۲۴ دی ۱۳۹۶

رئیس جمهور: تحول در علوم انسانی با پول، سفارش و مهندسی ممکن نیست

رئیس جمهور، توسعه را با پیشرفت در علوم انسانی و اسلامی ممکن دانست و با بیان اینکه تحول در علوم انسانی با پول، سفارش و مهندسی ممکن نیست، تصریح کرد:علمی ما را به توسعه می رساند که در سرلوحه آن علوم انسانی و اسلامی باشد.

۲۳ دی ۱۳۹۶

اصلاح بند«بازسازی و نوسازی قنوات،احداث سدهای معیشتی انتقال آب از طریق لوله به مزارع و اجرای عملیات آب‌وخاک»از برنامه ششم،ابلاغ شد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، قانون اصلاح تبصره بند (ب) ماده (۳۵) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

۱۴ دی ۱۳۹۶

روحانی از سکوت سه ماهه سازمان دامپزشکی در اطلاع‌رسانی در مورد آنفولانزای مرغی گلایه کرد

رئیس جمهور از سازمان دامپزشکی به دلیل پنهان کردن آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان گلایه‌مند است و به عقیده وی اگر آنفلوآنزا می‌آید و مشکلاتی را برای طیور ایجاد می‌کند، همان‌ لحظه اول مردم باید مطلع شوند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

در بودجه سال ۹۷، ۲ هزار میلیارد تومان برای سودهای دیرکرد برخی یارانه‌ها از جمله خرید تضمینی درنظر گرفته شد

گزارش// یارانه برای پرداخت ضرر و زیان و یارانه سود خریدهای تضمینی محصولات کشاورزی و یارانه اصل و سود جریمه تسهیلات و مابه‌التفاوت سود و کارمزد و سایر یارانه‌ها و سایر بدهی‌ها و تعهدات تفاوت قیمت تعیین شده و تکلیف شده کالاها و خدمات و جبران ضرر و زیان ناشی از آن و تسویه موارد قبلی مبلغ دوهزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

در بودجه سال ۹۷ سه‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم درنظر گرفته‌شد

گزارش//در بودجه سال ۹۷ سه‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم درنظر گرفته‌شد. براساس جداول برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه در لایحه بودجه سال ۹۷ اعتبارات یارانه‌ها در مجموع ۳۷ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است، به‌گونه‌ای که برای خرید تضمینی گندم ۱۷ هزار میلیارد ریال، برای ساماندهی تولید و خرید تضمینی چای کشور یک‌هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال، برای ساماندهی وضعیت تولید، فراوری، بازار و مصرف شیر و تشکیل صندوق حمایت از توسعه زنجیره صنعت شیر کشور ۲۵۰ میلیارد ریال، برای پرداخت یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی پنج‌هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و برای یارانه شیر مدارس دوهزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

دغدغه‌مان طلبکاران شده است

روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در نامه به رئیس‌جمهور عنوان کردند که دغدغه اصلی روسای دانشگاه‌ها از توجه به کیفیت و ارتقای پژوهش به پاسخگویی به خیل طلبکاران و پیمانکاران تبدیل شده است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

رئیس جمهور: در دولت دوازدهم سیستان و بلوچستان به راه آهن سراسری متصل خواهد شد

رئیس جمهور همزمان با سفر به زابل از اتصال راه آهن بندر چابهار به راه آهن سراسری در دولت دوازدهم خبر داد .

۸ آذر ۱۳۹۶

روحانی: ما دو برابر قیمت جهانی گندم را از کشاورز خریداری می‌کنیم پس در این جا داریم یک یارانه پرداخت می‌کنیم

رئیس جمهور: ما الان در یک جا یارانه خرید تضمیمنی گندم می دهیم. یعنی اگر بخواهیم گندم از خارج تهیه کنیم برای ما قیمتش ۷۰۰ تومان است اگر از داخل تهیه کنیم قیمتش حدود هزار و ۴۰۰ تومان است، یعنی ما دو برابر قیمت جهانی گندم را از کشاورز خریداری می کنیم پس در این جا داریم یک یارانه پرداخت می کنیم. از سویی دیگر گندمی که به نانوا می دهیم با قیمت بسیار پایین تر می دهیم به این دلیل که مردم با نان گران مواجه نشوند، پس هم کیفیت را باید اصلاح کنیم و هم قیمت را باید متعادل نگه داریم و نباید به مردم فشار آوریم.

