۱۵ آبان ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه املاک: بازار مسکن سال ۹۷ رونق می‌گیرد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار، دولت و وزارت راه و شهرسازی باید منابع لازم را در حوزه مسکن تأمین کنند تا عرضه و تقاضا در این بخش به توازن برسد،‌ گفت: وزارت راه به تنهایی نمی‌تواند در ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای مسکن موفق باشد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه املاک:

دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه خوب است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک از راه‌اندازی سامانه خرید و فروش مسکن فست‌ملک خبر داد و گفت:‌ دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه خوب است اما در دوره‌ رکود باید از سیاست‌های تشویقی استفاده کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: در حال حاضر نقش مالیات در بازار مسکن علمی نیست

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر لزوم اجرای معافیت مالیاتی در شرایط رکود بازار مسکن گفت: در حال حاضر نقش مالیات در بازار مسکن علمی نیست.

۲۰ شهریور ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: مسکن در نیمه دوم امسال با سونامی قیمت مواجه نخواهد شد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک می گوید، وضعیت معاملات مسکن رو به بهبود است و در نیمه دوم امسال شاهد رشد قیمت به میزان تورم خواهیم بود، اما به معنی سونامی یا جهش قیمت در بازار مسکن نیست.

۱۲ شهریور ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران:

قیمت مسکن افزایش ۱۰ درصدی داشته است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه نیمه دوم امسال شاهد رونق بیشتر معاملات مسکن خواهیم بود، گفت: رشد قیمت مسکن در حد تورم حاکم بر کشور را شاهد هستیم و کاهش نرخ سود بانکی به هدایت سرمایه‌‌ها به تولید مسکن کمک خواهد کرد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۶

تأثیر سایت‌های ملکی در رونق بازار مسکن

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: ایجاد سایت‌های اینترنی معاملات املاک می‌تواند، فرصتی برای بهبود وضعیت معاملات و همچنین ایجاد شغل باشد.

۳۰ تیر ۱۳۹۶

دلایل رشد بی‌رویه اجاره‌بهای مسکن/ تنها راه چاره افزایش عرضه واحدهای کوچک و متوسط است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید براینکه اصلی‌ترین شاخص تعیین اجاره‌بها، قیمت مسکن است، گفت: اولین راهکار و بهترین راهکار برای مقابله با افزایش بیش از حد اجاره‌بها احداث و افزایش عرضه واحدهای مسکونی متوسط و کوچک است.

۹ تیر ۱۳۹۶

افزایش اجاره مسکن در شهرهای کوچک، ممنوع

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: قیمت اجاره بها در شهرهای کوچک با توجه به توازن عرضه و تقاضا ظرفیت افزایش قیمت را ندارد و اجاره بهای سال ۹۵ باید در شهرهای کوچک لحاظ شود.

۷ تیر ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

ظرفیت افزایش اجاره‌بها وجود ندارد/مشکل،فقدان متولی قیمت‌گذاری است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: بسیاری از مالکین قیمت اجاره مسکن را با سود بانکی و نرخ تورم مقایسه می کنند در حالی که ظرفیت پرداخت افزایش اجاره در بین مستاجرین وجود ندارد.

۵ تیر ۱۳۹۶

کسادی در بازار خانه‌های کلنگی

وضعیت معاملات مسکن چه در حوزه خرید و فروش و چه رهن و اجاره، به علت کاهش قدرت خرید مردم تغییر بسیاری داشته است.

۲ تیر ۱۳۹۶

علت اصلی کاهش رشد مسکن

ریاست اتحادیه ی مشاورین املاک کشور اذعان کرد: علت اصلی کاهش رشد مسکن در کشور،عدم توازن بین عرضه و تقاضاست.رفع چنین مشکلی عزم عمومی در بخش های دولتی،حاکمیتی و خصوصی را در جهت ایجاد انگیزه ی تولید مسکن می طلبد.

۷ خرداد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون عمران مجلس: بانک مسکن پاسخگوی پول‌هایی که به اسم مسکن مهر گرفته، باشد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در سال ۹۰ بنا بود سالی ۹۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شود ولی در ۵ سال گذشته فقط ۲۰۰ هزار واحد تولید شده است.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: مسکن در رکود به سر می برد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه بازار مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد و چون قیمت مسکن در ماه‌های آتی افزایش نخواهد داشت، به همین دلیل نرخ اجاره بها ثابت خواهد بود، گفت: حداکثر رشد نرخ اجاره بها ۱۰ درصد خواهد بود.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

رابطه رکود مسکن با دکانداری بانکها

رییس اتحادیه مشاوران املاک علت طولانی شدن رکود مسکن را فعالیت تجاری و اقتصادی بانکها دانست و گفت: رونق مسکن در سال ۱۳۹۶ مستلزم اصلاح سیستم بانکی است.

۹ اسفند ۱۳۹۵

عقبایی: آمار دولتی‌ها درباره مسکن را قبول ندارم

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه به صحبت‌های دولتی‌ها گوش نمی‌دهد اما جدیدا برخی فئودال‌ها به او می‌گویند اعلام کن قیمت مسکن گران شده است، گفت: از سال ۷۱ تا ۹۴ قیمت مسکن به دلیل نبود شاخص‌های علمی و تکنیکال هزار درصد افزایش داشته است.