۲ آذر ۱۳۹۵
کارشناس بانکی:

اگر به موازات افزایش نقدینگی، سرعت گردش پول کم شود، گرایشات تورمی پایین خواهد آمد

زنوز، کارشناس بانکی: اگر به موازات افزایش نقدینگی، سرعت گردش پول کم شود، گرایشات تورمی در اقتصاد پایین خواهد آمد؛ به همین دلیل است که علی رغم افزایش ۲۹,۵ درصدی حجم پول در شهریور سال جاری نسبت به سال گذشته ولی اقتصاد تورم بالایی را تجربه نکرد./ دولت دهم برای کاهش انتظارات تورمی ناگزیر شد که نرخ ارز را لنگر قرار دهد و درهای واردات را باز کند اما همه این عوامل بازهم نتوانست مانع از افزایش انتظارات تورمی شود و در عوض به صنعت داخلی لطمه زد.

۲ آذر ۱۳۹۵
کارشناس اقتصادی:

بخش اعظم نقدینگی به شکل شبه‌پول در بانک‌هاست

حق شناس، کارشناس اقتصادی: بخش اعظم نقدینگی به شکل شبه‌پول در بانک‌هاست./ در تعریف نقدینگی یکی از اجزا پول (اسکناس، مسکوکات و سپرده‌های دیداری) است و جزء دیگر سپرده‌های مدت‌دار است که در این دولت سپرده‌های مدت‌دار به دلیل نرخ سود دورقمی، افزایش پیدا کرده است و حتی نسبت مسکوکات و اسکناس نسبت به کل سپرده‌ها، براساس آمار شش‌ماهه بانک مرکزی حدود ٢٠ درصد کاهش پیدا کرده است.

۲۹ مرد ۱۳۹۵
کارشناس بانکی:

کاهش نرخ سود در ایران به درستی اجرا نمیشود

یک اقتصاددان گفت: کاهش نرخ سود بانکی در ایران با توجه به شرایط خاص اقتصادی با شیوه درستی اجرا نمی‌شود که این مسئله یکی از دغدغه‌های اقتصاد بانک محور ایران است که به‌ظاهر بانک مرکزی هم پاسخ روشنی برای آن ندارد.

۲۸ دی ۱۳۹۴

دولت سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده را هدف قرار داده است

مشاور رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: در لایحه ششم، پرداخت سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده مورد هدف واقع شده است.

۲۱ دی ۱۳۹۴

پارادایم برنامه ششم را باید اشتغال بگذاریم

رئیس پیشین سازمان مدیریت و برنامه در این گفت‌وگو از موضوع فرماندهی در اقتصاد ایران شروع می‌کند و پس از بررسی ضروریات اقتصاد ایران برای تدوین بودجه سال آینده، به الزامات برنامه ششم توسعه می‌پردازد.

۱۹ مهر ۱۳۹۴

رویکرد صادراتی مستمر در اقتصاد کشور نداشته ایم

تحلیلگر اقتصادی و استاد بازنشسته دانشگاه گفت: هرچند صادرات می تواند موتور محرکه صنعت باشد، اما در ایران هرگز رویکرد صادراتی بطور مستمر و برای زمان طولانی در پیش گرفته نشده است.