۲۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۷۵ میلیون دلار خوراک دام و طیور و آبزیان طی پنج سال گذشته صادر شده است

رکنی: در پنج سال گذشته صادرات خوراک دام و طیور از حدود ۲۶ هزار دلار به ۷۵ میلیون دلار رسیده که این موضوع نشان از پیشرفت کارخانه‌های مربوطه است. سالانه ۸٫۵ میلیون تن خوراک دام و طیور در کشور تولید می شود در حالی که پتانسیل تولید این مواد در کشور دو برابر بیشتر از مقداری است که سالانه تولید می‌شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام:

حدود ۸٫۵ میلیون تن سالانه خوراک دام در کشور تولید می‌شود

رکنی: به دلیل از بین رفتن برخی واحدهای مرغ تخم‌گذار در زمستان سال گذشته طی ۷ تا ۱۰ روز اخیر شاهد تنش قیمت تخم‌مرغ بودیم که مشکل حل شد و هم‌اکنون هر شانه تخم‌مرغ درب مرغداری ۹۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. حدود ۸٫۵ میلیون تن سالانه خوراک دام در کشور تولید می‌شود که ما ظرفیت تولید دو برابر این رقم را داریم، چراکه ظرف ۵-۴ سال گذشته از صادرات ۳۰ هزار دلار خوراک دام به ۷۰ تا ۸۰ میلیون دلار رسیده‌ایم.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

در حوزه دام سبک به دنبال بهبود ژنتیک و برنامه‌های اصلاح نژادی در برنامه‌های نیمه صنعتی هستیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که با توجه به نیاز حدود ۱۰۰ هزار تنی کشور به واردات گوشت قرمز و تمایل مردم برای مصرف این محصول به صورت گرم و تازه، افزایش عرضه گوشت قرمز تا ارزان شدن و منطقی شدن قیمت آن ادامه دارد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تبیین استراتژی برای حضور ایران در بازار جهانی تولیدات دام، ضروری است

رکنی: صنعت خوراک آماده در کشور تقاضا محور شده است. تبیین استراتژی برای حضور ایران در بازار جهانی تولیدات دام، ضروری است. براساس نظر متخصصان در صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد که این مهم توجه و اهمیت بیشتر به این صنعت را مورد تاکید قرار می دهد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد

رکنی: براساس نظر متخصصان در صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد که این مهم توجه و اهمیت بیشتر به این صنعت را مورد تاکید قرار می دهد. صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۳۰درصد از سهم تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی را بر عهده دارد و نقش اساسی و تعیین کننده ای در اقتصاد ملی، تامین امنیت غذایی و بهبود شاخص های سلامت و بهداشت جامعه ایفا می کند.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی:

واردات تخم مرغ فقط در صورت کمبود تولید داخل انجام می‌شود

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اثرات بیماری آنفلوآنزای مرغی بر تولید تخم مرغ کشور گفت: اکنون قیمت کاملا کنترل شده است اما اگر مجبور به واردات شویم این کار را انجام خواهیم داد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

۴۰۰ هزار تن لبنیات و ۱۰۰۰ رأس تلیسه در ۴ ماه نخست سال صادر شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی اعلام کرد: با وجود تمام مشکلات و موانعی که سد راه صادرات محصولات لبنی است، اما میزان صادرات در چهار ماه نخست سال، از ارتقای فروش محصولات این بخش به کشورهای مختلف خبر می‌دهد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد:

در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع محصول لبنی از ایران صادر می‌شود

رکنی: در حال حاضر سرانه تولید لبنیات در کشور به طور متوسط ۱۱۰ تا ۱۱۵ کیلوگرم است و سال گذشته بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن شیرخام تولید شد که این موضوع به ظرفیت بالای ژنتیکی دام‌ها و بهبود شرایط تولید مربوط می‌شود. از این مقدار لبنیات تولیدی، ۸۵۰ هزار تن به کشورهای مختلفی مانند روسیه و اروپا صادر شد و حتی به مدد برجام و گشایش‌های تجاری صورت گرفته، کشورهای جدیدی نیز به فهرست خریداران لبنیات ایران اضافه شدند. البته در این میان، نقش ارائه مشوق صادراتی ۲۰۰ میلیارد تومانی نیز بی‌تاثیر نبود که نیمی از آن در سال گذشته پرداخت شد. در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع محصول لبنی از ایران صادر می‌شود. اگرچه در محصولی لبنی مانند کره، تراز تجاری منفی است و سالانه حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تن از این فرآورده لبنی وارد می‌شود، اما این محصول نیز جزو فهرست محصولات صادراتی است که در صدد هستیم با تولید و صادرات شیرخشک، موقعیت کشور در تولید کره نیز ارتقا یابد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:

