۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس انجمن صنایع قند و شکر:

کارخانه قند دزفول از اردیبهشت سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

رئیس انجمن صنایع قند و شکر گفت: کارخانه قند دزفول از اردیبهشت سال آینده وارد مدار تولید می‌شود که می‌تواند در ۱۰۰ روز ۵۰۰ هزار تن چغندرقند را استحصال کند و ۶۰ درصد به تولید شکر در کشور کمک می‌کند.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر ایران:

خودکفایی در تولید این محصول تا سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد

دانایی: کل نیاز سالانه شکرکشور حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزارتن است که با ادامه روند تولید نیشکر و چغندرقند درکشور، تولید این محصول در سال جاری یک میلیون و ۷۵۰ هزارتن برآورد می شود و خودکفائی در تولید این محصول تا سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد.
میزان تولید شکر در سال جاری به یک میلیون و ۶۴۳ هزارتن رسید، از این میزان ۸۶۰ هزارتن شکر از چغندرقند و ۷۸۳ هزارتن شکر ازنیشکر استحصال شده که رکورد جدیدی در تاریخ ۱۲۰ ساله کشت و صنعت چغندرقند محسوب می شود.

۳ مرداد ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران:

در حدود ۷۵ درصد مصرف شکر به خودکفایی رسیده‌ایم

دانایی: از سال ۱۳۹۳ رشد خیلی خوبی در حوزه تولید شکر دیده می‌شود. در سال ۹۵ به یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار تن شکر دست پیدا کردیم؛ یعنی در حدود ۷۵ درصد مصرف شکر به خودکفایی رسیده‌ایم. امیدوارم به ۱۸۰۰ هزار تن برسیم. نتیجه سیاست‌های حمایت از تولید شکر، باعث شد که این آمار، ارقام و موفقیت‌ها را با برگزاری جشن ملی تولید شکر اطلاع‌رسانی کنیم. هدف از این جشن اعلام این است که کشور این توان بالقوه را در حوزه تولید شکر دارد.

۱۶ تیر ۱۳۹۶
دبیر انجمن قند و شکر:

امسال حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن شکر تولید خواهد شد

دبیر انجمن صنفی قند و شکر اعلام کرد که در هشت سال دولت گذشته حدود ۵٫۵ میلیارد دلار شکر به کشور وارد شد در حالی که طی چهار سال گذشته این رقم حدود ۸۶۰ میلیون دلار بود و امسال نیز مانند سال‌های گذشته رکورد تولید این محصول با حدود ۱٫۸ میلیون تن شکسته خواهد شد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران:

ظرفیت تولید ۲میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر در داخل کشور وجود دارد

دانایی، دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران: در سال ۹۲ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن شکر در داخل کشور تولید شده بود و نصف شکر مصرفی وارد می‌شد. هم اکنون ۹ کارخانه نیشکری فعال، ۲۶ کارخانه چغندری فعال و حدود ۸ کارخانه چغندری از ۵ سال پیش که به دلیل واردات بی‌رویه بسته شده بود، در حال احیا است. هم اکنون ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن ظرفیت نصب شده برای تولید شکر در داخل کشور وجود دارد. حدود ۸ تا ۱۰ کارخانه داریم که فقط شکر خام را تصفیه می‌کنند و به طور موقت برای جلوگیری از تعطیلی این کارخانه‌ها شکر سرخ را به آنها می دهیم، تا تصفیه کنند.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر:

دولت تعرفه واردات شکر را به ۲۰درصدکاهش داد

دانایی، دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران با بیان اینکه دولت تعرفه واردات شکر را از ۲۶درصد به ۲۰ درصد تقلیل داده است، گفت: نزدیک یک‌ماه است که ۳۲۰ هزار تن شکر از کشتی‌ها در بنادر ایران تخلیه شده و منتظر اعلام تعرفه جدید است.

