۲۶ مهر ۱۳۹۶

رئیس سندیکای لوله و پروفیل: گرانی ورق‌ فولادی صادرات را تعطیل کرده است

رئیس سندیکای لوله و پروفیل گفت: نبود تعادل در قیمت ورق‌های فولادی در چهار سال گذشته منجر به تعطیلی بسیاری از صنایع شده است.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بورس کالای ایران:

ورود بورس کالا به بازار عراق باعث توسعه صادرات و فراهم کردن زیر‌ساخت‌های مالی می شود

سلطانی نژاد: ورود بورس کالا به بازار عراق مزایایی همچون افزایش تجارت خارجی و توسعه صادرات کالاهای ایرانی با فراهم کردن زیرساخت های مبادلاتی و مالی، تضمین کیفیت مناسب، قیمت شفاف و عادلانه، کاهش هزینه‌های معامله و ریسک‌های تجاری و ساختارمند شدن صادرات ایران به عراق را در پی دارد.۵ سناریوی مختلف برای همکاری با طرف عراقی داریم.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بورس کالای ایران:

بازار مشتقه می تواند نوسانات کوتاه‌مدت ارزی را پوشش دهد

سلطانی نژاد: بازار مشتقه می تواند نوسانات کوتاه‌مدت ارزی را پوشش دهد.اگر بانک مرکزی اعلام موافقت کند،بورس کالا از آمادگی کامل برای اجرای این طرح برخوردار است.

۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بورس کالای ایران:

عرضه شکر‌های سلف شرکت بازرگانی دولتی باعث بر هم خوردن بازار شد

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در شرایطی که قیمت شکر در بازار مصرف بالا بود به شرکت بازرگانی دولتی و سایر عرضه کنندگان تذکر داده شد برای تنظیم بازار و تامین مصرف در کنار عرضه سلف به حجم بیشتر عرضه فوری وجود دارد، اما ۷۰ درصد شکر عرضه شده سلف بود.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶
مدیرعامل بازار بورس کالا:

۷۱۴هزارتن گندم طی سال‌جاری در بازار بورس کالا عرضه شده است

مدیرعامل بورس کالا، گفت: قیمت اجباری که برای جوجه یک‌روزه تعیین شود با قیمت حاشیه بازار قطعا متفاوت می‌شود و مشکلاتی برای تولید کنندگان بوجود می‌آورد.

۱ شهریور ۱۳۹۶
مدیرعامل بورس کالا:

سال ۹۷ کل گندم کشور درقالب سیاست قیمت تضمینی دربورس عرضه خواهد شد

سلطانی نژاد: سال ۹۷ کل گندم کشور درقالب سیاست قیمت تضمینی دربورس عرضه خواهد شد. با توجه به میزان تولید پسته احتمال دارد ایران مجددا به رتبه اول تولید دنیا ارتقا یابد. در حوزه ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری همچنان محصولات جو و ذرت حضور دارند و محصول گندم امسال فقط به صورت آزمایشی در این حوزه حضور داشت. ما در حال انجام برنامه ریزی هستیم که کل گندم سال ۹۷ به صورت سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا عرضه و خریداری شود. همانطور که در ماده ۳۲ قانون برنامه ششم اشاره شده حرکت محصولات کشاورزی باید به سوی بورس باشد و این نیازمند برنامه ریزی، افزایش دانش و آگاهی بخشی است.

۸ مرداد ۱۳۹۶

ناتوانی بورس کالا در عرضه به موقع دانه‌های روغنی در سال ۹۶

یکی از برنامه‌های بورس کالا در سال ۹۵، ایجاد هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی با هدف عرضه دانه های روغنی در بورس کالا از ابتدای سال ۹۶ بود که با موکول شدن عرضه آن به سال آینده ، به نظر می رسد مهیا کردن مقدمات آن به خوبی پیش نرفته باشد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶
معاون رئیس شرکت بازرگانی دولتی:

