۴ بهمن ۱۳۹۶
رئیس انجمن ایمنی زیستی:

ممنوعیت واردات و افزایش تعرفه محصولات تراریخته یک اقدام غیرعلمی و غیرکارشناسانه است

قره یاضی درخصوص بند ممنوعیت واردات محصولات تراریخته و افزایش تعریفه در لایحه بودجه سال بعد گفت: این بند الحاقی بودجه برای افزایش ۴۰درصدی تعرفه واردات محصولات تراریخته یک اقدام غیرعلمی و کارشناسی است به‌طوری که پیشنهاد‌دهندگان و فناوری‌هراسان آن اطلاعات کافی در این زمینه نداشته‌اند و ندارند و به‌طور حتم متوجه پیامدهای این موضوع نیستند. از دولت و مجلس شورای اسلامی می خواهم آن را تصویب نکنند یا حداقل در صورت تصویب اجرایی نکنند.

۴ بهمن ۱۳۹۶

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس،با الحاق بندی به لایحه بودجه سال آینده، ممنوعیت واردات هرگونه محصول تراریخته بدون مجوز را پیشنهاد داد

بر اساس گزارش نهایی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۷ کل کشور مجلس شورای اسلامی، به‌پیشنهاد کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، بندی به لایحه بودجه سال آینده الحاق شده که در صورت تصویب نهایی آن در صحن علنی مجلس، واردات هرگونه محصول تراریخته بدون مجوز وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی و سازمان‌های حفاظت محیط زیست و پدافند غیرعامل ممنوع می‌شود.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس امور تحقیقات‌ و فناوری‌ سازمان برنامه و بودجه:

” پارک‌های علم و فناوری از اجاره زمین کسب درآمد می‌کنند “

قره‌یاضی‌ گفت: این که پارک علم و فناوری از راه اجاره زمین درآمدزایی‌ کند مناسب نیست.

۳ مهر ۱۳۹۶

مناظره ۵ ساعته تخصصی و چالشی درباره محصولات تراریخته

برای نخستین بار ۲۷ «استاد دانشگاه»، «کارشناس» و «مسئولان سابق و فعلی» حوزه «کشاورزی» و «محیط زیست» در مناظره ای ۵ ساعته به بیان نقطه نظرات تخصصی خود درباره «محصولات تراریخته» پرداختند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
رئیس امور تحقیقات سازمان برنامه و بودجه:

با تکلیف قانونی برای تامین بودجه پژوهشی فاصله داریم

رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه گفت: با تکلیف قانونی مبنی بر تأمین سهم ۳ و ۴ درصدی تحقیقات از تولید ناخالص داخلی فاصله جدی داریم.

۲۶ آبان ۱۳۹۵
قره یاضی:

سالیانه ۱۸ میلیارد دلار محصولات کشاورزی و غذا وارد کشور می شود/ اتحادیه اروپا محصولات تراریخته مصرف می کند

یهزاد قره یاضی گفت: در ۳۸ سال گذشته برخی براین باور بودند که ایجاد نیروگاه های هسته ای خیانت به کشور است و اکنون این ادبیات برای محصولات تراریخته نیز به کار می رود، این درحالیست که اکنون نیروگاه های هسته ای کاربردی ترین تکنولوژی برای هر کشوری هستند.

۲ آبان ۱۳۹۵

“رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از ایجاد موانع زیاد در تجاری‌سازی دستاوردهای علمی خبر داد “

رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به موانع موجود در مسیر تجاری‌سازی دستاوردهای علمی گفت: تا زمانی که تحقیقات در فاز آزمایشگاهی قرار دارند همه به آن افتخار می‌کنند ولی با تجاری‌سازی آن موانع زیادی ایجاد می‌شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۵
مرجع ملی ایمنی زیستی در کارگاه آموزشی مسئولیت ملی رسانه‌ها در حوزه زیست‌فناوری مطرح کرد:

زیان گلایفوسیت، کمتر از نمک طعام/ اگر ۵۰ نفر در راهپیمایی جهانی مخالفان تراریخته پیدا کردید، دو میلیون جایزه می‌گیرید

مرجع ملی ایمنی زیستی در نشستی با خبرنگاران رسانه‌های جمعی، بایدها و نبایدهای علم زیست‌فناوری را تشریح کرد.

۱۴ تیر ۱۳۹۵

رییس امور پژوهش و فناوری سازمان مدیریت: تعداد شرکت های دانش بنیان در ابتدای دولت یازدهم ۵۵ شرکت بود و الان به ۲۶۰۰ شرکت رسیده است.

رییس امور پژوهش و فناوری سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان در ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم تنها ۵۵ شرکت بود که الان به ۲۶۰۰ شرکت رسیده است. این نشان دهنده عزم جدی دولت برای حمایت از این شرکت ها و نیز کمک گرفتن از آنهاست.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

سیدی: فناوری‌های جدید جایگزین تولید تراریخته شود/ قره‌یاضی: هیچ کس در ۲۰ سال گذشته به واردات محصولات تراریخته اعتراض نکرد

عضو گروه پژوهش فرهنگستان علوم پزشکی گفت: فناوری‌های جدیدتر از تولید محصولات تراریخته به بازار آمده که خطرات بسیار کمتری دارد و با استفاده از آن می‌توان گیاهانی تولید کرد که تراریخته نباشند و به آفت هم مقاوم باشند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

تشکر مقام بلندپایه دولتی از «راکفلر»/ آلودگی خطرناک ۱.۳میلیون هکتار از اراضی کشاورزی ایران + اسناد

اسناد معتبر جدید از سیر تاریخی ورود محصولات خطرناک تراریخته به ایران، خطر نفوذ کمپانی‌های صهیونیستی «راکفلر» و «مونسانتو» به بدنه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور را هشدار می‌دهد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

جریان سازی رسانه ای به «محصولات تراریخته» رسید/مخالفت با تولید داخلی به دلیل منفعت از واردات

تولید و مصرف محصولات تراریخته در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا به امر متداولی تبدیل شده است اما برخی رسانه ها این روزها دوباره اقدام به فضاسازی نسبت به فعالیت های تحقیقاتی و تولید محصولات تراریخته در کشور کرده اند آن هم به دلیل منفعتی که در واردات آن وجود دارد.

۱ اسفند ۱۳۹۴
رئیس بخش تحقیقات سازمان مدیریت اعلام کرد؛

اختصاص ۱۵هزار میلیارد تومان بودجه به پژوهش در سال آینده

رئیس بخش تحقیقات سازمان مدیریت از برنامه‌ریزی برای اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان بودجه به این بخش در سال ۹۵ خبر داد و گفت: امیدوارم امسال سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی به ۱ درصد برسد.

۱۰ بهمن ۱۳۹۴

انجمن ارگانیک تاییدیه علمی ندارد/ رئیس جهانی محصولات ارگانیک یک تاجر است!

رئیس امور پژوهش و فناوری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه محصولات غیرارگانیک به نام ارگانیک و به ۳ برابر قیمت در ایران فروخته می‌شود گفت: دولت باید بر تولید، کیفیت و قیمت محصولات ارگانیک موجود در بازار نظارت کند.

۸ بهمن ۱۳۹۴

از کیسینجر تا ظریف؛ افشاگری «ویلیام انگدال» آمریکایی از تراریخته‌های نابودگر

ویلیام انگدال که سالها در حوزه بیوتکنولوژی فعالیت کرده است به‌خوبی از طرح‌های خاندان‌های حاکم بر آمریکا برای نابودی نسل و زراعت با استفاده از تراریخته‌ها پرده برمی‌دارد.