۳۰ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: حیف است ارتباط راه و شهر گسیخته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ادغام حوزه های مسکن و راه در قالب یک وزارتخانه این امکان را ایجاد کرد که هر موقع از شهر صحبت کردیم به فکر حرکت در سرزمین و ایجاد تعادل نیز بودیم.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: سه ایراد آیین‌نامه مالیات بر ساخت و ساز/ به دنبال اصلاح هستیم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حداقل سه ایراد به آیین‌نامه «مالیات بر ساخت و سازهای مسکونی» وارد است که در تعامل با کارشناسان و سازمانهای مربوطه درصدد رفع ایرادات هستیم.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخوندی: راه اندازی سایت مسکن از سوی یکی از کاندیداها نوعی کلاهبرداری است

وزیر راه و شهرسازی درباره راه‌اندازی سایت اینترنتی برای فروش یا در اختیار گذاشتن مسکن از سوی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفت: راه اندازی این سایت با تمام قوانین مغایرت دارد و نوعی کلاهبرداری محسوب می شود .

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

” وام صندوق مسکن یکم هنوز ۱۶۰ میلیون تومان است “

با وجودی که وزارت راه و شهرسازی خواهان افزایش وام زوجین خانه اولی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم از ۱۶۰ به ۲۰۰ میلیون تومان است و صبح امروز، معاون وزیر در نشست خبری این موضوع را اعلام کرد اما ظاهرا هنوز این درخواست به تایید شورای پول و اعتبار نرسیده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

افزایش ۲ هزار و ۳۰۰ تومانی قیمت اوراق تسهیلات مسکن

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روزهای پایانی فروردین و همزمان با افزایش حجم معاملات مسکن مجددا اوج گرفت و از کانال ۷۵ هزار تومان برای هر برگه عبور کرد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶

آیین‌نامه کنترل ساختمان با تشریک مساعی نوشته می‌شود

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تداوم تشریک مساعی درباره متن پیشنهادی آیین نامه کنترل ساختمان خبر داد و گفت: دیروز در این زمینه جلسه‌ای با حضور وزیر راه و رییس سازمان نظام مهندسی برگزار شد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۶

مظاهری: مردم ایران حداقل های ایمنی را در برابر حوادث رعایت نمی کنند

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم ایران حوادث را جدی نمی گیرند و حداقل های ایمنی را در برابر حوادث رعایت نمی کنند.

۵ فروردین ۱۳۹۶

مرگ سالانه۱۵۰۰کارگر درحوادث کار/ایمنی نازل در کارگاههای ساختمانی

معاون وزیر راه با اشاره به آمار چشمگیر سوانح ساختمانی در کشور گفت:مرگ سالیانه یکهزار و ۵۰۰ نفر بر اثر حوادث کار در کشور نشان داده که ۶۰ درصد از این رقم مربوط به حوادث ساختمانی است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

۷۰ هزار مسکن اجتماعی آب رفت

در حالی‌که کمیسیون زیربنایی دولت طرح مسکن اجتماعی را تصویب و از تکمیل و ساخت ۵۷۰ هزار واحد آن تا سال ۱۴۰۰ حمایت شد اما این تعداد در جدیدترین تصمیم وزارت راه و شهرسازی به ۵۰۰ هزار واحد کاهش یافته است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

پرداخت ۱۷۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به متقاضیان مسکن مهر

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه با تشریح جزئیات طرح مسکن اجتماعی و حمایتی دولت گفت: طی ۵ سال آینده سالانه ۵۰۰۰ واحد و جمعا برای ۲۵ هزار واحد مسکونی مهر کمک بلاعوض ۷ میلیون تومانی (۱۷۵ میلیارد تومان) پرداخت می شود.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

۵۰۰ هزار واحد مسکن اجتماعی و حمایتی تا پایان سال ۱۴۰۰ ساخته می شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب مسکن حمایتی و اجتماعی تا سال ۱۴۰۰ ساخته می شود.

۷ اسفند ۱۳۹۵

هزینه خدمات مهندسی در ایران ۲ درصد قیمت تمام‌شده ساختمان است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، هزینه خدمات مهندسی را در ایران ۲ درصد قیمت تمام شده ساختمان بیان کرد و آن را رقمی بسیار پایین دانست.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

رکود بازار، میزان سرمایه گذاری را در بخش مسکن کاهش داد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منفی شدن رشد بخش مسکن در کشور، گفت: بخش مسکن در سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ رونق داشت ، اما پس از آن با رکود بازار، میزان سرمایه گذاری ها دراین بخش کاهش یافت.

۲۸ دی ۱۳۹۵

مسکن ۸درصد گران شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد ۵ تا ۸ درصدی قیمت مسکن خبر داد و با اشاره به سپرده‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت:‌ سال آینده بدون اتکا به بودجه دولت، ۷۸۰۰ میلیارد تومان در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

مسکن‌اجتماعی کمتراز نصف نیاز کشور را تامین می‌کند

کمیسیون زیربنایی دولت در حالی برنامه ساخت سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای خانوار کم‌درآمد در قالب مسکن اجتماعی را مصوب کرد که گزارش‌ها حاکی است ساخت این تعداد ۵۰ درصد کمتر از نیازی است که در طرح جامع مسکن برای دهک‌های کم‌درآمد جامعه پیش‌بینی شده است.