۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران:

ظرفیت تولید ۲میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر در داخل کشور وجود دارد

دانایی، دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران: در سال ۹۲ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن شکر در داخل کشور تولید شده بود و نصف شکر مصرفی وارد می‌شد. هم اکنون ۹ کارخانه نیشکری فعال، ۲۶ کارخانه چغندری فعال و حدود ۸ کارخانه چغندری از ۵ سال پیش که به دلیل واردات بی‌رویه بسته شده بود، در حال احیا است. هم اکنون ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن ظرفیت نصب شده برای تولید شکر در داخل کشور وجود دارد. حدود ۸ تا ۱۰ کارخانه داریم که فقط شکر خام را تصفیه می‌کنند و به طور موقت برای جلوگیری از تعطیلی این کارخانه‌ها شکر سرخ را به آنها می دهیم، تا تصفیه کنند.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر:

دولت تعرفه واردات شکر را به ۲۰درصدکاهش داد

دانایی، دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران با بیان اینکه دولت تعرفه واردات شکر را از ۲۶درصد به ۲۰ درصد تقلیل داده است، گفت: نزدیک یک‌ماه است که ۳۲۰ هزار تن شکر از کشتی‌ها در بنادر ایران تخلیه شده و منتظر اعلام تعرفه جدید است.

۹ شهریور ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع قند و شکر:

شکر به‌زودی ارزان می‌شود

دبیر انجمن صنایع قند و شکر : قیمت شکر تا پایان شهریور منطقی می شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵

گران‌فروشی ۲۰۰۰ تومانی در هر کیلو شکر

در حالی که قیمت شکر طی ماه گذشته رو به افزایش بوده و در حال حاضر به کیلویی حدود ۵۰۰۰ تومان رسیده است، دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر اعلام کرد که احتکار برخی سودجویان و تاخیر در واردات، عامل گرانی شکر است اما قیمت منطقی این محصول در بازار مصرف کیلویی ۲۹۰۰ تومان بوده و سازمان تعزیرات حکومتی با محتکرین برخورد می‌کند.

۹ مرداد ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر:

قیمت شکر ۲۵۲۰ تومان مصوب شد/احتکار کنندگان مجبور به عرضه شکر در بازار خواهند شد

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با اشاره به افزایش ۲۲۰ تومانی قیمت شکر گفت: قیمت شکر از ۲۳۰۰ تومان مصوب در سال گذشته به ۲۵۲۰ تومان در سال جاری افزایش یافت.

۳۱ خرداد ۱۳۹۵

پیشنهاد واردات شکرخام برای فعالیت مجدد کارخانه‌های غیرفعال

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر گفت: هفته گذشته به وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد دادم تا با واردات ۱۵۰ هزار تن شکرخام برای ذخایر استراتژیک فعالیت کارخانه‌های غیرفعال تصفیه شکرخام مجدد آغاز شود.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

واردات ۵۰۰ هزار تن شکر خام برای پرداخت بدهی دولت به کارخانجات قند و شکر/ کاهش ۲۰ هزار تنی مصرف ماهانه شکر در کشور

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر گفت: بر اساس تقاضای کارخانجات قند و شکر مقرر شد برای تأمین بخشی از نیاز کشور ۵۰۰ هزار تن شکر خام وارد شود و از محل درآمد واردات آن بخشی از بدهی دولت به کارخانجات پرداخت شود.

۲۲ فروردین ۱۳۹۵

طلب ۳۲۰ میلیارد تومانی چغندرکاران از صنایع قند/ مابه‌التفاوت ۵۰۰ میلیارد تومانی قیمت شکر پرداخت نشده است

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با بیان اینکه کارخانه‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان بابت مابه‌التفاوت قیمت شکر از دولت طلب دارند، گفت: هنوز نتوانسته‌ایم ۳۲۰ میلیارد تومان مطالبات چغندرکاران را پرداخت کنیم.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴

طلب ۷۵۰ میلیارد تومانی چغندرکاران و کارخانجات قندوشکر از دولت

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با بیان اینکه چغندرکاران هنوز ۵۰۰ میلیارد تومان از طلب‌شان از کارخانه‌ها را نگرفته‌اند، گفت: کارخانه‌ها هم بابت مابه‌التفاوت قیمت شکر ۲۵۰ میلیارد تومان از دولت طلبکارند.

۵ دی ۱۳۹۴

بدهی ۲۰۰ میلیارد توماتی دولت به صنایع قندوشکر

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر با بیان اینکه ۶۵ درصد مطالبات چغندرکاران پرداخت نشده است، گفت: در صورت دریافت ۲۰۰ میلیارد تومان طلب صنایع از دولت، مطالبات معوق کشاورزان پرداخت می‌شود.

۱ دی ۱۳۹۴

تولید بی‌سابقه چغندر قند کشاورزان به رکود صنایع خورد/ انبارها مملو از شکر بی‌خریدار

دبیر انجمن صنایع قند و شکر با بیان اینکه امسال ۵ میلیون تن چغندر‌قند در کشور تولید شده است، گفت: مصرف شکر با رکود حاکم بر صنایع، کاهش یافته و بخشی از شکر تولیدی در کارخانه‌ها انبار شده است.

۷ آذر ۱۳۹۴

صنایع قندوشکر: فقط ۳۰ درصد مطالبات کشاورزان را پرداخت کرده ایم/ دولت یارانه ما را بدهد

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر گفت: بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان به کشاورزان بابت خرید چغندر قند بدهکاریم اما به دلیل بازار نامناسب و پرداخت نشدن مطالبات به صنایع از سوی دولت توانایی پرداخت مطالبات کشاورزان را به نحو مطلوب نداریم.

۹ آبان ۱۳۹۴
دبیر انجمن صنایع قند و شکر

مطالبه ۲۷۰ میلیاردی کارخانه‌های قند و شکر از دولت

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر از باقی‌ماندن مطالبات ۲۷۰ میلیارد تومانی این صنعت از سال گذشته تاکنون انتقاد کرد و گفت: سال گذشته دولت ۲۰۰ تومان از بهای ۲۳۰۰ تومانی هر کیلوگرم شکر را از محل مابه‌التفاوت واردات متعهد به پرداخت شد که هنوز این مطالبه باقی مانده و بازار هم کشش برای تقاضای محصول بیشتر را ندارد.

۹ آبان ۱۳۹۴
دبیر انجمن صنایع قند و شکر اعلام کرد

مطالبه ۲۷۰ میلیاردی کارخانه‌های قند و شکر از دولت

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر از باقی‌ماندن مطالبات ۲۷۰ میلیارد تومانی این صنعت از سال گذشته تاکنون انتقاد کرد و گفت: سال گذشته دولت ۲۰۰ تومان از بهای ۲۳۰۰ تومانی هر کیلوگرم شکر را از محل مابه‌التفاوت واردات متعهد به پرداخت شد که هنوز این مطالبه باقی مانده و بازار هم کشش برای تقاضای محصول بیشتر را ندارد.

۱۷ مهر ۱۳۹۴

نیازی به واردات شکر نداریم

در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت از به حداقل رسیدن موجودی ذخایر استراتژیک شکر خبر داده، دبیر انجمن صنایع قند و شکر اعلام کرد که هیچ مشکلی در ذخایر استراتژیک و موجودی بازار شکر وجود ندارد و با وضعیت کنونی نیز تا تیر سال آینده به واردات نیازی نداریم.