۳۰ دی ۱۳۹۶
دبیرانجمن برنج:

زمان واردات برنج مهم نیست، واردات بیش از نیاز داخل مهم است که باعث ماندن برنج داخلی در انبارها می‌گردد

رئیس انجمن برنج با اشاره به آزاد شدن ثبت سفارش واردات این کالا، گفت: فرآیند انجام واردات و ورود برنج به بازار داخلی، حدود ۶ ماه زمان می برد.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
دبیر انجمن برنج:

به اندازه نیاز برنج وارداتی در بازار موجود است و دلیلی برای تشنج در بازار وجود ندارد

در شرایطی که برای برنج وجود دارد، دولت می‌تواند با اعلام قیمت توافقی بازار را از وضعیت بحران کنونی خارج کند.

۱ مهر ۱۳۹۶
دبیر انجمن برنج:

سطح زیرکشت برنج در استان‌های غیرشمالی افزایش یافته و وزارت جهاد نتوانسته این مساله را کنترل کند

دبیرانجمن برنج با انتقاد از واردات بی رویه این محصول در فصل برداشت، گفت: سطح زیرکشت برنج در استانهای غیرشمالی افزایش یافته و وزارت جهاد نتوانسته این مساله را کنترل کند.

۴ مرد ۱۳۹۶
دبیر انجمن برنج:

واردات برنج همچنان تا اول آبان ماه به دلیل حمایت از تولید داخلی ممنوع است

وقتی برای واردات برنج ثبت سفارش کنید چند ماه طول می کشد تا این ثبت سفارش تبدیل به برنج شده و به کشور وارد شود لذا اجازه وزارت کشاورزی تمدید ثبت سفارش تا اول شهریور است.

۱۶ تیر ۱۳۹۶
دبیر انجمن برنج:

اقدام اخیر وزارت جهاد در تمدید مهلت ثبت سفارش برنج، ناشی از بی برنامگی است

دبیر انجمن برنج با بیان اینکه برنج‌های تایلندی قبل از دوران تحریم خریداری شده و اکنون وارد کشور می‌شوند، اقدام اخیر وزارت جهاد در تمدید مهلت ثبت سفارش برنج را ناشی از بی برنامگی خواند.

۵ ارد ۱۳۹۶

پیش بینی تولید دو میلیون تن برنج در سال۹۶

دبیر انجمن برنج با بیان اینکه سال گذشته ۲ میلیون و ۲۵۰ هزارتن در کشور تولید شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، امسال نیز حداقل تولید به همین میزان باشد.

۳۰ بهم ۱۳۹۵
رئیس انجمن برنج ایران:

برنج با کیفیت مازندران در تهران با ناخالصی فروخته می‌شود/ تفاوت مسئله‌دار قیمت از مبدا تا مقصد

رئیس انجمن برنج ایران گفت: در شرایط افزایش تقاضا هستیم و این مساله موجب شوک به بازار می‌شود؛ اما موضوع اصلی تفاوت قیمت مسئله‌دار در تهران و مازندران است.

۲ آذر ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج کشور :

۱۴ استان زیر بار محدودیت کشت برنج نرفتند

از آنجا که تمامی محصول برنج برداشت شده و توقف عرضه به‌وجود آمده است، اما همچنان تقاضا برای محصول برنج وجود دارد، پیش‌بینی نمی‌شود از این پس قیمت برنج ایرانی در بازار کاهش یابد.

۲ آبا ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج :

به تایلندی‌ها تعهد داده‌ایم/مجبور نیستیم از هند برنج وارد کنیم

دبیر انجمن برنج با بیان اینکه برنج‌های وارداتی درجه یک نیستند، گفت: ما قبل از تحریم، با تایلند قراردادی مبنی بر واردات برنج داشتیم که درحال حاضرتایلندی‌ها انتظار دارند این امر عملی شود.

۲۴ مهر ۱۳۹۵

گلایه برنج کاران از تغییر مکانیزم خرید تضمینی

دبیر انجمن برنج گفت:به دنبال تغییر مکانیزم خرید تضمینی، سطح زیر کشت ارقام پرمحصول به شدت کاهش یافت به گونه ای که دیگر کشاورزان تمایلی به کاشت این ارقام ندارند.

۱۷ مهر ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج کشور:

شیطنت‌های برخی رسانه‌ها گرانی برنج را دامن زد/ تولید کیفی‌ترین برنج در سال جاری رقم خورد

در حالی که قیمت برنج در استان‌های شمالی از افزایش برخوردار نیست، برخی شیطنت‌های رسانه‌ای باعث شده در تهران و شهرهای بزرگ با قیمت‌های نجومی روبه‌رو باشیم که این قیمت‌ها کاذب است.

۱۲ مهر ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج کشور:

فقر نظارت دلیل اصلی گرانی برنج در کشور است

علیزاده شایق، دبیر انجمن برنج کشور: دلیل اصلی گرانی برنج فقر نظارت است. سازمان های نظارتی خواب هستند یا خود را به خواب زده اندسازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان بازرسی کل کشور دو سال پیش همه کسانی را که به نوعی دست اندر کار تولید برنج بودند دعوت کرد تا مصرف سرانه واقعی برنج را مشخص کنند. این سازمان که حتی تا مصرف سرانه برنج دخالت می کند نباید با توجه به اذنی که دارد برود و ببیند که چرا تفاوت قیمت برنج از مرکز تولید تا مرکز عرضه این قدر اختلاف دارد. تفاوت قیمت انواع و اقسام برنج در شمال ایران با تهران حتی بیش از ۳۰ درصد است، این تفاوت در حالت عادی حداکثر باید بین ۱۰ تا ۱۵ درصد باشد.

۴ مهر ۱۳۹۵

قیمت برنج ایرانی قد کشید

مصرف برنج در ایران سالانه معادل ۳ میلیون تن است که این حجم مصرف، این محصول را جزء کالاهای اساسی قرار داده است.

۳ مهر ۱۳۹۵
واکنش دبیر انجمن برنج به افزایش قیمت‌ها:

سازمان‌های نظارتی در خوابند

دبیر انجمن برنج کشور گفت: انتظار بر این بود که با ورود برنج جدید قیمت این محصول در بازار کاهش پیدا کند اما مشاهده می‌شود که قیمت همچنان بالاست.

۱ شهر ۱۳۹۵

تولید حداقل ۲.۲ میلیون تن برنج؛ نظارتی برفروش برنج درتهران نیست

دبیر انجمن برنج ایران با بیان اینکه احتمال داشتن ناخالصی در برنج‌هایی که در تهران عرضه می‌شود زیاد است، گفت: عدم نظارت و کنترل باعث شده قیمت این برنج‌ها بسیار بیشتر از مراکز تولید باشد.