۶ خرد ۱۳۹۷
قائم‌مقام سابق پالایش و پخش:

از وقتی نگاه‌ها به بیرون دوخته شد کار صنعت نفت متوقف شد

یک کارشناس صنعت نفت گفت: در طول سالهای تحریم توانستیم صنعت نفت را بدون حضور خارجی ها توسعه دهیم اما در دوران برجام تمام نگاهمان به بیرون بود ولی کار پیش نرفت.

۲۰ دی ۱۳۹۵
از سوی دفتر سخنگوی دولت مطرح شد

مستندات قانونی پرداخت درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها به وزارت نفت

دفتر سخنگوی دولت توضیحاتی را برای خبرگزاری فارس ارسال کرده و به مستندات قانونی پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای هدفمندی به وزارت نفت پرداخته است.

۸ خرد ۱۳۹۵
مدیر عامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عنوان کرد:

واردات روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین خارجی به کشور

تولید روزانه ۶۵ میلیون لیتر بنزین در وزارت نفت شکست خورد/ طرح بهینه‌سازی پالایشگاه بندرعباس متوقف شد/ طرح توزیع بنزین یورو۴ در ۸ کلانشهر شکست خورد

۳۰ فرو ۱۳۹۵

«ستاره خلیج فارس» تا امروز باید ده‌ها بار افتتاح می‌شد/ علاقه به واردات، دولت را از تکمیل پروژه بازداشته است

قائم مقام سابق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: جاذبه واردات سوخت و عدم مدیریت لازم در نظام سهمیه‌بندی باعث تاخیر در افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس شده است.

۲۳ آذر ۱۳۹۴
در نامه ای به وزیر نفت عنوان شد:

همه انتقادهای پالایشی

شرکت عمده بانکر که پاتوق بازنشستگان نفتی است با مجوز جنابعالی از تخفیف ۲۸ دلار در هر تن سوخت نسبت به قیمت های فوب خلیج فارس و ۹۶ در صد قیمت های صادراتی امور بین الملل نفت برخوردار می شود و بالک فروشی بموازات بانکرینگ شکل می گیرد و ارزیابی ها اخذ مجوزها؟

۸ خرد ۱۳۹۴
شرکت‌های ایرانی‌ از خارج به ایران بنزین می‌فروختند!

خرید بنزین وارداتی از مراجع غیررسمی

وقتی عرضه و تقاضا را بررسی می‌کنیم و نظرات کارشناسان را جویا می‌شویم، به این نتیجه می‌رسیم که در حال حاضر امکان واردات روزانه ۱۰ میلیون لیتر با استاندارد یورو ۴ امکان‌پذیر نیست و اگر افرادی ادعا دارند روزانه این میزان بنزین با استاندارد مذکور وارد کشور می‌شود، این ادعا غیرواقعی و نادرست است.

۱۰ ارد ۱۳۹۴

تناقض ۱۲ هزار میلیارد تومانی آمار مدیران نفتی درباره یارانه‌ها

در حالی وزیر نفت در اولین نشست خبری خود عنوان کرد «داریم زیر فشار پرداخت یارانه‌ له می‌شویم و روزانه ۱۲۵ میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده‌ایم» که آمار نهادهای رسمی ارقام وزیر را تایید نمی‌کند، علاوه بر این، اظهارنظر جدید بعضی معاونان وزیر نفت نیز ۱۲ هزار میلیارد تومان با ارقام او تفاوت دارد.

۲۰ آبا ۱۳۹۳
معاون سابق شرکت پالایش‌وپخش:

آنالیز پژوهشگاه نفت حاکی از وجود افزودنی‌های ممنوعه در بنزین وارداتی است

معاون سابق شرکت پالایش‌وپخش با اعلام این که نتایج بررسی نمونه‌‌های بنزین توزیع شده در پایتخت توسط پژوهشگاه صنعت نفت نشان می‌دهد بنزین وارداتی حاوی افزودنی‌های ممنوعه است گفت: عنوان بنزین “اصلاحی” در اسناد شرکت پالایش‌وپخش آمده است.

۱۹ آبا ۱۳۹۳

سالاری:کیفیت بنزین داخلی بالاتر از بنزین وارداتی است

قائم مقام سابق شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی با اشاره به این‌که برخی در مورد ارزیابی بنزین و بحث واردات آن وارد مباحث سیاسی می‌شوند، گفت: در حال حاضر کیفیت بنزین تولید داخلی از بنزین وارداتی بالاتر است.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

جلیل سالاری: جریان‌سازی رسانه‌ای علیه بنزین پتروشیمی‌ها کار جهادی را زیر سوال برد

وی، تاکید کرد که با جریان سازی رسانه ای، یک کار ملی و جهادی زیر سوال رفته و با آن برخورد شد درحالیکه با استفاده از توان تولید داخل،درهمان ایام دست واسطه ها قطع شد.

۸ شهر ۱۳۹۳
سالاری از مدیران سابق شرکت پالایش و پخش در گفت‌وگویی اعلام کرد

نیکو نفت بی‌کیفیت آسیای میانه را سوآپ می‌کرد

یکی از مدیران سابق شرکت ملی پالایش و پخش با اعلام این که یکی از دلایل توقف سوآپ کیفیت پائین نفت خام دریافتی بود گفت: نیکو علی‌رغم تعهدی که برای تأمین نفت خام مرغوب داشت، اذعان کرد که توانایی وارد کردن نفت باکیفیت را ندارد.