۷ بهمن ۱۳۹۷
پایگاه عیارآنلاین منتشر کرد

گزارش مکتوب سلسله نشست‌های عیارآنلاین پیرامون عرضه نفت در بورس+لینک دانلود

گزارش مکتوب نشست‌های هم‌اندیشی پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین پیرامون موضوعات مرتبط با «عرضه نفت در بورس» در قالب کتابچه‌ منتشر شد. لینک نسخه قابل چاپ در پایان آورده شده است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۷
در نشست عیارآنلاین با موضوع عرضه نفت در بورس عنوان شد

بورس ابزاری برای خنثی سازی تحریم نفتی

عرضه نفت در بورس یکی از راهکارهایی است که برای دور زدن تحریم‌های نفتی همواره محل بحث بوده است. فلذا به منظور بررسی ابعاد آن نشستی توسط پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین و با حضور فعالان و مسئولان حوزه بورس و نفت برگزار شد.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
بازخوانی/فعالان و مدیران ارشد نفت در نشست بررسی بورس نفت مطرح کردند:

قمصری: آنچه که در بورس ما اتفاق می‌افتد، حراج است

فروش نفت در بورس یکی از بحث‌ها و راه‌حل‌هایی است که از دهه ۸۰ در مباحث نفتی به فراخور زمانی خاص مطرح شده است. در سال ۹۳ نشست بررسی سازوکار عرضه نفت در بورس انرژی توسط شبکه کانون‌های تفکر ایران ( ایتان) با حضور مسئولان و فعال حوزه بورس و نفت برگزار شد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۵

بزرگترین توافق نفتی ایران-اندونزی/ ساخت پالایشگاه ۸ میلیارد دلاری

یک مقام مسئول با تشریح جزئیات بزرگترین توافق نفتی ایران و اندونزی، اعلام کرد: با مشارکتی سه جانبه، ایران، چین و اندونزی پالایشگاهی ۸.۴ میلیارد دلاری در جاوه احداث می‌کنند.

۲۴ مهر ۱۳۹۴
عضو اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی :

دستاوردهای بورس کالا در صنعت پتروشیمی را نادیده نگیریم

عضو اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی گفت: نباید دستاوردهای بورس کالا که کمک شایانی به شفافیت در حوزه پتروشیمی کرده را نادیده بگیریم و باید از طریق ابزارهای این بورس برای توسعه و رونق معاملات اعتباری در صنعت پتروشیمی استفاده کنیم.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴

ساخت پالایشگاه نفت ۱۵۰ هزار بشکه ای در اندونزی با خوراک و سرمایه ایرانی

یک مقام مسئول با تشریح برنامه صادرات روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت فوق سنگین ایران به اندونزی از توافق سه جانبه ایران، چین و اندونزی برای ساخت یک پالایشگاه نفت سنگین خبر داد.

۱۸ آذر ۱۳۹۳
رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی:

نفت را به خارجی‌ها اعتباری می‌فروشند، به بخش‌خصوصی نقدی!

رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی با بیان این‌که بخش خصوصی می تواند مشکل نقل و انتقال پول نفت را برطرف کند، گفت:بخش خصوصی با حرف نمی‌تواند دولت را در دریافت پول نفت کمک کند و در این راستا باید سناریویی تعریف شده و به بخش خصوصی نقش داده شود.

۱ مهر ۱۳۹۳
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت،گاز و پتروشیمی خبر داد

امضا قرارداد ساخت پالایشگاه‌های کوچک و عملیات سوآپ فرآورده با روسیه

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی از سفر هیئت ایرانی به روسیه در مهرماه خبر داد و گفت: قرارداد ساخت پالایشگاههای کوچک و انجام عملیات سوآپ فرآورده های نفتی با شرکتهای روسی امضاء شد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۳

توقف عملیات سوآپ فراورده نفتی یک ساله شد

عملیات سواپ فرآورده‌های نفتی به دلیل مسائل امنیتی و همچنین عدم سود ده بودن، نزدیک به یکسال است که متوقف است.