۳۰ فروردین ۱۳۹۶
گزارش//

موسسه کاسپین یک مصادیق سوءتدبیری بانک مرکزی است

درحالی حسن روحانی رئیس جمهور اخیراً مدعی شده که یک قاضی در بحرانی شدن موضوع کاسپین نقش داشته که افشای یک سند جدید نشان می دهد، بانک مرکزی اسفند ۹۴ در جریان تغییر تابلوهای موسسات ادغامی به نام کاسپین بوده است.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

روحانی: دانشگاه‌ها باید بر روی مهارت‌آموزی دانشجویان متمرکز شوند

رییس جمهور دانشگاه ها را منشاء نشاط و حرکت های بزرگ اجتماعی برشمرد و با تاکید بر اینکه باطن دانشگاه باید دانشجو محور باشد، اظهارداشت: وظیفه اساتید آماده کردن دانشجویان برای مدیریت مراکز مهم کشور، بویژه مراکز اقتصادی و فرهنگی است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
یادداشت//

علت افزایش بالای بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی بحران نقدینگی است

یادداشت// بدهی بانک‌های غیردولتی و خصوصی از ۲ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان به ۴۰ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. علت رشد عجیب و وحشتناک بدهی بانک‌های خصوصی و غیردولتی، بحران نقدینگی است./ در توضیح بحران نقدینگی نیز باید اذعان نمود که صورت‌های مالی بانک‌ها نشان می‌دهد که رها کردن نرخ سود بانکی در کنار دیگر مشکلات قدیمی بانک‌ها مانند معوقات کلان، بدهی دولت و اموال مازاد غیرقابل فروش، موجب به هم ریختگی ترازنامه بانک‌ها و بروز بحران نقدینگی در بانک‌ها شد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
یادداشت//

۵۰ درصد تسهیلات امهال است

یادداشت//در اوایل شهریور ۹۵، سیف گفته بود: تا پایان سال ۴۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‎ها پرداخت می‎شود که تنها ۵۰ درصد آن تسهیلات جدید هستند و مابقی مرتبط با بدهی‎های تسهیلات گذشته است./ از آنجا که سود بانکی بسیار است، افرادی که از وام میگیرند، نمی‌توانند آن را در تولید به کار بگیرند و منابع را به سمت واردات سوق می‌دهند و بحران نقدینگی در بخش‌های تولیدی کشور ادامه پیدا می‌کند.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶
روحانی تاکید کرد؛

ایجاد بنادر و توسعه آن‌ها، تسهیل‌کننده صادرات انواع محصولات کشاورزی

روحانی، رئیس جمهور: امروز، زمینه برای صادرات انواع محصولات کشاورزی، فراهم است و ایجاد بنادر و توسعه آنها نیز تسهیل‌کننده آن خواهد بود، البته باید همپای آن در زمینه سازماندهی هم تلاش کنیم.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶
روحانی خبر داد؛

درآمد نسبتاً خوب ساکنان روستاها از ارائه اتاق‌ها و غذاهای محلی به میهمانان نوروزی

رییس جمهوری با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه اقتصادی و ایجاد نشاط در میان مردم، اظهار داشت: رفع دغدغه‌ها برای سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری بسیار مهم است. کاری که دولت تدبیر و امید انجام داد در یک جمله خلاصه می‌شود و اینکه امید مردم به آینده کشور و نظام در جهت مادی و معنوی افزایش پیدا کرده است و آینده را روشن‌تر می‌بینند.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶

اتصال اسکله «رو-‌رو‌» بندر امیرآباد به شبکه سراسری ریلی کشور

امروز و با حضور رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی ‌اسکله رو-رو ریلی بندر امیرآباد با اتصال به شبکه سراسری راه‌آهن کشور به بهره‌برداری رسید.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶

رییس‌ جمهور: با حمایت از تولید داخلی، باید در عرصه تولید کاغذ به خودکفایی برسیم

دکتر حسن روحانی در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد در گفتگو با خبرنگاران، گفت: بسیار خرسندیم که در سالروز میلاد امیرمؤمنان واحدهای تولیدی که به دلایل مختلف نمی‌توانستند فعال شوند، با حل مشکلاتشان در یکی دو سال اخیر توانسته‌اند ، فعال شوند و فعالیت خود را توسعه دهند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶

