۳۰ خرداد ۱۳۹۶

گمانه زنی برای انتخاب وزیر کشاورزی دولت دوازدهم / مطرح شدن ۷ گزینه

طی روزهای اخیر در برخی محافل از گزینه هایی مانند عیسی کلانتری، عبدالمهدی بخشنده، عباس کشاورز، محمد مهدی قاسمی، محمد شجاع الدینی، بهزاد قره یاضی و محمدعلی طهماسبی بعنوان گزینه های وزارت جهاد کشاورزی دولت دوازدهم نام برده می شود. اگر چه برخی احتمال انتصاب عیسی کلانتری و عبدالمهدی بخشنده را به عنوان سکاندار بخش کشاورزی ایران بیشتر از بقیه می دانند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

نمایندگان زن در تذکری به رئیس جمهور خواستار استفاده از استعدادها و توانمندی‌های زنان در اداره امور کشور شدند

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی نماینده مردم تهران، هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و ناهید تاج‌الدین نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس جمهور خواستار استفاده از استعدادها و توانمندی‌های زنان در اداره امور کشور شدند

۱۰ خرداد ۱۳۹۶
وعده های آقای رئیس جمهور

حسن روحانی در خصوص حل معضل بیکاری چه وعده هایی داده است؟

اجرای طرح کارورزی، محدودیت واردات، افزایش سرمایه گذاری و گردشگری خارجی، افزایش صادرات غیرنفتی، استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان و فضای مجازی از مهم ترین وعده های آقای رئیس جمهور جهت حل معضل بیکاری هستند.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

جمعی از سپرده گذاران موسسه کاسپین مقابل مجلس، تجمع کردند

در پی افزایش نگرانی سپرده گذاران کاسپین از عدم تعیین تکلیف سپرده ها و سرمایه های خود نزد موسسه مالی اعتباری مجاز کاسپین ، امروز نیز عده ای کثیری از مردم که غالبا از استانهای دیگر هستند مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

مجوز انتشار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق بهادار

هیات دولت با انتشار اوراق بهادار و صکوک اسلامی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها موافقت کرد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

روحانی: رعایت دقیق ملاحظات رهبر معظم انقلاب در مورد سند ۲۰۳۰ دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است

روحانی، رئیس جمهور: بسیاری از اسناد و کنوانسیون های مشابه بین المللی به ویژه یونسکو الزام آور نیستند و در مورد سند ۲۰۳۰ هم صراحتا اعلام شده که صرفا درحدود ضوابط دینی، قانونی و فرهنگی خود عمل خواهیم کرد. رفع دغدغه ها و رعایت دقیق منویات رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود. طبیعی است که غرب و حتی شرق درصدد ترویج یا تحمیل فرهنگ و سبک زندگی خود باشند اما بایستی به همراه کشورهای اسلامی و دارای فرهنگ مشترک با قدرت از چارچوب های دینی و فرهنگ ملی خود دفاع و صیانت کنیم

۸ خرداد ۱۳۹۶

ابلاغ قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری بین ایران و سنگاپور

رئیس جمهور قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سنگاپور را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی ودارایی ابلاغ کرد .

۸ خرداد ۱۳۹۶
فردا صورت می گیرد؛

بررسی سند ۲۰۳۰ در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی

موضوع سند ۲۰۳۰ فردا در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

بازخوانی برنامه‌های اقتصادی «آقای رئیس جمهور»

کاندیداهای ریاست جمهوری دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هر یک به فراخور حال برنامه‌هایی را در حوزه اقتصادی اعلام کردند که با توجه به انتخاب حسن روحانی بازخوانی برنامه‌های اقتصادی وی برای ۴ سال آینده خالی از لطف نخواهد بود.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

روحانی به عنوان دوازدهمین رئیس جمهور ایران انتخاب شد

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با بیان اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری، نزدیک به ۴۱ میلیون نفر پای صندوق‌های رأی حاضر شدند، حسن روحانی را با بیش از ۲۳میلیون رأی حائز اکثریت آرا و رئیس جمهور دوازدهم کشور اعلام کرد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
پیام سازمان نظام پرستاری کشور به مناسبت انتخاب دکتر روحانی :

دولت دوازدهم به مطالبات بر زمین مانده پرستاری توجه کند

جامعه پرستاری از جنابعالی انتظار دارد به قوانین بر زمین مانده و اجرا نشده چند ساله حوزه پرستاری کشور از جمله قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، قانون مشاغل سخت و قانون ارتقای بهره وری نیز توجه فوری نمایید چرا که پرستاران سخت کوش بیش از ۱۰ سال است که منتظر اجرای کامل قوانین مربوطه و رفع اختلاف طبقاتی فاحش ایجاد شده هستند و انتظار بیش از این روا نیست.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

نامزدهای ریاست‌جمهوری در خصوص اصلاح نظام سلامت چه می‌گویند؟

آقایان روحانی و جهانگیری بر تأمین هزینه‌های سلامت از طریق افزایش منابع عمومی دولتی با ادامه روند طرح تحول سلامت تأکید دارند و اولویت را بر درمان می داند؛ در مقابل، آقایان رئیسی، میرسلیم و هاشمی‌طبا بر کاهش و مدیریت هزینه‌ها، جلوگیری از اتلاف منابع و تقدم پیشگیری و بهداشت بر درمان تأکید دارند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

نامزدهای ریاست‌جمهوری در خصوص حل معضل بیکاری چه می‌گویند؟

با توجه به نظرات نامزدهای ریاست جمهوری، دو رویکرد در خصوص حل معضل بیکاری وجود دارد؛ برخی معتقدند “اولویت” ایجاد اشتغال با توجه به منابع محدود داخل کشور استفاده از منابع خارجی از طریق جذب سرمایه گذار خارجی، توسعه گردشگری خارجی است، اما از سوی دیگر عده ای معتقدند “اولویت” با مناسب سازی محیط کسب و کار و فعال کردن پیشران‎های اقتصادی همچون مسکن، صنعت و کشاورزی با همین منابع داخلی است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس جمهور:

دولت در سند ۲۰۳۰ به چارچوب قوانین و فرهنگ ایران پایبند است

رئیس جمهور امروز با اشاره به اجرای سند ۲۰۳۰ یونسکو گفت: بیانیه ٢٠٣٠ که برخی در میان مردم ما به ناروا آن را تبلیغ می‎کنند اعتماد می‎دهم به رهبر ملت ایران و ملت بزرگ ایران که دولت در سند ٢٠٣٠ تصریح کرده در چارچوب قوانین و فرهنگ ایران به آن پایبند خواهد بود.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره حل معضل مسکن چه می‎گویند؟

با توجه به نظرات نامزدهای ریاست جمهوری، دو رویکرد در خصوص حل معضل مسکن وجود دارد؛ رویکرد اول، حضور حداقلی دولت در عرضه مسکن و تحریک تقاضا صرفاً از افزایش وام خرید را جهت حل معضل مسکن برگزیده است؛ در مقابل، رویکرد دوم، بر افزایش ساخت مسکن با ورود مستقیم دولت به همراه مشارکت مردم تأکید دارد.