۲۸ بهمن ۱۳۹۶

هند با خرید نفت آمریکا به دنبال گرفتن امتیاز از ایران است

حسن روحانی در حالی به هند سفر کرده است که این کشور در ماه‌های گذشته واردات نفت از ایران را کاهش داده و برای تسلیم کردن کشورمان در راستای دریافت امتیازات بیشتر دست به خرید نفت از آمریکا و شرکت در مناقصه میادین نفتی رژیم صهیونیستی زده است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس‌جمهور:

تمام منابع پیش‌بینی شده برای اشتغال روستایی تا پایان تیرماه سال آینده اختصاص می‌یابد

روحانی: در رابطه با اشتغال روستایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، موظف است تمام منابع پیش‌بینی شده برای اشتغال روستایی را تا پایان تیرماه سال آِینده، اختصاص دهد و همه باید توجه داشته باشیم که در قبال حتی برای یک روز تأخیر در اشتغال جوانان، مسئول هستیم.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس‌جمهور:

حفظ منابع آبی، صیانت از محیط‌زیست و سلامت مردم از اولویت‌های اصلی دولت است

روحانی: دولت برای کاهش مصرف آب و توسعه سامانه آبیاری‌های نوین تا پایان امسال، ۱۴۰ هزار هکتار و در سال آینده نیز ۲۵۰ هزار هکتار، زیر سامانه نوین آبیاری قرار خواهد داد و حفظ منابع آبی، صیانت از محیط‌زیست و سلامت مردم از اولویت‌های اصلی، دولت است. وزارت نیرو نیز علاوه بر آب‌رسانی مسئول حفظ حق‌آبه‌ها و تالاب‌ها نیز محسوب می‌شود. در حوزه محیط زیست، بعضاً سخت‌گیری‌هایی در فعالیت‌های صنعتی وجود داشت که رئیس جدید سازمان محیط زیست در گزارشی اعلام کرد که تقریباً تمام موارد مشکل‌دار را در این حوزه برطرف کرده است و بر اساس این گزارش با اقدامات انجام شده، ظرفیت ایجاد ۱۷۶ هزار شغل جدید بوجود آمده است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

روحانی: جوانان و زنان باید سریعتر وارد مدیریت شوند

رئیس جمهوری: جوانان باید هر چه سریع‌تر به عرصه مدیریت وارد شوند و فاصله مدیریت با نسل جوان کاهش یابد. زنان کشور نیز شایستگی‌های فراوانی دارند و بایستی در سطوح مختلف مدیریتی وارد شوند.

۲۶ دی ۱۳۹۶

شورای ملی ایمنی زیستی به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط‌زیست، مصوبه تولید محصولات تراریخته را لغو کرد

دولت حجت‌الاسلام حسن روحانی با ابطال آیین‌نامه اجرایی «قانون ایمنی زیستی» تیر آخر برای «کشت و رهاسازی محصولات تراریخته» در کشور را شلیک کرد.

۲۴ دی ۱۳۹۶

رئیس جمهور: تحول در علوم انسانی با پول، سفارش و مهندسی ممکن نیست

رئیس جمهور، توسعه را با پیشرفت در علوم انسانی و اسلامی ممکن دانست و با بیان اینکه تحول در علوم انسانی با پول، سفارش و مهندسی ممکن نیست، تصریح کرد:علمی ما را به توسعه می رساند که در سرلوحه آن علوم انسانی و اسلامی باشد.

۲۳ دی ۱۳۹۶

اصلاح بند«بازسازی و نوسازی قنوات،احداث سدهای معیشتی انتقال آب از طریق لوله به مزارع و اجرای عملیات آب‌وخاک»از برنامه ششم،ابلاغ شد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، قانون اصلاح تبصره بند (ب) ماده (۳۵) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

۱۴ دی ۱۳۹۶

روحانی از سکوت سه ماهه سازمان دامپزشکی در اطلاع‌رسانی در مورد آنفولانزای مرغی گلایه کرد

رئیس جمهور از سازمان دامپزشکی به دلیل پنهان کردن آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان گلایه‌مند است و به عقیده وی اگر آنفلوآنزا می‌آید و مشکلاتی را برای طیور ایجاد می‌کند، همان‌ لحظه اول مردم باید مطلع شوند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

