۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر: با استفاده از مسیر حمل و نقل دریایی صادرات سیمان افزایش می‌یابد

معاون وزیر صنعت در امور صنایع معدنی از دستیابی به بازارهای جدید در عرصه فروش سیمان داخلی خبر داد و گفت: امروز نباید صادرات را به کشورهای همسایه محدود کنیم و سال های آینده شاهد ارتقای ظرفیت صادرات سیمان از طریق حمل و نقل دریایی خواهیم بود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت خبر داد؛

“کوچک شدن بازارهای بین المللی/کشف ذخایر عمقی جدید سنگ آهن و مس”

معاون وزیر صنعت گفت: عمده چالش ما در صنایع معدنی این است که به دلیل افت تولیدی که طی سال های قبل داشتیم بخشی از بازارهای بین‌المللی را از دست داده‌ و بازارهای بین‌المللی ما تضعیف شده اند.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت خبر داد؛

” افزایش ۱٫۵ میلیارد تنی ذخیره قطعی فلزی”

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : یکی از دستاوردهای دولت یازدهم در بخش معدن افزایش ۱٫۵ میلیارد تنی ذخیره قطعی فلزی جدید است و درعین حال ذخیره قطعی اکتشافی از سالهای دور حدود ۵۰ میلیارد تن ثبت شده بود.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت: عوارض صادرات مواد معدنی به توسعه صنایع معدنی اختصاص می ‌یابد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه درآمد حاصل از عوارض مواد معدنی به صنایع اختصاص می یابد، گفت: صنعت سنگ ایران توان رقابت با سایر کشورهای پیشرو در این حوزه را دارد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/ وضع عوارض صادرات؛

راه حل تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد

وضع عوارض بر صادرات مواد معدنی، داستانی نه‌چندان تازه را میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و فعالان بخش خصوصی آغاز کرد. بخش خصوصی مدعی است که این تصمیم غیرکارشناسی است و باید در آن تجدید نظر شود

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت: آماده سازی ۵۵ میلیون تن فولاد نیاز به برنامه‌ریزی دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور خبر داد و گفت: تولید این میزان فولاد نیاز به ملزوماتی مانند معدن، آهن اسفنجی،‌ کنسانتره و گندله دارد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵

افزایش ۱۸ درصدی صادرات در مواد و صنایع معدنی نسبت به مدت مشابه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد تولید و صادرات مواد و صنایع معدنی، گفت: تاپایان سال ظرفیت زنجیره فولاد به ۱۶۰ میلیون تن می رسد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

۳۰ درصد صادرات کشور مربوط به حوزه معدن و صنایع معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه ما در زمینه تولید فولاد این است که تا پایان برنامه ششم توسعه ۴۰ میلیون تن فولاد در کشور تولید شود و این میزان در سال ۱۴۰۴ باید به ۵۵ میلیون تن برسد.

۲۰ دی ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: ۲۷۷ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن در ۹ماه امسال دریافت شد

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت می گوید، میزان حقوق دولتی معادن که از بهره برداران این بخش در ۹ ماه فروردین تا پایان آذر ماه امسال دریافت شد،۲ هزار و۷۷۰ میلیارد ریال (۲۷۷ میلیارد تومان) بوده است.

۱۰ دی ۱۳۹۵

رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور: ضرایب معاون وزیر صنعت برای نرخ مس و آلومینیوم اشتباه است

رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور گفت: ضرایب اعلام شده تعیین قیمت مس و آلومینیوم توسط معاون وزیر صنعت اشتباه است و یک اختلاف ۱۰ درصدی برای صنایع داخلی دیده می شود.

۶ شهریور ۱۳۹۵

افزایش ۴۸ درصدی صادرات موادمعدنی / غیرفعال بودن ۲۰۰۰ معدن

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۴۸ درصدی صادرات مواد معدنی در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به سایر کشورها خبر داد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۵

سرقینی: افزوده شدن ۲۴ میلیون تن به زنجیره فولاد

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنایع معادن در چهاردهمین اجلاس هیات عمومی عادی سالانه نظام مهندسی معدن ایران گفت: در سه سال گذشته ۲۴ میلیون تن به ظرفیت زنجیره فولاد افزوده شده است.

۳ مرداد ۱۳۹۵

سرقینی: بهره برداری و راه اندازی ۱۹ میلیون تنی زنجیره فولاد، در سال جاری

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در مدت فعالیت دولت یازدهم واحدهای تولید ۲۴ میلیون تُن زنجیره فولاد در کشور راه اندازی شد.

۲ مرداد ۱۳۹۵

معاونت معدنی وزیر صنعت: دولت یازدهم مانعی برای صادرات مواد خام قرار نداده است

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : براساس آمار سه ماهه نخست امسال، ارزش صادرات معادن نسبت به مدت مشابه پارسال، ۶۴ درصد افزایش یافت در حالی که ارزش صادرات در دو بخش بخش «معدن وصنایع معدنی» در این دوره نسبت به سه ماهه نخست ۹۴، رشد ۴۸ درصدی داشت.

۲۹ تیر ۱۳۹۵

سرقینی: صادرات بخش معدن در بهار به ۲ میلیارد دلار رسید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر پایه بررسی ها در سه ماهه نخست امسال ارزش صادرات بخش معادن و صنایع معدنی نزدیک به دو میلیارد دلار بود که از این رقم یک میلیارد دلار به فولاد و چرخه مربوط به آن اختصاص داشت.