۶ بهمن ۱۳۹۴

کشت فراسرزمینی سبزی و صیفی روس‌ها در ایران

قائم مقام معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از کشت فراسرزمینی انواع سبزی و صیفی گلخانه‌ای روس‌ها در ایران خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای صادرات انواع محصولات باغی از جمله انواع خشکبار به روسیه نیز صورت گرفته است.

۲۵ آبان ۱۳۹۴

۷ میلیارد مترمکعب آب با اجرای پروژه های باغبانی برنامه ششم، ذخیره می شود

قائم مقام معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش عمده ای از باغات کشور دارای منابع تامین آب است، تاکید کرد که اجرای پروژه های باغبانی در برنامه ششم توسعه، ذخیره سازی هفت میلیارد مترمکعب آب را به دنبال دارد.

۱۰ مهر ۱۳۹۴
گفتگوی مشروح با یک مقام وزارت جهاد؛

جزئیات طرح‌های جدید باغبانی/ صادرات محصولات باغی ۲ برابر می‌شود

یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با اعلام جزئیات طرح‌های باغبانی در برنامه ششم، از ۲ برابر شدن صادرات محصولات باغی در طول اجرای این برنامه خبر داد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۳
با تولید 10 درصد بذر سبزی و صیفی محقق شد

صرفه جویی ارزی ۳۳ میلیون دلاری در واردات بذر

قائم مقام معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون ۱۰ درصد بذر مورد نیاز سبزی و صیفی در داخل تولید می شود و ۳۳ میلیون دلار صرفه جویی ارزی شده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۳
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی:

واردات میوه‌های فصل ممنوع است/نیازی به واردات مرکبات برای شب عید نداریم

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: مرکبات و سیب به اندازه کافی تولید می شود و هیچگونه کمبودی در زمینه تولید این میوه ها نداریم.

۲۵ مرداد ۱۳۹۳

تولید پسته طی سالهای قبل 30درصد کاهش یافته است

معاون وزیر جهاد کشاورزی از کاهش 30 درصدی عملکرد پسته در واحد سطح طی سال‌های گذشته خبر داد و گفت: درصدد هستیم با اعمال روش‌های مناسب از جمله تامین آب مورد نیاز باغات، بهبود مدیریت عرصه‌های تولید و اصلاح ارقام کشت شده به رتبه نخست تولید پسته در جهان بازگردیم.