعه شیلات نیز، باید در شورای برنامه ریزی و شورای اقتصاد مقاومتی استان‌ها مورد تصویب قرار گیرد.

۲۹ ارد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

رشد ۱۶.۸ درصدی تولید محصولات شیلاتی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲

صالحی، معاون وزیر کشاورزی: تولید محصولات شیلاتی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲ ۱۶.۸ درصد رشد داشته است. در سال ۱۳۹۱ سرانه مصرف آبزیان در ایران ۷.۵ کیلوگرم در سال بود که این میزان در سال ۱۳۹۵ به ۱۰.۶ کیلوگرم افزایش یافت. رییس سازمان شیلات ایران در رابطه با تولید محصولات دریایی بیان داشت: حجم آبزی پروی و صید انواع ماهی در ایران به یک میلیون و ۷۰ هزار تن رسید در حالی که این میزان در سال ۱۳۹۱ کمتر از ۷۶۰ هزار تن بود؛ همچنین در سال گذشته با ۴۱۲ میلیون دلار صادرات در بخش شیلات رکورد این حوزه شکسته شد.

۱۱ ارد ۱۳۹۶

پرورش ماهی در قفس و صید فراساحلی در اقیانوس هند از برنامه‌های شیلات ایران در راستای اقتصاد مقاومتی

صالحی، رئیس سازمان شیلات ایران: بهره‌برداری پایدار از ذخایر آبزیان و توجه به صید فراساحلی در اقیانوس هند از رویکردهای شیلات ایران در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است. براساس مطالعات انجام شده توسط یک شرکت نروژی، سواحل ایران ظرفیت تولید حدود یک میلیون تن ماهی به روش پرورش در قفس را دارد که تا سال ۱۴۰۰ باید ۲۰۰ هزار تن ماهی به همین روش در ایران تولید شود. ارزش صادارت آبزیان ایران در سال ۹۵، ۴۱۲ میلیون دلار بود.

۲۹ فرو ۱۳۹۶

امضای سند هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه/ افزایش صادرات آبزیان به روسیه

سند هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه امضا شد.

۱۹ فرو ۱۳۹۶
معاون حجتی مطرح کرد؛

تولید ۲۰۰ هزارتن ماهی در قفس ۸هزار میلیارد تسهیلات می‌خواهد

صالحی، رییس سازمان شیلات ایران گفت: برای تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس ظرف برنامه ششم توسعه به ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات و ۲ تا ۴ هزار میلیارد تومان آورده بخش خصوصی نیاز است. در سال ۹۵ برای تولید حدود ۴۸ هزار تن ماهی در قفس پروانه تأسیس صادر شده است. در شمال کشور به ویژه برای ماهیان پرورش یافته در قفس نیاز است مراکز فرآوری جدید ایجاد و آنهایی که فعال هستند مجهز و نوسازی شوند.

۱ فرو ۱۳۹۶

تولید بیش از یک میلیون تن انواع آبزیان در سال ۹۵

صالحی، رئیس سازمان شیلات ایران: بیش از یک میلیون و ۵۰ هزارتن انواع آبزیان در سال ۹۵، به شیوه های صید و آبزی پروری در کشور تولید شد که نقش موثری در ایجاد اشتغال و درآمد زایی جامعه روستایی کشور ایفا کرده است. براساس تفاهم با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، از ظرفیت طرح های آب و خاک برای آبزی پروری استفاده می شود.

۲۷ بهم ۱۳۹۵

کمک فائو به ایران برای اصلاح نژاد ماهی قزل آلای رنگین کمان در کشور

سازمان های شیلات ایران و خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در زمینه پروژه ژنتیکی قزل آلای رنگین کمان توافقنامه همکاری امضا کردند.

۱۳ بهم ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تا پایان برنامه ششم نیاز به تکنولوژی قفس به کمتر از ۵ درصد می‌رسد

توسعه پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان شیلات در دستور کار قرار گرفته اما طبق اظهارات کارشناسان این امر بیشتر جنبه شعاری به خود گرفته است.

۱۵ آذر ۱۳۹۵

تراز تجاری آبزیان ۱۵۰ درصد مثبت شد/ صادرات ۳۵۰ میلیون دلاری در مقابل واردات ۱۵۰ میلیون دلاری

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران از افزایش ۱۵۰ درصدی تراز تجاری صنعت آبزیان خبر داد.