۲۹ مرداد ۱۳۹۶
رئیس جمهوری در دفاع از وزیر پیشنهادی نفت:

نام «زنگنه» برای جذب سرمایه خارجی «برند» است

رئیس جمهوری بر ضرورت جذب سرمایه خارجی و فناوری در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: نام مهندس بیژن زنگنه برای جذب سرمایه خارجی «برند» است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

مسعود نیلی به عنوان دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقتصادی منصوب شد

با حکم رئیس جمهور، مسعود نیلی به عنوان دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقتصادی و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب شد. در حکم رئیس جمهور به رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید تاکید شده است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
رای اعتماد مجلس به کابینه دوازدهم؛

روحانی : مساله محیط زیست و انتقال برق از اولویت های وزارت نیرو است

رئیس جمهوری در معرفی وزیر پیشنهادی نیرو گفت: در دوره گذشته اقدام های قابل توجهی در زمینه آب و برق صورت گرفته است و در آینده باید توجه به مسایل زیست محیطی و انتقال برق در اولویت باشد .

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
رای اعتماد مجلس به کابینه دوازدهم؛

روحانی: اتصال خط لوله نفت به جزیره جاسک اولویت وزارت نفت است

رئیس جمهوری در معرفی «بیژن زنگنه» وزیر پیشنهادی نفت گفت: به رغم اقدام های قابل توجهی که اقای زنگنه در دولت یازدهم انجام دادند،قول داده اند در دولت دوازدهم خط لوله نفت به جزیره جاسک متصل شود .

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

روحانی: همه دستگاه‌ها موظف به انتخاب مشاور، مدیرکل و معاون وزیر زن هستند

رئیس جمهور: خیلی دلم می‌خواست حداقل سه وزیر زن داشته باشیم و گزینه‌های آن نیز انتخاب شده بود اما نشد و ان‌شاالله در فرصت‌های بعد جبران خواهد شد، تمام وزیران دولت دوازدهم باید در سمت های بالا از جوانان و زنان استفاده کنند، این یکی از وظایف مدیران بالا و در رده بعد مدیران کل و استانداری ها است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

روحانی: وظیفه آقای حجتی این است که محصولات ما را به مرز خودکفایی و امنیت ببرد

رییس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با دفاع از اقدامات حجتی در وزارت جهاد کشاورزی گفت: او به حق وزیر شایسته‌ای است و کاملا به کارش مسلط است و وزارت کشاورزی را خوب می‌شناسد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

روحانی: اصلاح مدیریت منابع آب، مقابله با فرسایش خاک، احیای جنگل‌ها ومقابله با ریزگردها از اولویت‌های دولت دوازدهم است

رییس جمهور: اصلاح مدیریت منابع آب، مقابله با فرسایش خاک، بویژه در مساله احیای جنگل‌ها، مقابله با آلودگی هوا بویژه در کلان شهرها، مقابله با ریزگردها از اولویت‌هایمان است. بویژه در مقابله با ریزگردها با مدیریت جدید سازمان محیط زیست مفصل صحبت کردم. حفظ جنگل‌ها و مدیریت پسماندها نیز از دیگر اولویت‌هایمان است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

روحانی: با حضور آخوندی در بخش مسکن شاهد حرکت بسیار خوبی خواهیم بود

رئیس جمهور کشورمان در دفاع از وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم گفت: ان‌شاءالله در دولت دوازدهم در بخش مسکن شاهد حرکت بسیار خوبی خواهیم بود.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

تیم اقتصادی دولت دوازدهم زیر ذره‌بین (۲)

در این پرونده، زندگینامه و سوابق گزینه‌های پیشنهادی رئیس دولت دوازدهم برای اداره ۸ وزارتخانه اقتصادی دولت زیر ذره‌بین قرار گرفته است. در یاددااشت پیش رو، سوابق اعضای جدید تیم اقتصادی دولت دوازدهم بررسی می‌شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

رییس‌ جمهور قانون هوای پاک را برای اجرا ابلاغ کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، امروز قانون هوای پاک را برای اجرا ابلاغ کرد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

تیم اقتصادی دولت دوازدهم زیر ذره‌بین (۱)

در این پرونده زندگینامه و سوابق گزینه‌های پیشنهادی رئیس دولت دوازدهم برای اداره ۸ وزارتخانه اقتصادی دولت زیر ذره‌بین قرار گرفته است. بخش نخست این پرونده به بررسی سوابق اعضای ابقاشده از دولت سابق در تیم اقتصادی دولت دوازدهم اختصاص دارد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست شد

با حکم رییس جمهور، دکتر عیسی کلانتری به سمت معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد . عیسی کلانتری در دولت یازدهم، مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور آب، کشاورزی و محیط زیست و دبیر ستاد احیاء دریاچه ارومیه بوده است .

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

وزیرصنعت: قیمت محصولات سنگ آهن از سال‌های قبل پایین‌تر است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به کمیسیون اقتصادی مجلس، اعلام کرد: نرخ سنگ‌آهن را در زمان مناسب تعیین می کنیم.

۲۰ تیر ۱۳۹۶

روحانی: در برابر موضوع سلامت مردم تنها وزارت بهداشت مسئولیت ندارد

رئیس جمهور: در برابر موضوع سلامت مردم، این تنها وزارت بهداشت نیست که مسئولیت دارد و در زمینه های مختلف، موسسه استاندارد، وزارت صنعت، وزارت جهادکشاورزی و بخشهای دیگر همه مسئول هستند.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
با مجوز دولت؛

مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز تاسیس می‌شود

دولت به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقت نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان یونسکو درخصوص تأسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک در ایران – تهران اقدام کند.