۲۴ فرو ۱۳۹۶
کارشناس اقتصادی:

استمهال تسهیلات، فزونی نقدینگی را رقم میزند

قادری، کارشناس اقتصادی: بانک ها به ناچار تسهیلات را مجددا استمهال می کنند که منجر می شود شبه پول یا تسهیلات بانکی افزایش پیدا کند و به فزونی نقدینگی دامن بزند؛ از طرفی بیشترین مشکل واحدهای تولیدی مبتنی بر نوعی از نقدینگی است که به صورت غیر فعال رسوب داده شده است و فاقد امکان استفاده در چرخه اقتصادی کشور است.

۲۰ فرو ۱۳۹۶

نماینده سابق مجلس: انتقال راهبری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد باعث افزایش پاسخگویی می‌شود

نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی اجازه تردد خودروهای منطقه آزاد را در سطح کشور مصداق زیر سوال بردن تولید خودرو در داخل کشور دانست.

۲۲ شهر ۱۳۹۵

ارائه اطلاعات مبادلات بانکی در قالب FATF زمینه‌ساز تحریم‌های جدید خواهد بود/ در زمین دشمن بازی نخوریم

نماینده ادوار مجلس گفت: دادن اطلاعات ریز مبادلات بانکی به FATF زمینه‌ساز تحریم‌های بیشتر خواهد شد.

۱۴ شهر ۱۳۹۵
قادری، نماینده سابق مجلس:

همکاری با FATF، برای نظام خطرناک است

یک اقتصاددان با بیان اینکه به بهانه گشایش مالی در عرصه جهانی نباید نقشه دشمن عملی شود،‌ گفت: مجلس باید به توافق FATF ورود کند، تا منافع ملی به خطر نیفتد.

۱۹ ارد ۱۳۹۵

تلاش دولت برای بازپس‌گیری لایحه برنامه ششم

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: تا جایی که اطلاع دارم، دولت درخواست بازپس‌گیری لایحه برنامه ششم را دارد و اگر اجرایی شود، لایحه طبق آئین‌نامه به دولت باز خواهد گشت.

۷ بهم ۱۳۹۴

رئیس جمهور: نیازی به ارائه جزئیات برنامه به مجلس نیست/ ابوترابی: فرض کنید لایحه ارائه شده، لایحه برنامه ششم است

عضو کمیسیون تلفیق مجلس می‌گوید: رئیس‌جمهور در یکی از جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است نیازی به ارائه برنامه ششم به مجلس نیست و ارائه لایحه احکام در این باره کفایت می‌کند.

۲۶ دی ۱۳۹۴

تمدید یکساله برنامه پنجم قطعی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت باید طبق قانون، لایحه بودجه چند دوازدهم بدهد، گفت: بودجه نباید سیاسی شود، زیرا کشور متضرر خواهد شد.

۲۶ دی ۱۳۹۴

انتقاد از تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه و برنامه ششم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه سالانه کشور، گفت: برخوردهای دوگانه دولت در ارائه لایحه بودجه ۹۵ به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

۱۵ دی ۱۳۹۴

دولت می‌توانست یارانه چندین میلیون نفر را قطع کند؛ اما متاسفم که نکرد! / معلوم نیست برنامه دولت درباره هدفمندی چیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حرف‌های ضد و نقیضی در ارتباط با این بحث یارانه‌ها به گوش می‌خورد. برخی از اطلاعات حاکی از آن است که دولت قصد دارد در آینده یارانه را به طور کامل قطع کند.

۱۴ دی ۱۳۹۴

انتقاد رئیس کمیته اقتصادی مجلس از پیشنهاد دولت برای افزایش سن بازنشستگی به ۳۳ سال

رئیس کمیته اقتصادی مجلس معتقد است که پیشنهاد دولت در برنامه ششم برای افزایش سن و سابقه بازنشستگی راه‌حل مناسبی برای حل مشکلات دولت و صندوق‌های بازنشستگی نیست.

۱۱ دی ۱۳۹۴

تقدیم لایحه بودجه ۹۵ و برنامه ششم به مجلس دو هفته آینده

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تقدیم لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه در دو هفته آینده از سوی دولت به مجلس خبر داد.

۸ دی ۱۳۹۴

عضویت ۲۷ نفر از کمیسیون بودجه در تلفیق برنامه ششم، بودجه ۹۵ و مشترک احکام دائمی برنامه‌های توسعه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ۲۷ نفر از کمیسیون به ۳ گروه ۹ نفره تقسیم شدند که هر گروه در یکی از کمیسیون‌های تلفیق بودجه ۹۵ و برنامه ششم و همچنین کمیسیون مشترک بررسی احکام دائمی برنامه‌های پنجساله توسعه عضو خواهند شد.

۲ دی ۱۳۹۴

احتمال تمدید برنامه پنجم وجود دارد/۲ راهکار برای بررسی لوایح برنامه و بودجه ۹۵

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ۲ راهکار برای بررسی لوایح برنامه ششم و بودجه ۹۵ گفت‌: احتمال تمدید برنامه پنجم برای سال آینده وجود دارد.

۳۰ آذر ۱۳۹۴

دولت در ارائه لوایح بودجه و برنامه ششم کوتاهی کرد/ حذف ۲ میلیون یارانه بگیر مقبول نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه دولت در ارائه لوایح بودجه و برنامه ششم توسعه کوتاهی کرده است، گفت:‌ با توجه به کاهش درآمد دولت حذف تنها ۲ میلیون یارانه بگیر غیر نیازمند راضی کننده نیست و دولت نمی خواهد ریسک کند.

۲۵ آذر ۱۳۹۴

بودجه سال ۹۵ بر اساس «برنامه پنجم» تصویب و با «برنامه ششم»اصلاح شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مجلس می‌تواند بودجه را براساس قانون برنامه پنجم تا پایان سال تصویب کند، گفت: در صورتی که شاهد تفاوت زیادی میان برنامه ششم و پنجم بودیم، می‌توان بودجه را بعد از تصویب برنامه ششم اصلاح کرد.