۲۲ مهر ۱۳۹۶
معاون خانه صنعت،معدن و تجارت:

بانک‌های خصوصی زیربار کاهش نرخ سود سپرده‌ها نمی روند

پناهی زاده: بانک‌های خصوصی راه‌ها و روش‌های خاصی را برای دور زدن دستورالعمل کاهش سود سپرده‌ها در نظر می‌گیرند ودر عمل هیچ اتفاقی در بحث کاهش سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری اتفاق نیفتاده است.بانک مرکزی اقدامات خوبی انجام داده اما تعداد بانک‌های متخلف به قدری زیاد است که نظارت را بسیار سخت کرده است.

۱۱ شهر ۱۳۹۶
رییس شبکه انجمن های صنعتی و معدنی ایران:

از سپرده‌گذاران مالیات بگیریم تا سپرده‌ها به تولید بیاید

رییس شبکه انجمن های صنعتی و معدنی ایران می گوید که راه حل مشکل بوجود آمده در نظام بانکی در مورد سود سپرده این است که از سپرده گذاران همانند تولیدکنندگان مالیات اخذ شود و با تصویب قانونی در جهت اخذ مالیات بر ارزش افزوده سپرده های بانکی باید در جهت سوق دادن اعتبارات به بخش تولید گام برداشت.

۱۰ خرد ۱۳۹۶
معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

عده‌ای به دنبال احیای مجدد وزارت بازرگانی هستند

پناهی زاده، معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: عده‌ای به دنبال احیای مجدد وزارت بازرگانی هستند. اگر تصمیم بر احیای وزارت بازرگانی و جدا شدن بخش تجارت از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد این تصمیم با اشکالاتی مواجه است و مجددا در ارتباط با واردات کالا و مساله تعرفه‌ها به صورت جزیره‌ای عمل می‌شود که این اتفاق به ضرر بخش تولید خواهد بود، چرا که وزارت بازرگانی بر روی تعرفه‌ها در مورد واردات اقدام کرده و وزارت صنعت در مورد تولید تصمیم‌گیری می‌کند که این اتفاق مشکل‌آفرین است. وزارت بازرگانی تعرفه‌ها را تعیین می‌کرد و کاری با مقوله تولید نداشت.

۱ مهر ۱۳۹۵

معاون معدنی خانه صنعت، معدن و تجارت: میزان تمایل برای سرمایه‌گذاری در معادن ایران کمتر از پیش‌بینی‌هاست

معاون معدنی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: درحال‌حاضر میزان تمایل برای سرمایه‌گذاری در معادن ایران کمتر از پیش‌بینی‌ها بر مبنای ظرفیت‌های موجود است که این موضوع ناشی از ریسک بالا، برخورد سلیقه‌ای سازمان‌ها و کارشناسان با قوانین معدنی و روند بالای بروکراسی است.

۱۳ شهر ۱۳۹۵

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان: معادن هم می‌توانند از تسهیلات قانون رفع موانع تولید استفاده کنند / بانک‌ها همچنان تخلف می‌کنند

معادن و اصناف از جمله واحدهای تولیدی بودند که تا پیش از این علیرغم وعده متصدیان از تسهیلات مربوط به قانون رفع موانع تولید سهمی نداشتند، ولی حالا دبیر کارگروه ویژه اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی از تخصیص این تسهیلات به بخش معدن خبر داد.

۲۴ آبا ۱۳۹۴
عضو هیات رییسه خانه صنعت و معدن ایران:

بخش تولید به سختی به حیات خود ادامه می‌دهد

عضو هیات رییسه خانه صنعت و معدن ایران گفت: کاهش هزینه‌های تولید و افزایش کیفیت محصولات تولیدی مستلزم تحقق برنامه‌هایی نظیر تسهیلات بانکی با بهره پایین و استفاده از دستگاه‌ها و تکنولوژی روز دنیا است.