۷ مهر ۱۳۹۵

پالایشگاه ستاره خلیج فارس‌،«ستاره ای دور از دسترس»

«مهم ترین طرح راهبردی صنعت نفت بعد از پارس جنوبی» و «طرحی که تکمیل آن از نان شب واجب‌تر است»، از جمله تعابیر وزیر نفت درباره پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در سال های اخیر است که نشان می دهد وزارت نفت هم از اهمیت این پالایشگاه آگاه است و هم علاقه زیادی به تکمیل هر چه سریعتر آن دارد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۵

چرا وزارت نفت با کارت سوخت بنزین مخالفت می‌کند؟

در حالی که استفاده از کارت سوخت اطلاعات ارزشمندی برای سیاست‌گذاری‌ در راستای کنترل مصرف بنزین در اختیار گذاشته است، تلاش برخی مسئولان وزارت نفت برای حذف این کارت‌ها به بهانه بی فایده جلوه دادن آن چه منطقی دارد؟

۱ فروردین ۱۳۹۵
نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران به وزیر نفت؛

نقدهای اساسی وارد بر قراردادهای جدید نفتی به کجا رسید؟

آیا استقبال وزیر محترم نفت از انتقادات، آنگونه که در جلسات با نمایندگان مجلس صورت گرفته، منتج به اصلاح قراردادها شده است یا صرفا شاهد به سخره گرفتن منتقدین و عمل به پیش نویس قبلی هستیم؟

۱۶ دی ۱۳۹۴
در نامه بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی نفت امیرکبیر به زنگنه تأکید شد:

ایراداتی که به قراردادهای جدید وارد است/ منافع ملی در خطر

با وجود میادین مستقل در لیست میادین پیشنهادی، بیم آن می‌رود که همچون دوره‌های قبل در میادین مشترک به علت ریسک بالا و حضور شرکت‌های دیگر در بخش متعلق به کشورهای همسایه، شرکت‌های بین‌المللی رغبتی به حضور در این میادین نداشته باشند.

۱۲ دی ۱۳۹۴

بانک مرکزی: کاهش ۶۰۰هزار بشکه‌ای تولید نفت و میعانات در دولت یازدهم

آمارهای رسمی بانک مرکزی از سقوط ۶۰۰ هزار بشکه‌ای تولید و ۴۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم خبر می‌دهند.

۱ دی ۱۳۹۴

اکثر اعضای دولت پالایشگاه دارند جز نفت

وزیر نفت با بیان اینکه اکثر اعضایی که دور میز دولت می‌نشینند، پالایشگاه دارند به جز وزارت نفت، گفت: وزارت نفت پالایشگاه آبادان را در اختیار دارد ولی هر کسی آن را بخواهد، حاضریم آن را «مُفتی» بدهیم.