۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بیش از ۱۰ کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری و ورود دستاوردهای جدید به ایران، اعلام آمادگی کرده‌اند

رکنی، معاون وزیر جهاد کشاورزی: در زمان تحریم، تاجران باید ابتدا ارز را به لیر ترکیه یا درهم دوبی تبدیل کرده و سپس آن را به دلار یا یورو پرداخت می‌کردند و این موضوع هزینه‌های بسیاری برای صادرکنندگان در پی داشت. اکنون بیش از ۱۰ کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری و ورود دستاوردهای جدید به ایران، اعلام آمادگی کرده‌اند.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزارت جهاد کشاورزی:

مشوق صادراتی لبنیات به زودی پرداخت می‌شود

رکنی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی: با توجه به اعتبار جدیدی که به وزارتخانه تخصیص داده شده، به نظر می‌رسد بتوان مشوق مربوط به صادرات لبنیات را از آن استخراج کرد. مبلغ مورد نظر، یک اعتبار کلی است که شامل یارانه برای بذر، تخم نوغان، صادرات و غیره است که در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار با هماهنگی سازمان مدیریت برای صادرات لبنیات جدا خواهد شد. هیجان مثبتی که خبر ارائه مشوق‌های صادراتی، در سال ۹۵ بین تجار ایجاد کرد، منجر به توسعه صادرات شد، که امید می‌رود این روند در سال ۹۶ نیز همچنان شتاب گرفته و تمام مازاد لبنیات موجود در کشور با بهترین قیمت، صادر شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد خبر داد؛

کاهش واردات خوراک دام و طیور

رکنی، معاون وزیر جهاد، از کاهش واردات اقلام عمده خوراک دام و طیور در ۱۱ ماهه سال گذشته خبر داد و گفت: واردات محصولات جو، کنجاله سویا و سایر کنجاله نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ به ترتیب نزدیک به ۲۵ درصد، ۴۳ درصد و ۲۴ درصد کاهش نشان می دهد. وی افزود، در بخش تولید گوشت قرمز ۹۹٫۵ درصد اهداف پیش بینی شده تحقق یافته است و در سال گذشته ۸۱۵ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶
معاون حجتی اعلام کرد؛

صادرات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری صنعت دام و طیور در ۱۱ ماهه سال ۹۵

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در ۱۱ ماهه سال ۹۵ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار صادرات در بخش دام و طیور داشتیم، گفت:تراز تجاری این بخش ۵۵۴ میلیون دلار مثبت بوده است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶

معاون وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت خسارت مرغداران در آینده‌ای نزدیک خبر داد

​معاون وزیر جهاد با بیان اینکه شیوع آنفلوانزای پرندگان منجر به ایجاد تنش در شرایط تولید و بازار نشده است،اظهارامیدواری کرد: خسارت تولیدکنندگان توسط بیمه به زودی پرداخت شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۶
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

کاهش جمعیت دام سبک کشور برای تقویت مراتع

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بارش در مراتع ایران یک سوم دنیا و تبخیر آب ۳ برابر است، گفت: باید سالانه چرای ۳ میلیون راس دام در مراتع کشور تعدیل شود که در چند سال گذشته تنها توانسته‌ایم یک میلیون راس را کاهش دهیم.

۱۴ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

رونق صادرات در بخش کشاورزی، راه تحقق اقتصاد مقاومتی

معاون وزیر جهاد کشاورزی معتقد است که با رونق صادرات محصولات کشاورزی و پررنگ تر شدن حضور در بازارهای بین المللی می‌توان شعار امسال را که «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است را جامه عمل پوشاند.

۶ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

دولت، رونق تولید و صادرات محصولات پروتئینی را در دستورکار دارد

رکنی، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی، وضعیت تولید و صادرات محصولات پروتئینی سال ۹۵ را مطلوب دانست و گفت: امسال، دولت، برنامه رونق تولید و صادرات محصولات پروتئینی، گوشت مرغ، تخم مرغ و فرآورده های لبنی را در دستور کار دارد. برای سال جاری، تولید حدود ۸۴۰ هزارتن گوشت قرمز، ۱۰ میلیون تن شیرخام، دو میلیون و ۲۰۰ هزارتن گوشت مرغ و ۹۹۰ هزارتن تخم مرغ و ۸۶ هزارتن عسل هدف گذاری شده است.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

برای اولین‌بار بعد از انقلاب به آمریکا شیر صادر کردیم

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی طی سال جاری صادرات شیر ایران به آمریکا از سر گرفته شده است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد؛

تکذیب واردات تخم‌مرغ/ پیگیری حجتی برای جبران خسارت آنفلوانزای مرغی

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده به هیچ وجه قصد واردات تخم مرغ را از هیچ کشوری به ویژه ترکیه نداشته و نداریم و وزیر جهاد کشاروزی پیگیر جبران هر چه سریع‌تر خسارت ناشی از آنفولانزای مرغی است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

رشد کشاورزی کشور به ۵٫۹ درصد رسید

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولید دامی گفت: رشد اقتصادی تولیدات کشاورزی کشور در شش ماهه اول امسال به ۵٫۹ درصد رسید این درحالی است که وضعیت بارندگی مطلوب نبود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبرداد؛

واردات رسمی دام زنده از پاکستان/ دام‌ها در نقطه صفر مرزی کشتار می‌شوند

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: برای افزایش عرضه گوشت قرمز در بازار دام زنده از پاکستان تامین و در نقطه صفر مرزی کشتار می شود، تا روانه بازار داخلی شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

صادرات بیش از ۴ میلیارد دلار محصولات کشاورزی در ۹ ماهه سال جاری

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: توزیع، تولید و پشتیبانی کالاهای اساسی از جمله گوشت بر عهده ما است، اما نظارت بر قیمت در خرده‌فروشی‌ها ربطی به ما ندارد و سازمان‌هایی همچون سازمان حمایت و اصناف مسئول این کار هستند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد خبر داد؛

کنترل قیمت کالاهای اساسی در خرده‌فروشی‌ها ربطی به ما ندارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: توزیع، تولید و پشتیبانی کالاهای اساسی از جمله گوشت بر عهده ما است، اما نظارت بر قیمت در خرده‌فروشی‌ها ربطی به ما ندارد و سازمان‌هایی همچون سازمان حمایت و اصناف مسئول این کار هستند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛

واردات روزانه ۲ هزار لاشه گوسفند از روسیه به زودی

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: قرار است به زودی روزانه ۲ هزار لاشه گوشت گوسفندی گرم از روسیه وارد چرخه توزیع این کالا در مراکز عمده عرضه گوشت قرمز با هدف کاهش قیمت آن شود.