۲ اسف ۱۳۹۵
مدیرکل امور اداری آموزش و پرورش خبر داد؛

تعیین تکلیف ظرفیت‌های خالی آزمون استخدامی در این هفته

حسینی، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش: تعدادی از ظرفیت‌های استخدامی ما خالی مانده است. در همین راستا با سازمان اداری و استخدامی کشور مکاتبه کردیم و قرار شد ظرفیت‌های خالی تعیین تکلیف شود. براین اساس لیست متممی به ما اعلام خواهند کرد تا پس از مصاحبه با افراد جدید معرفی شده، فهرست نهایی را اعلام کنیم. ظرفیت های خالی طی دو تا سه روز آینده مشخص خواهد شد. دوره آموزشی از سال آینده در دانشگاه فرهنگیان شروع می‌شود . پس از طی دوره آموزشی، دانشگاه به ما افرادی که این دوره را با موفقیت طی کنند اعلام می‌کند تا احکام استخدامی‌ برای آنها صادر شود.

۱ تیر ۱۳۹۵

آموزش ۴ هزار سرباز معلم از دو هفته دیگر آغاز می شود

حسینی، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش: با مکاتباتی که با ستاد کل نیروهای مسلح انجام گرفت قرار شد تا ۱۵ روز آینده با همکاری سپاه ظرفیت لازم برای آموزش سرباز معلمان ایجاد و دوره آموزشی این نیروها برگزار شود.

۱۵ فرو ۱۳۹۵

نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان به زودی تدوین می‌شود

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان به زودی تدوین می‌شود و براساس آن معلمان برای دستیابی به رتبه‌های ارشد، خبره و عالی باید امتیازهای لازم را کسب کنند/ مشمولان رتبه پایه حرفه‌ای از ۱۵ درصد افزایش امتیاز حق شغل، ارشد حرفه‌ای ۲۵ درصد، خبره حرفه‌ای ۳۵ درصد و عالی حرفه‌ای ۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل بهره‌مند می‌شوند.

۱۳ فرو ۱۳۹۵

اعتراض معلمان به توقف صدور احکام ارتقای شغلی + دلایل آموزش‌وپرورش

تعدادی از معلمان نسبت به عدم‌صدور احکام ارتقای شغلی معترضند. مسئولان آموزش‌وپرورش در این رابطه معتقدند: رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان که از مهر ۹۴ اجرا شد شامل رتبه‌های پایه، ارشد، خبره و عالی است و با اجرای آن دیگر احکام ارتقای شغلی صادر نمی‌شود.

۲۷ بهم ۱۳۹۴

سرنوشت نامعلوم ۲۵۰۰ متقاضی بازنشستگی پیش از موعد آموزش و پرورش

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از بارمالی ۲۰۰۰ میلیاردتومانی اجرای بازنشستگی پیش از موعد ۲۵۰۰ متقاضی بازنشستگی پیش از موعد خبر داد و اظهار کرد: بر اساس بخشنامه جدید، اگر شخصی بخواهد زودتر از موعد یادشده بازنشسته شود، دستگاه متبوعش باید حقوق مشمول کسورات میزان سنوات باقی مانده از خدمتش را یکجا به حساب صندوق بازنشستگی واریز کند.

۱۵ بهم ۱۳۹۴

خالی ماندن ۹۶۳ ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آخرین آمار از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی در آموزش و پرورش اعلام شد و از میان ۵ هزار مجوز استخدامی، در نهایت ۴۰۳۷ نفر پذیرفته شدند و ۹۶۳ ظرفیت نیز خالی ماند.

۴ مهر ۱۳۹۴

توضیحاتی درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش به ابهامات داوطلبان درخصوص سرنوشت درآمد ۸ میلیارد تومانی از آزمون استخدامی، چرایی در اولویت بودن فرزندان فرهنگیان و ظرفیت محدود پذیرش در برخی رشته‌ها پاسخ داد.