۷ ارد ۱۳۹۵

یک نماینده مجلس: محرومیت معلمان کم‌سابقه از طرح رتبه‌بندی عادلانه نیست

درویش پور، نماینده مجلس: آموزش و پرورش باید برای معلمان کم سابقه نیز فکری کند چراکه این معلمان با وجود کم‌تجربه بودن و نداشتن سابقه تحقیقاتی بسیار با انگیزه، حوصله و استعداد هستند./ مسئولان ابتدا باید حقوق معلمان را اصلاح کنند و پس از آن با نظرسنجی از فرهنگیان بررسی و دقت بیشتر طرح رتبه بندی را تدوین و اجرایی کنند./ هدف اصلی رتبه‌بندی معلمان باید افزایش انگیزه و ارتقای کیفیت نظام آموزشی باشد

۲ دی ۱۳۹۴

بودجه، پای لنگ وزارت آموزش‌وپرورش

«تمام امید ما این است در برنامه ششم توسعه توجه ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش شود.» این جمله‌ای است که علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش آذرماه امسال در دومین کنفرانس توسعه و عدالت مطرح کرد.

۲۵ آذر ۱۳۹۳

مخالفت تمام قد مجلس با واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی

اقدام اخیر وزارت آموزش و پرورش در واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی٬ موضوعی است که این روزها محل اعتراض و مناقشه مردم و نمایندگان آنان در مجلس قرار گرفته؛ به اعتقاد نمایندگان این اقدام آموزش و پرورش مقدمه پولی شدن مدارس است.

۱۶ آذر ۱۳۹۳
درویش‌پور مطرح کرد:

اقدام غیرقانونی آموزش و پرورش در واگذاری مدارس دولتی به خصوصی/ واگذاری‌ها مقدمه پولی شدن مدارس دولتی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با غیرقانونی خواندن اقدام اخیر وزارت آموزش و پرورش در واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی٬ گفت: این اقدام دولت مقدمه‌ای برای پولی شدن مدارس دولتی است.

۲۹ مهر ۱۳۹۳
درویش‌پور خبر داد:

تشکیل کارگروهی در مجلس برای بررسی شیوه جذب هیات علمی دانشگاه‌ها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با انتقاد از شیوه جذب هیات علمی دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم از تشکیل کارگروهی از نمایندگان برای بررسی وضعیت آموزش عالی کشور و همچنین شیوه جذب هیات علمی آن خبر داد.

۲۶ مهر ۱۳۹۳
درویش‌پور مطرح کرد:

ضرورت برخورد با دریافت‌کنندگان وجه نقد در مدارس دولتی/ آمادگی مجلس برای بررسی شکایت از مدیران متخلف

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با غیرقانونی خواندن دریافت هر نوع وجه نقد در مدارس دولتی از دانش‌آموزان٬ گفت: کمیسیون آموزش مجلس آمادگی دارد علاوه بر بررسی شکایت‌های مردمی، این موضوع را در قالب طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش مورد رسیدگی قرار دهد.