۸ مرداد ۱۳۹۶

ناتوانی بورس کالا در عرضه به موقع دانه‌های روغنی در سال ۹۶

یکی از برنامه‌های بورس کالا در سال ۹۵، ایجاد هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی با هدف عرضه دانه های روغنی در بورس کالا از ابتدای سال ۹۶ بود که با موکول شدن عرضه آن به سال آینده ، به نظر می رسد مهیا کردن مقدمات آن به خوبی پیش نرفته باشد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶
معاون رئیس شرکت بازرگانی دولتی:

گندمکاران با ورود به بورس کالا احساس امنیت می‎کنند

عباسی معروفان، رئیس شرکت بازرگانی دولتی: اجرای طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالای ایران می تواند احساس امنیت کشاورزان را نسبت به فروش محصولاتشان به همراه داشته باشد. تاکنون استفاده از بورس کالا در بازار محصولات مختلف مفید بوده و باید دید آیا این روند مطلوب در خصوص گندم هم جواب می دهد یا خیر. در کل شفافیت آماری بورس کالا، امکان قرار دادن طرف‌های عرضه و تقاضا در مقابل هم، کشف عادلانه قیمت‌ها، وجود ابزارهای مالی آینده‌نگر و پوشش‌دهنده ریسک همگی از مزایای بورس کالا برای بخش کشاورزی کشور به شمار می‌رود.

۹ فروردین ۱۳۹۶
مدیر عامل بورس کالای ایران خبر داد؛

عرضه برنج با قیمت تضمینی در بورس کالا از ابتدای امسال

مدیر عامل بورس کالای ایران از عرضه برنج با قیمت تضمینی در بورس کالا از ابتدای سال جدید خبر داد.

۸ فروردین ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی با تقدیر از بورس کالا خبر داد؛

کاهش ٧٠٠ میلیارد تومانی هزینه‌های دولت با اجرای طرح قیمت تضمینی

وزیر جهاد کشاورزی در نشست نوروزی اخیر خود با تقدیر از بورس کالای ایران از کاهش هزینه های دولت با اجرای طرح قیمت تضمینی خبر داد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس کالا:

محصولات کشاورزی با حضور در بورس کالا، کشف قیمت و بازاری می‌شود

سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران: کشور ما یکی از تولید کنندگان بزرگ پسته است و حجم این محصول در کشور ما حدود ۴۰ درصد تولیدات جهانی است. حضور محصولات کشاورزی در بورس کالا در بحث تنظیم بازار و کنترل قیمت موثر است. وقتی محصولی می خواهد وارد بورس شود باید انبارهای این محصول وجود داشته باشد.

۴ مهر ۱۳۹۵
مدیرعامل بورس کالای ایران:

عرضه شکر‌های سلف شرکت بازرگانی دولتی باعث بر هم خوردن بازار شد

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در شرایطی که قیمت شکر در بازار مصرف بالا بود به شرکت بازرگانی دولتی و سایر عرضه کنندگان تذکر داده شد برای تنظیم بازار و تامین مصرف در کنار عرضه سلف به حجم بیشتر عرضه فوری وجود دارد، اما ۷۰ درصد شکر عرضه شده سلف بود.

۲۵ مرداد ۱۳۹۵

بازار بین بانکی ارز راه اندازی میشود

سلطانی نژاد، مدیر عامل بورس کالای ایران: با بانک مرکزی در شورایعالی بورس مذاکراتی پیرامون راه اندازی بازار ارز بین بانکی داشته ایم/ یکسان سازی نرخ ارز و راه اندازی بازار بین بانکی، پیش نیاز، راه اندازی بورس ارز می باشد/

۲۰ مرداد ۱۳۹۵

عرضه سیمان در بورس کالا در انتظار نظر مثبت وزارت صنعت

حامد سلطانی نژاد گفت: هر چند انجمن سیمان با عرضه سیمان در بورس کالا موافق است اما به نظر می‌رسد سایر شرکت‌ها در انتظار اعلام نظر مثبت مسئولین وزارتخانه صنعت ، معدن و تجارت باشند.

۱۱ تیر ۱۳۹۵
مدیر عامل شرکت بورس کالا:

ساز و کار بورس کالا بهترین گزینه برای عرضه املاک و مستغلات بانک‌ها خواهد بود

سلطانی نژاد، مدیر عامل بورس کالای ایران: فروش اموال بانک‌ها در بورس کالا به املاک و مستغلات بانک‌ها مربوط می‌شود و تاکنون دو بانک اموال خود را به بورس کالا آورده‌اند/ ستاد اقتصاد مقاومتی دولت مصوب کرده بود بانک‌ها در بورس کالا، املاک مازاد یا اموال غیرمنقول خود را عرضه کنند و مذاکره با بانک‌ها برای فروش اموال غیرمنقول انجام شد اما هنوز اجرایی نشده است.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵

مدیرعامل بورس کالای ایران: شفاف شدن قیمت محصولات کشاورزی در بورس کالا مخالفان بسیاری دارد

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در ابتدا قرار بود بورس کشاورزی به عنوان بورسی مجزا شکل بگیرد اما به دلایل گوناگون هیچ گاه شکل نگرفت و نهایتا در سال ۸۶ این بورس با بورس کالا ادغام شد.

۵ اسفند ۱۳۹۴

آمادگی بورس کالا برای تامین مالی و بازاریابی بین المللی صنعت پتروشیمی

بورس کالای ایران برای تأمین مالی و بازاریابی بین المللی صنعت پتروشیمی کشور اعلام آمادگی کرد.

۱۱ آبان ۱۳۹۴

مدیرعامل : نقش مهم بورس کالا در اقتصاد مقاومتی و بسته خروج از رکود

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران گفت: در سیاست های اقتصاد مقاومتی و بسته خروج از رکود
بر عرضه کالاهای بادوام، شفاف سازی اقتصادی و همچنین کشف قیمت واقعی محصولات در بورس کالا با استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا تاکید شده است.

۱۸ مهر ۱۳۹۴
مدیرعامل بورس کالا خبر داد

اوراق سلف کالا برای پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها منتشر می‌شود/ خرید تضمینی ذرت خوزستان

سخنگوی بورس کالا از اجرای طرح قیمت تضمینی بر روی ذرت خوزستان در بورس کالا خبر داد و تصریح کرد: بزودی انتشار اوراق سلف کالایی برای محصولات پتروشیمی و معدنی در این بازار کلید زده می‌شود.

۲۵ شهریور ۱۳۹۴

بورس کالا توان بین المللی کردن صنعت فولاد ایران را دارد

مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: بورس کالا از طریق بین‌المللی کردن صنعت فولاد ایران، بازارهای مالی را در این حوزه توسعه داده و با جذب سرمایه گذاران بزرگ داخلی و بین المللی، منجر به جذب سرمایه های فعالان بین المللی در این عرصه می‌شود.