۱۵ اسفند ۱۳۹۵
رئیس جمهوری:

ایران آماده سوآپ نفت و فرآورده‌های نفتی آذربایجان است

رئیس جمهوری گفت: ایران برای سوآپ نفت و فرآورده‌های نفتی از آذربایجان به آب‌های جنوب آمادگی دارد، از این رو امیدواریم شاهد فعالیت‌های بیشتر ٢ کشور در این زمینه باشیم.

۹ اسفند ۱۳۹۵
سیف، مطرح کرد؛

ساماندهی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی با راه‌اندازی سامانه چکاوک

رییس بانک مرکزی به سامان‌دهی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی با سامانه چکاوک اشاره کرد و گفت:این اقدامات سبب شد تا میانگین نرخ سود معاملات بازار بین بانکی در اسفند ماه این سال کاهش یابد.

۹ اسفند ۱۳۹۵
رئیس جمهور:

انضباط مالی از اقدامات ارزشمند بانک مرکزی است

بانک مرکزی در طول سه سال و نیم گذشته اقدامات ارزشمندی را انجام داده است که یکی از مهم‌ترین آنها تلاش برای ایجاد انضباط مالی در کشور است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

ایران و سوئد در زمینه علمی و فناوری یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و سوئد روز شنبه با هدف تحکیم و تعمیق همکاری های مشترک، ۵ یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های مختلف، از جمله در زمینه علمی و فناوری امضا کردند.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵

افتتاح بزرگترین مجتمع فرآوری غلات کشور با حضور رئیس جمهوری در البرز

بزرگترین مجتمع و پالایشگاه فرآوری غلات کشور و خاورمیانه همزمان با دوازدهم بهمن آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، صبح سه شنبه با حضور رئیس جمهوری در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به بهره برداری رسید.

۱۱ بهمن ۱۳۹۵

رئیس جمهور نامه پرداخت بدهی های مسجل دولت به بانک‌ها را ابلاغ کرد

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی تصویب نامه هیات وزیران برای تسویه بخشی از بدهی های مسجل دولت به بانک های عامل را حداکثر تا سقف یکصد و چهل و شش هزار و دویست میلیارد ریال از محل حساب مازاد دارایی‌های خارجی ایران نزد بانک مرکزی را برای اجرا ابلاغ کرد.

۲۰ دی ۱۳۹۵

موافقت دولت با پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی

دولت با پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی موافقت کرد.

۱۸ دی ۱۳۹۵

قانون تاسیس و اداره مدارس غیردولتی از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد

حسن روحانی در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران « قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی» که در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۱۴ آذرماه ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۷ آذرماه ۱۳۹۵ به تایید شورای نگهبان رسیده بود، روز چهارشنبه مورخ ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ جهت اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

۱۸ دی ۱۳۹۵
با ابلاغ رئیس جمهوری؛

بهره‌برداری مشترک ایران و آذربایجان از رودخانه ارس امکان‌پذیر شد

حسن روحانی، رئیس جمهوری در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران «قانون موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان در زمینه ادامه ساخت، بهره‌برداری و استفاده از منابع آب و انرژی سدها و نیروگاههای برق آبی خداآفرین و قیزقلعه سی بر روی رودخانه ارس» را برای اجرا ابلاغ کرد.

۱۵ دی ۱۳۹۵

گزینه ناقص دولت برای حل مشکل مسکن

برداشتی که از جدیدترین اظهارات رئیس جمهور این است که آیا افزایش وام خرید مسکن تنها کاریست که دولت در بخش مسکن می‎تواند برای حل مشکل مسکن و افزایش قدرت خرید مردم بکند؟

۱۱ دی ۱۳۹۵

دبیر سندیکای لوله و پروفیل: رئیس‌جمهور هنوز پاسخی به بیانیه ۱۴ تشکل صنعتی نداده است

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی گفت: هنوز پاسخی از طرف رئیس‌جمهور در مورد بیانیه ۱۴ تشکل صنعتی برای جلوگیری از ارزان فروشی مواد اولیه صادراتی دریافت نکرده‌ایم و مشکل تولیدکنندگان داخلی همچنان ادامه دارد.

۸ دی ۱۳۹۵
در جلسه هیات دولت تصویب شد؛

بخشودگی جرایم کارفرمایانی که، بدهی خود را به تامین اجتماعی بپردازند

هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، مصوب کرد کارفرمایانی که تا سه ماه آینده بدهی خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کنند، مشمول بخشودگی جرایم متعلقه می‌شوند.

۴ دی ۱۳۹۵
بیانیه ۱۴ تشکل صنعتی خطاب به رئیس جمهور

جلوی ارزان‌فروشی مواد اولیه صادراتی را بگیرید/مواد اولیه داخلی گرانتر از وارداتی است

۱۴ تشکل صنعتی در بیانیه‌ای خطاب به رئیس جمهور، جلوگیری از ارزان‌فروشی مواد اولیه صادراتی مورد نیاز صنعت را خواستار شدند.

۲ دی ۱۳۹۵
پس از امضای ٥ سند همکاری میان تهران و آستانه

روحانی: می‌توانیم در بنادر دریای خزر سوآپ نفت داشته باشیم

رئیس جمهوری گفت: ایران و قزاقستان دو کشور تولیدکننده و صادرکننده نفت و گاز هستند و می‌توانیم در این زمینه به یکدیگر کمک کنیم، می‌توانیم سوآپ نفت در بنادر دریای خزر داشته باشیم.

۲ دی ۱۳۹۵

رییس جمهوری: کشت فراسرزمینی ایران در قزاقستان توسعه پیدا کند

رییس جمهوری، قزاقستان را کشور بسیار مهم اسلامی در منطقه آسیای مرکزی و همسایه ای خوب در دریای خزر برای ایران اسلامی دانست و تاکید کرد که این روابط خوب دو کشور باید با تسهیلات در بخش های تجاری ، همکاری های بانکی و تسهیل صدور روادید ، بیش از پیش تقویت شود.