۹ شهریور ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع قند و شکر:

شکر به‌زودی ارزان می‌شود

دبیر انجمن صنایع قند و شکر : قیمت شکر تا پایان شهریور منطقی می شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵

گران‌فروشی ۲۰۰۰ تومانی در هر کیلو شکر

در حالی که قیمت شکر طی ماه گذشته رو به افزایش بوده و در حال حاضر به کیلویی حدود ۵۰۰۰ تومان رسیده است، دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر اعلام کرد که احتکار برخی سودجویان و تاخیر در واردات، عامل گرانی شکر است اما قیمت منطقی این محصول در بازار مصرف کیلویی ۲۹۰۰ تومان بوده و سازمان تعزیرات حکومتی با محتکرین برخورد می‌کند.

۹ مرداد ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر:

قیمت شکر ۲۵۲۰ تومان مصوب شد/احتکار کنندگان مجبور به عرضه شکر در بازار خواهند شد

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با اشاره به افزایش ۲۲۰ تومانی قیمت شکر گفت: قیمت شکر از ۲۳۰۰ تومان مصوب در سال گذشته به ۲۵۲۰ تومان در سال جاری افزایش یافت.

۳۱ خرداد ۱۳۹۵

پیشنهاد واردات شکرخام برای فعالیت مجدد کارخانه‌های غیرفعال

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر گفت: هفته گذشته به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد دادم تا با واردات ۱۵۰ هزار تن شکرخام برای ذخایر استراتژیک فعالیت کارخانه‌های غیرفعال تصفیه شکرخام مجدد آغاز شود.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

واردات ۵۰۰ هزار تن شکر خام برای پرداخت بدهی دولت به کارخانجات قند و شکر/ کاهش ۲۰ هزار تنی مصرف ماهانه شکر در کشور

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر گفت: بر اساس تقاضای کارخانجات قند و شکر مقرر شد برای تأمین بخشی از نیاز کشور ۵۰۰ هزار تن شکر خام وارد شود و از محل درآمد واردات آن بخشی از بدهی دولت به کارخانجات پرداخت شود.

۲۲ فروردین ۱۳۹۵

طلب ۳۲۰ میلیارد تومانی چغندرکاران از صنایع قند/ مابه‌التفاوت ۵۰۰ میلیارد تومانی قیمت شکر پرداخت نشده است

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با بیان اینکه کارخانه‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان بابت مابه‌التفاوت قیمت شکر از دولت طلب دارند، گفت: هنوز نتوانسته‌ایم ۳۲۰ میلیارد تومان مطالبات چغندرکاران را پرداخت کنیم.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴

طلب ۷۵۰ میلیارد تومانی چغندرکاران و کارخانجات قندوشکر از دولت

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با بیان اینکه چغندرکاران هنوز ۵۰۰ میلیارد تومان از طلب‌شان از کارخانه‌ها را نگرفته‌اند، گفت: کارخانه‌ها هم بابت مابه‌التفاوت قیمت شکر ۲۵۰ میلیارد تومان از دولت طلبکارند.

۵ دی ۱۳۹۴

بدهی ۲۰۰ میلیارد توماتی دولت به صنایع قندوشکر

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با بیان اینکه ۶۵ درصد مطالبات چغندرکاران پرداخت نشده است، گفت: در صورت دریافت ۲۰۰ میلیارد تومان طلب صنایع از دولت، مطالبات معوق کشاورزان پرداخت می‌شود.

۱ دی ۱۳۹۴

تولید بی‌سابقه چغندر قند کشاورزان به رکود صنایع خورد/ انبارها مملو از شکر بی‌خریدار

دبیر انجمن صنایع قند و شکر با بیان اینکه امسال ۵ میلیون تن چغندر‌قند در کشور تولید شده است، گفت: مصرف شکر با رکود حاکم بر صنایع، کاهش یافته و بخشی از شکر تولیدی در کارخانه‌ها انبار شده است.