۷ اسفند ۱۳۹۶
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

در صنعت ساخت‌وساز دچار یک از هم‌گسیختگی شده‌ایم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در صنعت ساخت‌وساز دچار یک از هم‌گسیختگی شده‌ایم و مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) می‌تواند کمک بزرگی به صنعت ساختمان کند، گفت: یک سند استراتژیک برای گسترش و نهادینه کردن مدلسازی اطلاعات ساختمان در وزارت راه و شهرسازی تدوین شده است.

۶ اسفند ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: پیگیر راه‌اندازی لیزینگ مسکن در سال آینده هستیم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی راه اندازی لیزینگ مسکن در سال آینده را محتمل خواند و گفت: ورود لیزینگ‌های بانکی به بخش مسکن می تواند موجب ورود خانه‌های خالی از سکنه به بازار شود.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

پیگیر وعده کاهش ۲ درصدی نرخ سود وام مسکن هستیم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از پیگیری کاهش ۲ درصدی نرخ سود تسهیلات خرید مسکن خبر داد و گفت: نگرانی بانک مرکزی از واریز شدن سپرده ها به لیزینگ ها بانک ها را از ورود به راه اندازی لیزینگ مسکن منع کرده است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

پنج میلیون خانه ظرف دهه آینده باید ساخته شود

معاون وزیر راه و شهرسازی نقش مسکن را در اقتصاد کلان تاثیرگذار دانست و گفت: تا سال ۱۴۰۵ قرار بر این است که ۵ میلیون خانه جدید تولید شود. همچنین حدود ۳.۸ میلیون مسکن نیاز به نوسازی دارد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: ۳۶۰ هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم حساب باز کرده‌اند

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی حدود ۳۶۰ هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم حساب باز کرده‌اند. درحال حاضر این صندوق ۵۰ درصد قیمت خانه را پوشش می‌دهد که این عدد باید به ۷۰ درصد برسد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: ۹ میلیون خانه تا ۱۰ سال آینده نیاز داریم

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا ۱۰ سال آینده، ۵ میلیون واحد نوساز و ۳ میلیون و۸۰۰ هزار واحد بازسازی در بافت فرسوده باید احداث شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی: دولت تحت فشار برخی برای خروج مسکن از رکود بود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت تحت فشار برخی برای خروج مسکن از رکود بود، اما وزارت راه و شهرسازی تمام این فشارها را تحمل کرد و باعث شد تا افزایش شدید و جهش‌وار که مدنظر برخی از افراد بود رخ ندهد.

۴ بهمن ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: متقاعد کردن ساکنین در بافت های فرسوده برای نوسازی ضروری است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در بافت های فرسوده هدف ما خارج کردن ساکنین از محلات نیست بلکه متقاعد کردن آنان برای نوسازی واحدهای مسکونی فرسوده است.

۳۰ دی ۱۳۹۶
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی:

بانک مرکزی به کاهش نرخ سود و افزایش دوره بازپرداخت اقساط مسکن پاسخ منفی داد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اینکه چه زمانی شرایط برای کاهش نرخ سود مسکن و افزایش مدت بازپرداخت فراهم است، جزو وظایف بانک مرکزی است اما نظر این بانک این است که وضعیت بانکداری در ایران اجازه این کار را نمی‌دهد.

۱۳ دی ۱۳۹۶

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی: ۳۰ میلیون نفر در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه سهم هزینه مسکن در سبد خانوارهای متوسط ۳۰ درصد و اقشار ضعیف‌تر تا ۴۵ درصد است، گفت: وجود ۱۹ میلیون بد مسکن با توجه به آمار خانه‌های خالی و خانه‌های دوم نشان از عدم تعادل دارد.

۲۹ آذر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: نظام مهندسی ساختمان نیازمند تدابیر جدید است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: زمانی که در یک زلزله منازل مسکونی و بیمارستان تخریب می‌شوند نشانه این است که نظام مهندسی و نظام فنی اجرایی نیازمند تدابیر جدید هستند.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

وزیر راه و شهرسازی: طرح مسکن اجتماعی را به دلیل عدم اختصاص ریالی در بودجه نتوانستیم اجرایی کنیم

با وجود گذشت بیش از ۹ ماه از ابلاغ مصوبه مسکن اجتماعی، بحث بودجه این طرح هنوز لاینحل مانده و به مرحله اجرا نرسیده است.

۲۶ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: طی ۱۰ سال آینده سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی مورد نیاز است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی چشم‌ انداز نیاز به مسکن طی ۱۰ سال پیش‌ رو را تشریح کرد.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: مالیات مسکن اصلاح می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تصحیح نظام مالیات در بخش مسکن یکی از برنامه‌های یک سال آینده وزارت راه و شهرسازی خواهد بود.

۲۰ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: مسکن اجتماعی نباید به تجمیع فقر کمک کند

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاکید دستگاههای نظارتی و دولت بر اجرای طرح مسکن اجتماعی گفت: در مسکن اجتماعی نباید به تجمیع فقر کمک کرد.