ابلاغ فعالیت‌های ویژه دارای اولویت به وزارت صنعت از سوی دکتر روحانی

رییس جمهور پیرو بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌ها؛ در نامه جداگانه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، فعالیتهای ویژه دارای اولویت و مدنظر خود را نیز در حوزه وظایف این وزارتخانه، به وی ابلاغ کرد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶
رئیس جمهور:

مهارت آموزی دانش آموزان زمینه ساز اشتغال‌زایی درکشور است

روحانی، رئیس جمهور: با مهارت آموزی در دانش آموزان و دوران دبیرستان زمینه اشتغال در کشور فراهم می شود. آموزش و مهارت آموزی موجب کاهش بیکاری در جامعه است که از طریق این فن و مهارت افراد حتی درشرایط سخت بیکارنمی مانند. :ما بایددرتحولی که درآموزش وپرورش وآموزش عالی ایجادمی کنیم شرایط مهارت آموزی را برای جوانان فراهم نمائیم. همه ماباید ازآموزش وپرورش که درقدیم استادوشاگردی بود ومعلمی که چندنفرشاگردراآموزش می داد ویک نفر که خوب کارمی کرد جذب می شدرا یادبگیریم وازاین شیوه استفاده کنیم.

۱۷ فروردین ۱۳۹۶

روحانی: کشت گلخانه‌ای برای ما بسیار مهم است

رئیس‌جمهوری از افزایش ۲۱ میلیون تنی مواد غذایی تولیدی کشور طی ۳٫۵ سال خبر داد و گفت: رشد کشاورزی ایران از سال ۹۲ تا ۹۴ بیش از ۱۵ درصد بوده و این تحولی بزرگ در امر کشاورزی است.

۱۰ فروردین ۱۳۹۶

روحانی: طرح روستای بدون بیکار باید در همه مناطق کشور اجرا شود

۱۷ طرح و پروژه صنعتی، بندری، کشاورزی، دامداری، مخابراتی، بیمارستانی و عمرانی استان گیلان با سرمایه‌گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۳۶۰۰ نفر، روز پنج‌شنبه به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رییس جمهور افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

۹ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت؛

توفیق طرح تحول سلامت مدیون حمایت رئیس جمهور است

وزیر بهداشت گفت: بدون تردید اگر نگاه و حمایت رئیس جمهور از طرح تحول سلامت نبود، ما نمی توانستیم توفیق هایی را به دست آوریم.

۷ فروردین ۱۳۹۶

روحانی: با ‏تصویب لایحه توسعه اشتغال روستایی، به ایجاد تحولی بزرگ در روستاها کمک کنیم

روحانی، رئیس جمهور، در نخستین جلسه هیات دولت در سال ۱۳۹۶ با بیان اینکه توصیه ‏های رهبر معظم انقلاب را باید به دقت اجرا کرد، گفت: چارچوب و دستور العملی را برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در ‏روزهای آتی صادر خواهم کرد. رییس‌ جمهوری با تأکید براینکه باید برای روستاها، اقدامات مؤثرتری انجام شود، اظهار داشت: در سال ۹۵، لایحه‌ای دو فوریتی ‏برای برداشت ۱,۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به منظور توسعه اشتغال روستایی به مجلس ارسال شد که شاید نمایندگان ‏با ملاحظه مساله انتخابات، تصویب آن را به تأخیر انداختند، ولی باید از این بحث‌های زودگذر بگذریم و با ‏تصویب این لایحه به ایجاد تحولی بزرگ در روستاها کمک کنیم.‏

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

روحانی: سال آینده سه هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور افزوده می شود

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های درمانی، اقتصادی، ورزشی و زیربنایی در مشهد افزود: در حوزه برق امسال بیش از ۲ هزار مگاوات به برق کشور افزوده شده است.