۲۱ دی ۱۳۹۶
معاون اموراجتماعی بهزیستی:

لایحه حمایت از حقوق کودک در نوبت ارائه به صحن مجلس قرار گرفته است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: «لایحه حمایت از حقوق کودک» در حال حاضر در فهرست طرح‌های در نوبت ارائه به صحن مجلس قرار گرفته است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶
معاون سازمان بهزیستی:

سند توانمندسازی خانواده در برنامه ششم تدوین می‌شود

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در ماده ٨٠ برنامه ششم توسعه برنامه ریزی شده که سند توانمندسازی خانواده تدوین شود.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی:

نبود یا کمبود مهارت ارتباط موثر بین زوجین شایع ترین علل طلاق زوج ها است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: نبود یا کمبود مهارت ارتباط موثر بین زوجین و عدم مهارت حل تعارض بین آنان، شایع ترین علل طلاق زوج ها است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی بهزیستی:

استان های تهران، البرز بالاترین نرخ طلاق در کشور را دارند

مسعودی: استان های تهران، البرز، گیلان، مازندران ، خراسان رضوی ، قم ، کرمانشاه ، مرکزی ، سمنان، فارس و اصفهان، بالاترین نرخ طلاق در کشور را دارند. سامانه الکترونیک مداخله کاهش طلاق در کوتاه ترین مدت ممکن در این استان ها راه اندازی خواهد شد.
از سال گذشته ، این سامانه برای بهبود بهره وری فرآیند مداخله برای کاهش طلاق با همکاری قوه قضائیه و دادگستری استان خراسان رضوی در مشهد راه اندازی شد و سپس فعالیت این سامانه به پنج شهر استان خراسان رضوی گسترش یافت.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی بهزیستی:

در دو سال اخیر شیب افزایش طلاق کاهش یافته است

مسعودی فرید: طلاق از مهم‌ترین آسیب‌ها در جامعه محسوب می‌شود، متاسفانه نرخ طلاق در کشور رو به افزایش است و در دو سال اخیر با فعالیت‌هایی که انجام شده شیب افزایش طلاق کاهش یافته که نیازمند فعالیت‌های بیشتری در این زمینه است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶
معاون سازمان بهزیستی:

بهزیستی و وزارت بهداشت برای پیشگیری از خرید و فروش کودک در بین مادران معتاد همکاری می‌کنند

مسعودی: اخیرا توافق نامه ای بین سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شده تا درخصوص مراقبت دوران بارداری مادران معتاد و پیشگیری از سوء استفاده و خرید و فروش کودک اقدام شود. براساس این تفاهم نامه، قرار است مادران معتاد تحت مراقبت های دوران بارداری قرار گیرند و این مادران بعد از زایمان نیز خدمات مربوطه را دریافت کنند.

۶ خرداد ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

شیب رشد طلاق کاهش یافته است

مسعودی فرید: شیب رشد طلاق نسبت به گذشته کم شده است.مثلاً در استان خراسان رضوی تعداد طلاق در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۸٫۱ درصد کاهش یافته است که دلیل آن توسعه مراکز مشاوره بود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

تعیین نرخ شهریه مهدکودک‌ها در هفته آینده

فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی: به نظر می‌رسد هفته آینده در رابطه با نرخ شهریه مهدکودک‌ها و افزایش میزان آن به جمع‌بندی نهایی برسیم چرا که اکنون این فرآیند از استان‌ها به سطح کشوری در حال انجام است و در هر استانی برآوردها انجام می‌شود. این بحث در وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده کانون مهدکودک‌ها و سازمان بهزیستی در حال بررسی است و با توجه به وضعیت هر استان شرایط اقتصادی و اجتماعی آن حتی مناطق بالا و پایین شهر این نرخ شهریه تعیین می‌شود.

۱۶ آبان ۱۳۹۵

تجمع مدیران مهد‌های‌کودک‌ مجوزدار در اعتراض به آزار کودک ۶ ساله در مهدکودک

گزارش// جمع زیادی از مدیران مهدکودک‌های مجوز دار در مقابل ساختمان سازمان بهزیستی کشور در واکنش به خبر تعرض به کودک ۶ ساله در مهدکودک‌، تجمع کردند. این مدیران مهدکودک‌ها استدلال می‌کنند که تعرض کودک ۶ ساله در پیش دبستانی بوده چون مهدکودک‌های بهزیستی تا پایان ۵سالگی مجاز به نگهداری کودک هستند. مهدکودکی که در آن آزار و اذیت یک کودک شش ساله گزارش شده از جمله مهدهای کودک مجوزدار سازمان بهزیستی کشور نبوده است.

۲۷ مهر ۱۳۹۵

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور: سن ازدواجِ بیش از ۱۱ میلیون جوان، حد نرمال را رد کرده است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون بیش از ۱۱ میلیون جوان در ایران حد نرمال سن ازدواج را رد کرده‌اند.