۸ آذر ۱۳۹۶

روحانی: با تصمیمی که اتحادیه نانوایان در بحث نان گرفته بودند، مخالفت کردم زیرا مطالعات کافی در این زمینه نشده بود

رئیس جمهور: با تصمیمی که اتحادیه و برخی ستادها در بحث نان گرفته بودند، مخالفت کردم زیرا مطالعات کافی در این زمینه نشده بود. آنچه برای ما مهم است این است که مردم در نیازمندی های روزمره شان با گرانی های ناگهانی مواجه نشوند، این گرانی ها برای مردم قابل تحمل نیست و بسیار سخت است. البته هدف ما این است که کیفیت را بالا ببریم، کیفیت این نیست که نان خام تر یا برشته تر باشد بلکه به معنای این است که نان مواد غذایی لازم را داشته باشد و ترکیب گندم ها مناسب باشد.

۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس جمهور:

مشکلاتی در طرح تحول سلامت ایجاد شد که عمدتا مربوط به بیمه‌ها بود

رئیس جمهوری، بر تدوام طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم تاکید کرد و گفت: مشکلاتی در طرح تحول سلامت ایجاد شد که عمدتا مربوط به بیمه ها بود.

۸ آذر ۱۳۹۶

روحانی: از سال ۹۳ تا ۹۶ به‌صورت متوسط ۳۰۷ هزار شغل برای بانوان ایجاد شده است

ایجاد ۳۰۷ هزار شغل برای زنان، توجه به آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق و اعتیاد و پابرجا بودن طرح تحول نظام سلامت از محورهای گفت‌و‌گوی حسن روحانی بود.

۸ آذر ۱۳۹۶
100 روز با دولت دوازدهم؛

ادامه رشد تولید نفت و افزایش صادرات گاز در دولت دوازدهم

تامین منابع مالی برای تکمیل میادین نفتی، تداوم رشد تولید از میادین مشترک، زمینه سازی برای انعقاد ۹ قرارداد جدید، افزایش میزان صادرات گازطبیعی به عراق، راه اندازی طرح های جدید گازرسانی، رشد تولید نفت و صادرات گازوییل از اقدامات انجام شده دولت دوازدهم در صنعت نفت است.

۱ آذر ۱۳۹۶

روحانی: حمایت از کشاورزی با خرید تضمینی محصولات مربوط به ۲۸ سال پیش است و باید این سیاست اصلاح شود

رئیس جمهور: نمونه آشکار و واضح حمایت از کشاورزی مدیریت قیمتهای خرید تضمینی محصولات بود. باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که استمرار همیشگی پرداخت مبلغ خرید تضمینی فشار زیادی را به بودجه کشور وارد می‌کند این حرف درستی است که عموم دولتها از بخش کشاورزی حمایت کرده و به آنها یارانه می دهند، اما این حمایتها نباید به شکلی باشد که توان رقابت کشاورزان ما را در بازار محصولات کشاورزی در منطقه و جهان تضعیف کند. آنچه به عنوان حمایت از کشاورزی با خرید تضمینی محصولات وضع شده مربوط به ۲۸ سال پیش است و امروز که شرایط کشور تغییر کرده است، باید این سیاست اصلاح و به روز شود.

۱ آذر ۱۳۹۶

روحانی: محیط‌زیست نباید از ناحیه تولید محصولات کشاورزی آسیب ببیند

رییس جمهور گفت: در کنار توجه به مسائل مربوط کشاورزی از جمله بهبود کیفیت و کمیت تولید محصولات باید اصول حفاظت از محیط زیست نیز به طور جدی مدنظر قرار گیرد و محیط زیست نباید از ناحیه تولید محصولات کشاورزی آسیب ببیند.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی؛

سند روابط علمی بین‌المللی بررسی شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی بر تربیت معلم و تامین کادر مورد نیاز آموزش و پرورش از مسیر دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و همچنین بهره گیری از ظرفیت سفارتخانه های ایران برای توسعه روابط علمی بین المللی به تصویب اعضا رسید.