۳ آذر ۱۳۹۶
معاون حجتی:

باید با کشورهای دیگر تعاملاتی برقرار کنیم که اگر نتوانستیم بازار لبنیات خود را در عراق حفظ کنیم، کشورهای دیگر را جایگزین کنیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که مذاکرات با عراقی ها برای بازگرداندن تعرفه صادرات محصولات لبنی ایرانی به حالت سابق همچنان ادامه دارد اما اگر به هر دلیلی این مذاکرات به نتیجه نرسد باید کشورها و مشتریان دیگر را هم دریابیم و بازار خود را در آن کشورها نیز توسعه دهیم.

۲۷ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

بازار لبنیات عراق برای ما یک بازار استراتژیک است و موانع بوجود آمده را برطرف خواهیم کرد

معاون وزیر جهاد با بیان اینکه مشکل تعرفه ای ایجاد شده برای صادرات محصولات لبنی به عراق بزودی حل می شود، خبر داد که حذف ارز مبادله ای نهاده‌های دامی منتفی شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

حفظ ذخایر ژنتیکی دامی کشور الزامی است/ باید رفتارهای غذایی مردم را تغییر دهیم

رکنی پیرامون حفظ ذخایر ژنتیکی دامی کشور گفت: ذخایر ژنیکی بومی کشور چه در بخش گیاهی و چه در بخش حیوانی ارزش بالایی دارند، چراکه ژن‌های آن‌ها با اقلیم محیط سازگار بوده و یک برتری‌های دارند که توانسته در یک بازه زمانی بلند مدت باقی بماند و خود را حفظ کند.

۹ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

تخصیص ارز مبادله‌ای نهاده‌های مورد نیاز دام و طیور به تایید بانک مرکزی رسیده است

از دو روز گذشته با پی گیری های خوب وزارتخانه موضوع تخصیص ارز مبادله ای نهاده های مورد نیاز دام و طیور نهایی شده و به تایید بانک مرکزی نیز رسیده است. اختصاص ارز مبادله ای به نهاده ها منجر به کاهش قیمت این محصولات شود.

۹ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

افزایش تعرفه واردات لبنیات عراق از ایران را از طریق وزارت امور خارجه پیگیری می‌کنیم

حفظ بازارهای جهانی کار سختی است و تجار باید به لحاظ قیمت، کیفیت و بسته بندی محصولات، شرایط خود را بهبود بخشند. افزایش تعرفه واردات لبنیات ایران توسط عراق موجب محدودیت های صادراتی کشور ما می شود و از این رو ما از طریق وزارت امور خارجه و دفتر روابط بین الملل وزارتخانه خودمان این مساله را پیگیری می کنیم و امیدواریم این مشکل برطرف شود.

۲۶ مهر ۱۳۹۶

رکنی: صادرات محصولات لبنی در سال ۹۶ نزدیک به یک میلیون تن است

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات نزدیک به یک میلیون تن محصولات لبنی در سال ۹۶ خبر داد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

با استفاده از ژن های جدید شاهد افزایش بهره وری در پرورش دام خواهیم بود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی این است که تعداد دام های سبک را کاهش ولی بهره‌وری آنها را افزایش دهیم و تا سال ۱۴۰۴ بنا داریم جمعیت بز در کشور به ۱۵ میلیون کاهش یابد ولی تولید شیر ۳۰ درصد و گوشت قرمز نیز ۱۰ درصد افزایش یابد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تعداد دام‌های سبک کاهش می‌یابد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی این است که تعداد دام های سبک را کاهش ولی بهره‌وری آنها را افزایش دهیم و تا سال ۱۴۰۴ بنا داریم جمعیت بز در کشور به ۱۵ میلیون کاهش یابد ولی تولید شیر ۳۰ درصد و گوشت قرمز نیز ۱۰ درصد افزایش یابد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