۱۰میلیون تن شیر خام امسال در کشور تولید می‌شود

رکنی: میزان تولید شیر در سال گذشته، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن است. سال گذشته ۸٫۵ درصد از فرآورده های شیر کشور در قالب ۳۰ نوع فرآورده لبنی از قبیل انواع پنیر، خامه، دوغ، ماست و شیر با طعم های مختلف و با کیفیت بالا در سبد صادراتی قرار گرفت. اعتبار مربوط به بسته مشوق صادراتی محصولات لبنی در سال گذشته به صورت کامل پرداخت نشده و امیدواریم مابقی این مشوق در سال ۹۶ جذب شود.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

پیش‌بینی تا هشت درصد تولید گوشت مرغ افزایش داشته باشد

وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور مدیریت بهینه تولید گوشت مرغ و تنظیم بازار این محصول، تدبیری اندیشیده که در نهایت به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده تمام شود.

۳ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

سال گذشته از ۹۴۰ هزار تن پیش بینی تولید تخم مرغ، ۹۳۰ هزار تن آن محقق شد

رکنی: به رغم مشکلات شدیدی که در شش ماه گذشته در زمینه بیماری آنفولانزا و آسیب‌های آن به بعضی واحد‌های تولیدی مرغ تخم گذار داشتیم با مدیریت در برنامه ریزی، تنش در روند کار تولید به حداقل رسیده است. سال گذشته از ۹۴۰ هزار تن پیش بینی تولید تخم مرغ، ۹۳۰ هزار تن آن محقق شد و برای امسال نیز تقریبا همین میزان تولید را پیش بینی می‌‌کنیم. نوسان قیمت تخم مرغ را نیز مقطعی و ناشی از حذف تعدادی از گله‌های مرغ تخم گذار بر اثر بیماری آنفولانزا است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
معاون امور دام وزیر جهادکشاورزی:

۳۰۰ هزارتن انواع محصولات لبنی در سه ماه نخست امسال صادر شد

رکنی: ۳۰۰ هزارتن انواع محصولات لبنی در سه ماه نخست امسال صادر شد. این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد رشد دارد. ما سال گذشته با داشتن مشتری مانند کشور روسیه ، صادرات محصولات لبنی خود را به نزدیک ۸۵۰ هزارتن رساندیم.

۲۹ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

صادرات محصولات لبنی در دو ماه امسال در مقایسه با مورد مشابه سال گذشته ۹۲ درصد افزایش یافت

رکنی: صادرات محصولات و فرآورده‌ای لبنی در دو ماه امسال در مقایسه با مورد مشابه سال گذشته ۹۲ درصد افزایش یافت. بر اساس آمار گمرک در دو ماه نخست سال گذشته ۱۰۳ هزار تن فرآورده‌های لبنی صادر شد، میزان صادرات محصولات لبنی در دو ماه نخست امسال به ۱۹۸ هزار تن رسیده است. یک دهه گذشته از کشورهای وارد کننده محصولات لبنی بودیم و امروز به دنبال بازارهای صادراتی در جهان هستیم.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تخصیص مواد اولیه صنعت خوراک دام تسهیل می‌شود

رکنی: تخصیص مواد اولیه صنعت خوراک دام تسهیل می شود. تلاش داریم با تصویب این موضوع در هیات مدیره نیاز صنایع در استان ها را تامین کنیم. حقوق ناظر فنی نباید توسط سازمان دامپزشکی تعیین و از سوی کارفرما پرداخت شود و نیاز است در این زمینه در مقررات بازنگری انجام شود.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

مصرف سالانه ۹ میلیون تن خوراک طیور در کشور

رکنی، معاون وزیر جهاد: سالانه ۸ تا ۹ میلیون تن خوراک طیور در کشور مصرف می‌شود. اگر یک دهم در ضریب تبدیل بهبود ایجاد شود؛ سالانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن صرفه جویی در خوراک انجام می‌گیرد. در واحدهای سنتی که خوراک دام و طیور توسط کارگر با بیل و آسیاب میکسر مخلوط می‌شود، بهبود در ضریب تبدیل ایجاد نمی‌شود.