۱۰ خرد ۱۳۹۵

واردات برنج آزاد شد

دیروز در حالی تصمیم وزارت جهاد کشاورزی خبر آزاد شدن واردات برنج رسانه ای کرد که پیش از این وزیر جهاد کشاورزی از فشارها به وزارت‌خانه در پی ممنوعیت واردات سخن به میان آورده بود. همکارم طباطباییان گزارش می دهد…

۱۰ خرد ۱۳۹۵

کنترل واردات برنج با عوارض و قیمت تمام شده/ محدودیتی برای واردات برنج نیست

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه حداقل قیمت تمام شده هر کیلو برنج وارداتی ۴۵۰۰ تومان است، گفت: قیمت مذکور مانع واردات بی‌رویه است.

۱۰ خرد ۱۳۹۵

واردات برنج آزاد شد

مدیرکل دفتر ساماندهی توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به دریافت تعرفه ۵۰۰تومانی و عوارض از واردات برنج خارجی محدودیت ورود این محصول به کشور به‌غیر از فصل برداشت آزاد شد.

۱۰ خرد ۱۳۹۵

واردات «روغن پالم» مشروط به اخذ مجوز شد + اسناد

بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی و ابلاغ سازمان توسعه تجارت به ۳۱ سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌های کشور، واردات روغن پالم بعد از یک وقفه کوتاه مدت دوباره مشروط به اخذ ثبت سفارش قبل از واردات از وزارتخانه متبوعه مجاز شد.

۲۹ فرو ۱۳۹۵

واردات گندم برای مصرف داخل همچنان ممنوع است/ واردات موقت برای صادرات مجوز نمی‌خواهد

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای تأمین نیاز داخلی نیازی به واردات گندم نیست اما برای صادرات و استفاده از ظرفیت کارخانه‌های آردسازی واردات موقت گندم انجام می‌شود.

۱۵ فرو ۱۳۹۵

واردات موز به ازای صادرات سیب/ تعرفه واردات موز ۲۶ درصد شد

مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:در شرایط پسابرجام و به منظور حمایت از تولید داخلی، تعرفه واردات موز در قبال صادرات سیب درختی پنج درصد تعیین شد.

۳۰ آبا ۱۳۹۴

درخواست وزارت جهاد از گمرک برای کنترل آمار واردات برنج

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: از ۳۰۰ هزار تن برنج مورد نیاز برای تامین ذخایر استراتژیک ۱۷۰ هزار تن خریداری شده که بخشی از آن تا ۱۰ روز آینده وارد کشور می‌شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۴

صادرات مرغ دیگر نیازی به مجوز ندارد

مدیر کل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی از افزایش بیش از ۵۰ درصدی صادرات گوشت مرغ در بهار امسال خبر داد و گفت: از این به بعد صادرات گوشت مرغ در راستای تسهیل بروکراسی اداری و تنظیم مازاد موجود در بازار، بدون نیاز به اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی امکانپذیر است.

۱ تیر ۱۳۹۴

پشت پرده قاچاق میوه چه کسانی هستند؟

با وجود ممنوعیت واردات، جولان میوه‌‌های فرنگی در بازار همچنان ادامه دارد و در این میان، قاچاقچیان خیلی راحت میوه‌های ممنوعه را وارد کشور و در بازار توزیع می‌کنند!