۸ اسف ۱۳۹۴

نشست مشترک مسئولان کشاورزی و نیرو با محوریت موضوع آب تشکیل شد

نخستین نشست کارگروه مشترک آبی وزارتخانه‌های کشاورزی و نیرو با حضور مسئولان دو وزارتخانه برگزار شد.

۲۶ آبا ۱۳۹۴

یک مقام وزارت نیرو: ۹۲ درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف میشود!

معاون حفاظت و بهره‌برداری از شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: به دلیل بارندگی‌های اخیر و براساس تاریخ ۲۰ آبان‌ماه ورودی آب به مخازن سدها نسبت به مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است.

۱۶ آبا ۱۳۹۴

آغاز رهاسازی آب زاینده رود به مدت یک ماه برای مصارف کشاورزی

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب گفت: رهاسازی آب از سد زاینده رود با هدف مصارف کشاورزی استان اصفهان، از ساعت ۱۴ چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه آغاز شده و تا روز جمعه ۱۵ به اراضی کشاورزی استان اصفهان خواهد رسید.

۲ تیر ۱۳۹۴
به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب اعلام شد

جزئیات طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران با اعلام کاهش ۵.۳ درصدی حجم آب مخزن سدهای کشور، طرحی برای احیا و تعادل‌ منابع آب زیرزمینی کشور ارائه کرد.

۱۴ اسف ۱۳۹۳

اعتبارات منابع آب زیرزمینی همیشه کمتر از دو درصد بودجه بخش آب بوده‌است

هم‌اکنون بیشتر از ۵۵ درصد آب مصرفی کشور از منابع زیرزمینی تامین می‌شود اما تا سال‌های پیش در زمینه آب زیرزمینی کمترین سرمایه‌گذاری‌ها انجام شده است؛ به‌طوری‌که اعتبار اختصاص‌یافته برای منابع آب زیرزمینی همیشه کمتر از دو درصد بودجه بخش آب بوده است.

۱۱ آذر ۱۳۹۳
تا پایان سال‌جاری محقق می‌شود؛

پایش و اندازه‌گیری ۷۵ درصد از آب ورودی به شبکه‌های آب کشاورزی

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با اجرای طرح نصب تجهیزات اندازه‌گیری آب ورودی به شبکه‌های پیشرفته آبیاری و زه‌کشی، تا پایان سال‌جاری ۷۵ درصد از آب سطحی ورودی به شبکه‌ها در برنامه پایش و اندازه‌گیری قرار می‌گیرد.