۲۸ مرداد ۱۳۹۶

۶ نکته درباره کارنامه و برنامه وزیر پیشنهادی نفت

تشدید خام فروشی نفت و بسترسازی برای حضور مجدد شرکت های خارجی با استفاده از مدل جدید قراردادهای نفتی (IPC)، دو سیاست اصلی زنگنه در دولت یازدهم بود که انتقادهای زیادی برانگیخت و این دو اقدام با کسب رای اعتماد مجدد او از مجلس، در دولت دوازدهم نیز ادامه خواهد یافت.

۶ خرداد ۱۳۹۶
وزیر نفت:

طیب نیا برای حل مشکل انتقال ارز پتروشیمی‌ها، به چنی رفته بود

زنگنه، وزیر نفت: مشکلاتی در رابطه با چین وجود دارد(عدم امکان حواله کردن پول صادرات محصولات پتروشیمی از چین) که آقای طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی اخیرا به آنجا رفته اند و صحبت هایی داشتند که امیدواریم تاثیر داشته باشد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزارت نفت هزینه تحصیل نفرات برتر کنکور هویزه را تامین می کند

زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران: آموزش های کنکور در این مناطق هویزه و دشت آزادگان مثل درخت کنکور است و قطعا دانش آموزان در سرنوشت خود و خانواده هایشان تأثیر می گذارند. کلاس های مهارت آموزی نیز برای فرزندان این مناطق برگزار شده و مهارت آموزان اصلا نگران اشتغال خود نباشند. استفاده از نیروهای فرهنگی و آموزشی بومی برای کلاس های کنکور در این مناطق خیلی خوب است ولی باید کیفیت کار را مدنظر داشته و آسیبی به آن وارد نکرد. دوست دارم به دانش آموزان این منطقه خدمت رسانی شده و کاری برای آنها انجام شود تا آینده خود را تضمین کنند.

۷ مهر ۱۳۹۵

پالایشگاه ستاره خلیج فارس‌،«ستاره ای دور از دسترس»

«مهم ترین طرح راهبردی صنعت نفت بعد از پارس جنوبی» و «طرحی که تکمیل آن از نان شب واجب‌تر است»، از جمله تعابیر وزیر نفت درباره پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در سال های اخیر است که نشان می دهد وزارت نفت هم از اهمیت این پالایشگاه آگاه است و هم علاقه زیادی به تکمیل هر چه سریعتر آن دارد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۵

چرا وزارت نفت با کارت سوخت بنزین مخالفت می‌کند؟

در حالی که استفاده از کارت سوخت اطلاعات ارزشمندی برای سیاست‌گذاری‌ در راستای کنترل مصرف بنزین در اختیار گذاشته است، تلاش برخی مسئولان وزارت نفت برای حذف این کارت‌ها به بهانه بی فایده جلوه دادن آن چه منطقی دارد؟

۱ فروردین ۱۳۹۵
نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران به وزیر نفت؛

نقدهای اساسی وارد بر قراردادهای جدید نفتی به کجا رسید؟

آیا استقبال وزیر محترم نفت از انتقادات، آنگونه که در جلسات با نمایندگان مجلس صورت گرفته، منتج به اصلاح قراردادها شده است یا صرفا شاهد به سخره گرفتن منتقدین و عمل به پیش نویس قبلی هستیم؟

۱۶ دی ۱۳۹۴
در نامه بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی نفت امیرکبیر به زنگنه تأکید شد:

ایراداتی که به قراردادهای جدید وارد است/ منافع ملی در خطر

با وجود میادین مستقل در لیست میادین پیشنهادی، بیم آن می‌رود که همچون دوره‌های قبل در میادین مشترک به علت ریسک بالا و حضور شرکت‌های دیگر در بخش متعلق به کشورهای همسایه، شرکت‌های بین‌المللی رغبتی به حضور در این میادین نداشته باشند.

۱۲ دی ۱۳۹۴

بانک مرکزی: کاهش ۶۰۰هزار بشکه‌ای تولید نفت و میعانات در دولت یازدهم

آمارهای رسمی بانک مرکزی از سقوط ۶۰۰ هزار بشکه‌ای تولید و ۴۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم خبر می‌دهند.

۱ دی ۱۳۹۴

اکثر اعضای دولت پالایشگاه دارند جز نفت

وزیر نفت با بیان اینکه اکثر اعضایی که دور میز دولت می‌نشینند، پالایشگاه دارند به جز وزارت نفت، گفت: وزارت نفت پالایشگاه آبادان را در اختیار دارد ولی هر کسی آن را بخواهد، حاضریم آن را «مُفتی» بدهیم.