۱۸ تیر ۱۳۹۴

روایت بانک مرکزی از اسامی مؤسسات مالی مجاز

معاون نظارتی بانک مرکزی با حضور در برنامه پایش درباره مؤسسات مالی مجاز گفت: برای اینکه مردم ما بدانند چه مؤسساتی مجاز هستند ما اسامی مؤسسات مالی مجاز را در رسانه‌ها و سایت بانک مرکزی اعلام می‌کنیم.

۲۵ آذر ۱۳۹۳

دستور کاهش نرخ سود بانکی با شیب ملایم صادر شد

کاهش نرخ سود بانکی متناسب با کاهش تورم در حالی از ماه‌های پیش توسط برخی مسئولان و اقتصاددانان مطرح شده که رئیس جمهور روز گذشته به شورای پول و اعتبار تکلیف کرده، همگام شدن نرخ سود با کاهش تورم را آرام آرام انجام دهد.

۴ آبا ۱۳۹۳

آمار معوقات بانکی تکان نخورد

علی رغم تمامی هیاهویی که به منظور برگرداندن بیش از ۸۷ یا در برخی اظهارات ۱۵۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در بین تمامی بخش های مربوطه برپاست و با وجود تشکیل چندین کمیته بررسی و تلاش های انجام شده، آمار معوقات معوقات بانکی نه تنها کاهش نیافته بلکه اغلب ثابت و یا حتی اضافه شده است.

۱۱ مهر ۱۳۹۳

تغییر نرخ سود بانکی فعلاً منتفی شد

همزمان با نزولی شدن مدار تورم وزیراقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی به همراه سایر کارشناسان اقتصادی تاکید کردند که”شرایط برای تغییر نرخ سود فراهم است”اما گذشت چند ماه از این اظهارات نشان می‌دهد تغییر نرخ سود تا چند ماه آینده منتفی است.

۲۷ مرد ۱۳۹۳
با وجودمصوبه شورای پول و اعتبار؛

پا در میانی بانک مرکزی جواب نداد/عقود مبادله‌ای رونق نگرفت

درحالی که بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار با هدف افزایش تسهیلات مبادله‌ای نرخ این عقود را افزایش دادند بانکداران با این توجیه که «منابع نداریم» از اجرای این مصوبه امتناع می کنند.