۲۹ مهر ۱۳۹۶

توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت شد

وزیر نفت طی حکمی، دکتر جعفر توفیقی، وزیر اسبق علوم و دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ را به ریاست پژوهشگاه صنعت نفت منصوب کرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
با حکم وزیر نفت

جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت شد

وزیر نفت در حکمی، جعفر توفیقی داریان را به ریاست پژوهشگاه صنعت نفت منصوب کرد.

۲ مرد ۱۳۹۶

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت: راغب به پذیرش مسئولیت وزارت علوم نیستم

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت به عنوان یکی از گزینه های مطرح شده برای وزارت علوم گفت: راغب به پذیرش مسئولیت تصدی وزارت علوم نیستم.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

توفیقی: روزآمدی لازمه مهم جهانی شدن دانشگاهها است

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: تجهیز و روزآمدی دانشگاه ها به علوم تربیتی، پژوهشی و تخصصی روز دنیا، لازمه مهم جهانی شدن و حضور در بین دانشگاه های برتر جهان است.

۲۷ دی ۱۳۹۴

توفیقی: گسترش دیپلماسی علمی در سایه رفع تحریم ها ایجاد می شود

وزیر علوم دولت اصلاحات گفت: گسترش دیپلماسی علمی در سایه رفع تحریم ها، فرصت های زیادی را برای حضور علم و فناوری کشور در بازارهای بین المللی ایجاد می کند.

۳۱ مرد ۱۳۹۴

ابهام در علل تاخیر ابلاغ مصوبه سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها از سوی ستاد راهبری نقشه جامع علمی و آغاز بررسی طرح در مجلس

سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها که مهرماه سال گذشته در ۱۵ بند تصویب شد هنوز ابلاغ نشده است و مسئولان دلایل تاخیر ابلاغ را بیان نمی‌کنند، از طرفی نمایندگان مجلس برای بررسی طرح هیات امنا در حال جمع‌آوری امضا هستند.

۱۴ مرد ۱۳۹۴

شکاف فناورانه تهدیدی جدی علیه صنعت نفت کشور است

توفیقی گفت: متاسفانه شکاف تکنولوژی به علت سرمایه گذاری دیگر کشورها و حتی شرکتها در حوزه تحقیقات و توسعه تکنولوژی های جدید روز به روز در حال افزایش است و این امر می تواند یک تهدید علیه صنعت نفت کشور باشد.

۳ اسف ۱۳۹۳

توفیقی: منطقه ویژه فناوری در صنعت نفت ایجاد می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و زغال سنگ معاونت علمی ریاست جمهوری از ایجاد منطقه ویژه فناوری در صنعت نفت خبرداد وگفت:هدف از راه اندازی این مناطق، محقق کردن تجاری سازی علم است.

۵ بهم ۱۳۹۳
در دوازدهمین نشست گفتمان مدیریت و سیاستگذاری علم و فناوری عنوان شد؛

حرکت تکاملی و صعودی توجه به سیاستگذاری علم و فناوری

دوازدهمین نشست گفتمان مدیریت و سیاستگذاری علم و فناوری،‌ به بررسی سیر تطور ذهنیت سیاستگذاران در کشور به مقولات فناوری و نوآوری و اثر این ذهنیت‌ها در شکل‌دهی سیاست‌ها و توسعه فناوری پرداخت.

۸ آبا ۱۳۹۳
با امضای موافقت‌نامه میان ستاد توسعه فناوری نفت و انجمن سازندگان تجهیزات نفت

توان فناوری تجهیزات در صنایع نفت و گاز کشور ارتقا می‌یابد

ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ معاونت علمی و انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با هدف ارتقای توان فناوری تجهیزات در صنایع نفت و گاز کشور، یک موافقتنامه همکاری امضا کردند.

۲۳ شهر ۱۳۹۳
به منظور ارتقای توان فناوری ساخت تجهیزات صنعت نفت ایران

موافقتنامه همکاری معاونت علمی و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت امضا شد

موافقتنامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری و نو آوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ معاونت علمی و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران منعقد شد.

۱۰ شهر ۱۳۹۳

جعفر توفیقی از وزارت علوم خداحافظی کرد

دکتر جعفر توفیقی مشاور عالی وزیر علوم دیروز از وزارت علوم و آموزش عالی رفت.