۲۵ تیر ۱۳۹۵

باید بحث بودجه و کارآمدی نهاد تعلیم و تربیت را به یک گفتمان اجتماعی تبدیل کنیم

آشنا، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک نهاد ریاست جمهوری : باید باب گفتگوی اجتماعی مشکلات و مسائل آموزش وپرورش با مردم و نخبگان را باز کنیم./ باید بحث نسبت بودجه و کارآمدی نهاد تعلیم و تربیت را به یک گفتمان اجتماعی تبدیل کنیم تا از این منظر نقد اجتماعی گسترده ای ایجاد شود./ حل مشکلات آموزش وپرورش فقط از طریق مشارکت مردم در حلّ مسائل آموزش وپرورش میسر است./ سال هاست که نظام آموزش وپرورش رسمی کشور به جای آن که حلال مشکلات کشور باشد ، خودش به عنوان یک مشکل با مسئله غیرمکشوف باقی مانده است .

۷ خرد ۱۳۹۵

جهنم هم به این گرمی نیست!

توصیف بخشی از مهم‌ترین سخنان آقای حسام‌الدین آشنا در گذشته در مورد قیاس مذاکره با آمریکا با نهضت کربلا را با عنوان «تعبیرات عوامانه» می‌شناسید، آمارها نشان می‌دهد شرایط به این نحو که نمایش داده شد، سیاه و تار نیست و به قول قدیمی‌ها «جهنم هم به این گرمی نیست» که برخی سعی بر القای آن دارند، شرایط خاص کشور در گذر از پنجره جمعیتی و بروز بحران سالخوردگی همچنان که کارشناسان اذعان می‌کنند نیازمند تغییر سیاست‌های جمعیتی بوده است، سیاست‌هایی که اجرای آن توجه خاص مسوولان را می‌طلبد و در این راه، ارائه تحلیل‌های مطابق با واقع ضروری می‌نماید.

۲۱ آذر ۱۳۹۴

ترس از اشتغال مانع ورود به رشته علوم انسانی

ترس از اشتغال در آینده مانع ورود دانش‌آموزان به رشته‌ علوم انسانی می‌شود.

۲۹ مهر ۱۳۹۳

عده‌ای به بهانه کم‌آبی می‌خواهند کشاورزی تعطیل شود!

با خشکسالی و کم آبی اظهار نظرات متفاوتی در خصوص زراعت و کشاورزی شکل گرفته است. عده ای معتقدند برای کاهش بحران کم آبی تولید زراعت کاهش یابد…

۱۵ مهر ۱۳۹۳

بحران آب با تصمیمهای اشتباه گذشته آغاز شد/موضوع کمبود آب یک گفتمان اجتماعی شود

مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه بحران آب از زمانی که تصمیمات اشتباه برای مدیریت آب گرفته شد، آغاز شده است، گفت: برای مسئله آب باید توبه دسته جمعی بابت سیاست‌گذاری‌های خطا و بخشی دیدن موضوع آب صورت گیرد.

۲۵ مرد ۱۳۹۳

روحانی: پرچم پیشرفت و اقتدار علمی را در کشور در اهتزاز نگاه خواهیم داشت

رییس جمهوری گفت: پرچم پیشرفت، توسعه و اقتدار علمی را به معنای واقعی در اهتزاز نگاه خواهیم داشت و کشوری نمونه و الگو را برای منطقه و جهان خواهیم آفرید.