۲۰ دی ۱۳۹۵

موافقت دولت با پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی

دولت با پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی موافقت کرد.

۱۸ دی ۱۳۹۵

قانون تاسیس و اداره مدارس غیردولتی از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد

حسن روحانی در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران « قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی» که در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۱۴ آذرماه ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۷ آذرماه ۱۳۹۵ به تایید شورای نگهبان رسیده بود، روز چهارشنبه مورخ ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ جهت اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

۱۸ دی ۱۳۹۵
با ابلاغ رئیس جمهوری؛

بهره‌برداری مشترک ایران و آذربایجان از رودخانه ارس امکان‌پذیر شد

حسن روحانی، رئیس جمهوری در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان در زمینه ادامه ساخت، بهره‌برداری و استفاده از منابع آب و انرژی سدها و نیروگاههای برق آبی خداآفرین و قیزقلعه سی بر روی رودخانه ارس» را برای اجرا ابلاغ کرد.

۱۵ دی ۱۳۹۵

گزینه ناقص دولت برای حل مشکل مسکن

برداشتی که از جدیدترین اظهارات رئیس جمهور این است که آیا افزایش وام خرید مسکن تنها کاریست که دولت در بخش مسکن می‎تواند برای حل مشکل مسکن و افزایش قدرت خرید مردم بکند؟

۱۱ دی ۱۳۹۵

دبیر سندیکای لوله و پروفیل: رئیس‌جمهور هنوز پاسخی به بیانیه ۱۴ تشکل صنعتی نداده است

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی گفت: هنوز پاسخی از طرف رئیس‌جمهور در مورد بیانیه ۱۴ تشکل صنعتی برای جلوگیری از ارزان فروشی مواد اولیه صادراتی دریافت نکرده‌ایم و مشکل تولیدکنندگان داخلی همچنان ادامه دارد.

۸ دی ۱۳۹۵
در جلسه هیات دولت تصویب شد؛

بخشودگی جرایم کارفرمایانی که، بدهی خود را به تامین اجتماعی بپردازند

هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، مصوب کرد کارفرمایانی که تا سه ماه آینده بدهی خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کنند، مشمول بخشودگی جرایم متعلقه می‌شوند.

۴ دی ۱۳۹۵
بیانیه ۱۴ تشکل صنعتی خطاب به رئیس جمهور

جلوی ارزان‌فروشی مواد اولیه صادراتی را بگیرید/مواد اولیه داخلی گرانتر از وارداتی است

۱۴ تشکل صنعتی در بیانیه‌ای خطاب به رئیس جمهور، جلوگیری از ارزان‌فروشی مواد اولیه صادراتی مورد نیاز صنعت را خواستار شدند.

۲ دی ۱۳۹۵
پس از امضای ٥ سند همکاری میان تهران و آستانه

روحانی: می‌توانیم در بنادر دریای خزر سوآپ نفت داشته باشیم

رئیس جمهوری گفت: ایران و قزاقستان دو کشور تولیدکننده و صادرکننده نفت و گاز هستند و می‌توانیم در این زمینه به یکدیگر کمک کنیم، می‌توانیم سوآپ نفت در بنادر دریای خزر داشته باشیم.

۲ دی ۱۳۹۵

رییس جمهوری: کشت فراسرزمینی ایران در قزاقستان توسعه پیدا کند

رییس جمهوری، قزاقستان را کشور بسیار مهم اسلامی در منطقه آسیای مرکزی و همسایه ای خوب در دریای خزر برای ایران اسلامی دانست و تاکید کرد که این روابط خوب دو کشور باید با تسهیلات در بخش های تجاری ، همکاری های بانکی و تسهیل صدور روادید ، بیش از پیش تقویت شود.

۳۰ آذر ۱۳۹۵
نامه اعتراضی دانشجویان دانشگاه شریف به روحانی:

چرا توان داخل در نظر مسئولان جایگاهی ندارد؟

۴۰۰ نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف در نامه‌ای خطاب به روحانی تصریح کردند اقداماتی همچون واردات کشتی از کره‌جنوبی، ساخت نیروگاه توسط شرکت ترکیه‌ای و واردات تراکتور از چک همچون ریختن آب سردی بر پیکر جامعه جوان مهندسی است.

۲۳ آذر ۱۳۹۵

پابرجا بودن مشکلات معیشتی فرهنگیان با توجه به بودجه سال آینده آموزش و پرورش

یادداشت// بودجه ۱۳۹۶ آموزش‌ و‌ پرورش در مقایسه با بودجه سال قبل افزایش قابل توجهی پیدا نکرده است و بودجه آموزش‌ و‌ پرورش با افزایش حدود ۱۰ درصدی به ۳۱ هزار و ۶۸۱ میلیارد تومان رسید. بودجه آموزش‌ و‌ پرورش در سال ۱۳۹۵، حدود۲۰ درصد رشد داشت با این حال شاهد کسر بودجه‌ای حدود ۶ هزار میلیارد تومان بود. افزایش ۱۰ درصدی بودجه برای سال آینده یعنی هم‌چنان کسری بودجه و ناتوانی در پرداخت معوقات فرهنگیان در سال ۱۳۹۶ هم ادامه خواهد داشت و سال ۱۳۹۶ سال دشوار مالی برای آموزش‌ و‌ پرورش خواهد بود

۲۲ آذر ۱۳۹۵

رییس جمهوری از رییس کل بانک مرکزی به دلیل حمایت از بخش کشاورزی تقدیر کرد

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر حسن روحانی  صبح امروز در جشن ملی شکرگزاری برداشت محصول از تلاش های دکتر ولی اله سیف به خاطر سیاست های حمایتی بانک مرکزی و نظام بانکی از کشاورزان، تقدیر و تشکر کرد./ لازم است ذکر شود که پیش از این نیز محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای خطاب به ولی اله سیف، رییس کل بانک مرکزی از اقدامات نظام بانکی برای حمایت از بخش های مولد اقتصاد کشور که منجر به افزایش تولید شده و با تدبیر، مساعدت و جدیت، پروژه های اقتصاد مقاومتی را در بخش های تامین مواد غذایی پشتیبانی کرده است، تقدیر کرده بود.

۲۲ آذر ۱۳۹۵

تندیس گندم برای نوبخت‌، طیب‌نیا و سیف

در جشن شکرگزاری برداشت محصول گندم نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، طیب‌نیا وزیر اقتصاد و سیف رئیس کل بانک مرکزی با دریافت تندیس گندم از سوی رئیس جمهور تقدیر شدند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵
رئیس جمهور:

تولید گندم بیش از انتظار بود/ ۱۴ هزار میلیارد تومان برای خودکفایی گندم هزینه کردیم

روحانی با اشاره به تأمین منابع مالی لازم برای خرید گندم و با تأکید بر کشاورزی پایدار، گفت: نباید بگذاریم خاکمان نابود شود؛ اکنون خاک ایران با لنج به کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌رود و برای کشاورزی و سایر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۱۷ آذر ۱۳۹۵
معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد؛

مذاکره حجتی با روحانی برای نرخ‌های جدید کشاورزی/ احتمال افزایش ۷ درصدی قیمت گندم

درحالی که حدود ۸۰ روز از فصل کشت می‌گذرد و نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی هنوز تصویب و ابلاغ نشده است، معاون وزیر کشاورزی از مذاکرات و رایزنی‌های حجتی با رئیس‌جمهور برای تعیین و تصویب نهایی نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه گندم خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای افزایش حدود هفت درصدی قیمت این محصول در راستای نرخ تورم صورت گرفته است.