تا پنج سال آینده می‌توانیم بیش از ۵۰ درصد نیاز خود به کره را در داخل کشور تولید کنیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام از پتانسیل و برنامه‌ریزی برای افزایش ضریب خودکفایی تولید کره در کشور تا ۵۰ درصد تا پنج سال آینده خبر داد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

کم‌توجهی وزارت جهاد کشاورزی به دامپزشکی به هیچ وجه صحت ندارد

رکنی: کم‌توجهی وزارت جهاد کشاورزی به دامپزشکی به هیچ وجه صحت ندارد. جایگاه ویژه و با اهمیت دامپزشکی همانطور که تا الان مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی بوده، کماکان زین پس هم مورد توجه خواهد بود. اهمیت سازمان دامپزشکی در خانواده جهاد کشاورزی بسیار بالاست و نقش دامپزشکی در تصمیم‌گیری‌ها، تصمیمی‌سازی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه دام و طیور در سطوح مختلف در کشور انجام می‌شود، بسیار پررنگ و ارزشمند است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی:

تغییر ذائقه ده درصد مردم از مصرف گوشت سرد به گوشت گرم دلیل اصلی نوسانات قیمت گوشت قرمز است

رکنی: همواره نیاز بازار داخلی با ۹۰ درصد گوشت گرم و ده درصد گوشت منجمد تامین می شد اما در سال های اخیر ذائقه ده درصدی که گوشت منجمد استفاده می کردند نیز به مصرف گوشت گرم متمایل شده وباعث شده است تنظیم بازار گوشت قرمز با مشکل مواجه شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۷۵ میلیون دلار خوراک دام و طیور و آبزیان طی پنج سال گذشته صادر شده است

رکنی: در پنج سال گذشته صادرات خوراک دام و طیور از حدود ۲۶ هزار دلار به ۷۵ میلیون دلار رسیده که این موضوع نشان از پیشرفت کارخانه‌های مربوطه است. سالانه ۸٫۵ میلیون تن خوراک دام و طیور در کشور تولید می شود در حالی که پتانسیل تولید این مواد در کشور دو برابر بیشتر از مقداری است که سالانه تولید می‌شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام:

حدود ۸٫۵ میلیون تن سالانه خوراک دام در کشور تولید می‌شود

رکنی: به دلیل از بین رفتن برخی واحدهای مرغ تخم‌گذار در زمستان سال گذشته طی ۷ تا ۱۰ روز اخیر شاهد تنش قیمت تخم‌مرغ بودیم که مشکل حل شد و هم‌اکنون هر شانه تخم‌مرغ درب مرغداری ۹۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. حدود ۸٫۵ میلیون تن سالانه خوراک دام در کشور تولید می‌شود که ما ظرفیت تولید دو برابر این رقم را داریم، چراکه ظرف ۵-۴ سال گذشته از صادرات ۳۰ هزار دلار خوراک دام به ۷۰ تا ۸۰ میلیون دلار رسیده‌ایم.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

در حوزه دام سبک به دنبال بهبود ژنتیک و برنامه‌های اصلاح نژادی در برنامه‌های نیمه صنعتی هستیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که با توجه به نیاز حدود ۱۰۰ هزار تنی کشور به واردات گوشت قرمز و تمایل مردم برای مصرف این محصول به صورت گرم و تازه، افزایش عرضه گوشت قرمز تا ارزان شدن و منطقی شدن قیمت آن ادامه دارد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تبیین استراتژی برای حضور ایران در بازار جهانی تولیدات دام، ضروری است

رکنی: صنعت خوراک آماده در کشور تقاضا محور شده است. تبیین استراتژی برای حضور ایران در بازار جهانی تولیدات دام، ضروری است. براساس نظر متخصصان در صنعت پرورش دام، طیور و آبزیان، بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه های تولید به خوراک دام اختصاص می یابد که این مهم توجه و اهمیت بیشتر به این صنعت را مورد تاکید قرار می دهد.