۱۸ فروردین ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

واردات بی رویه شکر، تولیدکننده داخلی را متضررکرد/ حداکثر ۲۵۰ هزارتن تا خودکفایی شکر فاصله داریم

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه واردات شکر تنها بر طبق نیاز مصرفی کشور عملیاتی شود،گفت: واردات بی رویه شکر تولیدکننده داخلی را متضرر کرد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد؛

افزایش ۵۵ درصدی بودجه بخش کشاورزی در سال ۹۶/ بودجه ۳۳۰ میلیارد تومانی برای ریزگردها

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که اعتبارات بخش کشاورزی در سال آینده از رشد ۵۵ درصد برخوردار می‌شود، گفت: با مصوبه مجلس ۳۳۰ میلیارد تومان برای مقابله با ریزگردها در سال ۹۶ اختصاص می‌یابد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

برای سال ۹۶، ۲۴۰۰ میلیارد تومان افزایش اعتبار برای آبیاری تحت فشار در نظر گرفته شده‌است

محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: ۹۰ درصد آب شرب کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که ۷۰ درصد آن به دلیل کشاورزی سنتی به هدر می‌رود و با اجرای روش‌های نوین آبیاری می‌توانیم، این آب را صرف بخش صنعت یا مصرف مردم کنیم. برای سال ۹۶، ۲۴۰۰ میلیارد تومان افزایش اعتبار برای آبیاری تحت فشار در نظر گرفته شده، در صورتی که این رقم در سال ۹۵، ۲۱۷ میلیارد تومان بوده استصرف بخش صنعت یا مصرف مردم کنیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

میزان اعتبار بیمه کشاورزی هرساله نیازمند افزایش است/ ردیف مستقل برای صندوق بیمه کشاورزی راهکاری برای پرداخت سریع خسارت به کشاورزان

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت در برنامه ششم در ماده۴۴ موظف شده ردیف مستقل برای صندوق بیمه کشاورزی درنظر بگیرد تا خسارت کشاورزان به موقع پرداخت شود،گفت:برطبق برنامه های توسعه کشور میزان اعتبار بیمه کشاورزی هرساله نیازمند افزایش است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
نائب رئیس اول کمیسیون کشاورزی مطرح کرد؛

اقدام تعجب برانگیز جهاد کشاورزی در کاهش تعرفه محصولات وارداتی

نائب رئیس اول کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی با اشاره به کاهش ۵ درصدی تعرفه های محصولات وارداتی گفت:این اقدام منجر به توقف صادرات سیب و متضرر شدن کشاورزان و تجار داخلی شده است.

۲۵ دی ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

نیمی از دامداری‌های کشور تعطیل هستند/کمبود دام گرانی گوشت را رقم زده است

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ۴۰ الی ۵۰ درصد اماکن پرورش دام گوشتی در کشور تعطیل هستند،گفت: کمبود دام عاملی برای گرانی گوشت به شمارمی آید.

۷ دی ۱۳۹۵
با موافقت نمایندگان در مجلس؛

برای افزایش سرانه مصرف شیر، نوشابه‌های گازدار و چربی‌های ترانس بالا مشمول عوارض شدند

نمایندگان مردم در مجلس به منظور افزایش سرانه مصرف شیر در کشور با اخذ عوارض از انواع چربی‌های با ترانس بالا و نوشابه‌های گازدار موافقت کردند.

۲۳ آذر ۱۳۹۵
نماینده مجلس مطرح کرد؛

شبکه تعاونی روستایی اهرمی برای تنظیم بازار میوه شب عید

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه شبکه های تعاونی روستایی باید میزان مصرفی میوه شب عید را مشخص کنند،گفت: تعیین نرخ منطقی برای میوه شب عید با حضور فعال تعاونی های روستایی امکان پذیر است.

۱۰ مهر ۱۳۹۵
عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی:

۸۰ درصد از بهای گندمکاران مناطق سردسیر پرداخت نشده است

محمود زاده، عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس: حدود ۸۰ درصد بهای گندم مناطق سردسیر پرداخت نشده است، ۷۰ درصد ماشین آلات کشاورزی فرسوده است،این امر موجب می شود که راندمان تولید کاهش و در مقابل هزینه تولید افزایش یابد. دولت هنوز اعتباری نزدیک یک میلیارد سیصد پنجاه میلیون تومان که برای صندوق بیمه کشاورزی در نظر گرفته شد را اختصاص نداده است؛ بنابراین بدیهی است که صندوق بیمه کشاورزی نمی تواند مطالبات بیمه کشاورزی را پرداخت کند.