۳۰ بهمن ۱۳۹۵
رئیس انجمن برنج ایران:

برنج با کیفیت مازندران در تهران با ناخالصی فروخته می‌شود/ تفاوت مسئله‌دار قیمت از مبدا تا مقصد

رئیس انجمن برنج ایران گفت: در شرایط افزایش تقاضا هستیم و این مساله موجب شوک به بازار می‌شود؛ اما موضوع اصلی تفاوت قیمت مسئله‌دار در تهران و مازندران است.

۳ آذر ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج کشور :

۱۴ استان زیر بار محدودیت کشت برنج نرفتند

از آنجا که تمامی محصول برنج برداشت شده و توقف عرضه به‌وجود آمده است، اما همچنان تقاضا برای محصول برنج وجود دارد، پیش‌بینی نمی‌شود از این پس قیمت برنج ایرانی در بازار کاهش یابد.

۳ آبان ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج :

به تایلندی‌ها تعهد داده‌ایم/مجبور نیستیم از هند برنج وارد کنیم

دبیر انجمن برنج با بیان اینکه برنج‌های وارداتی درجه یک نیستند، گفت: ما قبل از تحریم، با تایلند قراردادی مبنی بر واردات برنج داشتیم که درحال حاضرتایلندی‌ها انتظار دارند این امر عملی شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۵

گلایه برنج کاران از تغییر مکانیزم خرید تضمینی

دبیر انجمن برنج گفت:به دنبال تغییر مکانیزم خرید تضمینی، سطح زیر کشت ارقام پرمحصول به شدت کاهش یافت به گونه ای که دیگر کشاورزان تمایلی به کاشت این ارقام ندارند.

۱۸ مهر ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج کشور:

شیطنت‌های برخی رسانه‌ها گرانی برنج را دامن زد/ تولید کیفی‌ترین برنج در سال جاری رقم خورد

در حالی که قیمت برنج در استان‌های شمالی از افزایش برخوردار نیست، برخی شیطنت‌های رسانه‌ای باعث شده در تهران و شهرهای بزرگ با قیمت‌های نجومی روبه‌رو باشیم که این قیمت‌ها کاذب است.

۱۳ مهر ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج کشور:

فقر نظارت دلیل اصلی گرانی برنج در کشور است

علیزاده شایق، دبیر انجمن برنج کشور: دلیل اصلی گرانی برنج فقر نظارت است. سازمان های نظارتی خواب هستند یا خود را به خواب زده اندسازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان بازرسی کل کشور دو سال پیش همه کسانی را که به نوعی دست اندر کار تولید برنج بودند دعوت کرد تا مصرف سرانه واقعی برنج را مشخص کنند. این سازمان که حتی تا مصرف سرانه برنج دخالت می کند نباید با توجه به اذنی که دارد برود و ببیند که چرا تفاوت قیمت برنج از مرکز تولید تا مرکز عرضه این قدر اختلاف دارد. تفاوت قیمت انواع و اقسام برنج در شمال ایران با تهران حتی بیش از ۳۰ درصد است، این تفاوت در حالت عادی حداکثر باید بین ۱۰ تا ۱۵ درصد باشد.

۵ مهر ۱۳۹۵

قیمت برنج ایرانی قد کشید

مصرف برنج در ایران سالانه معادل ۳ میلیون تن است که این حجم مصرف، این محصول را جزء کالاهای اساسی قرار داده است.

۴ مهر ۱۳۹۵
واکنش دبیر انجمن برنج به افزایش قیمت‌ها:

سازمان‌های نظارتی در خوابند

دبیر انجمن برنج کشور گفت: انتظار بر این بود که با ورود برنج جدید قیمت این محصول در بازار کاهش پیدا کند اما مشاهده می‌شود که قیمت همچنان بالاست.

۲ شهریور ۱۳۹۵

تولید حداقل ۲.۲ میلیون تن برنج؛ نظارتی برفروش برنج درتهران نیست

دبیر انجمن برنج ایران با بیان اینکه احتمال داشتن ناخالصی در برنج‌هایی که در تهران عرضه می‌شود زیاد است، گفت: عدم نظارت و کنترل باعث شده قیمت این برنج‌ها بسیار بیشتر از مراکز تولید باشد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج عنوان کرد:

سود برنج به جیب واسطه‌ها می‌رود نه کشاورز/ کاهش ضایعات برنج از ۲۵ به ۱۰ درصد

دبیر انجمن برنج در واکنش به افزایش قیمت برنج در بازار گفت: سود برنج به جای این که به کشاورز برسد، در جیب دلالان قرار می گیرد.

۱۴ مرداد ۱۳۹۵

برنج ارزان شد

دبیر انجمن برنج کشور گفت: در حال حاضر با برداشت محصول در مازندران و گیلان، قیمت هر کیلو برنج با کیفیت به نسبت هفته گذشته ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۵
دبیر انجمن برنج:

دلیل افزایش قیمت برنج در دوماهه اول سال به دلیل فقدان نظارت های کافی بود

شایق گفت: برداشت برنج آغاز شده است و کیفیت برنج امسال نیز به دلیل بارندگی‌های فراوان بسیار خوب است بنابراین در هفته آینده شاهد کاهش قیمت برنج خواهیم بود.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

پیش بینی تولید بیش از ۲ میلیون تن برنج

علیزاده شایق، دبیر انجمن برنج کشور: برداشت مکانیزه موجب کاهش ریزش برنج، افزایش عملکرد و تولید و در نهایت کاهش ضایعات می شود اما باید گفت که برداشت مکانیزه تنها مستلزم کشت مکانیزه است. توجه به وضعیت مساعد هوا و بارندگی های مستمر تولید برنج در سال جاری به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید. برداشت برنج از اواسط هفته آینده در مازندران و با دو هفته تاخیر در گیلان آغاز خواهد شد، گرچه برداشت مکانیزه یک هفته قبل آغاز شده است.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵

واکنش به ممنوعیت واردات برنج خارجی به شمال

دبیر انجمن برنج در واکنش به ممنوعیت واردات برنج خارجی به شمال کشور گفت: مسئولان باید برای پشتیبانی از تولید داخل، راهکارهای دیگری مانند حمایت از تولید ارقام پرمحصول را در دستور کار قرار دهند.

۱۱ خرداد ۱۳۹۵

واردات برنج آزاد شد

دیروز در حالی تصمیم وزارت جهاد کشاورزی خبر آزاد شدن واردات برنج رسانه ای کرد که پیش از این وزیر جهاد کشاورزی از فشارها به وزارت‌خانه در پی ممنوعیت واردات سخن به میان آورده بود. همکارم طباطباییان گزارش می دهد…