در بودجه سال ۹۷، ۲ هزار میلیارد تومان برای سودهای دیرکرد برخی یارانه‌ها از جمله خرید تضمینی درنظر گرفته شد

گزارش// یارانه برای پرداخت ضرر و زیان و یارانه سود خریدهای تضمینی محصولات کشاورزی و یارانه اصل و سود جریمه تسهیلات و مابه‌التفاوت سود و کارمزد و سایر یارانه‌ها و سایر بدهی‌ها و تعهدات تفاوت قیمت تعیین شده و تکلیف شده کالاها و خدمات و جبران ضرر و زیان ناشی از آن و تسویه موارد قبلی مبلغ دوهزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

در بودجه سال ۹۷ سه‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم درنظر گرفته‌شد

گزارش//در بودجه سال ۹۷ سه‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم درنظر گرفته‌شد. براساس جداول برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه در لایحه بودجه سال ۹۷ اعتبارات یارانه‌ها در مجموع ۳۷ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است، به‌گونه‌ای که برای خرید تضمینی گندم ۱۷ هزار میلیارد ریال، برای ساماندهی تولید و خرید تضمینی چای کشور یک‌هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال، برای ساماندهی وضعیت تولید، فراوری، بازار و مصرف شیر و تشکیل صندوق حمایت از توسعه زنجیره صنعت شیر کشور ۲۵۰ میلیارد ریال، برای پرداخت یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی پنج‌هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و برای یارانه شیر مدارس دوهزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

دغدغه‌مان طلبکاران شده است

روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در نامه به رئیس‌جمهور عنوان کردند که دغدغه اصلی روسای دانشگاه‌ها از توجه به کیفیت و ارتقای پژوهش به پاسخگویی به خیل طلبکاران و پیمانکاران تبدیل شده است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

رئیس جمهور: در دولت دوازدهم سیستان و بلوچستان به راه آهن سراسری متصل خواهد شد

رئیس جمهور همزمان با سفر به زابل از اتصال راه آهن بندر چابهار به راه آهن سراسری در دولت دوازدهم خبر داد .

۸ آذر ۱۳۹۶

روحانی: ما دو برابر قیمت جهانی گندم را از کشاورز خریداری می‌کنیم پس در این جا داریم یک یارانه پرداخت می‌کنیم

رئیس جمهور: ما الان در یک جا یارانه خرید تضمیمنی گندم می دهیم. یعنی اگر بخواهیم گندم از خارج تهیه کنیم برای ما قیمتش ۷۰۰ تومان است اگر از داخل تهیه کنیم قیمتش حدود هزار و ۴۰۰ تومان است، یعنی ما دو برابر قیمت جهانی گندم را از کشاورز خریداری می کنیم پس در این جا داریم یک یارانه پرداخت می کنیم. از سویی دیگر گندمی که به نانوا می دهیم با قیمت بسیار پایین تر می دهیم به این دلیل که مردم با نان گران مواجه نشوند، پس هم کیفیت را باید اصلاح کنیم و هم قیمت را باید متعادل نگه داریم و نباید به مردم فشار آوریم.

۸ آذر ۱۳۹۶

روحانی: با تصمیمی که اتحادیه نانوایان در بحث نان گرفته بودند، مخالفت کردم زیرا مطالعات کافی در این زمینه نشده بود

رئیس جمهور: با تصمیمی که اتحادیه و برخی ستادها در بحث نان گرفته بودند، مخالفت کردم زیرا مطالعات کافی در این زمینه نشده بود. آنچه برای ما مهم است این است که مردم در نیازمندی های روزمره شان با گرانی های ناگهانی مواجه نشوند، این گرانی ها برای مردم قابل تحمل نیست و بسیار سخت است. البته هدف ما این است که کیفیت را بالا ببریم، کیفیت این نیست که نان خام تر یا برشته تر باشد بلکه به معنای این است که نان مواد غذایی لازم را داشته باشد و ترکیب گندم ها مناسب باشد.

۸ آذر ۱۳۹۶
رئیس جمهور:

مشکلاتی در طرح تحول سلامت ایجاد شد که عمدتا مربوط به بیمه‌ها بود

رئیس جمهوری، بر تدوام طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم تاکید کرد و گفت: مشکلاتی در طرح تحول سلامت ایجاد شد که عمدتا مربوط به بیمه ها بود.