۲۴ مهر ۱۳۹۶

وزیر آموزش و پرورش در هیئت امنای بنیاد شهید منصوب شد

​رییس‌ جمهور در حکمی وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش را به .عنوان «عضو هیأت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران» منصوب کرد

۱۲ مهر ۱۳۹۶

روحانی: تصمیاتی که در باره مبادله با پول ملی دو کشور و گسترش روابط بانکی گرفته شد و مقرر شد به زودی نهایی و اجرایی شود

رئیس جمهور: تصمیماتی که در باره مبادله با پول ملی دو کشور و گسترش روابط بانکی گرفته شد و مقرر شد به زودی نهایی و اجرایی شود .ایران اعلام کرد که تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاران کشور ترکیه به ویژه در زمینه گردشگری، پتروشیمی و زیرساخت ها فراهم می کند و طرف ترک نیز اعلام کرد این آمادگی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

صد و پنجاه پزشک در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهوری خواستار جلوگیری از اجباری شدن آزمایش‌های غربال‌گری پیش از ازدواج شدند

صد و پنجاه پزشک در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهوری خواستار جلوگیری از اجباری شدن آزمایش‌های غربال‌گری پیش از ازدواج شدند.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

روحانی، «نیلی» و «نهاوندیان» را به عنوان اعضای شورای پول و اعتبار منصوب کرد

رئیس‌‌جمهور به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و در حکمی، محمد نهاوندیان و مسعود نیلی را به عنوان «عضو شورای پول و اعتبار» منصوب کرد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
رئیس جمهوری:

تکمیل خط لوله گازی آی پی به نفع تهران و اسلام آباد است

رئیس جمهوری با بیان این‌که ایران آماده تکمیل خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان است، گفت: امیدوارم تعهدهای دو طرف در این زمینه عملی شود زیرا این پروژه به نفع هر دو کشور است.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

رئیس جمهوری پیوست حکم وزیر جهاد کشاورزی را ابلاغ کرد

ضمایم حکم وزیر جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

رئیس جمهور ضمایم احکام وزیر آموزش و پرورش را ابلاغ کرد

رئیس‌جمهوری پیش‌تر با استناد به اصول ۸۷ و ۱۳۳ قانون اساسی و پس از رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی، با صدور احکامی، وزیران کابینه دوازدهم دولت را منصوب کرده بود و مقرر شد ضمایم این احکام که شامل برخی دستورالعمل‌ها و تعیین اولویت‌هاست نیز به آنها ابلاغ شود. بر اساس این ضمایم احکام، وزرا موظف شده‌اند برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های مطرح‌شده تنظیم کرده و برنامه‌های اجرایی را ظرف دو ماه به دفتر رئیس‌جمهوری ارائه نمایند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
رئیس جمهور خطاب به وزیر کار:

برنامه‌های اشتغال عمومی هرچه سریعتر اجرایی شود

رییس جمهور در ابلاغیه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وی دستور داد تا ظرف مهلت دو ماه برنامه اجرایی وزارتخانه تحت مدیریتش را تهیه و به وی ارایه کند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
روحانی به وزیر اقتصاد فرمان داد؛

اصلاح نظام بانکی در دستور کار قرار گیرد

ضمایم احکام وزیر امور اقتصادی و دارایی از سوی رییس جمهور ابلاغ شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶

رییس جمهور در جمع سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی: نماینده ملتی هستم که پرچمدار علم و فناوری بوده است

رییس جمهوری کشورمان، سران کشورهای اسلامی را به گشودن عرصه‌هایی نو برای همکاری‌های علمی و فناورانه و نوسازی هرچه بیشتر این کشورها، به دور از تفرقه‌افکنی‌های دشمنان اسلام و قدرت‌های جنگ‌طلب، فراخواند و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران برای همکاری همه جانبه در عرصه علم و فناوری و نوآوری با همه کشورها و ملّتهای اسلامی آماده است.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

آزادسازی قیمت‌ها آغاز اشاعه‌ی تفکر لیبرالی است

به نظر میرسد لیبرال‌های دولت روحانی در طرح “عدم درج قیمت برای مصرف کننده” قصد اجرای طرح پروفسور ارهارد آلمانی را بدون ایرانیزه کردن آن در اقتصاد ایران دارند. بدون شک پشت پرده این ابلاغیه صرفا به نعمت‌زاده و وزارت صمت محدود نمی‌شود، بلکه آغازی برای اشاعه تفکر لیبرال‌ها در راستای محو کامل سیاست‌های حمایتی و نظارتی دولت از بازار است.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶

ایرج فاضل به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

رییس جمهوری در حکمی دکتر ایرج فاضل را برای یک دوره ۴ ساله به عنوان «رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶
رئیس جمهوری در دفاع از وزیر پیشنهادی نفت:

نام «زنگنه» برای جذب سرمایه خارجی «برند» است

رئیس جمهوری بر ضرورت جذب سرمایه خارجی و فناوری در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: نام مهندس بیژن زنگنه برای جذب سرمایه خارجی «برند» است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

مسعود نیلی به عنوان دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقتصادی منصوب شد

با حکم رئیس جمهور، مسعود نیلی به عنوان دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقتصادی و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب شد. در حکم رئیس جمهور به رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید تاکید شده است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
رای اعتماد مجلس به کابینه دوازدهم؛

روحانی : مساله محیط زیست و انتقال برق از اولویت های وزارت نیرو است

رئیس جمهوری در معرفی وزیر پیشنهادی نیرو گفت: در دوره گذشته اقدام های قابل توجهی در زمینه آب و برق صورت گرفته است و در آینده باید توجه به مسایل زیست محیطی و انتقال برق در اولویت باشد .