۲۲ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

در خصوص بیمه کشاورزی، دولت به وظیفه قانونی خود عمل نمی‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : علی رغم هدف تعیین شده یعنی رسیدن به پوشش ۵۰ درصدی محصولات در بخش زراعت و باغبانی سطح پوشش بیمه به زیر ۲۰درصد رسیده است.

۸ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

دو مشکل اساسی در صادرات محصولات کشاورزی، کیفیت و قیمت تمام‌شده بالا هستند

محمودزاده: دو مشکل اساسی در زمینه صادرات محصولات کشاورزی وجود دارد یکی از آنها بالا بودن قیمت تمام شده تولیدات و دیگری بحث کیفیت آنها است. به منظور کاهش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی دولت باید تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار بخش کشاورزی قراردهد. تولیدکنندگان نیز باید محصولات با کیفیت تولید و بیش‌تر از نیاز در باغات خود از سموم و کودهای شیمیایی استفاده نکنند.

۲۲ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود.

۱۹ دی ۱۳۹۶
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی:

باتوجه به شکست عرضه گندم در بورس چهار استان،تأکیدداریم ارائه تمام گندم کشور در بورس شکست خواهد خورد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد دارد که با کاهش اعتبار خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه گندم، خود کفایی تهدید می شود.

۵ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

با بررسی پیشنهادهای اعضای کمیسیون، پروژ‌هایی که منجر به افزایش سطح اعتبارات و هزینه نمی‌شد، تصویب شد

عضو هیات رئیسه کشاورزی مجلس، گفت: پیشنهادهایی که به صورت جا‌به‌جایی اعتبارات بود و منجر به افزایش سطح اعتبارات نمی‌شد در نشست عصر امروز کمیسیون مورد تصویب اعضای کمیسیون قرار گرفت.

۲۰ آبا ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

تصمیم شورای اقتصاد پیرامون نرخ خرید تضمینی گندم در مقابل خودکفایی است

محمود زاده‌، پیرامون افزایش قیمت گندم سال زراعی ۹۷ گفت: هرسال شاهد افزایش ۱۵ الی ۲۰ درصدی هزینه تولید هستیم به همین دلیل باید حداقل افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال قبل در قیمت تضمینی گندم داشته باشیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دریاچه ارومیه با اقدامات چکشی ستاد، احیا نمی‌شود

محمودزاده: به نظر می رسد به جای اقدامات چکشی باید اشتغال را از بخش کشاورزی به بخش صنعت و خدمات هدایت کنیم اما ستاد حتی برای این بخش هم برنامه‌ای ندارد همان طور که عرض کردم در ۴ سال گذشته ستاد احیا، وزارت نیرو و سایر دستگاه‌ها مجوز حتی یک لیتر آب به بخش صنعت ندادند، با این وضعیت آیا انتظار این است که جوانان بیکار به سمت کشت چغندر قند که آب بر است نروند؟ آیا اشتغالی برای آنان در بخش صنعت ایجاد شده که به سمت کشاورزی آب بر نروند؟

۷ شهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وضعیت آبخوان‌های کشور اورژانسی است

محمودزاده: وضعیت آبخوان‌های کشور اورژانسی است. ۷۰ درصد منابع آبی کشور بدون استفاده بهینه هدر می رود. وزارت نیرو تنها باید طبق نیازهای مناطق مختلف کشور منابع آبی را تخصیص دهد. به نسبت سال گذشته در برخی از مناطق کشور تا ۴۰ درصد میزان بارندگی در کشورکاهش داشته است.

۲۶ مرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مدیریت حجتی باعث بهبود تراز تجاری بخش کشاورزی شده است

محمودزاده: در زمان مدیریت حجتی تراز تجاری بخش کشاورزی از منفی ۸ به منفی ۳ میلیارد دلار رسیده است. مدیریت حجتی باعث بهبود تراز تجاری بخش کشاورزی شده است. رشد اقتصادی بخش کشاورزی از ۳٫۷ درصد در سال ۹۱ به ۵٫۷ درصد در سال ۹۵ رسیده است. همچنین تولید گندم از ۳٫۹ میلیون تن به ۴٫۶ میلیون تن رسیده و نرخ رشد محصولات دامی با ۷ درصد رشد روبرو بوده است. طراز تجاری بخش کشاورزی از منفی ۸ به منفی ۳ میلیارد دلار رسیده است.

۱ تیر ۱۳۹۶
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

دام‌چرانی، مراتع سرسبز را به بیابان تبدیل کرده است

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: دام چرانی بیش از حد در برخی مراتع سرسبز، به منابع طبیعی آسیب جدی وارده کرده است.

۳۰ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

پدیده بیابان زایی باید دغدغه ملی شود

محمودزاده: از راهکارهای تاثیر گذار در بیابان زدایی، تبدیل آن به دغدغه ملی با استفاده از بعد آموزشی، ترویجی و اجرایی به کشاورزان و دیگر آحاد کشور و نیز افزایش اعتبارات لازم برای بهبود شرایط است.

۱۴ خرد ۱۳۹۶
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد؛

حذف واسطه‌ها در گرو تکمیل زنجیره تولید

محمودزاده، نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی: تکمیل زنجیره تولید از راهکارهای کاهش میزان دخالت دلالان و واسطه‌ها در امر توزیع محصولات کشاورزی است. دلال و واسطه نقش اساسی در افزایش چند برابری محصولات کشاورزی از مزرعه تا بازار مصرف دارد. دولت باید با ایجاد زنجیره‌های تولید، توزیع و مصرف ارزش افزوده محصولات کشاورزی را روانه جیب تولید کنندگان کند تا دست واسطه‌ها از شبکه تولید و توزیع کوتاه شود.

۱۲ خرد ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

حذف واسطه‌ها، راهکار کاهش قیمت برنج ایرانی است

محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: متأسفانه در بسیاری از بخش‌ها به دلیل نقص در زنجیره تولید تا مصرف، دلالان سود زیادی را به جیب می‌زنند. سازمان تعاون روستایی می‌تواند برنج را از کشاورز خریده و به دست مصرف کننده برساند که با این کار دلالان و واسطه‌ها حذف شده و قیمت برنج در بازار کاهش می‌یابد.

۸ خرد ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

مجوز صادرات دام طی سه ماهه گذشته اشتباه بود

محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: صادرات دام زنده به خارج از کشور در سه ماه گذشته یکی از مواردی بود که سبب کمبود عرضه تولید داخل به بازار شده و در این میان برخی زیاده‌خواهان نیز بر افزایش قیمت‌ها دامن زده‌اند. وزارت جهاد در این زمینه دچار اشتباه شد و نباید اجازه می‌داد که دام زنده به کشورهای اطراف صادر شود.

۸ خرد ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

وزارت جهاد کشاورزی از عهده تنظیم بازار بر نیامد

محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: متأسفانه اختلالات زیادی در بحث تنظیم بازار وجود دارد و وزارت جهاد کشاورزی از عهده آن به خوبی برنیامده است و شاهد افراط و تفریط در واردات هستیم. وزارت جهاد کشاورزی باید بر اساس مصرف سرانه واقعی میزان تولید و نیاز مردم را برآورد کند تا مابه‌التفاوت آن از طریق واردات تأمین شود