۱۱ ارد ۱۳۹۷
معاون امور معادن:

ظرفیت تولید زنجیره فولاد کشور درسال ۹۲، ۱۲۰ میلیون تن بود که در سال ۹۶ به ۱۹۰ میلیون تن رسید

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون تولیدات زنجیره فولاد در کشور ۶۰درصد رشد داشته است.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
معاون امور معادن:

تراز تجاری بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۶ به ۴.۵ میلیارد دلار مثبت رسیده است

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه مخالف سرسخت خام فروشی در بخش معدن هستم، گفت: تراز تجاری بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته به ۴.۵ میلیارد دلار مثبت رسیده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: به صادرات ۱۵ میلیون تن فولاد در چشم‌انداز ۱۴۰۴ می‌رسیم

​ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت ضمن بیان اینکه می توان به افق پیش بینی شده ۱۴۰۴ برای صادرات ۱۵ میلیون تن فولاد رسید،‌ گفت: بخش معدن در مسیر رشد مثبت است و در سه ماهه نخست امسال جاری ۴.۵ درصد رشد کرده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت:

صادرات صنایع معدنی کشور ۱.۵میلیارد دلار در ۴ سال اخیر افزایش یافته است

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنایع معدنی کشور طی سال های اخیر ۱.۵میلیارد دلار افزایش یافته و به ۶.۶ میلیارد دلار رسیده است.

۶ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: واردات مواد معدنی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۱ نصف شد

معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات ۴۰ میلیارد دلار محصولات و تولیدات صنایع داخلی در دو سال متوالی خبر داد.

۶ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: در صادرات ماده معدنی ۱۵ درصد جلوتر از برنامه هستیم

معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات سه میلیارد دلار ماده معدنی در مدت سپری شده از سال جاری خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد نشان می دهد و ۱۵ درصد جلوتر از برنامه پیش بینی شده هستیم.

۷ مرد ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: پارسال ۵.۵ میلیارد دلار محصولات معدنی صادرشده است

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته ۵ میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار محصولات معدنی صادرشده است و ۶۵۰ هزار نفر در صنایع معدنی مشغول فعالیت هستند.

۲۰ تیر ۱۳۹۶

صادرات ۶٫۶ میلیارد دلاری مواد و صنایع معدنی در سال ۹۵

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۶٫۶میلیارد دلار مواد و صنایع معدنی در سال ۹۵ به خارج صادر شد که این رقم در مقایسه با سال ۹۴ بیانگر ۱۵ درصد افزایش است.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: آمارهای تولیدوصادرات سنگ تزئینی نشانه رشد بیش از بخش معدن دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: آمار پارسال تولید سنگ تزیینی و ساختمانی رشد ۱۸ درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۴ نشان می دهد؛ در حالی که رشد بخش معدن ۶ درصد ثبت شد.

۱۲ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: اهداف توسعه وزارتخانه در بخش‌های فولاد و مس بوده است

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اصلی ترین توسعه در بخش معدن در صنعت مس و فولاد است و این دو بخش از اهداف اصلی وزارتخانه هستند.

۲۳ خرد ۱۳۹۶

معاون معدنی وزارت صنعت: گچ، صنعتی بالقوه برای صادرات به کشورهای مجاور است

معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد ذخایر گچ ایران را بسیار عالی توصیف کرد و گفت: صنعت گچ در ساختار اقتصادی به ویژه اشتغال بسیار نقش آفرین است.

۲۳ خرد ۱۳۹۶

علت ارسال لایحه احیای وزارتخانه جدید با وجود مخالفت وزرا چیست؟

در حالی که هر ۳ وزیر مرتبط با تفکیک وزارتخانه‌ها در بدنه دولت مخالف احیای وزارتخانه‌ها هستند و در کنار آن ایجاد وزارتخانه جدید با روح چابک‌سازی دولت در تناقض است و هزینه‌های زیادی دارد، منافع کدام بخش لایحه دوفوریتی را از دولت به مجلس فرستاده است.

۲۲ خرد ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: معادن در طرح رونق تولید اعتبار در نظر گرفته شده‌است

معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت : بعد از حادثه معدن زمستان یورت، فعالیت حدود ۴۰ معدن به علت رعایت نکردن مسائل ایمنی متوقف شده است.

۲۲ خرد ۱۳۹۶

تحقق ۷ هدف اصلی معاونت امور معادن و صنایع معدنی در دولت یازدهم / ۵۴ میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور اضافه شد

معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: ۷ هدف اصلی معاونت امور معادن و صنایع معدنی در دولت یازدهم ترسیم و پیاده سازی شد و همچنین در تولید و صادرت موادمعدنی و صنایع معدنی به رشدهای قابل توجهی از جمله افزایش ظرفیت تولید فولاد به ۵۴ میلیون تن ردست یافتیم.

۲۲ خرد ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: نعمت‌زاده برای تشکیل کمیته بررسی خام‌فروشی دستور صادر کرد

معاون معدنی وزیر صنعت از دستور وزیر برای تشکیل کمیته ماده ۳۷ جهت بررسی موضوع خام فروشی مواد معدنی خبر داد و گفت: پیشنهاد وضع عوارض صادرات به شورای اقتصاد ارائه می‌شود.