۲۷ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

با استفاده از ژن های جدید شاهد افزایش بهره وری در پرورش دام خواهیم بود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی این است که تعداد دام های سبک را کاهش ولی بهره‌وری آنها را افزایش دهیم و تا سال ۱۴۰۴ بنا داریم جمعیت بز در کشور به ۱۵ میلیون کاهش یابد ولی تولید شیر ۳۰ درصد و گوشت قرمز نیز ۱۰ درصد افزایش یابد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تعداد دام‌های سبک کاهش می‌یابد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی این است که تعداد دام های سبک را کاهش ولی بهره‌وری آنها را افزایش دهیم و تا سال ۱۴۰۴ بنا داریم جمعیت بز در کشور به ۱۵ میلیون کاهش یابد ولی تولید شیر ۳۰ درصد و گوشت قرمز نیز ۱۰ درصد افزایش یابد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

تا پنج سال آینده می‌توانیم بیش از ۵۰ درصد نیاز خود به کره را در داخل کشور تولید کنیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام از پتانسیل و برنامه‌ریزی برای افزایش ضریب خودکفایی تولید کره در کشور تا ۵۰ درصد تا پنج سال آینده خبر داد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

کم‌توجهی وزارت جهاد کشاورزی به دامپزشکی به هیچ وجه صحت ندارد

رکنی: کم‌توجهی وزارت جهاد کشاورزی به دامپزشکی به هیچ وجه صحت ندارد. جایگاه ویژه و با اهمیت دامپزشکی همانطور که تا الان مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی بوده، کماکان زین پس هم مورد توجه خواهد بود. اهمیت سازمان دامپزشکی در خانواده جهاد کشاورزی بسیار بالاست و نقش دامپزشکی در تصمیم‌گیری‌ها، تصمیمی‌سازی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه دام و طیور در سطوح مختلف در کشور انجام می‌شود، بسیار پررنگ و ارزشمند است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی:

تغییر ذائقه ده درصد مردم از مصرف گوشت سرد به گوشت گرم دلیل اصلی نوسانات قیمت گوشت قرمز است

رکنی: همواره نیاز بازار داخلی با ۹۰ درصد گوشت گرم و ده درصد گوشت منجمد تامین می شد اما در سال های اخیر ذائقه ده درصدی که گوشت منجمد استفاده می کردند نیز به مصرف گوشت گرم متمایل شده وباعث شده است تنظیم بازار گوشت قرمز با مشکل مواجه شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۷۵ میلیون دلار خوراک دام و طیور و آبزیان طی پنج سال گذشته صادر شده است

رکنی: در پنج سال گذشته صادرات خوراک دام و طیور از حدود ۲۶ هزار دلار به ۷۵ میلیون دلار رسیده که این موضوع نشان از پیشرفت کارخانه‌های مربوطه است. سالانه ۸٫۵ میلیون تن خوراک دام و طیور در کشور تولید می شود در حالی که پتانسیل تولید این مواد در کشور دو برابر بیشتر از مقداری است که سالانه تولید می‌شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام:

حدود ۸٫۵ میلیون تن سالانه خوراک دام در کشور تولید می‌شود

رکنی: به دلیل از بین رفتن برخی واحدهای مرغ تخم‌گذار در زمستان سال گذشته طی ۷ تا ۱۰ روز اخیر شاهد تنش قیمت تخم‌مرغ بودیم که مشکل حل شد و هم‌اکنون هر شانه تخم‌مرغ درب مرغداری ۹۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. حدود ۸٫۵ میلیون تن سالانه خوراک دام در کشور تولید می‌شود که ما ظرفیت تولید دو برابر این رقم را داریم، چراکه ظرف ۵-۴ سال گذشته از صادرات ۳۰ هزار دلار خوراک دام به ۷۰ تا ۸۰ میلیون دلار رسیده‌ایم.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

