۱۷ تیر ۱۳۹۷

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه: :حدود ۴۰۰ هزار نفر متقاضی واقعی مسکن هستند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، گفت: در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار متقاضی برای تامین مسکن خود طی یکسال آینده برنامه ریزی کردند که این تعداد، متقاضی واقعی مسکن هستند.

۲ تیر ۱۳۹۷
معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه:

سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم به ساخت و سازها در بافت فرسوده هدایت می شوند

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی سطح استقبال از صندوق پس انداز مسکن یکم را مطلوب و قابل توجه توصیف کرد و گفت: تا کنون ۴۴۰ هزار نفر در این صندوق حساب افتتاح کرده اند.

۳۰ خرد ۱۳۹۷

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه: ۳۶ هزار خانوار تحت پوشش مسکن اجتماعی قرار گرفتند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی می گوید: بازارهای رقیب بخش مسکن مانند بازار ارز، سکه و بورس متاثر از آثار روانی خروج آمریکا از برجام شوک های هیجانی را تجربه کرده اند.

۲۴ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر راو شهرسازی:

افزایش صدور پروانه ساختمان ناشی از تحرک در بازار مسکن و افزایش نسبی قیمتهاست

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: صدور تعداد مبایع نامه ها و افزایش ارزش آنها و همچنین روند رو به رشد صدور پروانه های ساختمانی نشان از فعال شدن بازار مسکن در کشور است.

۲۰ ارد ۱۳۹۷
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی:

بزرگترین مانع بر سر اجرای اقانون اخذ مالیات از خانه های خالی، شناسایی خانه‌های خالی است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام تاثیر مستقیم بر بازار مسکن نخواهد داشت، گفت: بزرگ‌ترین مانع بر سر اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، شناسایی آنهاست.

۵ فرو ۱۳۹۷

معاون وزیر راه و شهرسازی: بازار مسکن از نیمه دوم سال ۹۶ رونق گرفته است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در نیمه دوم سال ۹۶ رونق به بازار مسکن بازگشت و اگر بازارهای رقیب دچار تلاطم نشود، رونق این بخش با شیب ملایم ادامه می یابد.

۷ اسف ۱۳۹۶
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

در صنعت ساخت‌وساز دچار یک از هم‌گسیختگی شده‌ایم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در صنعت ساخت‌وساز دچار یک از هم‌گسیختگی شده‌ایم و مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) می‌تواند کمک بزرگی به صنعت ساختمان کند، گفت: یک سند استراتژیک برای گسترش و نهادینه کردن مدلسازی اطلاعات ساختمان در وزارت راه و شهرسازی تدوین شده است.

۶ اسف ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: پیگیر راه‌اندازی لیزینگ مسکن در سال آینده هستیم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی راه اندازی لیزینگ مسکن در سال آینده را محتمل خواند و گفت: ورود لیزینگ‌های بانکی به بخش مسکن می تواند موجب ورود خانه‌های خالی از سکنه به بازار شود.

۲۸ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

پیگیر وعده کاهش ۲ درصدی نرخ سود وام مسکن هستیم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از پیگیری کاهش ۲ درصدی نرخ سود تسهیلات خرید مسکن خبر داد و گفت: نگرانی بانک مرکزی از واریز شدن سپرده ها به لیزینگ ها بانک ها را از ورود به راه اندازی لیزینگ مسکن منع کرده است.

۲۷ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

پنج میلیون خانه ظرف دهه آینده باید ساخته شود

معاون وزیر راه و شهرسازی نقش مسکن را در اقتصاد کلان تاثیرگذار دانست و گفت: تا سال ۱۴۰۵ قرار بر این است که ۵ میلیون خانه جدید تولید شود. همچنین حدود ۳.۸ میلیون مسکن نیاز به نوسازی دارد.

۲۵ بهم ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: ۳۶۰ هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم حساب باز کرده‌اند

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی حدود ۳۶۰ هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم حساب باز کرده‌اند. درحال حاضر این صندوق ۵۰ درصد قیمت خانه را پوشش می‌دهد که این عدد باید به ۷۰ درصد برسد.

۲۴ بهم ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: ۹ میلیون خانه تا ۱۰ سال آینده نیاز داریم

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا ۱۰ سال آینده، ۵ میلیون واحد نوساز و ۳ میلیون و۸۰۰ هزار واحد بازسازی در بافت فرسوده باید احداث شود.

۲۴ بهم ۱۳۹۶

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی: دولت تحت فشار برخی برای خروج مسکن از رکود بود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت تحت فشار برخی برای خروج مسکن از رکود بود، اما وزارت راه و شهرسازی تمام این فشارها را تحمل کرد و باعث شد تا افزایش شدید و جهش‌وار که مدنظر برخی از افراد بود رخ ندهد.

۴ بهم ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: متقاعد کردن ساکنین در بافت های فرسوده برای نوسازی ضروری است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در بافت های فرسوده هدف ما خارج کردن ساکنین از محلات نیست بلکه متقاعد کردن آنان برای نوسازی واحدهای مسکونی فرسوده است.

۳۰ دی ۱۳۹۶
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی:

بانک مرکزی به کاهش نرخ سود و افزایش دوره بازپرداخت اقساط مسکن پاسخ منفی داد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اینکه چه زمانی شرایط برای کاهش نرخ سود مسکن و افزایش مدت بازپرداخت فراهم است، جزو وظایف بانک مرکزی است اما نظر این بانک این است که وضعیت بانکداری در ایران اجازه این کار را نمی‌دهد.