۱۵ تیر ۱۳۹۶

یک اقتصاددان: علت عدم مصرف کالای باکیفیت ایرانی، پدیده روانی است

یک اقتصاددان با بیان اینکه هم‌اکنون با پدیده عدم مصرف کالاهای باکیفیت ایرانی مواجه هستیم، گفت: با توجه به عدم شناخت مردم از کالاهای باکیفیت ایرانی، باید تولیدات با کیفیت ایرانی را برندسازی و تبلیغ کرد.

۲۲ آذر ۱۳۹۵

آخوندی از اول هم نباید وزیر می‌شد و زودتر از اینها باید استیضاحش می‌کردند

طبق قانون دولت موظف به تأمین مسکن برای اقشاری است که نمی‌توانند صاحب مسکن شوند و ما چنین اقدامی را از سوی وزیر فعلی راه و شهرسازی شاهد نبوده‌ایم.

۸ آذر ۱۳۹۵
کارشناس اقتصادی:

وزارت اطلاعات به ماجرای گرانی ارز، ورود کند

عبدالملکی، کارشناس اقتصادی: افزایش پر شتاب نرخ ارز در روزهای اخیر بی دلیل نیست و به همین دلیل وزارت اطلاعات باید به طور جدی با افراد پشت پرده و رانت خواران این موضوع، برخورد کند./ عدم نظارت بانک مرکزی در بحران ارزی سال ۱۳۹۱ موجب شد تا افرادی در آن زمان دست به تاسیس صرافی زده و با دمیدن در آتش بحران ارزی و خرید و فروش انبوه دلار، شبانه صاحب میلیاردها تومان پول بادآورده شدند و صدها برابر درآمد خود، به کشور خسارت بزنند.

۸ آبا ۱۳۹۵

رکود مسکن در انتظار اثرات برجام است

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه امروز بخش مسکن در رکود و منتظر اثرات برجام است گفت: مردم سرانجام در آینده اثرات برجام را خواهند فهمید و آنوقت دیگر روی حرف مسؤولان حساب نمی‌کنند.

۱۱ شهر ۱۳۹۵

توافق با FATF از برجام بدتر است

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه به رسمیت شناختن FATF شبیه به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی است گفت: توافق بانک مرکزی با FATF با این ابعادی که درحال ظاهر شدن است از فرجام برجام نیز بدتر خواهد بود.

۷ شهر ۱۳۹۵

یک کارشناس اقتصادی: مشکل قاچاق فراتر از فرآیند اداری و تجهیزات است

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: بخش زیادی از افرادی که در جریان فرآیند قاچاق هستند، موافق اصلاح سیستم‌های بازدارنده نیستند و بنابراین می‌توان انتظار اعمال نفوذ برای جلوگیری از این اقدامات را از جانب آنان داشت.

۲۸ خرد ۱۳۹۵

تذکر رهبری درباره متولی شرکت های دانش بنیان

سر شام آقا از آقای ستاری (معاون علمی رییس جمهور) سوال کردند که: «شنیده ام می خواهند شرکت های دانش بنیان را از شما بگیرند و بدهند به آقای فرهادی (وزیر علوم)؟!» آقای فرهادی تایید نکردند و گفتن ما اصلا توان اداره اش را نداریم. آقا به آقای ستاری تاکید کردند: «اگر قرار شد این کار را بکنند شما موافقت نکنید!»

۱۴ فرو ۱۳۹۵

الزامات خیزش ۴ جبهه برای تحقق «اقدام و عمل»/ پیگیری اقتصاد مقاومتی در بستر لیبرالیسم انحراف بزرگ است

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: اگر دولت بخواهد اقتصاد مقاومتی را مبتنی بر لیبرالیسم اقتصادی پیگیری کند یک انحراف بزرگ در اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده است.

۱۰ اسف ۱۳۹۴

کنترل تورم در شرایطی که مردم قدرت خرید ندارد، فخرفروشی ندارد/ لزوم نجات اقتصاد از سیاست

یکی از اعتراضات جدی دولت یازدهم به دولت‌های نهم و دهم این بود که حجم پول را خیلی زیاد کرده‌اند در حالی که پایه پولی در همین دولت یازدهم تقریبا ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است

۲۶ بهم ۱۳۹۴

رونمایی از ۱۰ گزارش ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس مرکز الگوسازی اقتصاد اسلامی از رونمایی ۱۰ گزارش رصد و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی دستگاه ها خبرداد و گفت: مردم حق دارند که از جزئیات عملکرد دستگاه ها مطلع باشند.

۲۳ دی ۱۳۹۴
اما و اگرها در توسعه و افزايش مناطق آزاد تجاری؛

افزایش مناطق آزاد تجاری خدمتی ارزنده به مافیای ثروت و قدرت

در حالی طرح افزایش چشمگیر تعداد مناطق آزاد در کشور از سوی مجلسی‌ها و در آستانه برگزاری انتخابات دنبال می‌شود که اما و اگرها در خصوص این طرح و اهداف پشت پرده، سئوالات بسیاری را پیش روی مردم و فعالان اقتصادی قرار داده است؛ طرحی که به نظر می‌رسد در مغایرت کامل با اصول اقتصاد مقاومتی است.

۲۱ مهر ۱۳۹۴

آیا رسیدن به رتبه دوم اقتصادی جهان توهم است؟

ایران اسلامی نرم افزار مبنایی چنین رشد شگفت انگیزی را در مقام نظریه در اختیار دارد و آن «فرهنگ اصیل اسلامی» است.

۲۳ شهر ۱۳۹۴

ارزش افزوده ۱۳۰۰دلاری غرب از نفت۴۰ دلاری/ تفکر اقتصاد مقاومتی در وزارت نفت مرده است

یک استاد دانشگاه گفت: تفکر اقتصاد مقاومتی در وزارت نفت مرده است،برای همین وزیر نفت صحبت می‌کند و می‌گوید اگر نفت به ۲۰ دلار هم برسد ما نفت خواهیم فروخت.

۱۰ تیر ۱۳۹۴
استاد اقتصاد:

حل مشکل اقتصاد با کمک غرب، حاصل بی‌سوادی جریان سازش‌کار است/ واگن اقتصاد را به لکوموتیو غرب نبندید

استاد اقتصاد با بیان اینکه عده‌ای متأسفانه اقتصاد مقاومتی را بد فهمیده‌اند، گفت: برخی در داخل دولت و جریان فکری حامی تعامل با غرب، تصورشان این است که قرار است ما به یک اقتصاد قوی برسیم و راه رسیدن به اقتصاد قوی تعامل با غرب است، اینها دو ضعف جدی علمی دارند.

۲۵ خرد ۱۳۹۴

چگونه به آمریکایی اعتماد کنیم که به آب و نان مردم هم رحم نمی‌کند

آقای رئیس‌جمهور! آیا به نظر شما به چنین آمریکایی که به قول خود شما حتی به «آب و نان» جمعیت مخاطب خود هم رحم نمی‌کند، می‌توان اعتماد کرد.