۱۵ بهم ۱۳۹۶

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام: در دنیا سهم قابل توجهی از حقوق به اساتید تعلق می‌گیرد

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس درخصوص عدم افزایش حقوق اساتید گفت: در دنیا سهم قابل توجهی از حقوق به اساتید تعلق می گیرد.

۴ بهم ۱۳۹۶

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام: در سال۲۰۱۷ایران با تولید۸ هزار و۷۹۱ مقاله رتبه چهارم تولید علم و فناوری‌نانو را به‌خود اختصاص داده‌است

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: میزان تولیدات علمی کشورهای جهان در حوزه فناوری نانو در ژانویه ۲۰۱۸ میلادی منتشر شد.

۶ دی ۱۳۹۵

بنیانگذار ISC: دانشگاه آزاد در صدر دانشگاه برتر از نظر تولید علم

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اعلام اسامی ۱۰ دانشگاه برتر کشور از نظر تولید علم، گفت: دانشگاه آزاد در پایگاه استنادی اسکوپوس به لحاظ تولید مدرک علمی در راس دانشگاه‌ها و مراکز تولید کننده علم کشور قرار دارد.

۲۷ آذر ۱۳۹۵

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: یونسکو درحال تدوین شاخص‌های جدید درخصوص بین‌المللی سازی آموزش عالی در آسیا است

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: یونسکو درحال تدوین شاخص های جدید درخصوص بین المللی سازی آموزش عالی در آسیا است.

۵ آذر ۱۳۹۵

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام: موفقیت دانشگاه‌ها وابسته به بین‌المللی‌سازی اعضای هیات علمی و دانشجویان است

به گزارش عیارآنلاین، جعفر مهراد گفت: انتشار نتایج رتبه بندی بریکس و اقتصادهای نوظهور (برزیل، روسیه، هندوستان، چین و آفریقای جنوبی) نشان می دهد هیچ یک از دانشگاه های هندوستان در گروه ۱۰ دانشگاه برتر قرار ندارند. اما، همین رتبه بندی نشان می دهد چین به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. وی افزود: […]

۳۰ مهر ۱۳۹۵

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام:کیفیت آموزش عالی در روسیه نامناسب و مستلزم اصلاح و بهبود است

رئیس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با بیان اینکه روسیه درصد بالایی از افراد تحصیلکرده را دراختیار دارد که ۵۳/۵ درصد را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: کیفیت آموزش عالی در روسیه نامناسب و مستلزم اصلاح و بهبود است.

۲۲ مهر ۱۳۹۵

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام: مدل آموزشی کشور مستلزم تغییرات بنیادی در محتوا و روش‌های آموزشی است

بنیانگذار پایگاه استنادی جهان اسلام گفت: مدل آموزشی کشور مستلزم تغییرات بنیادی در محتوا و روش‌های آموزشی است، گرچه آموزش‌های مهارتی ضروری است اما بدان معنی نیست که علم و دانش اهمیت زیادی ندارند.

۱۶ مهر ۱۳۹۵

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از حضور ۶ پژوهشگر ایران در میان پر استنادترین‌های جهان خبر داد

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: پراستنادترین پژوهشگران سال ۲۰۱۶ میلادی از سوی پایگاه استنادی ISI معرفی شدند که ۶ پژوهشگر ایرانی نیز در میان پژوهشگران پر استناد قرار دارند.

۱۱ تیر ۱۳۹۵

“ایران در تولید مقالات نانو فناوری همچنان مقام ششم را داراست “

آخرین آمارهای منتشر شده پیرامون مقاله های نمایه شده در تامسون رویترز نشان می دهد که ایران همچنان جایگاه ششم تولید علم و فناوری نانو را در اختیار دارد.

۸ تیر ۱۳۹۵

از سال ۲۰۰۳ هیچ یک از دانشگاه های ایران در میان دانشگاه های ممتاز قرار نگرفته اند

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: از سال ۲۰۰۳ میلادی که نظام های رتبه بندی فعالیت های خود را آغاز کرده اند، هیچ یک از دانشگاه های ایران در میان دانشگاه های ممتاز قرار نگرفته اند.

۲ تیر ۱۳۹۵

افزایش چاپ مجلات علمی‌ فارسی و بودجه ناچیز تحقیقاتی عامل کاهش شیب تولید علم

دکتر جعفر مهراد، استاد دانشگاه شیراز و رئیس پیشین مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست سابق پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، یکی از حاضران و سخنرانان دیدار صمیمانه استادان دانشگاه با مقام معظم رهبری بود. با او درباره این جلسه و مطالبات رهبر انقلاب از دانشگاهیان گفت‎و‎گو کردیم که حاصل آن را می‌خوانید.

۱۶ خرد ۱۳۹۵

سهم ٢۴ درصدی کشور در تولید علم نانو در منطقه

رییس بخش علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز از سهم ۲۴٫۶۹ درصدی کشور در تولید علم نانو در منطقه خبر داد.

۱۶ خرد ۱۳۹۵

اختلاف ۱۱۵ هزار مدرکی تولیدات علمی ترکیه با ایران

رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با تاکید بر این که مقایسه کل تولیدات علمی ایران و ترکیه اختلافی برابر با ۱۱۵ هزار و ۷۹۱ مدرک را نشان می‎دهد، گفت: روند رشد انتشارات علمی ترکیه از یک رشد مناسب و هماهنگی بیشتری برخوردار بوده است.

۲۱ ارد ۱۳۹۵
مهراد مطرح کرد

تشریح دلایل عدم حضور دانشگاه‌های ایران بین دانشگاه‌های ممتاز جهان از نظر شهرت و اعتبار

استاد علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز گفت: از زمانی که نظام‌های رتبه‌بندی فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند هیچ یک از دانشگاه‌های ایران در بین دانشگاه‌های ممتاز از نظر شهرت و اعتبار قرار ندارند.

۱۷ اسف ۱۳۹۴
بنیانگذار ISC عنوان کرد

لزوم تاسیس دفتر امور بین‌المللی‌سازی در دانشگاه‌ها

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نخستین گام در فرآیند بین‌المللی‌سازی موسسه، را تاسیس دفتر امور بین‌المللی‌سازی در دانشگاه ها دانست.