۲۰ خرداد ۱۳۹۶
معاون سازمان بهزیستی:

بهزیستی و وزارت بهداشت برای پیشگیری از خرید و فروش کودک در بین مادران معتاد همکاری می‌کنند

مسعودی: اخیرا توافق نامه ای بین سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شده تا درخصوص مراقبت دوران بارداری مادران معتاد و پیشگیری از سوء استفاده و خرید و فروش کودک اقدام شود. براساس این تفاهم نامه، قرار است مادران معتاد تحت مراقبت های دوران بارداری قرار گیرند و این مادران بعد از زایمان نیز خدمات مربوطه را دریافت کنند.

۶ خرداد ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

شیب رشد طلاق کاهش یافته است

مسعودی فرید: شیب رشد طلاق نسبت به گذشته کم شده است.مثلاً در استان خراسان رضوی تعداد طلاق در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۸٫۱ درصد کاهش یافته است که دلیل آن توسعه مراکز مشاوره بود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

تعیین نرخ شهریه مهدکودک‌ها در هفته آینده

فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی: به نظر می‌رسد هفته آینده در رابطه با نرخ شهریه مهدکودک‌ها و افزایش میزان آن به جمع‌بندی نهایی برسیم چرا که اکنون این فرآیند از استان‌ها به سطح کشوری در حال انجام است و در هر استانی برآوردها انجام می‌شود. این بحث در وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده کانون مهدکودک‌ها و سازمان بهزیستی در حال بررسی است و با توجه به وضعیت هر استان شرایط اقتصادی و اجتماعی آن حتی مناطق بالا و پایین شهر این نرخ شهریه تعیین می‌شود.

۱۶ آبان ۱۳۹۵

تجمع مدیران مهد‌های‌کودک‌ مجوزدار در اعتراض به آزار کودک ۶ ساله در مهدکودک

گزارش// جمع زیادی از مدیران مهدکودک‌های مجوز دار در مقابل ساختمان سازمان بهزیستی کشور در واکنش به خبر تعرض به کودک ۶ ساله در مهدکودک‌، تجمع کردند. این مدیران مهدکودک‌ها استدلال می‌کنند که تعرض کودک ۶ ساله در پیش دبستانی بوده چون مهدکودک‌های بهزیستی تا پایان ۵سالگی مجاز به نگهداری کودک هستند. مهدکودکی که در آن آزار و اذیت یک کودک شش ساله گزارش شده از جمله مهدهای کودک مجوزدار سازمان بهزیستی کشور نبوده است.

۲۷ مهر ۱۳۹۵

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور: سن ازدواجِ بیش از ۱۱ میلیون جوان، حد نرمال را رد کرده است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون بیش از ۱۱ میلیون جوان در ایران حد نرمال سن ازدواج را رد کرده‌اند.