۲۵ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

آموزش و پرورش برای خالی نماندن کلاس‌ها حق‌التدریسانی را باعنوان معلم روانه مدارس کرده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش در ابتدای مهر برای و خالی نماندن کلاس‌ها، حق‌التدریسانی را باعنوان معلم به مدارس فرستاده است، گفت: یک فرد جهت رسیدن به مقام معلمی باید با روش‌های آموزشی و تربیتی روز آشنا باشند.

۶ شهر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه آزاد: کیفی سازی آموزشی در دستور کار دانشگاه آزاد است

کمک به شرکت های دانش بنیان و کیفی سازی آموزشی از جمله برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای ادامه روند کاری قرار دارد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده‌اند

دهمرده: ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده اند. در خواست دارم،رییس جمهور هیئتی برای ارائه گزارش ریزگردها به منطقه اعزام کند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: ماندگار شدن نخبگان نیازمند ارائه حمایت و ایجاد فضای فعالیت مدرن علمی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد ارائه حمایت مادی و معنوی، امکانات رفاهی و ایجاد فضای فعالیت مدرن علمی سبب ماندگار شدن نخبگان در کشورشان می‌شود.

۲۴ خرد ۱۳۹۶

مشکل استخدام‌شدگان سال ۹۵ به دلیل عدم اشراف وزارت آموزش و پرورش بر میزان نیاز به نیروی انسانی

دهمرده، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: سازمان استخدامی کشوری و آموزش و پرورش باید مسئولیت‌پذیری بیشتری در زمینه استخدام شدگان سال ۹۵ داشته باشند و علاوه بر مشخص کردن وضعیت ۱۰ هزار نفر پذیرفته شده آزمون استخدامی، آمار نیاز خود به نیروی انسانی طی ۵ سال آینده را به سازمان استخدامی ارائه دهد. وزارت آموزش و پرورش عدم دریافت مجوز استخدامی و هزینه بالای این استخدام را دلیل کم کاری معرفی می‌کند. اگر آموزش و پرورش برنامه و تصویری مشخصی از نیاز خود به نیروهای انسانی و کمبودها و مشکلات داشت می‌توانست زودتر از موعد برای دریافت ردیف اعتباری و استخدامی اقدام کند و اینگونه در مخمصه نیفتد.

۳۰ ارد ۱۳۹۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛

مهارت آموزی؛حلقه گم شده آموزش عالی ایران

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بسیاری از جاها، آموزش برای ۷۰ درصد دانشجویان در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس به صورت مهارت آموزی است و ۳۰ درصد دیگر تحصیل می کنند که به مقاطع تحصیلات تکمیلی راه یابند اما در کشور ما برعکس است.

۲۶ فرو ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

نگارش قانون جدید برای بهبود حقوق معلمان زمان‌بَـر است/ لزوم اجرای صحیح نظام رتبه‌بندی فرهنگیان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اولویت نخست مدیران آموزش و پرورش باید اجرای صحیح نظام رتبه‌بندی معلمان باشد، نگارش قانون جدید برای بهبود حقوق معلمان را امری زمان‌بَـر توصیف کرد.

۱۵ فرو ۱۳۹۶

نماینده مجلس: اقتصاد دانش‌بنیان در پی افزایش بهینه ارتباط دانشگاه و صنعت جان می‌گیرد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید براینکه دستیابی به اقتصاد مقاومتی نیازمند افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه است، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان در پی این ارتباط جان می‌گیرد و شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی: تولید – اشتغال» تحقق پیدا خواهد کرد.

۷ دی ۱۳۹۵

نماینده مجلس: دولت رشد ۳درصدی بودجه آموزش‌عالی را مدنظر دارد

رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از بودجه آموزش‌عالی در بودجه ۹۶ گفت: برای محقق شدن اهداف حوزه دانشگاهی باید بسترهای لازم فراهم کرد که نیازمند سرمایه‌گذاری است.

۵ دی ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: واردات ۳ میلیارد دلاری قاچاق از مناطق آزاد در برابر صادرات یک میلیارد دلاری صورت گرفته است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در مناطق آزاد ، پارسال ۳ میلیارد دلار واردات قاچاق و ۳ میلیارد دلار واردات رسمی در مقابل یک میلیارد دلار صادرات انجام شده است یعنی نسبت صادرات به جمع واردات و قاچاق یک ششم بوده است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

نماینده مجاس: دولت‌ها حق کم‌کردن بودجه پژوهشی و تحقیقاتی را ندارند

رییس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مسائل علمی و پژوهشی هنوز در جایگاه مورد نظر قرار نگرفته‌، تصریح کرد: باید در کشور جذب مغزهای متفکر را داشته باشیم و مسیر فرار مغزها را عکس کنیم.

۱۵ مهر ۱۳۹۵

نماینده مجلس: سرمایه‌گذاری‌ ایران برای نخبگان هنوز ناکافی است

رییس کمیته آموزش عالی مجلس با بیان اینکه باید امکان رشد علمی را برای نخبگان فراهم کرد چراکه این امکانات برای آن‌ها مانند آب برای ماهی می‌ماند، گفت: اگرچه سرمایه‌گذاری‌های بسیاری برای نخبگان شده اما آمارها نشان می‌دهد مطالبات مختلف‌ آن‌ها همچنان بی‌پاسخ مانده‌اند.

۲۱ شهر ۱۳۹۵

سایه ابهام بر عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان

گزارش//مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سازمانی اقتصادی پا به عرصه وجود گذاشت تا با فعالیت‌های اقتصادی نظیر اداره شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها و صنایع بزرگ از جمله نفت، پتروشیمی و معادن و انجام امور خدماتی، منافع اقتصادی و سطح رفاه فرهنگیان عضو را بهبود بخشد اما عملکرد این صندوق سال‌هاست مورد انتقاد است.