۲۶ فروردین ۱۳۹۶

افزایش ۲ هزار و ۳۰۰ تومانی قیمت اوراق تسهیلات مسکن

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روزهای پایانی فروردین و همزمان با افزایش حجم معاملات مسکن مجددا اوج گرفت و از کانال ۷۵ هزار تومان برای هر برگه عبور کرد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶

آیین‌نامه کنترل ساختمان با تشریک مساعی نوشته می‌شود

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تداوم تشریک مساعی درباره متن پیشنهادی آیین نامه کنترل ساختمان خبر داد و گفت: دیروز در این زمینه جلسه‌ای با حضور وزیر راه و رییس سازمان نظام مهندسی برگزار شد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۶

مظاهری: مردم ایران حداقل های ایمنی را در برابر حوادث رعایت نمی کنند

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم ایران حوادث را جدی نمی گیرند و حداقل های ایمنی را در برابر حوادث رعایت نمی کنند.

۵ فروردین ۱۳۹۶

مرگ سالانه۱۵۰۰کارگر درحوادث کار/ایمنی نازل در کارگاههای ساختمانی

معاون وزیر راه با اشاره به آمار چشمگیر سوانح ساختمانی در کشور گفت:مرگ سالیانه یکهزار و ۵۰۰ نفر بر اثر حوادث کار در کشور نشان داده که ۶۰ درصد از این رقم مربوط به حوادث ساختمانی است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

۷۰ هزار مسکن اجتماعی آب رفت

در حالی‌که کمیسیون زیربنایی دولت طرح مسکن اجتماعی را تصویب و از تکمیل و ساخت ۵۷۰ هزار واحد آن تا سال ۱۴۰۰ حمایت شد اما این تعداد در جدیدترین تصمیم وزارت راه و شهرسازی به ۵۰۰ هزار واحد کاهش یافته است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

پرداخت ۱۷۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه با تشریح جزئیات طرح مسکن اجتماعی و حمایتی دولت گفت: طی ۵ سال آینده سالانه ۵۰۰۰ واحد و جمعا برای ۲۵ هزار واحد مسکونی مهر کمک بلاعوض ۷ میلیون تومانی (۱۷۵ میلیارد تومان) پرداخت می شود.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

۵۰۰ هزار واحد مسکن اجتماعی و حمایتی تا پایان سال ۱۴۰۰ ساخته می شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب مسکن حمایتی و اجتماعی تا سال ۱۴۰۰ ساخته می شود.

۷ اسفند ۱۳۹۵

هزینه خدمات مهندسی در ایران ۲ درصد قیمت تمام‌شده ساختمان است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، هزینه خدمات مهندسی را در ایران ۲ درصد قیمت تمام شده ساختمان بیان کرد و آن را رقمی بسیار پایین دانست.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

رکود بازار، میزان سرمایه گذاری را در بخش مسکن کاهش داد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منفی شدن رشد بخش مسکن در کشور، گفت: بخش مسکن در سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ رونق داشت ، اما پس از آن با رکود بازار، میزان سرمایه گذاری ها دراین بخش کاهش یافت.

۲۸ دی ۱۳۹۵

مسکن ۸درصد گران شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد ۵ تا ۸ درصدی قیمت مسکن خبر داد و با اشاره به سپرده‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت:‌ سال آینده بدون اتکا به بودجه دولت، ۷۸۰۰ میلیارد تومان در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

مسکن‌اجتماعی کمتراز نصف نیاز کشور را تامین می‌کند

کمیسیون زیربنایی دولت در حالی برنامه ساخت سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای خانوار کم‌درآمد در قالب مسکن اجتماعی را مصوب کرد که گزارش‌ها حاکی است ساخت این تعداد ۵۰ درصد کمتر از نیازی است که در طرح جامع مسکن برای دهک‌های کم‌درآمد جامعه پیش‌بینی شده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۵

چرا طرح مسکن اجتماعی در ماه های پایانی دولت به تصویب رسید؟

درحالی طرح مسکن اجتماعی از سه سال پیش در لیست وعده های دولت و وزیر راه و شهرسازی قرارگرفته که تاکنون اقدام جدی برای اجرای آن پیش بینی نشده بود اما حالا با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری، این طرح در کمیسیون زیربنایی دولت تصویب شده است.

۲۱ آذر ۱۳۹۵

بازار مسکن گرم می شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای امسال افزایش قیمت مسکن داریم که زیر نرخ تورم بوده است، گفت: در هفته جاری ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب مسکن اجتماعی که شامل ودیعه، اجاره و تعدادی هم ساخت است، در هیأت دولت مطرح می‌شود.

۴ آذر ۱۳۹۵

دلایل ادامه رکود مسکن

۷۰ درصد اجاره بهای دهک یک جامعه را دولت می‌پردازد؛ این خبر را روز گذشته معاون وزیر راه و در توضیح تلاش‌های دولت برای اجرای طرحی موسوم به «مسکن اجتماعی» انجام داده است.

۴ آذر ۱۳۹۵

تامین اجاره‌بهای کم‌درآمدها از سوی دولت

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح مسکن اجتماعی ۷۰ درصد اجاره بهای دهک یک جامعه را دولت می پردازد.