۲ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مجلس: اخذ شهریه از دانشجویان مهمان و انتقالی در دانشگاه‌های دولتی خلاف قانون است

عضو کمیسیون کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقدام دانشگاه‌های علوم پزشکی و برخی دانشگاه‌های وزارت علوم مبنی بر اخذ شهریه از دانشجویان مهمان و انتقالی را خلاف قانون برشمرد.

۱۵ دی ۱۳۹۶
نماینده رشت:

بازار آشفته برنج و تخم‌مرغ نشان می‌دهد حجتی تسلطی روی بازار ندارد و نمی‌تواند بازار را تنظیم کند

نماینده مردم رشت در مجلس، گفت:رکود بازار برنج شکننده تر از قیمت پایین آن است، چراکه در شرایط رکودی هیچ پولی رد و بدل نشده و خرید و فروش انجام نمی گیرد.

۱۰ دی ۱۳۹۶
رئیس هیئت عالی جذب:

کاهش اعضای هیئت علمی حق‌التدریس می‌تواند یکی از راهکارها برای تسریع در روند جذب باشد

رئیس هیئت عالی جذب ضمن تأکید بر لزوم ارائه راهکار برای تسریع در روند جذب گفت: یکی از این راهکار‌ها باید معطوف به کاهش اعضای هیئت علمی حق‌التدریس باشد.

۴ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

بودجه ۹۷ آموزش و پرورش راه افزایش حقوق فرهنگیان را می‌بندد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است جای خالی ارتقای حقوق فرهنگیان در بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش محسوس است و هیچ جای افزایشی وجود ندارد.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان:

پرونده تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بسته شد

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از نهایی شدن گزارش این کمیته در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: طرح تفکیک آزمون‌های دانشگاه آزاد اسلامی از سازمان سنجش کارشناسانه است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح جداسازی آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی از سازمان سنجش در مجلس خبر داد.

۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

برای تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها آزمون برگزار می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برگزاری آزمون برای تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی ها و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خبر داد.

۹ آبان ۱۳۹۶
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان:

رفع مشکلات و موانع همکاری‌های بانکی زمینه ساز ارتقاء روابط تجاری میان دو کشور است

سلشحوری: رفع مشکلات و موانع همکاری های بانکی زمینه ساز ارتقاء روابط تجاری میان دو کشور است. باید هرچه سریعتر تفاهمنامه های امضا شده میان دو کشور هرچه سریعتر اجرایی شود تا بتوان آینده‌ای درخشان تر در روابط میان جمهوری اسلامی ایران و صربستان شاهد بود.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

نماینده مجلس: تحقیق و تفحص از وزارت علوم به قوت خود باقی است

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» گفت: قرار است مجددا پس از تعطیلات مجلس، جلساتی درباره تحقیق و تفحص از وزراتخانه «علوم، تحقیقات و فناوری» با مسئولان این وزارتخانه از سر گرفته شود. با این حال تحقیق و تفحص همچنان به قوت خودباقی است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس:

ورود صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس در شرایط کنونی خسارت‌بار است

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس با بیان اینکه اکنون وضعیت منابع صندوق مشخص نیست، گفت: هر نوع گردش در دارایی‌های صندوق می‌تواند خسارت‌هایی به دنبال داشته باشد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

بسیاری از برنج‌های خارجی همچون تایلندی و اروگوئه ای که وارد کشور می‌شوند، برنج‌های مانده در انبارها هستند

کوچکی نژاد: بسیاری از برنج های خارجی همچون تایلندی و اروگوئه ای که وارد کشور می شوند، برنج های مانده در انبارها هستند و بسیاری از برنج بی کیفیت خارجی به وسیله مواد شیمیایی نگهداری می شود. بالاترین نگرانی کشاورزان توزیع برنج خارجی در فصل برداشت است، توزیع برنج خارجی در فصل برداشت خلاف قانون و انسانیت است. خریداران برنج که همان سرمایه گذاران و تجار در این بازار استراتژیک تلقی می شوند،اگر ورود به بازار خرید برنج نکند، بازار وارد رکود می شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: بر طبق طرح دوفوریتی مجلس، دانشگاه آزاد براساس قانون سال ۶۷ و مصوبات کمیته سه نفره عمل می‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد براساس طرح دو فوریتی الزام وزارت علوم در حل و فصل رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی که به زودی تقدیم هیات رئیسه می‌شود، این دانشگاه می‌تواند قانون سال ۶۷ در این زمینه را ادامه و کمیته سه نفره را مرجع تصمیم‌گیری‌های خود قرار دهد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزیر، اوضاع آموزش و پرورش را رها کرده است

کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:آموزش و پرورش دچار مشکلات اساسی است؛ ضمن اینکه کمیسیون آموزش مجلس فهم مشترکی از اوضاع آموزش و پرورش ندارد؛ عده‌ای طرفدار دولت بوده و در مقابل، عده‌ای منتقد هستند. حتی لایحه‌ای که دولت در خصوص سامان دادن تقویم آموزشی به مجلس آورد، در کمیسیون آموزش رد شد؛ چراکه دولت چیزی آورده بود که به عنوان چک سفید بود و هرکاری دلش می‌خواست می‌توانست انجام دهد. در حال حاضر اوضاع آموزش و پرورش خیلی مناسب نیست؛ چراکه وزیر فعلی به دلیل اینکه احتمالاً برای پُست وزارت آینده معرفی نمی‌شود، اوضاع آموزش و پرورش را رها کرده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزیر آموزش‌وپرورش درخصوص بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی۹۵ پاسخگو باشد

کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ باید تا مهر ماه ۹۶ تعیین تکلیف شوند؛ حتی اگر لازم به برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی و آموزشی است باید از فرصت تابستان برای این امر استفاده شود یعنی یک دوره سه ماهه فشرده برای آنها برگزار شود و در صورت نیاز می‌توان از دوره‌های ضمن خدمت بهره گرفت. در این مورد به وزیر تذکر داده خواهد شد زیرا آموزش و پرورش در این مقوله خلاف داشته است؛ لذا باید طی مراحل تسریع و این افراد تعیین تکلیف شوند چرا که در غیر این صورت در مهرماه در تقسیم معلم بین مدارس دچار مشکل خواهند شد.

۳ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ادغام دانش‌آموزان تیزهوش فعلی با عادی جایز نیست/ توسعه مدارس تیزهوشان اشتباه است

کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: در حال حاضر علاوه بر آنکه توسعه مدارس تیزهوشان اشتباه است بلکه ادغام آنها با مدارس عادی نیز جایز نیست، چراکه اقدام برای ادغام به دلیل مشکلاتی که برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها ایجاد می‌کند کاملا افراطی است و توسعه این مدارس نیز کاملا به ضرر نظام آموزشی کشور است. مدارس تیزهوشان فقط باید افراد بسیار تیزهوش و با ضریب هوشی خاص را در خود جای دهند در حالی که نظام آموزشی اشتباه با گسترش این مدارس دانش‌آموزان معمولی را هم تیزهوش جلوه داده است. قلع و قمع کردن دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان و انتقال آن‌ها به مدارس عادی راه حل معضل مدارس چندگانه و مقابله با توهم تیزهوش بودن در میان قشری از جامعه نیست.