در حوزه دام سبک به دنبال بهبود ژنتیک و برنامه‌های اصلاح نژادی در برنامه‌های نیمه صنعتی هستیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که با توجه به نیاز حدود ۱۰۰ هزار تنی کشور به واردات گوشت قرمز و تمایل مردم برای مصرف این محصول به صورت گرم و تازه، افزایش عرضه گوشت قرمز تا ارزان شدن و منطقی شدن قیمت آن ادامه دارد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تبیین استراتژی برای حضور ایران در بازار جهانی تولیدات دام، ضروری است

رکنی: صنعت خوراک آماده در کشور تقاضا محور شده است. تبیین استراتژی برای حضور ایران در بازار جهانی تولیدات دام، ضروری است. براساس نظر متخصصان در صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد که این مهم توجه و اهمیت بیشتر به این صنعت را مورد تاکید قرار می دهد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد

رکنی: براساس نظر متخصصان در صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد که این مهم توجه و اهمیت بیشتر به این صنعت را مورد تاکید قرار می دهد. صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۳۰درصد از سهم تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی را بر عهده دارد و نقش اساسی و تعیین کننده ای در اقتصاد ملی، تامین امنیت غذایی و بهبود شاخص های سلامت و بهداشت جامعه ایفا می کند.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی:

واردات تخم مرغ فقط در صورت کمبود تولید داخل انجام می‌شود

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اثرات بیماری آنفلوآنزای مرغی بر تولید تخم مرغ کشور گفت: اکنون قیمت کاملا کنترل شده است اما اگر مجبور به واردات شویم این کار را انجام خواهیم داد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

۴۰۰ هزار تن لبنیات و ۱۰۰۰ رأس تلیسه در ۴ ماه نخست سال صادر شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی اعلام کرد: با وجود تمام مشکلات و موانعی که سد راه صادرات محصولات لبنی است، اما میزان صادرات در چهار ماه نخست سال، از ارتقای فروش محصولات این بخش به کشورهای مختلف خبر می‌دهد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع محصول لبنی از ایران صادر می‌شود

رکنی: در حال حاضر سرانه تولید لبنیات در کشور به طور متوسط ۱۱۰ تا ۱۱۵ کیلوگرم است و سال گذشته بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن شیرخام تولید شد که این موضوع به ظرفیت بالای ژنتیکی دام‌ها و بهبود شرایط تولید مربوط می‌شود. از این مقدار لبنیات تولیدی، ۸۵۰ هزار تن به کشورهای مختلفی مانند روسیه و اروپا صادر شد و حتی به مدد برجام و گشایش‌های تجاری صورت گرفته، کشورهای جدیدی نیز به فهرست خریداران لبنیات ایران اضافه شدند. البته در این میان، نقش ارائه مشوق صادراتی ۲۰۰ میلیارد تومانی نیز بی‌تاثیر نبود که نیمی از آن در سال گذشته پرداخت شد. در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع محصول لبنی از ایران صادر می‌شود. اگرچه در محصولی لبنی مانند کره، تراز تجاری منفی است و سالانه حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تن از این فرآورده لبنی وارد می‌شود، اما این محصول نیز جزو فهرست محصولات صادراتی است که در صدد هستیم با تولید و صادرات شیرخشک، موقعیت کشور در تولید کره نیز ارتقا یابد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:

۱۰میلیون تن شیر خام امسال در کشور تولید می‌شود

رکنی: میزان تولید شیر در سال گذشته، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن است. سال گذشته ۸٫۵ درصد از فرآورده های شیر کشور در قالب ۳۰ نوع فرآورده لبنی از قبیل انواع پنیر، خامه، دوغ، ماست و شیر با طعم های مختلف و با کیفیت بالا در سبد صادراتی قرار گرفت. اعتبار مربوط به بسته مشوق صادراتی محصولات لبنی در سال گذشته به صورت کامل پرداخت نشده و امیدواریم مابقی این مشوق در سال ۹۶ جذب شود.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

پیش‌بینی تا هشت درصد تولید گوشت مرغ افزایش داشته باشد

وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور مدیریت بهینه تولید گوشت مرغ و تنظیم بازار این محصول، تدبیری اندیشیده که در نهایت به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده تمام شود.