گندمکاران با ورود به بورس کالا احساس امنیت می‎کنند

عباسی معروفان، رئیس شرکت بازرگانی دولتی: اجرای طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالای ایران می تواند احساس امنیت کشاورزان را نسبت به فروش محصولاتشان به همراه داشته باشد. تاکنون استفاده از بورس کالا در بازار محصولات مختلف مفید بوده و باید دید آیا این روند مطلوب در خصوص گندم هم جواب می دهد یا خیر. در کل شفافیت آماری بورس کالا، امکان قرار دادن طرف‌های عرضه و تقاضا در مقابل هم، کشف عادلانه قیمت‌ها، وجود ابزارهای مالی آینده‌نگر و پوشش‌دهنده ریسک همگی از مزایای بورس کالا برای بخش کشاورزی کشور به شمار می‌رود.

۹ فروردین ۱۳۹۶
مدیر عامل بورس کالای ایران خبر داد؛

عرضه برنج با قیمت تضمینی در بورس کالا از ابتدای امسال

مدیر عامل بورس کالای ایران از عرضه برنج با قیمت تضمینی در بورس کالا از ابتدای سال جدید خبر داد.

۸ فروردین ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی با تقدیر از بورس کالا خبر داد؛

کاهش ٧٠٠ میلیارد تومانی هزینه‌های دولت با اجرای طرح قیمت تضمینی

وزیر جهاد کشاورزی در نشست نوروزی اخیر خود با تقدیر از بورس کالای ایران از کاهش هزینه های دولت با اجرای طرح قیمت تضمینی خبر داد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس کالا:

محصولات کشاورزی با حضور در بورس کالا، کشف قیمت و بازاری می‌شود

سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران: کشور ما یکی از تولید کنندگان بزرگ پسته است و حجم این محصول در کشور ما حدود ۴۰ درصد تولیدات جهانی است. حضور محصولات کشاورزی در بورس کالا در بحث تنظیم بازار و کنترل قیمت موثر است. وقتی محصولی می خواهد وارد بورس شود باید انبارهای این محصول وجود داشته باشد.

۴ مهر ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس کالای ایران:

عرضه شکر‌های سلف شرکت بازرگانی دولتی باعث بر هم خوردن بازار شد

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در شرایطی که قیمت شکر در بازار مصرف بالا بود به شرکت بازرگانی دولتی و سایر عرضه کنندگان تذکر داده شد برای تنظیم بازار و تامین مصرف در کنار عرضه سلف به حجم بیشتر عرضه فوری وجود دارد، اما ۷۰ درصد شکر عرضه شده سلف بود.

۲۵ مرداد ۱۳۹۵

بازار بین بانکی ارز راه اندازی میشود

سلطانی نژاد، مدیر عامل بورس کالای ایران: با بانک مرکزی در شورایعالی بورس مذاکراتی پیرامون راه اندازی بازار ارز بین بانکی داشته ایم/ یکسان سازی نرخ ارز و راه اندازی بازار بین بانکی، پیش نیاز، راه اندازی بورس ارز می باشد/

۲۰ مرداد ۱۳۹۵

عرضه سیمان در بورس کالا در انتظار نظر مثبت وزارت صنعت

حامد سلطانی نژاد گفت: هر چند انجمن سیمان با عرضه سیمان در بورس کالا موافق است اما به نظر می‌رسد سایر شرکت‌ها در انتظار اعلام نظر مثبت مسئولین وزارتخانه صنعت ، معدن و تجارت باشند.

۱۱ تیر ۱۳۹۵
مدیر عامل شرکت بورس کالا:

ساز و کار بورس کالا بهترین گزینه برای عرضه املاک و مستغلات بانک‌ها خواهد بود

سلطانی نژاد، مدیر عامل بورس کالای ایران: فروش اموال بانک‌ها در بورس کالا به املاک و مستغلات بانک‌ها مربوط می‌شود و تاکنون دو بانک اموال خود را به بورس کالا آورده‌اند/ ستاد اقتصاد مقاومتی دولت مصوب کرده بود بانک‌ها در بورس کالا، املاک مازاد یا اموال غیرمنقول خود را عرضه کنند و مذاکره با بانک‌ها برای فروش اموال غیرمنقول انجام شد اما هنوز اجرایی نشده است.